پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

مقیمی گفت: تبلیغات رسمی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از 29 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا روز ششم اسفند ادامه خواهد داشت و در بقیه موارد تبلیغ ممنوع است.

 

محمدحسین مقیمی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور امروز در نشست‌خبری و در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر حضور چهره‌های دولتی در برخی همایش‌های انتخاباتی، گفت: در قانون انتخابات و در ماده 60 آمده که هیئت‌های اجرایی و نظارت نمی‌توانند از کسی طرفداری و یا بر له یا علیه کسی فعالیت کنند، در واقع هیئت‌های اجرایی و نظارت و همچنین مجریان انتخابات و ناظران انتخابات در تمام سطوح نمی‌توانند وارد فعالیت‌های انتخاباتی شوند.

وی با اشاره به ماده 59 قانون انتخابات، گفت: در این ماده صراحتا ذکر شده که هیچ‌کس نمی‌تواند از امکانات دولتی له یا علیه کسی در انتخابات استفاده کند، بنابراین کارمندان دولت زمانی که در مقام کارمند هستند نمی‌توانند وارد فضای انتخابات شوند که در واقع در ساعات غیر از وقت اداری می‌توانند وارد فضای تبلیغات شوند، البته باید بر این نکته توجه شود که تبلیغات رسمی از 29 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا روز ششم اسفندماه ادامه خواهد داشت و در بقیه موارد تبلیغ ممنوع است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه فعالیت سیاسی برای همه احزاب و گروه‌ها بلامانع است، مگر مواردی که قانون‌گذار از جمله نیروهای نظامی و قضایی ممنوع کرده باشد، اظهار داشت: بنابراین فعالیت سیاسی برای همه احزاب و گروه‌های سیاسی شناسنامه‌دار در طول سال آزاد است و برای وزارت کشور نیز فرقی نمی‌کند که آن حزب از چه جناحی باشد.

مقیمی با بیان اینکه مجریان انتخابات حق فعالیت انتخاباتی ندارند و هیچ‌کس به عنوان شخصیت حقوقی نمی‌تواند فعالیت کند، تصریح کرد: ما در وزارت کشور برای اینکه شبهه طرفداری برای ما پیش نیاید از همان اول حضور مدیران وزارت کشور در نشست‌های انتخاباتی را منع کردیم.

وی ادامه داد: یک مقام دولتی و یا یک کارمند دولت به عنوان یک فرد عادی و خارج از چارچوب و سازمان اداری می‌تواند در قالب حزب متبوعش فعالیت کند و قانون نیز منعی برای او پیش‌بینی نکرده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه مقام دولتی در جایگاه حقوقی خود نمی‌تواند وارد فضای انتخابات شود، گفت: فرقی نمی‌کند آن مقام چه کسی باشد، سخنگوی دولت باشد یا معاون رئیس‌جمهور، نمی‌تواند از جایگاه حقوقی خود فعالیت حزبی کند.

مقیمی در پاسخ به این سوال که اخیرا یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده بود که معاون سیاسی وزیر کشور به همه فرمانداران و استانداران اعلام کرده‌ که با هیچ‌کدام از نمایندگان فعلی مجلس همکاری و نشست مشترک نداشته باشند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس تا تاریخ هفتم خردادماه سال 95 طبق وظایف خود در حوزه‌های انتخاباتی می‌توانند حضور داشته باشند و این شامل حال همه نمایندگان مجلس است که سفر کنند و جلسات بگذارند، اما اینکه فرمانداران ما در هر جلسه آنها را همراهی کنند چنین انتظاری نباید باشد.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات هفتم اسفند با توجه به همزمانی مجلس شورای اسلامی و خبرگان برای ما مهم و حائز اهمیت است، تصریح کرد: اگر در جایی جلسه‌ای برگزار شود که نیاز به حضور فرماندار یا استاندار باشد منعی برای حضورش نیست، اما آن‌قدر کار برای انتخابات داریم که باید بیشتر تمرکز مجریان انتخابات برای برگزاری هوشمند، سالم و قانونی انتخابات معطوف شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر برگزاری الکترونیکی انتخابات و آخرین وضعیت آن، گفت: برگزاری الکترونیکی انتخابات سه فرآیند سخت‌افزار، نرم‌‌افزار و حوزه‌های انتخاباتی دارد که هر سه مورد آن باید به تایید شورای نگهبان برسد.

مقیمی گفت:‌ همان‌گونه که در رسانه‌ها اعلام شد، سخت‌افزار انتخابات به تایید شورای نگهبان رسیده و نرم‌افزار انتخابات را تهیه و در اختیار شورای نگهبان قرار دادیم و منتظر نظر نهایی این شورا درباره آن هستیم.

وی حوزه‌های انتخاباتی را سومین رکن مورد نیاز برگزاری الکترونیکی انتخابات برشمرد و گفت: ما تلاش می‌کنیم حوزه‌های انتخاباتی را طی روزهای آینده مشخص و با جزئیات به شورای نگهبان اعلام کنیم، بنابراین اگر هر سه رکن به تایید شورای نگهبان برسد، ما به لطف خدا یک سوم انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار خواهیم کرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه 23 مرحله از 25 مرحله برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، تاکید کرد: در این دوره تلاش خواهیم کرد با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم آن دو مرحله دیگر را نیز به صورت صددرصد ماشینی برگزار کنیم و ما تجربه برگزاری انتخابات الکترونیکی را در دوره گذشته داشته‌ایم.

مقیمی با بیان اینکه دولت  یک سوم بودجه برگزاری انتخابات را در اختیار وزارت کشور قرار داده، تصریح کرد: نرم‌افزار مورد نظر نیز توسط کارشناسان داخلی و شرکت‌های داخلی تهیه شده و منتظریم شورای نگهبان نظر خود را در این باره اعلام کند. تمام تلاش ما این است که همه فاکتورهای برگزاری الکترونیکی انتخابات از موارد جزی و کلی را به نحو احسن انجام دهیم.

وی درباره نرم‌افزار ارائه شده و ویژگی‌های آن، گفت: امنیت، ایمنی، سرعت و سلامت و سایر مسائل در این نرم‌افزار به خوبی مورد توجه قرار گرفته و انشاءالله مشکل خاصی در این زمینه در صورت تایید شورای نگهبان نیز نخواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات کشور با تاکید بر برگزاری قانونمند انتخابات، اظهار داشت: نمایندگان دولت و مجریان برگزاری انتخابات تمام تلاش‌های خود را برای برگزاری بدون حاشیه انتخابات در نظر گرفته‌اند و انشاءالله مشکلی نخواهیم داشت.

مقیمی در پاسخ به سوالی درباره حوادث قرچک اظهار داشت: گزارش نهایی حادثه قرچک تهیه شده و ما آن را به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که یکی از نمایندگان مجلس در تجمع مخالفان برگزاری همایش در قرچک حضور داشته و آیا پرونده وی به قوه قضائیه ارسال می‌شود؟ گفت: از نظر ما همه کسانی که در آن مکان تجمع کردند تخلف کرده‌اند و باید قوه قضائیه به پرونده‌های آنان رسیدگی کند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره لغو سخنرانی مصطفی کواکبیان در دزفول، اظهار داشت: این برنامه مجوز نداشته و به همین دلیل لغو شده بود، اما آقای کواکبیان در دانشگاه دزفول موفق به سخنرانی شد.

مقیمی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در راستای رفت و آمد فعالان سیاسی در زمینه برگزاری شکوهمند انتخابات و حضور حداکثری مردم نداریم، گفت: هرکسی در فرآیند برگزاری انتخابات خلاف کند، قطعا به تخلف او رسیدگی خواهد شد.

 

 تاريخ : 29 / 8 / 1394برچسب:, | 14:51 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان، حجت الاسلام اسلام محمدزاده در خطبه های نماز جمعه امروز ۲۹ آبان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و تبریک هفته بسیج اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) بعد از پیروز انقلاب اسلامی ایران، خلعی را در کشور مشاهده نمودند که به جز با تشکیل بسیج این خلع پر نمی شد لذا فرمان تشکیل بسیج را در سال ۵۸ صادر کردند.

وی گفت: اکنون سال‌ها بعد از تشکیل این نهاد مردمی بارها و بارها به وضوح شاهد کارایی ها و راهگشایی های این نهاد مقدس بوده‌ایم.

امام جمعه موقت ورزقان با اشاره به اینکه در هر کشوری تفکر بسیجی طنین انداز شود دست طمعکاران از آن کشور دور خواهد شد اظهار داشت: سردار شهید حاج حسین همدانی از جمله شخصیت های بود که در تشکیل بسیج سوریه نقش پررنگی داشت، بسیجی که بدون آن دولت سوریه قادر به مقاومت نبود.

وی افزود: بسیج یک تفکر برگرفته شده از قیام امام حسین(ع) و یک نهادی مردمی است.

خطیب این هفته نماز جمعه ورزقان حادثه تروریستی در سوریه که طی آن صدها نفر کشته و مجروح شدند محکوم کرد و افزود: این حادثه موجب تنبیه سردمداران غرب شد که عامل اصلی شکل گیری گروه تروریستی داعش بودند.

وی تصریح کرد: با حمایت های کشورهای غربی و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس است که تا کنون داعش توانسته دوام بیارود و شواهدی مبنی بر اینکه  بیش از ۲هزار نفر فرانسوی عضو داعش هستند گواه این ماجراست.

محمدزاده شجاعت، دینداری و بصیرت را از ویژگی های بارز مردم منطقه ورزقان برشمرد و اظهار داشت: اظهار نظرهای برخی مسئولین و مردم نسبت به مسدولین باید منصفانه و به دور از منافع فردی و گروهی باشد.

 

 تاريخ : 17 / 7 / 1394برچسب:, | 17:27 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با سوق دادن جوانان به مساجد و انجام کارهای فرهنگی دشمن در جنگ فرهنگی نیز به مانند تهاجمات نظامی و اقتصادی شکست خواهد خورد.
 

به گزارش آوای ورزقان، آیت‌الله مجتهد شبستری پیش از ظهر امروز چهرشنبه در آئین بهره‌برداری از مصلی و مسجد جامع شهر ورزقان، اظهار داشت: همان‌طور که دانش آموزان برای تحصیل نیاز به سه عنصر کتاب، کلاس و معلم دارند، خداوند هم برای بشریت کتابی چون قرآن، معلمی مثل پیامبران و ائمه(ع) و مساجد را به‌عنوان کلاس قرار داده است.

وی بابیان اینکه خداوند قرآن کریم را به‌عنوان بهترین کتاب در اختیار بشریت گذاشته است این کتاب آسمانی را مایه شفای تمام امراض روحی نسل بشر عنوان کرد.

امام‌جمعه تبریز مساجد را آبروی نظام و لازمه جامعه داست و با اشاره به نقش پررنگ مساجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه‌ها و اعزام نیرو اظهار داشت: علاوه بر اقامه نماز باید سایر برنامه‌های فرهنگی نیز در مساجد برگزار گردند.

وی با اشاره به ساخت ۹ باب مسجد از سوی مجلس خبرگان رهبری در شهرستان ورزقان و مرمت چندین مسجد دیگر، احداث مسجد جامع ورزقان را یکی از بزرگ‌ترین و عظیم‌ترین بناها بعد از زلزله سال ۹۱ دانست.

آیت‌الله مجتهد شبستری با انتقاد از برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها خواهان برگزاری برنامه‌های فرهنگی چون تئاترهای مذهبی در دانشگاه‌ها از سوی متولیان فرهنگی شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار کرد: دشمن در طول سال‌های بعد از انقلاب نتوانسته است با تهاجمات نظامی و اقتصادی خود مردم ایران اسلامی را تسلیم نماید لذا اکنون در یک جنگ تمام‌عیار فرهنگی جوانان ما را هدف قرار داده و بدان امیدوارانه دل‌بسته است.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی اسلامی و جذب جوانان به مساجد را از بهترین راه‌های مقابله با جنگ فرهنگی دشمن برشمرد.

وی با دعوت مسئولین به وحدت رمز پیروزی تمامی امت‌ها را وحدت دانست و افزود: در سایه رهبر معظم انقلاب، وحدت ما محفوظ است ولی باید بیش‌ازپیش منسجم بود.

شبستری با اشاره فاجعه منا و جان باختن بیش از ۵ هزار نفر در این فاجعه گفت: بعید است این فاجعه غیر عمد بوده باشد و به نظر می‌رسد حکومت آل سعود با این کار قصد ضربه زدن به  مسلمانان را داشته که بر همین اساس مقررشده است کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود.

وی در پایان گفت: باید مرگ بر آل سعود را به شعارهای همیشگی مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل ضمیمه کرد.

 تاريخ : 11 / 3 / 1394برچسب:, | 12:49 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

دکتر اسماعیل جبارزاده طی حکمی سعید شبستری را به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی در برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری منصوب کرد.ستاد انتخابات استان آذربایجان شرقی
استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین در احکام جداگانه‌ای رضا استادرحیمی را به عنوان دبیر و جانشین، علی نواداد را به عنوان رئیس کمیته مالی و پشتیبانی و علی احمدی را به عنوان رئیس کمیته استعلامات و حراست ستاد انتخابات استان منصوب کرد.
همچنین بر اساس احکام صادر شده از سوی استاندار، محمود چمنی به عنوان رئیس کمیته امنیتی و انتظامی، محمد سربخشیان به عنوان رئیس کمیته فناوری اطلاعات و جواد آهنگری به عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان منصوب شدند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه سال جاری همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حجت الاسلام مسعود مهدوی در خطبه های نمازجمعه این شهر، گفت: با وجود بزرگترین معدن مس کشور و معادن دیگر طلا و درآمدهای کلان متاسفانه بیمارستان این شهرستان در یک ساختمان خلاصه شده و هیچ امکانات و نیروی بیمارستانی وجود ندارد.

وی افزود: این در حالی است که 162 روستای پراکنده و صعب العبور در این شهرستان وجود دارد و 85 درصد جمعیت این شهرستان در آن ها به کار تولید و کشاورزی مشغول هستند.

حجت الاسلام مهدوی گفت: در مواقع نیاز به مراکز بیمارستانی باید با هزاران مکافات به تبریز مرکز استان مراجعه نمایند که این امر موجب نارضایتی مردم می شود.

امام جمعه ورزقان از دولت درخواست کرد: در سفر به استان به این نیاز شهرستان توجه ویژه داشته باشد.

وی همچنین اعلام کرد: با تشکیل شرکت مس آذربایجان انتظار می رفت مسایل اقتصادی و اشتغال زایی در شهرستان و استان رونق بیشتری بگیرد که این امر آنطور که باید تحقق نیافته است.

وی گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان با 20 میلیارد ریال اعتبار خدمات دهی در بخش فرهنگی در این شهرستان ندارد.

رییس جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیات دولت در هفدهمین سفر استانی خود روز چهارشنبه آینده میهمان مردم استان آذربایجان شرقی خواهد بود.

شهرستان ورزقان یکی از شهرستان های 21 گانه استان آذربایجان شرقی و مرکز آن شهر ورزقان است.

این شهرستان از دو بخش مرکزی و بخش خاروانا تشکیل شده است.

جمعیت شهرستان ورزقان در سرشماری سال ۱۳۸۵ در حدود 48 هزار و ۱۱۲ نفر برآورد شده که چهار هزار و ۸۸ نفر از آن ها یعنی ۵/۸ درصد در مرکز شهرستان ساکن هستند.

این شهرستان از شرق به شهرستان اهر، از غرب به شهرستان های مرند و شبستر، از شمال به شهرستان های کلیبر و جلفا و از جنوب به شهرستان تبریز محدود شده است.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

خباز: طرح استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی در انتخابات آینده مجلس خلاف قانون اساسی است,محمد رضا خباز,محمدرضا باهنر,مجلس نهم,خبرآنلاین

,محمد رضا خباز,محمدرضا باهنر,مجلس نهم

سیاست > دولت - معاون تقنینی معاونت پارلمانی دولت گفت: در مشورتی که با اعضای شورای نگهبان داشتم٬ متوجه شدم امیدی به نهایی شدن مصوبه استمرار صلاحیت نمایندگان برای دوره بعد و تایید شورای نگهبان وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا خباز در مورد طرح معاون تقنینی معاونت پارلمانی دولت در انتخابات آینده افزود: این پیشنهاد مخالف بند ۹ اصل سوم قانون اساسی است. در این بند آمده تبعیض ناروا ممنوع است و این طرح که به تصویب شورای اسلامی رسید٬ کاملا تبعیض نارواست لذا فکر می‌کنم این طرح مردود است.

خباز همچنین در ادامه افزود: حتی یک درصد هم امید ندارم شورای نگهبان این مصوبه مجلس را تایید کند٬ چرا که این مصوبه مصداق بارز تبعیض نارواست.

معاون تقنینی معاونت پارلمانی دولت در تشریح بیشتر اثرات نامطلوب طرح یادشده٬ افزود: اگر این تصمیم در مجلس هشتم گرفته می‌شد دوستانی که آن زمان بیرون از مجلس بودند و بعدا به مجلس وارد شدند٬ درباره این مصوبه چه قضاوتی می‌کردند و‌‌ همان قضاوت را الان کاندیداهایی که بیرون از مجلس قرار دارند٬ نسبت به نمایندگان فعلی دارند.

خباز با تاکید بر این سخن پیامبر اکرم (ص) درباره آنچه را که برای خود نمی‌پسندی برای دیگران نیز نپسند٬ افزود: زمانی که طراحان محترم بیرون از مجلس بودند و سال انتخابات بود چه قضاوتی درباره چنین طرحی می‌کردند و طبیعتا قضاوت آن‌ها این مصوبه را نمی‌پسندید.

وی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان با تصویب این طرح تاکید کردند که هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان حق اظهارنظر در مورد صلاحیت نمایندگان را ندارد و این در حالی است که در متن قانون آمده که برای اظهار نظر در مورد صلاحیت نمایندگان ۴ دستگاه ذی‌صلاح هستند.

وی در تشریح ۴ دستگاه ذی‌صلاح برای احراز صلاحیت نمایندگان تصریح کرد: اولین دستگاهی که در احراز صلاحیت نمایندگان می‌تواند دخیل باشد قوه قضاییه است٬ چرا که ممکن است فردی در ابتدای نمایندگی مشکلی نداشته باشد٬ اما در طول دوران نمایندگی از نظر قضایی مشکلاتی را داشته باشد که در احراز صلاحیت وی تاثیرگذار باشد و اگر چنین اتفاقی صورت پذیرد٬ چطور قوه قضاییه نمی‌تواند در این باره اظهار نظر کند.

وی همچنین وزارت اطلاعات را از دیگر مراجع ذی‌صلاح در احراز وظایف نمایندگی خواند و این سوال را مطرح کرد که «اگر از نظر این وزارتخانه فردی در طول نمایندگی دارای مشکلاتی باشد٬ چطور این وزارتخانه نمی‌تواند در این رابطه اظهار نظر کند؟»

نماینده مردم در مجلس کاشمر و بردسکن در مجلس هشتم همچنین ثبت احوال را نیز دیگر مرجع ذیصلاح برای احراز صلاحیت نمایندگان خواند و یادآور شد: اگر اداره ثبت احوال در بررسی پیشینه نماینده‌ای به این نتیجه برسد که نماینده تابعیت غیر ایرانی داشته آیا می‌توان حق اظهار نظر برای ثبت احوال قائل نشد.

وی همچنین پلیس بین‌الملل را آخرین مرجع ذی‌صلاح چهارگانه در کنار شورای نگهبان برای احراز صلاحیت نمایندگان خواند و گفت: اگر نماینده‌ای به خارج از کشور سفر کرده باشد و در آن سوی مرز‌ها اتفاقی برای وی افتاده باشد که صلاحیت وی را برای نمایندگی زیر سوال ببرد٬ آیا می‌توان به پلیس بین‌الملل گفت که شما حق گزارش در این باره را ندارید؟ لذا به نظر می‌رسد این مصوبه‌ای منطقی نبوده و به همین دلیل تعداد زیادی نیز از نمایندگان با این طرح مخالف بودند٬ اما در ‌‌نهایت متاسفانه با آرای نمایندگان این طرح به تصویب رسید.

وی در پایان افزود: در مشورتی که در صحن علنی با اعضای شورای نگهبان داشتم٬ متوجه این موضوع شدم که امیدی به نهایی شدن این مصوبه و تایید شورای نگهبان در این باره وجود ندارد و به نظر من این مصوبه٬ هم وهن نمایندگان است٬ هم وهن مجلس شورای اسلامی.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

,مغایر,قانون,شورای نگهبان,خبرگزاری دانشجو

مغایر,قانون,شورای نگهبان,مجلس,خبرگزاری,خبرگزاری‌های فارسی‌زبان,سایت‌های خبری,خبر,اخبار,دانشگاه,دانشجو,خبر دانشجو,اخبار دانشگاه,اخبار دانشگاهی,پیوند رسانه و دانشگاه,دانشگاه سراسری,دانشگاه آزاد,دانشگاه غیرانتفاعی,دانشگاه پیام نور,دانشگاه علمی کاربردی,تشکل‌‌های دانشجویی,سایت شبکه خبر دانشجو,دانشگاه مجازی,سیاسی,بین‌الملل,علمی,فرهنگی,اجتماعی,دین و اندیشه,ورزشی,اقتصادی,استان‌ها,عکس,فیلم و صوت,فضای مجازی,نمایشگاه مطبوعات,پربیننده ترین اخبار,پربحث ترین اخبار,چندرسانه ای,پوشش اخبار دانشگاهی,تیترهای برتر,خبرنگار,عکاس,ایران,جهان,رسانه,ارتباط,اخبار دانشگاه های ایران,خبر گزاری,خبرگذاری,خبر گذاری,اینفوگرافیک,خبردانشجو,شبکه‌خبردانشجو,صصص,سدد,هق,دانشگاه های تهران,تهران,رهبری,ملت,مردم,ریاست جمهوری,انقلاب اسلامی,انقلاب اسلامی ایران,جمهوری اسلامی ایران,تابناک,فارس,مهر,ایسنا,رجا,فردا,شفاف,خبرآنلاین,عصر ایران,جام نیوز,الف,خبرنامه,صوت و تصویر,20:30,صرفا جهت اطلاع,خبرگزاری دانشجو,خوابگاه,خابگاه,پایان نامه,پایاننامه,پایان‌نامه,فیلم دانشجویی,فیلم,ورزش دانشگاهی,ورزش,ورزش دانشگاه,جزوه,فناوری,بانک سوالات,علم,دختر دانشجو,دختردانشجو,پسر دانشجو,پسردانشجو,رهبر انقلاب,احمدی نژاد,احمدی‌نژاد,لاریجانی,مشائی,مشایی,قالیباف,بازیگر,خوابگاه دختران,خوابگاه پسران,خوابگاه دخترانه,تحصن,سلف,تحصن دانشجویی,سلف دانشگاه,نمونه سوالات,کلید امتحان,سنجش,آزمون,آزمون دکترا,آزمون ارشد,کارشناسی ارشد,پاسخنامه,پاسخ نامه,روش جدید تقلب,تقلب,سوالات تضمینی,کنکور,مهندسی معکوس تست,تست و آزمون,ورقه امتحان,اردوی مختلط,سرویس دانشگاه,تجمع دانشجویی,سوالات میان ترم,پایان ترم,ترم,ارز دانشجویی,نرخ ارز,طلا,سکه,دانشجوی زندانی,زندانی سیاسی,دانشجوی ستاره دار,دانشجوی ستاره‌دار,موبایل,فیلم خوابگاه,شهید گمنام,استاد,کنکور آزاد,کنکور سراسری,کنکور پیام نور,جنبش سبز,دانشجوی سبز,قیمت,واردات خودرو,صادرات,کالا,خدمات,اقتصاد مقاومتی,نقد و بررسی,رخدادهای دانشگاهی,گفتگو,یادداشت,مقاله,روش تحقیق,مرکز تحقیقات,وزارت علوم,وزارت آموزش و پرورش,فیلم منتشرنشده,صوت,گزارش تصویری,عکس دانشجویی,نشریات دانشجویی,نشریه,دانشگاه شریف,دانشگاه فردوسی,دانشگاه پلی تکنیک,دانشگاه هنر,دانشگاه بوعلی سینا,دانشگاه تهران,فیلم سینمایی,اکران دانشجویی,اکران,اکران دانشگاهی,مسابقات پل ماکارونی,نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها,معاونت مطبوعاتی,وزیر علوم,وزیر,زندگی دانشجویی,خونه دانشجویی,خانه دانشجویی,منزل دانشجویی snn,snnonline,studentnews,student news agency,student news network,SNN,IR,ir,snn,www,khabar,akhbar,daneshjoo,daneshgah,daneshga,daneshjou,daneshjo,daneshjouee,daneshjoui,daneshjoei,iran,IRAN,Iran,Tehran,World,news,agency,student,university,iran university,univercity,politic,international,scientific,culture,social,thinking,sport,economic,state,photo,multimedia,cyber,topnews,hotnews,top news,hot news,khabarhaye iran,khabarhaye jahan,khabarhaye nayab,khabarhaye top,university news,media,islamic republic of iran,leader,president,national,iranian universities,khamenei,dolat,tabnak,khabaronline,jahannews,com,rajanews,jamnews,alef,farsnews,mehrnews,isna,shafaf,asriran,Khabargozariye Daneshjou,khabargozariye daneshjoo,khabargozari,ahmadinejad,perspolis,esteghlal,azadi,enghelab

به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو» سخنگوی شورای نگهبان از رد مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص مستثنی شدن نمایندگان کنونی از ساز وکار رایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی در انتخابات آینده مجلس خبر داد.

نجات الله ابراهیمیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این مصوبه در میانه جلسه امروز شورای نگهبان واصل و بررسی شد.

وی افزود: بخش هایی از این مصوبه به ویژه بخشی که ترتیبات ویژه و مقررات جدیدی برای رسیدگی به صلاحیت نمایندگان کنونی مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرده بود با اکثریت آرا مغایر قانون اساسی شناخته شد.

ابراهیمیان گفت: موضوع مصوبه دیروز مجلس شورای اسلامی تبصره ۴ پیشنهادی برای الحاق یک تبصره به ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس بود که بر اساس ‌آن نمایندگان کنونی از ساز و کار رایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی در انتخابات آینده مجلس مستثنی شده بودند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند در صورت ثبت‌نام نمایندگان فعلی مجلس برای دوره بعد انتخابات خانه ملت، صلاحیت آنان برای نمایندگی مجلس استمرار می‌یابد.

به گزارش فارس، صلاحیت داوطلبان نمایندگی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان پیشنهادات وکلای ملت درباره طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
این طرح که در واقع تنها برای اعمال محدودیت برای کاندیداتوری اعضای شوراهای اسلامی شهر در انتخابات مجلس ارائه شده است، با پیشنهادات متفاوت و بعضاً خارج از موضوع اصلی طرح توسط برخی وکلای ملت مواجه شد.
تعدادی از نمایندگان مجلس پیشنهادی را مطرح کردند مبنی بر اینکه لزومی ندارد شورای نگهبان صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس را که برای دور بعدی انتخابات مجلس کاندیدا می‌شوند، بررسی کند چرا که ۴ سال قبل شورای نگهبان صلاحیت آنها را بررسی و تأیید کرده است، همچنین سایر عوامل اجرایی یا نظارتی نیز حق اظهارنظر در خصوص صلاحیت افراد مذکور را ندارند.
نمایندگان مجلس این پیشنهاد جنجالی را با ۱۲۵ رأی موافق، ۵۴ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع در صحن علنی مجلس مصوب شد.
طبق مصوبه مجلس در پیشنهاد مذکور که محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان آن را به نمایندگی از رضا عبداللهی نماینده ماهنشان، هادی قوامی نماینده اسفراین، اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان، الیاس نادران نماینده تهران و غلامرضا نوری نماینده بستان‌آباد، مطرح کرد، در صورت ثبت‌نام نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی برای دوره بعد صلاحیت آنان برای نمایندگان مجلس استمرار می‌یابد مگر آنکه شورای نگهبان در جلسه رسمی خود تا ۱۵ روز قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی به استناد اسناد و مدارک معتبر عدم احراز را اعلام نمایند. بر این اساس سایر عوامل اجرایی یا نظارتی حق اظهارنظر در خصوص صلاحیت افراد مذکور را ندارند.
همچنین نمایندگان در تبصره این پیشنهاد مقرر کردند موارد مربوط به تخلفات افراد مذکور در زمان شروع تا انتهای تبلیغات که به تشخیص شورای نگهبان منجر به ابطال یا عدم احراز صلاحیت افراد مذکور می‌شود از این قاعده مستثنی است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان، کارکنان و خانواده‌های شهدای ارتش، نیروهای مسلح را به حفظ و تقویت بصیرت و جهت‌گیری‌های دینی و انقلابی و افزایش توان دفاعی و تسلیحاتی و آمادگی روحی توصیه‌ی مؤکد کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه تهدیدی برای منطقه و کشورهای همسایه نبوده و نخواهد بود اما در برابر هر گونه تعرضی کاملا مقتدرانه عمل خواهد کرد.دیدار جمعی از کارکنان و فرماندهان ارتش با مقام معظم رهبری
در این دیدار که هم‌زمان با ایام گرامی‌داشت روز ارتش برگزار شد، فرمانده‌ی کل قوا با تبریک این روز، نام‌گذاری ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از ابتکارات بزرگ امام راحل رحمه‌الله در اوائل پیروزی انقلاب در مقابل تلاش برخی جریان‌ها برای از بین بردن ارتش، خواندند و افزودند: با هوشمندی امام بزرگوار رحمه‌الله ارتش، با قدرت و قوت باقی ماند و به عنوان یک مجموعه‌ی انقلابی، در عرصه‌های مختلف از جمله هشت سال دفاع مقدس، نقش ایفا کرد و برای کشور افتخار و حماسه آفرید.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ۲۹ فروردین به معنای ایستادن ارتش به پای انقلاب و در مسیر خدمت به هدف‌های مردم است، خاطرنشان کردند: یکی از خصوصیات ارتش جمهوری اسلامی، پایبندی به تعهدات و موازین دینی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پایبند نبودن بسیاری از ارتش‌های جهان به قوانین بین‌المللی و موازین انسانی هنگام پیروزی یا شکست، افزودند: نمونه‌ی بارز این موضوع، رفتار قدرت‌های جهانی و به‌ویژه آمریکا است که هیچ اعتنایی به قوانین بین‌المللی و موازین انسانی نمی‌کنند و دست به هر جنایتی می‌زنند.
ایشان حوادث یمن، جنگ غزه و جنگ لبنان را نمونه‌هایی از پایبند نبودن به قوانین بین‌المللی برشمردند و تأکید کردند: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره پایبند به تعهدات و قوانین اسلامی هستند و هیچ گاه نه هنگام پیروزی طغیان می‌کنند و نه هنگام خطر، از ابزارها و روش‌های ممنوع استفاده می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اینکه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده به دنبال سلاح هسته‌ای نمی‌رود، در همین چارچوب و بر اساس تقیدات دینی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به برخی تبلیغات و اتهامات مبنی بر دخالت ایران در مسائل کشورهای منطقه، خاطرنشان کردند: این اتهام‌زنی‌ها خلاف واقع است، زیرا ایران در مسائل کشورها دخالت نکرده و نخواهد کرد.
ایشان گفتند: ما از کسانی که به غیرنظامیان و زنان و کودکان حمله می‌کنند متنفر و بیزاریم و معتقدیم آنها از اسلام و وجدان انسانی بی‌خبرند، اما در مسائل کشورها دخالت نمی‌کنیم.
رهبر انقلاب اسلامی خصوصیت بارز پایبندی نیروهای مسلح ایران به مبانی اسلام و قوانین الهی را علت اصلی محبوبیت آنان در میان مردم دانستند و گفتند: خصوصیت دیگر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتقاء روزافزون آمادگی‌های دفاعی و تجهیزاتی و تسلیحاتی است که به پشتوانه‌ی آیه‌ی شریفه‌ی «و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه» انجام می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های نظامی و دفاعی نیروهای مسلح، در میان پیشرفت‌های برجسته‌ی علمی و فناوری کشور، نمونه و جزء برترین‌ها است، خاطرنشان کردند: این پیشرفت‌ها و توانمندی‌ها در شرایط فشارها و تحریم‌های کم‌سابقه و کمبود منابع به دست آمده که کار بسیار فوق العاده‌ای است و باید همچنان پرشتاب ادامه یابد.
 ایشان با اشاره به ناخرسندی بدخواهان ملت ایران از پیشرفت‌های دفاعی نیروهای مسلح و تلاش برای جلوگیری از این روند، افزودند: بر همین اساس است که آنها بیشترین فشار تبلیغاتی خود را بر این موضوع به‌ویژه پیشرفت‌ها در عرصه‌های موشکی و پهپادها متمرکز کرده‌اند اما منطق صحیح عقلایی به پشتوانه‌ی آیه‌ی شریفه‌ی قرآن به ما می‌گوید که باید این مسیر را با قدرت ادامه دهیم.
رهبر انقلاب اسلامی به تهدیدهای وقیحانه آمریکایی‌ها اشاره کردند و گفتند: بعد از مدتی سکوتِ طرف مقابل، یکی از مقامات آنها اخیراً بار دیگر از گزینه‌های روی میز سخن گفته است. آنها از یک طرف اینگونه «لاف» می‌زنند و از طرف دیگر می‌گویند جمهوری اسلامی ایران باید پیشرفت‌های دفاعی خود را متوقف کند که سخنی ابلهانه است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه این سخنان ابلهانه را نخواهد پذیرفت و ملت ایران ثابت کرده است که اگر مورد تعرض قرار گیرد، کاملاً مقتدرانه از خود دفاع خواهد کرد و یکپارچه و همچون مشتی مستحکم در مقابل مهاجمِ غیرمنطقی خواهد ایستاد.
فرمانده‌ی کل قوا خطاب به نیروهای مسلح گفتند: همه دستگاه‌ها اعم از وزارت دفاع تا ارتش و سپاه باید آمادگی‌های نظامی و دفاعی و سازماندهی‌های رزمی و آمادگی‌های روحی خود را روزبه‌روز افزایش دهند و این به منزله‌ی یک دستورالعمل رسمی است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه روحیه‌ی نیروهای مسلح کشور از جمله ارتش بسیار بالا است، خاطر نشان کردند: جمهوری اسلامی ایران با وجود ارتقای توان دفاعی و نظامی خود اما هیچگاه تهدیدی برای کشورهای منطقه و همسایه نخواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به افسانه‌سازی جعلی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها و برخی کشورهای دنباله‌رو آنها در خصوص تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای، و تهدید جلوه دادن جمهوری اسلامی، افزودند: امروز بزرگترین تهدید برای جهان و منطقه، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که بدون هیچ مهاری و بدون پایبندی به مبانی و موازین وجدانی و دینی در هر نقطه‌ای که لازم بدانند دخالت می‌کنند و کشتار به راه می‌اندازند.
ایشان حوادث تأسف‌آور یمن و حمایت آمریکا و غرب از متجاوز را نمونه‌ای از رفتار ناامن کننده دنیا برشمردند و خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران، بر خلاف قدرت‌های بی‌مهار، امنیت را بزرگترین نعمت الهی می‌داند و برای حفظ امنیت خود و دیگران، می‌ایستد و دفاع می‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان تأکید کردند: حفظ امنیت کشور، مرزها و زندگی عمومی مردم از مهمترین وظایف مسئولان نظامی و انتظامی است.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، امیر سرلشکر صالحی فرمانده‌ی کل ارتش در سخنانی با گرامی‌داشت ۲۹ فروردین روز «ارتش جمهوری اسلامی ایران» گفت: ارتش انقلابی و حزب‌اللهی جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل برای حراست از مرزهای مقدس ایران و حفظ منافع راهبردی کشور است.
سرلشکر صالحی تأکید کرد: ارتشیان بدون چشم‌داشتی به توافقات یا عدم توافقات در معادلات بین‌المللی، گزینه‌ای جز عزت نمی‌شناسند و آماده‌اند در هر شرایطی بار دیگر به خلق حماسه‌های جاودان بپردازند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش ایرنا، نام ظریف در بخش رهبران این فهرست در کنار افرادی مانند باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، رائول کاسترو رییس جمهوری کوبا، نارندرا مودی نخست وزیر هند و حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیده می شود.

رابین رایت عضو انستیتوی صلح آمریکا و مرکز وودرو ویلسون، ظریف را به عنوان چهره شاد انقلاب جدی ایران توصیف می کند.

رایت می افزاید که وی را از 30 سال پیش می شناسد و او در پایان دادن به جنگ ایران و عراق، رهایی گروگان های آمریکایی در لبنان و روی کار آمدن دولت تازه افغانستان پس از سقوط طالبان، نقش داشته است.

به نوشته رایت، ظریف محور دیپلماسی هسته ای است و در 18 ماهه اخیر با قدرت های جهان مذاکره می کرده است.

رایت می افزاید: ظریف که از 2 دانشگاه آمریکایی فارغ التحصیل شده، پیشتر سفیر ایران در سازمان ملل متحد بوده و با بسیاری از اعضا کنگره آمریکا ملاقات کرده است و او در نظرسنجی ماه مارس در ایران، به عنوان مرد سال این کشور برگزیده شد.

مجله تایم همه ساله 100 شخصیت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برجسته جهان را انتخاب و معرفی می کند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نشان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ حضرت آیت الله خامنه ای عصر سه شنبه در این دیدار با اشاره به منافع و مصالح مشترک ایران و ترکیه از تقویت روابط، خاطرنشان کردند: قدرت هر یک از کشورهای مسلمان در دنیای اسلام، در واقع قدرت امت اسلامی است و سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران این است که کشورهای اسلامی یکدیگر را تقویت و از تضعیف هم خودداری کنند، و تقویت روابط ایران و ترکیه نیز به تحقق همین هدف کمک می کند.

رهبر انقلاب افزودند: تأکید همیشگی ما این است که کشورهای اسلامی از اعتماد به غرب و امریکا بهره ای نمی برند، و امروز نیز همه به روشنی، نتیجه اقدامات غرب در منطقه را که به ضرر اسلام و منطقه است، می بینند.

ایشان با اشاره به تحولات برخی کشورهای منطقه و فعالیتهای وحشیانه گروههای تروریستی در عراق و سوریه، گفتند: اگر کسی دست پنهان دشمن را در این قضایا نبیند، خود را فریب داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در تأیید این واقعیت، به خوشحالی امریکا و صهیونیستها از وضعیت منطقه اشاره کردند و افزودند: صهیونیستها و بسیاری از دولتهای غربی و بیش از همه امریکا، از این قضایا خشنودند و تصمیم ندارند، مسئله داعش را تمام کنند.

رهبر انقلاب در ادامه با یادآوری برخی نمونه ها از وحشی گری های کم نظیر داعش، و همچنین قصد اولیه این گروه تروریستی برای تسلط بر بغداد، این سوال اساسی را مطرح کردند که چه کسانی این جریانها را پشتیبانی مالی و تسلیحاتی می کنند؟

ایشان افزودند: بیگانه ها قطعاً نمی خواهند این مسائل حل شود، بنابراین، این کشورهای اسلامی هستند که باید برای حل این مشکلات تصمیم بگیرند، ولی متأسفانه تصمیم جمعی مناسب و سازنده ای گرفته نمی شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، در ادامه، قضایای یمن را یک نمونه دیگر از مشکلات جدید دنیای اسلام خواندند و در خصوص راه حل بحران یمن، تأکید کردند: موضع جمهوری اسلامی در خصوص تمام کشورها از جمله یمن، مخالفت با دخالت خارجی است، بنابراین، از نظر ما راه حل بحران یمن نیز توقف حملات و دخالت خارجی علیه مردم این کشور است، و این، یمنی ها هستند که باید برای آینده کشورشان تصمیم گیری کنند.

رهبر انقلاب حادثه عظیم «بیداری عمومی اسلامی» و عطش ملتها برای اسلام را، علت اصلی حساسیت دشمنان خواندند و گفتند: در مقابل این بیداری، دشمنان اسلام، ضد حمله خود را مدتهاست آغاز کرده اند و واقعیت تأسف بار این است که برخی از حکومتهای اسلامی نیز خیانت می کنند و پول و امکانات خود را در خدمت دشمن قرار می دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به وضعیت عراق اشاره کردند و با اشاره به کمک ایران به مردم عراق برای جلوگیری از تسلط تروریستها، افزودند: ایران در عراق حضور نظامی ندارد، اما روابط تاریخی، ریشه دار و بسیار نزدیکی بین دو ملت ایران و عراق برقرار است.

رهبر انقلاب با آرزوی شوکت و عزت روزافزون برای دنیای اسلام، بر آمادگی ایران برای تبادل نظر و همفکری برای حل مسائل منطقه تأکید کردند.

در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با اشاره به مذاکرات خود در تهران، گفت: در این سفر مسائل دو جانبه را مورد بررسی قرار دادیم و در خصوص روابط سیاسی، اقتصادی و همچنین مسائل منطقه گفتگو کردیم.وی به روابط تهران و آنکارا در حوزه انرژی اشاره و خاطرنشان کرد: شورای همکاری اقتصادی ایران و ترکیه تشکیل شده و به وزیران خود دستور داده ایم که کارها را دنبال کنند، تا با فعالیت بیشتر، انتظاراتی نظیر افزایش مبادلات اقتصادی به سطح 30 میلیارد دلار محقق شود.

رییس جمهور ترکیه با تاکید بر لزوم حل مسائل و مشکلات دنیای اسلام در درون آن و بدون دخالت غرب، گفت: مشکلات زیادی در منطقه وجود دارد که باید با کمک یکدیگر، آنها راحل کنیم و نباید برای حل این مسائل منتظر غرب ماند.

رییس جمهور ترکیه، همچنین با بیان اینکه جنایتهای گروه تروریستی داعش را محکوم می کند، تأکید کرد: من داعش را مسلمان نمی دانم و علیه آن نیز موضع گیری کرده ام.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حجت الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه ورزقان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با کشور های ۱+۵ گفت: در سایه توجهات امام زمان(عج)، خون پاک شهدا و راهنمایی های مقام معظم رهبری نتیجه مذاکرات تا به این لحظه خوب می باشد و باید با تدبیر پیش رفت. انشاا… بعد از این نیز حقوق برحق مردم ایران حفظ خواهد شد.حجت الاسلام مسعود مهدوی - امام جمعه محبوب ورزقان

وی دست یابی دانشمندان هسته ای کشورمان به انرژی صلح آمیز هسته ای را از دست آورد های تاریخی کشور دانست که بدون وابستگی و اتکا به خود این امر محقق شده است و نشان پیشرفت ملت ایران است.

 

ایشان تصریح کردند: در طول مذاکرات به خصوص مذاکرات اخیر که با نظارت مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه ایشان از تیم مذاکره کننده و در رأس آن ها وزیر امور خارجه همراه بوده است جمهوری اسلامی ایران توانست به دنیا بقبولاند که غنی سازی حق مسلم جمهوری اسلامی است و باید به پیشرفت های علمی خود در زمینه دانش هسته ای ادامه دهد.

 

وی در پایان از مسئولین شهرستانی که در که در ایام تعطیلات عید نوروز نهایت همکاری را برای استقبال و پذیرای از میهمانان نوروزی انجام داده اند تقدیر و تشکر کرد.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

صراط: وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه کنفرانس اقتصادی شرم‌الشیخ به بیان دیدگاه‌های آمریکا در خصوص تحولات منطقه به ویژه عراق، فلسطین، پرونده هسته‌ای ایران و اوضاع جاری در مصر پرداخت.
 
به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، جان کری، در ابتدا به پرونده هسته‌ای ایران پرداخت و گفت که واشنگتن مصرانه به دنبال امضای یک توافق خوب با ایران است. وی در عین حال تاکید کرد، در صورتی که دوطرف به توافقی در این باره دست نیابند واشنگتن به گزینه‌های دیگر خود رجوع خواهد کرد.
 وزیر خارجه آمریکا با اشاره به نامه اخیر نمایندگان کنگره آمریکا به ایران مبنی بر عدم صلاحیت رئیس‌جمهور آمریکا برای امضاء توافق هسته‌ای گفت: کنگره هیچ اختیاری دراین باره ندارد، این نامه در روند مذاکرات وارد شده و به همه اطمینان می‌دهیم که رئیس‌جمهوری آمریکا اختیارات کامل و قانونی برای امضا توافقنامه با ایران را دارد.
 جان کری در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره کمک‌های اقتصادی و نظامی به مصر نیز گفت: ما از هرگونه کمکی به مصر به ویژه کمک‌های اخیر که در کنفرانس شرم‌الشیخ وعده آن داده شد، استقبال می‌کنیم اما برای اینکه مصر بتواند اقتصادی پویا و متکی به خود داشته باشد باید شرکت‌ها و نهادهای اقتصادی بین المللی در این کشور فعال شوند و بخش خصوصی و نیز شرکت‌های دولتی در اقتصاد مصر وارد شوند.
 وی گفت: ما کمک‌ها به مصر و روابط اقتصادی خود با این کشور را ادامه می‌دهیم. آمریکا هم‌اکنون دومین سرمایه‌گذار بزرگ در مصر محسوب می‌شود و حجم سرمایه‌گذاری‌های ما در مصر هم‌اکنون بالغ بر 8.8 میلیارد دلار است. ما معتقدیم که اقتصاد قوی باعث ثبات و بهبود وضعیت دموکراسی در مصر خواهد شد.
 کری در عین حال گفت که آمریکا مسائل حقوق بشری در مصر را زیر نظر دارد و معتقد است که قاهره در این باره به ویژه در زمینه مشارکت دادن گروه‌های سیاسی مختلف مصر در روند سیاسی، گام‌های مهمی برداشته است.
 وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود به مساله عراق و عملیات علیه داعش در این کشور پرداخته و گفت: ما می‌دانیم که ایران در عراق فعال است و فعالیت‌های ایران و گروه‌های شیعه نزدیک به این کشور در شمال و شرق عراق را زیر نظر داشته و به خوبی از آنها اطلاع داریم. ما در این باره با نخست‌وزیر عراق صحبت کرده‌ایم و وی فعالیت نظامی ایران در عراق را تایید کرده است.
 کری ادامه داد: ایران نیز در عراق منافعی دارد و ما این مساله را درک می‌کنیم. آنها علیه داعش می‌جنگند و ما نیز علیه این گروه هستیم اما هیچ‌گونه هماهنگی‌ درباره پرونده عراق و مبارزه با داعش میان ایران و آمریکا انجام نشده است. هر کشوری به نحوی علیه داعش می‌جنگد.
 کری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره وضعیت حقوق بشر در مناطق آزاد شده نیز گفت: ما از نزدیک وضعیت انسانی در مناطق سنی‌نشین که از دست داعش آزاد شده را زیر نظر داریم. در عملیات آزادسازی مناطق تحت کنترل داعش عشایر سنی و ساکنان محلی نیز حضور داشته‌اند که این گامی مثبت است.
 کری در بخش پایانی سخنان خود به مساله فلسطین و مذاکرات صلح پرداخت و گفت: موضع دولت‌های آمریکا در 50 سال گذشته در راستای برقراری صلح در خاورمیانه بوده است و کابینه باراک اوباما نیز از این امر مستثنی نیست. انتخابات اسرائیل نزدیک است، من نمی‌خواهم بیشتر از این موضوع انتخابات را باز کنم تا باعث سوءبرداشت نشود اما اسرائیلی‌ها در انتخابات آتی یقیناً کسی را انتخاب خواهند کرد که هم مسائل داخلی را مدنظر داشته باشد و هم پرونده صلح با فلسطین را پیش ببرد و ما امیدواریم که چنین کسی نیز انتخاب شود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز دوشنبه خود در پاسخ به نامه جمعی از سناتورهای جمهوری خواه آمریکا به مقامات ایرانی درباره اعتبار هرگونه توافق هسته ای گفت: همان طور که همکاران من در کاخ سفید گفته اند دیدگاه مان این است که نامه این اعضای کنگره تلاش های ما و توانایی دولت برای انجام مذاکرات را تضعیف می کند.

 

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادامه داد: من فکر می کنم نظر ما این است که این نامه به نیابت از نمایندگان دولت آمریکا و اعضای کنگره امضا شده و به درستی مشخص نمی کند که مذاکرات چگونه در جریان است. در این نامه چند نکته سیاسی مطرح شده که حقایق درباره توافقات اجرایی میان کشورها را نادیده گرفته است. توافقاتی که از نیروهایی که ما هر روزه به آن ها اطمینان می کنیم حمایت می کند و به آمریکا اجازه می دهد تا با اشاعه سلاح های کشتار جمعی در خارج از این کشور مقابله کند.

 

او تاکید کرد: این نامه اشتباهات زیادی دارد در حالی که هم ما و هم ایرانی ها می دانیم که سیستم آمریکا چگونه عمل می کند اما مهم است که علیه اظهارات این 47 عضو کنگره که نامه مذکور را امضا کرده اند صحبت کنیم و حقایق را بازگو کنیم.

 

جن ساکی یادآور شد: حقیقت این است که کنگره اختیار هشدار دادن درباره متن توافقات بین المللی که کاخ سفید بر سر آن ها مذاکره می کند را ندارد. این نامه زمانی که می گوید کنگره می تواند متن توافق هسته ای را هر زمانی تغییر دهد غلط است و این تنها یک نمونه مهم است.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: قانون اساسی آمریکا این اختیار را به کاخ سفید می دهد تا با هم پیمانان خارجی بر سر توافقات مذاکره کند در حالی که این نامه این گونه نشان می دهد که کنگره در این میان نقش دارد اما این مساله غلط است.

 

جن ساکی افزود: اختیارات کاخ سفید در این زمینه نه تنها به مذاکرات آمریکا و ایران بلکه با فرانسه آلمان، انگلیس، اتحادیه اروپا، چین و روسیه نیز مرتبط است.

 

وی در ادامه ادعای گفت و گو تلفنی وزیران امور خارجه ایران و آمریکا در مورد نامه سناتورهای جمهوری خواه را رد و تاکید کرد: ما احساس می کنیم که باید درباره اشتباهات این نامه صحبت کنیم و بگوییم که این نامه روند مذاکرات را به درستی نشان نمی دهد. در حالی که این گونه القا می کند کنگره می تواند متن توافق را هر زمانی تغییر دهد که خلاف قانون اساسی ماست.

 

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: همانگونه که رییس جمهور تاکید کرد ما در از بین بردن شکاف ها پیشرفت داشته ایم اما شکاف هایی هنوز وجود دارد. طی دو هفته آینده ما می توانیم بفهمیم که ایران می خواهد این تصمیمات سخت را اتخاذ کند یا نه.

 

او ادامه داد: همان طور که می دانید این مذاکرات از این پس تنها به مسائل فنی مربوط نمی شود بلکه درباره تصمیمات سیاسی و اتخاذ تصمیمات سیاسی سخت است. بنابراین واضح است که هفته های پیش رو بسیار مهم اند اما من نمی توانم پیش بینی درباره نتیجه آن داشته باشم.

 

جن ساکی هم چنین با تایید دیدار جان کری و محمدجواد ظریف و همتای ایرانی اش هفته آینده در سوییس درباره احتمال دیدار میان دیگر وزیران امور خارجه گروه 1+5 گفت : من حدس می زنم دیدار کری و ظریف بخشی از مذاکرات باشد اما اجازه دهیم آن ها خود درباره حضورشان صحبت کنند.(ایسنا)

 تاريخ : 23 / 12 / 1393برچسب:اوباما,شرمساری,سناتور,جان کری,ظریف,پایگاه طلاع رسانی خاروانا, | 13:33 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش شبکه خبری نیوزمکس، اوباما افزود:به خاطر کار آنها (نامه نویسی ) ، احساس شرمساری می کنم. استدلال اصلی شان در این نامه این است که با رییس جمهوری ما توافق نکنید زیرا نمی توانید به او اعتماد کنید که به توافق عمل می کند.اوباما:شرمسارم
اوباما ارسال این نامه را امر تقریبا بی سابقه ای خواند.
براساس این گزارش، ۴۷ سناتور جمهوری خواه آمریکا از جمله چند کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۶ زیر نامه سرگشاده ای را امضا کردند.
براساس این گزارش، مذاکره کنندگان هسته ای ایران و ۱+۵ در تلاشند به توافق دست یابند.
دور جدید مذاکرات بین جان کری وزیر خارجه آمریکا و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران قرار است ۱۵ مارس (۲۴ اسفند ماه) در لوزان سوئیس برگزار شود.تاريخ : 14 / 12 / 1393برچسب:, | 11:47 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

افخم: نتانیاهو به شعور جامعه‌ بین‌الملل احترام بگذارد

مقامات کشورمان سخنان نتانیاهو را نشانه استیصال وی در مقابله با روند دیپلماتیک مذاکرات سیاسی ایران و 1+5 دانستند که به دنبال تزلزل جایگاه رژیم اسرائیل در میان افکار عمومی جهان بویژه در مراکز تصمیم‌گیری متحدان سنتی آن رخ داده است. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهارات «ایران‌هراسانه» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره امریکا را یک نمایش پر فریب و بخشی از تبلیغات انتخاباتی تندروها در تل‌آویو دانست. 

به گزارش «ایران»، مرضیه افخم با بیان اینکه اظهارات نتانیاهو  نشانه ضعف و انزوای مفرط گروه‌های رادیکال حتی میان طرفداران رژیم صهیونیستی و تلاش آنها برای تحمیل دستور کارهای افراطی و غیرمنطقی بر سیاست بین‌الملل است، اظهار داشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هیچ حرف تازه‌ای نداشت و در گرداب اشتباهات و افراط‌گری خودش گرفتار شده است. افخم دروغ‌پردازی‌های مداوم نتانیاهو درباره اهداف و نیات برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را بسیار تکراری و کسالت‌آور خواند و گفت:‌ با استمرار مذاکرات و اراده جدی ایران برای رفع این بحران ساختگی، سیاست ایران هراسی دچار مشکلات اساسی شده و بانیان این تبلیغات دروغ و طراحان این بحران جعلی به دست و پا زدن افتاده‌اند. وی افزود: بهتر است نخست وزیر رژیم صهیونیستی به شعور جامعه‌ بین‌الملل احترام بگذارد و دست از دروغ‌پراکنی علیه ملت و دولت ایران برداردتاريخ : 10 / 12 / 1393برچسب:, | 11:38 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ظریف در نشست خبری با وزیر خارجه ایتالیا خبر داد
رفع تحریم‌ها؛ هفته آینده روی میز مذاکره
وزیر خارجه کشورمان گفت: هفته گذشته پیشرفت‌هایی به طور جدی در مذاکرات صورت گرفت و امیدواریم این هفته نیز در مذاکرات در سایر موضوعات بویژه رفع تحریم‌ها به پیشرفت دست یابیم؛ در این صورت آن را تدوین و به شکل یک توافق جامع و دقیق که امکان اجرایی شدن داشته باشد، درمی‌آوریم. این برنامه عملیاتی ما برای رسیدن به توافق است.
ظریف که پس از دیدار با همتای ایتالیایی خود در نشست خبری مشترکی با پائولو جنتیلونی شرکت کرده بود، در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند در مذاکرات اخیر در ژنو پیشرفت اندکی صورت گرفت برخی دیگر آن را پیشرفت قابل ملاحظه توصیف می‌کنند همچنین تا پایان ماه مارس به چه شکلی از توافق سیاسی خواهیم رسید؟ با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای به مراحل حساس خود نزدیک شده و در هفته اخیر گفت‌و‌گوهای خوب و دقیقی داشتیم افزود: مسئولان فنی - هسته‌ای دو کشور در مذاکرات اخیر حضور داشتند و به طور کلی بحث‌های مفیدی در حوزه فنی و رسیدن به تفاهم فنی و حل مسائل صورت گرفت. به گزارش ایسنا ظریف گفت: پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در این زمینه‌ها (فنی) صورت گرفت اما در حوزه‌های دیگر هسته‌ای و تحریم‌ها اختلاف‌ها باقی است. وی همچنین با تأکید بر اصل همه یا هیچ که در توافق ژنو نیز به آن اشاره شده است گفت: همواره اعلام کرده‌ایم تا روی کلیه مسائل به توافق نرسیم، توافقی وجود ندارد. وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه این هفته بنیامین نتانیاهو در کنگره امریکا در مخالفت با توافق هسته‌ای سخنرانی می‌کند دیدگاه شما در این باره چیست؟ گفت: جای تأسف است که گروهی منافع خود را در تنش و بحران می‌بینند و از هیچ راه حلی استقبال نمی‌کنند نتانیاهو مخالف هر گونه راه حل است و این نشان دهنده تلاشی است برای اینکه با استفاده از یک موضوع غیر واقعی و ساختگی بر واقعیات منطقه از جمله اشغال و سرکوب مردم فلسطین و نقض حقوق آنها در غزه، کرانه باختری و بیت‌المقدس سرپوش گذاشته شود. ظریف گفت: این رویکرد (رژیم صهیونیستی) جدید نیست. آنها با هراس‌افکنی و دروغ‌پردازی حتی در داخل کشورهای دیگر تلاش دارند مانع برقراری آرامش در منطقه شوند. معتقدم این تلاش بیهوده است و نباید مانع رسیدن به توافق شود. وزیر خارجه کشورمان همچنین نسبت به گسترش روابط سیاسی، اقتصادی با ایتالیا ابراز امیدواری کرد و گفت: در طول یک سال گذشته رفت و آمدهای خوب سیاسی میان دو کشور برقرار بوده و بنگاه‌های تجاری نیز گفت‌و‌گوهای خوبی داشتند و امیدواریم این گفت‌و‌گوها با رفع موانع تحریم‌ها هرچه بیشتر گسترش یابد. امروز با همتای ایتالیایی خود درباره این مسائل گفت‌و‌گو کردیم. همچنین موضوعات منطقه‌ای و مذاکرات هسته‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ظریف تأکید کرد: امیدوارم با رفع تحریم‌ها همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایتالیا گسترش یابد. وزیر خارجه ایتالیا نیز با بیان اینکه هنوز راه طولانی در مذاکرات هسته‌ای در پیش است ابراز امیدواری کرد که در هفته‌های آینده شاهد موفقیت در این زمینه باشیم. پائولو جنتیلونی مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 را دشوار خواند و افزود: دستیابی به نتیجه مثبت موجب تقویت نقش سازنده ایران و در راستای منافع اروپا و واقعیتی مهم برای امریکا است.

منبع:روزنامه ایران
 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

شفقنا- جدیدترین گزارش ها از عراق نشان می دهند که ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعشی از موصل گریخته است. منابع عراقی نیز تائید کرده اند که بغدادی از موصل به سوی سوریه فرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری العالم، اما شاید قابل اتکاترین گزارش در مورد فرار ابوبکرالبغدادی رهبر تروریست های داعشی، سخنان شیخ عبدالوهاب المحمدی از شخصیت های برجسته شهر موصل و عضو شورای موسوم به سرشناسان موصل است که اعلام کرده بغدادی پس از اقامه نماز جمعه در مسجد البعاج و سخنرانی در این مسجد در استان نینوا، موصل را به مقصد سوریه ترک کرده و احتمالاً به سوی رقه – پایتخت اصلی داعش- گریخته است.خلیفه داعشی از موصل گریخته است

برخی از مقامات عراقی نیز فرار بغدادی به همراه تنی چند از فرماندهان گروه تروریستی – تکفیری داعش به سوریه را تائید کرده اند. عبدا... حملان الشمیری از افسران بازنشسته ارتش عراق و رهبر یکی از گروه های مخالف داعش با نام افسران آزاد عراق نیز اعلام کرده اطلاعات و مدارک مستندی از فرار بغدادی به سوی سوریه دارد.

برخی از منابع اطلاعاتی و امنیتی عراق نیز از حفر چندین تونل از شهر بعاج به سمت استان سوریِ الحسکه برای فرار رهبران داعش خبر داده اند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش آوای ورزقان، امام جمعه ورزقان درخطبه های نمازعبادی سیاسی امروز جمعه ورزقان گفت: باتوجه به اینکه به ایام آخر سال و خریدهای آن نزدیک می شویم. نیاز براین است دولت نظارت برقیمت ها را افزایش دهد تا مردم بامشکلی مواجه نشوند  ولی انتظار این است تادولت زمینه ای فراهم کند قیمت ها درهمه جا ثابت باشد وبه خصوص قیمت درمناطق کم درآمد کاهش داشته باشد.

وی افزود:همه مردم کشور در جریان مذاکرات هستند می دانند که آنچه خواسته طرف های مذاکره بوده که می توانست عملی شود به آن عمل کرده ایم اما طرف های مذاکره در عوض به تعهدات خودعمل نکرده اند.

حجت الاسلام مسعود مهدوی تصریح کرد: غربی ها براساس منطق و قوانین بین‌المللی حق دخالت در امور داخلی ما و تعیین میزان نیاز کشور ما به سوخت را ندارند. این مسائل مربوط به دوران استعمار آنهاست ولی حالا دوران بیداری، استقلال، رشد و ترقی ما است که به سمت فتح قله‌های پیروزی می‌رویم و جزو الگوها و سرآمدها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه رزمایش افتخار آفرینان ایران در تنگه هرمز و در کنار خلیج فارس توسط سپاه جزو یادگاران برجسته امام راحل است برگزار شد گفت: سپاه در ۸ سال و نیم دفاع مقدس در کنار نیروهای مسلح با ابزار مدیریت جهادی افتخار عظیمی را به دست آورده‌اند.
امام جمعه ورزقان اظهار داشت: در این رزمایش مهم توان موشک‌های ساخته شده به دست فرزندان انقلاب به رخ جهانیان کشیده شد و به وسیله این رزمایش کشور ایران توانست ادوات خود را آزمایش و موفقیت خود را به جهانیان ثابت کند.

مسعود مهدوی، با اشاره به پیامی که این رزمایش برای دشمنان نظام داشت عنوان کرد: این رزمایش موجب آشفتگی دشمنان شد و ثابت کرد ایرانیان تربیت شدگان مکتب حسین‌بن علی و امیرالمومنین هستند و از سوی دیگر به مردم ایران اسلامی نیز نشان داد که فرزندان آن‌ها و یادگاران هشت سال دفاع مقدس و هم چنین دست و بازوی ولایت چنین قهرمانانه در عرصه حاضرند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر‌ با اشاره به ارسال نامه وزارت کشور به این شورا جهت تعیین روز انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: چند روز قبل نامه وزارت کشور مبنی بر پیشنهاد روز برگزاری انتخابات مجلس دهم به شورای نگهبان رسید.نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان

وی با بیان اینکه دو تاریخ مجزا در این نامه به عنوان روز برگزاری انتخابات پیشنهاد شده بود، افزود: اعضای شورای نگهبان با بررسی همه جوانب، نسبت به بررسی این دو تاریخ، اقدام و روز هفتم اسفند ماه سال آینده را به عنوان روز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تعیین کردند.

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: این تصمیم شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام شده است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش تبریز بیدار ، به نقل از پایگاه خبری 'رأی الیوم'، التونسی افزود: 'مجاهدان (تروریست های) منطقه خوراسان' ولایت 'حافظ اروکزی' را بر خود پذیرفته و این را اعلام کرده اند و اینگونه آرزوی ما پس از بیعت کردن آن ها با امیرشان در این منطقه تحقق یافت.

داعش همچنین ویدیویی منتشر و ادعا کرده که صدها نفر با والی مکه که از سوی البغدادی منصوب شده، بیعت می کنند.

همزمان با انتشار خبر تعیین والیان جدید گروهک تروریستی داعش در مکه و مدینه، ترس و هراس به خاطر احتمال انجام حملات تروریستی در عربستان بالا گرفته زیرا پس از وفات پادشاه سابق عربستان، اوضاع سیاسی این کشور شکننده توصیف شده است.

اعلام این خبر باعث عکس العمل های مختلفی در شبکه های اجتماعی نیز شده است.

کارشناسان اعتقاد دارند هر چند اعلام این خبر می تواند جنبه تبلیغاتی برای داعش داشته باشد اما به هر حال بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته در عربستان، بیشتر جوانان این کشور به دلیل داشتن زمینه و تفکرات وهابی گری، بسیار مستعد پذیرش چنین افکاری هستند و حتی در پژوهشی اعلام شد که 80 درصد جوانان این کشور طرفدار داعش هستند اما مقام های دولتی این کشور این خبر را تکذیب کردند و تاکید نمودند خود در این خصوص اقدام به نظرسنجی می کنند.

عربستان به همراه شماری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، آمریکا و برخی از کشورهای غربی تشکیل دهنده و تامین کننده گروهک تروریستی داعش هستند؛ گروهکی که تاکنون موجب کشته شدن صدها هزار نفر از مردم بی گناه کشورهای سوریه و عراق شده است و دامنه جنایات این گروهک از این دو کشور فراتر رفته و به کشورهای لیبی و مصر نیز رسیده است که با پیام اخیر داعش می رود که این گروهک تروریستی دامن اربابان خود را نیز بگیرد. به گزارش گروه بین الملل «خبرگزاری دانشجو» به نقل از پایگاه خبری اسکوپ، «محمد البرادعی» مدیرکل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی اظهاراتی در تایلند گفت: هرکس خواستار راه‌حل نظامی برای موضوع هسته‌ای ایران باشد، احمق است‬ زیرا شرایط را از آنچه هست، بدتر می‎کند.
 
وی ادامه داد: امروزه دیگر هیچ‌کس تأیید نمی‌کند که ایران در حال ساخت سلاح هسته‌ای است. من فکر می‌کنم حتی آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا، همانگونه که احتمالاً می‌دانید، می‌گویند که ایران هرگونه تحقیق بر روی تسلیحات هسته‌ای را متوقف کرده است.
 
البرادعی افزود: این همچنان نظریه سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و تمامی سازمانهای اطلاعاتی است. نه، هیچ تهدید قریب‌الوقوعی وجود ندارد که نیازمند اقدام نظامی باشد.
 

وی ادامه داد: هرکس که خواستار راه‌حل نظامی برای موضوع (هسته‌ای) ایران است، احمق است زیرا با اینکار شما در وضعیت بدتری در مقایسه با آن چیزی که در آن قرار دارید، گرفتار خواهید شد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ظلم و استکبارستیزی از مهمترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، شامگاه شنبه در آیین بهره برداری از مسجد امام علی(ع) مرکز آموزشی شهید برخورداری عجب شیر، افزود: آنچه که بیش از همه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش ایفا کرد، حضور مردم در صحنه های انقلاب، کنار امام (ره) و رهبری و ولایت مداری آنان بود.

وی با اشاره به دستارودهای انقلاب در حوزه های علمی و دفاعی اظهار کرد: دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای، پرتاب ماهواره و خودکفایی در صنایع نظامی و دفاعی نشان از توانایی انقلاب اسلامی در این عرصه دارد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همچنین با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه های داخلی و جهانی، ادامه داد: محرومیت زدایی، خودکفایی، حمایت از تولیدات داخلی و حضور گسترده جوانان در رشته ها و مقاطع مختلف دانشگاهی از جمله دستاوردهای انقلاب در این حوزه هاست.

حجت الاسلام آل هاشم یادآوری کرد: این دستاوردها با وجود تحریم های اقتصادی و سیاسی دشمنان که از آغازین لحظه های پیروزی انقلاب بر کشور ما تحمیل شده، بدست آمده است.

وی تنها مسیر پیروزی در جنگ اقتصاد مقاومتی را پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب دانست و گفت: بعد از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب، اکنون به برکت رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرهنگ انقلاب روز به روز در جهان در حال گسترش است.

در این آیین از مسجد امام علی(ع) مرکز آموزشی شهید برخورداری عجب شیر در زمینی به مساحت دو هزار و 200 مترمربع و شش باب آسایشگاه سربازی بازسازی شده با 11 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

شهرستان عجب شیر با 85 هزار نفر جمعیت درفاصله 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

عضو مجلس خبرگان رهبری از برگزاری هفدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان در 19و 20 اسفند و دیدار اعضای خبرگان با رهبر معظم انقلاب خبر داد.

 

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، درباره برگزاری اجلاسیه هفدهم مجلس خبرگان رهبری و انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان پس از درگذشت آیت الله مهدوی کنی اظهار کرد: اجلاس هفدهم خبرگان رهبری در تاریخ 19 و 20 اسفند برگزار خواهد شد و در این اجلاسیه درباره انتخاب رئیس جدید در روز 19اسفند، به عنوان اولین دستور کار اجلاسیه، تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی همچنین بیان کرد: پس از اجلاسیه اعضای مجلس خبرگان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار می کنند و به زیارت مرقد مطهر امام راحل خواهند رفت.

 تاريخ : 18 / 11 / 1393برچسب:, | 1:1 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از افتتاح کارخانه کنستانتره شهرستان ورزقان با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر صنعت خبرداد.

"الله‌وردی دهقانی" نماینده مردم ورزقان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، از افتتاح کارخانه تولید کنستانتره این شهرستان خبر داد.  

وی افزود: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و آقای محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه حضور خواهند داشت.تاريخ : 12 / 11 / 1393برچسب:, | 16:35 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش آوای ورزقان، بهزاد عزتی مدیرمسئول پایگاه خبری آوای ورزقان، ضمن اعلام فراخوان جمع‌آوری آثار و اسناد وقایع انقلاب اسلامی شهرستان ورزقان گفت: این فراخوان با عنوان «ورزقان و انقلاب اسلامی ایران» منتشر شده است.

وی افزود: بدون شک جمع‌آوری اسناد ،خاطرات و مدارک مربوط به فعالیت‌های انقلابی مردم ورزقان از اوایل انقلاب تا کنون، نیازمند عزم جدی مردم ورزقان و مدیریت جهادی دستگاههای درگیر در این طرح است.

عزتی افزود: بر اساس این فراخوان ورزقانی ها می‌بایست هرگونه سند، عکس ، فایل ،صوت ،خاطره و … از اجتماعات، مراسم، اشخاص، اماکن، مساجد و هرآنچه که یادآور هویت انقلابی مردم این شهرستان است را به پست الکترونیک Avayevarzeghan@yahoo.comارسال نمایند.

مدیرمسئول پایگاه آوای ورزقان تصریح کرد: همه آثار و اسناد دریافت شده از مردم در ایام دهه فجر امسال با نام خود آنها در سایت منتشر خواهد شد و بی‌شک مورد استفاده نسل های بعدی نیز قرار خواهد گرفتپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه ورزقان درگفت وگو با آوای ورزقان ضمن تبریک دهه فجر گفت:دهه فجر دهه ای است که حکمتی خاص دارد و به حکمت دهه در قرآن نیز اشاره شده است.

وی افزود:در ده روز دهه فجر ایران اسلامی بود که بزرگترین وکم نظیرترین اتفاقات در تاریخ جهان به وقوع پیوست و نور و جرقه ای که درکشورایران اتفاق افتاد باعث شد امید به نجات در کشورهای دیگر نیزمعنا پیداکند.

حجت الاسلام محمد زاده تصریح کرد؛استکبارجهانی و در رأس آن ها آمریکا واسرائیل خواستند این نوری را که به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران در جهان روشن شده است را خاموش کنند ولی تا به امروزموفق نشده اند و نمی شوند.بنابراین حفظ این انقلاب سخت ترازخود انقلاب خواهد بود چرا که کسانی که روزی درخط انقلاب بودند،بعداً به دلیل برخی وسوسه ها ازخط انقلاب ولایت خارج شدند.

امام جمعه موقت ورزقان ادامه داد:انقلاب ما بود که باعث بیداری اسلامی درکشورهای منطقه شد،ازجمله انقلاب مردم مصر و تونس ،ودیگرانقلاب هایی که درحال شکل گیری هستند.همه این ها به خاطراین است که دشمن نتوانسته است سد راه انقلاب اسلامی ایران شود والان هم به دنبال جلوگیری ازگسترش انقلاب اسلامی ایران است و درواقع هدف دشمن جلوگیری ازنفوذ اسلام است. زیرا می داند حکومت ها درسایه اسلام تاچه حد می توانند مقتدر و در عین حال عادل باشند.

اخیراً درجریان توهین شارلی ابدو که دشمن می خواست با توهین به اسلام و خدشه دار کردن چهره اسلام در اذهان عمومی جهان،اسلام و انقلاب اسلامی ایران را ازحرکت بازدارد.دراین خصوص یکی ازمقامات آمریکایی هدف ازمذاکرات هسته ای را تنها برنامه ی هسته ای ایران ندانسته وعنوان داشته است مابه دنبال ازبین بردن استقلال ایران هستیم. این توهین ها وجریان هایی نظیرداعش به این خاطراست که ازنفوذ اسلام درجهان جلوگیری کنند. با درک این خطرازسوی مقام معظم رهبری ونامه ای که ایشان به صورت هوشمندانه جوانان اروپا وآمریکای شمالی را مورد خطاب قرار دادند و خواستارشدند که بامطالعه وتحقیق خود درباره اسلام تصمیم بگیرند نه تبلیغات غرب و تأکید کردند که برای شناخت اسلام مستقیماً به قرآن مراجعه نمایند.

استکبار و رسانه های وابسته آن روشنگری نامه رهبری را درک کرده اند و سعی درآن دارند که این نامه راتحریف کنند که موفق نخواهند شد.

وی ادامه داد:کاراصلی استکبارتحریف انقلاب است ومتأسفانه عده ای فریب خورده دشمن چه درخارج وچه درداخل کشور با استکبار هم پیمان شده اند. ولی هرچه بکنند نمی توانند انقلاب ما را تحریف کنند چرا که این انقلاب با خون شهدا،عنایت مراجع وعلماء ودررأس آن ها حضور ولایت فقیه بیمه شده است.

استکباربه دنبال این است که چهره اسلام را درجهان تخریب کند واین کارها ازطریق شبکه های مختلف وابسته به خود با عنوان های اسلامی و گروه هایی همچون داعش انجام می دهند.

حجت الاسلام محمد زاده اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) حفظ انقلاب را ازاهم واجبات دانسته اند. و انشاالله این انقلاب تاظهور امام زمان وتحویل به ایشان پابرجا خواهد ماندپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

فرماندار ورزقان در گفت و گو با آوای وزقان ،سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران رابه تمام مردم ایران،مقام معظم رهبری،دولت،خانواده شهدا و جانبازان تبریک وتهنیت گفت.

علی وفادارتصریح کرد:هدف وبرنامه ماحفظ ودفاع ازمعنویات امام راحل ومقام معظم رهبری است ،تابتوانیم ضمن برآورده ساختن خواسته های انقلاب در راه انقلاب قدم برداریم.

وی ادامه داد:خدا را شاکریم که نهال انقلاب اکنون به درخت تنومندی تبدیل شده است ودرجهان برای خود جایگاهی خاص وغیرقابل انکاردارد،که این مهم درسایه زحمات امام راحل،مقام معظم رهبری ومردم انقلابی، ایران اسلامی محقق شده است .

وی افزود:انقلاب مانشأت گرفته ازنهضت سیدالشهدا(ع) است ویکی از اهداف این انقلاب حمایت از مظلومین ومبارزه علیه استکبارجهانی است.ما پیرو نظام هستیم تا به اهداف انقلاب دست یابیم.

فرماندارورزقان ازمردم ولایتمدار و همیشه درصحنه شهرستان خواست همچنان که دردوران مبارزه بارژیم شاه و بعد از آن در دفاع مقدس حضور داشته اند.این بار نیز با حضور پرشور در جشن های پیروزی انقلاب حماسه ای دیگر را خلق کنند.

وی افزود:به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر۵۱ پروژه عمرانی با اعتبار۲۱۰میلیارد ریال درشهرستان آماده بهره برداری قرار گرفته اند وهمچنین حدود ۴۸ برنامه فرهنگی آماده ارائه به مردم شهرستان می باشند.

فرماندار ورزقان درپایان اظهار داشت: ازاستاندارآذربایجان شرقی ، آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز،مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ، رؤسای دستگاه های اجرایی ، حجت الاسلام مهدوی امام جمعه ورزقان و نماینده شهرستان که ازبرنامه های دولت درسطح شهرستان حمایت و ما را دراجرای این برنامه یاری رسانده اند ، کمال تشکر را داریم و همچنین ازخبرنگاران وصداوسیما که اخبار شهرستان را انعکاس داده و ازنظام حمایت همه جانبه داشته اند تقدیر و تشکرمی کنیم.تاريخ : 8 / 11 / 1393برچسب:, | 15:30 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نیویورک-ایرنا-دیوید فلدمن یکی از رهبران فرقه ضد صهیونیستی ناتوری کارتا با اشاره به این که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یک جنایتکار جنگی است، گفت دعوت کنگره آمریکا از وی مایه شرمساری مردم آمریکا و همه یهودیان جهان خواهد بود.

دیوید فلدمن یکی از رهبران فرقه ناتوری کارتا که از تشکیلات فعال ضد صهیونیستی در آمریکا به شمار می رود در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: دعوت کنگره آمریکا از نتانیاهو به عنوان نماینده یهودیان جهان یک اشتباه بزرگ محسوب می شود و تشکیلات ناتوری کارتا با برگزاری تظاهرات گسترده ای اعتراض خود را به این اقدام کنگره آمریکا ابراز خواهد کرد.

وی افزود، یهودیان جهان از نخستین روز تشکیل دولت اسرائیل مخالفت خود را با این دولت اعلام و همواره نفرت و انزجار خود را نسبت به جنایت هایی را که این رژیم اشغال گر در مورد مردم فلسطین مرتکب شده ابراز کرده است.

این رهبر یهودیان ضد صهیونیست افزود، هیچ امیدی به این که نتیجه مثبتی از انتخابات آینده سران رژیم صهیونیستی عاید مردم فلسطین و یا حتی یهودیان ساکن اسرائیل بشود نیست و آنچه از این انتخابات جاصل بشود مثل همیشه یا بدخواهد بود ویا بد تر.

وی گفت، بیشتر یهودیان جهان بر این عقیده اند که تشکیلاتی بنام رژیم اسراییل نباید وجود داشته باشد و تنها راه پایان گرفتن درد ورنج مردم فلسطین و شرمساری یهودیان راستین جهان از میان رفتن این رژیم است.

فلدمن در ادامه افزود: بر اساس نص صریح تورات تشکیل هرگونه دولتی به نام قوم یهود مغایر با احکام یهودیت است و لذا یهودیان راستین هرگز چیزی به نام دولت اسرائیل را به رسمیت نشناخته اند و هر کسی را هم که در این انتخابات پیروز بشود به رسمیت نخواهند شناخت.ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

کنشگران سوریه روز دوشنبه اعلام کردند که نیروهای کرد سوریه پس از بیش از 4 ماه نبرد موفق به بیرون راندن کامل تروریست های داعش از شهرک مرزی 'کوبانی' در نزدیکی ترکیه شده اند.کوبانی آزاد شد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، 'رامی عبدالرحمان' مسوول گروه دیده بان حقوق بشر سوریه گفت که جنگجویان 'یگان های حفاظت از مردم کرد'، پس از بیرون راندن تروریست های داعش از سراسر کوبانی، به طور کامل بر این شهرک مسلط شده اند.

عبدالرحمان افزود:مدافعان کرد سرگرم تعقیب شماری از تروریست ها در حومه شرقی کوبانی هستند، اما اکنون درگیری ها در داخل این شهرک پایان یافته است.

شکست سنگین داعش در کوبانی ضربه شدیدی به این گروه تروریستی به شمار می رود که در جریان تهاجم 4 ماهه برای اشغال این شهر که از 16 سپتامبر شروع شد، بیش از یک هزار تن از عناصر خود را از دست داد.

گروه تروریستی داعش در جریان تهاجم تابستانی خود بخش هایی از خاک عراق و سوریه را اشغال کرد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

عصرایران - سرانجام در میان ناباوری بسیاری از مردم که گمان نمی کردند معاون اول دولت اصولگرای احمدی نژاد محکوم به زندان شود، حکم نهایی و غیر قابل تجدیدنظر محمدرضا رحیمی اعلام شد؛ کسی که مدت ها به عنوان " م - ر" شناخته می شد.5 نکته درباره حکم تاریخی رحیمی: از نشان خدمت تا محکومیت به زندان

5 سال و 91 روز زندان قطعی ، بازگرداندن 2 میلیارد و 850 میلیون تومان به بیت المال و یک میلیارد تومان جزای نقدی، حکمی است که دیوان عالی کشور تأیید کرده است و باید اجرا شود.

درباره این حکم نکات زیر قابل توجه است:

1 - این اولین بار در جمهوری اسلامی است که فردی در سطح معاون اول رئیس جمهور محاکمه و به زندان و جزای نقدی محکوم می شود ؛ این هشداری است به سایر مقامات سابق و لاحق و یک گام بزرگ به جلوست در تحقق عدالت و مبارزه با "دانه درشت ها" .

2 - قوه قضائیه، در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد مفاسد اقتصادی معاون اول وی را کشف کرد و درصدد برآمد تا با وی برخورد کند.
احمد توکلی در سال 90 دراین باره چنین گفته بود:"سه قاضی با سابقه آقایان اژه ای، رئیسی و خلفی که قضات با سابقه و خوشنام کشورمان هستند پرونده رحیمی را مطالعه کردند و یک سال  پیش به نزد احمدی نژاد رفتند و به وی گفتند ما سه قاضی به اتفاق آرا تایید می کنیم که توجه اتهام به آقای رحیمی قطعی است و باید تعقیب شود اما احمدی نژاد 100 دقیقه برای این 3 نفر سخنرانی کرد و از توطئه علیه دولت یاد کرد و به صورت قاطع از معاون اول خود حمایت کرد." (+)

یک بار هم که احتمال برخورد قانونی با رحیمی پیش آمد، احمدی نژاد با صدا و سیما مصاحبه کرد و با "خط قرمز" خواندن کابینه، مانع از رسیدگی قانونی به این پرونده شد. (+)


جا داشت همان زمان که جرائم معاون اول محرز شده بود،  قوه قضائیه با قاطعیت وی را تحت تعقیب قرار می داد تا "معاون اول"، محاکمه شده باشد نه "معاون اول سابق".
با این حال، آنچه گذشت را می توان حمل بر این کرد که در آن زمان رئیس جمهوری حاشیه ساز در رأس کار بود و امکان داشت برخلاف تعهد قانونی و وجدانی اش، کشور را به جنجال بکشد. بنابر این، قوه قضائیه صبر پیشه کرد تا محاکمه و مجازات رحیمی در فضایی صورت بگیرد که هزینه های اضافی بر کشور تحمیل نشود.
به هر حال، اکنون این اتفاق افتاده ، عدالت جاری گشته است و جا دارد این رأی قوه قضائیه، تحسین شود.

3 - احمدی نژاد ، بارها و بارها دولت خود را پاکدست ترین دولت تاریخ نامید و کسانی که اتهامی متوجه اطرافیانش می کردند را توطئه گرانی می خواند که قصد تضعیف دولت را دارند. این حمایت های عجیب و غریب وی ، آن هم در شرایطی که معاون اول خودش در یک قدمی اش، درگیر فساد اقتصادی بود، می تواند بسیار معنی دار باشد و لذا جا دارد پرونده خود احمدی نژاد از دوران استانداری اش در اردبیل تا شهرداری اش در تهران و نهایتاً ریاست جمهوری اش ، به طور جدی و بدون اغماض بررسی شود.
به هر حال عقل سلیم ایجاب می کند پرونده کسی که در آخرین روز ریاست جمهوری اش، 16 میلیارد تومان از بیت المال برای دانشگاه غیرقانونی اش برداشت کرد، دقیقاً بررسی شود تا مشخص گردد در روزها و سال های قبل، چه ها گذشته است؟!

4 - محمدرضا رحیمی در حالی به جرم فساد اقتصادی محکوم به زندان شده است که سال ها ریاست "ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی" را بر عهده داشت و این، از طنزهای روزگاری احمدی نژاد است و البته چه طنز تلخی!

5 نکته درباره حکم تاریخی رحیمی: از نشان خدمت تا محکومیت به زندان
رحیمی در حال ریاست جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی

5 - طنز تلخ دیگر این است که احمدی نژاد در اواخر دوران ریاست جمهوری اش، به محمدرضا رحیمی و تعدادی از دوستانش در دولت، نشان  دولتی درجه یک "خدمت" اعطا کرد و به همراه هر نشان، یکصد سکه نیز به آنها داد. اینک که ثابت شده رحیمی نه در حال خدمت که در حال سوء استفاده از موقعیت خود بوده است ، قاعدتاً آن نشان و آن سکه ها نیز باید مسترد شود چرا که معنی ندارد نشان ارزشمند "خدمت" در کارنامه و دست کسی باشد که ثابت شده فساد اقتصادی داشته است. این، برای سابقه نشان های دولتی هم مناسب نیست.

5 نکته درباره حکم تاریخی رحیمی: از نشان خدمت تا محکومیت به زندان
احمدی نژاد در حال اعطای نشان درجه یک خدمت(!) به رحیمی

 
6 - اینک که قوه قضائیه، حکم زندان رحیمی را صادر کرده است، چشم ها به اجرای دقیق حکم دوخته شده است. قطعاً چنانچه در طول اجرای حکم نیز مردم ببینند که قوه قضائیه با معاون اول سابق، همانند دیگر زندانیان رفتار می کند و هیچ امتیاز ویژه ای را نصیبش نمی کند، اعتمادشان افزون تر خواهد شد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

گزارش خبرنگار مهر، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه درگذشت ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی را به دولت و مردم عربستان تسلیت گفت.سخنرانی محمد جواد ظریف در همایش همایش دیپلماسی هسته‌ای

افخم افزود: دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، در مراسم رسمی که روز شنبه از سوی عربستان سعودی برگزار می شود، شرکت می کند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از  گزارش ایرنا، 'مصطفی پور محمدی' روز چهارشنبه در اجلاس سراسری مدیران و روسای هیات امنای واحدهای آموزشی و تربیتی حوزه های علمیه خواهران، بیان داشت: اقدام نشریه شارلی ابدو اقدامی ضد ارزش، ضد کرامت انسانی و ضد همه سرمایه و میراث انسانی و جهانی بود و اقدام سخیف آن ها حضرت عیسی(ع) را نیز اخیرا مورد هجمه قرار داده است.

وی افزود: جریان فرهنگی مذهبی غرب نیز اقدام شارلی ابدو را محکوم کردند اما نخست وزیر انگلیس ابلهانه پاسخ پاپ را داده است و شاهد سقوط وحشتناک فرهنگ بشری در پرتگاهی عمیق هستیم.

پور محمدی اظهار داشت: باید بدنبال دستگیره ای برای کسانی باشیم که پناهگاهی امن برای جلوگیری از سقوط می خواهند تا انسان ها به نقطه اتکایی پناه ببندند و از این رو امروز انقلاب اسلامی و تفکر شیعی اهل بیتی ستون استواری را برافراشته است که نه تنها نقطه اتکای انسان معاصر در جامعه اسلامی بلکه نقطه اتکایی در جوامع غیر اسلامی نیز است.

وی گفت: واتیکان نیز مورد هجمه غربی ها است و قله تمدن امروز جهان غرب فرانسه ای است که فرهنگ ستیزی، دین ستیزی، خدا ستیزی و مذهب ستیزی را رواج می دهد و کشوری است که مهد فراماسونری است.

وی بیان داشت: سخیف ترین رفتار و نگاه به ارزش های انسانی و خانوادگی را از سوی برخی سران فرامسونر فرانسوی شاهدیم، اما جایگاه جمهوری اسلامی جایگاهی ارزشمند در برابر سیل وحشتناک معضلات فرهنگی در دنیایی پرفریب و پیچیده است.ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از خبرگزاری تسنیم:رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی با تاکید بر اینکه در صورت وضع تحریم های جدید از سوی کنگره علیه ایران از وتو استفاده خواهد کرد، تاکید کرد که وضع تحریم‌های جدید عیله ایران به معنی شکست دیپلماسی است.

وی افزود: ما تا بهار فرصت داریم که در خصوص توافق کامل با ایران که این کشور را از دسترسی به سلاح هسته‌ای باز می دارد و امنیت آمریکا و متحدانش از جمله اسرائیل را تامین می‌کند گفت‌و‌گو کنیم.اوباما

باراک اوباما تاکید کرد که: هیچ تضمینی برای موفقیت مذاکرات وجود ندارد  و من همه گزینه‌ها را برای منع ایران از دست یابی به سلاح هسته‌ای بر روی میز حفظ می‌کنم.

رئیس جمهور آمریکا درباره وضع تحریم های جدید ضد ایرانی در کنگره گفت: تصویب تحریم‌های جدید توسط کنگره در این مقطع زمانی  شکست دیپلماسی را تضمین خواهد کرد، آمریکا را از متحدان این کشور جدا می‌کند و تضمین می‌کند که ایران بار دیگر برنامه هسته‌ای خود را از سر خواهد گرفت. این امر بی معناست به همین دلیل  من هر طرح تحریم جدیدی که این روند را تهدید کند وتو خواهم کرد.

باراک اوباما در ادامه گفت: مردم آمریکا از ما انتظار دارند تنها به عنوان گزینه آخر به سراغ جنگ برویم و من قصد دارم به این رویکرد عاقلانه وفادار بمانم.

بخش اعظم سخنرانی اوباما در کنگره که اکنون در اختیار جمهوری خواهان است به مسائل داخلی آمریکا به ویژه وضعیت اقتصادی این کشور اختصاص یافت.  اوباما با تاکید بر اینکه اقتصاد آمریکا از رکود خارج شده، به برخی آمارها از جمله کاهش بیکاری و رشد اقتصادی اشاره کرد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش حوزه دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، به دعوت رسمی سردار سرتیپ پاسدار "حسین دهقان" وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، ارتشبد "سرگئی شویگو" وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه در صدر یک هیئت عالی‌رتبه دفاعی- نظامی فردا (دوشنبه ۲۹ دی‌ماه) به جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کند.  

وزیر دفاع روسیه در این سفر با وزیر دفاع کشورمان دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.  

در این سفر همچنین سند همکاری‌های دفاعی-نظامی میان ایران و روسیه به امضاء وزرای دفاع دو کشور خواهد رسید.  

گفتنی است پیش از این نیز در سال۱۳۸۰ وزیر دفاع وقت روسیه (ایگور‌ سرگیف) به ایران سفر کرده بود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش شهدای ایران، "محمد جواد ظریف" و «جان کری» وزیران خارجه ایران و آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست ژنو سوئیس، به مدت چند دقیقه در حال قدم زدن در خیابان های این شهر به گفت وگو پرداختند.

خبرنگار رادیو آزاد اروپا با انتشار این تصاویر، نوشته است که پیاده روی دو وزیر در ژنو، 15 دقیقه به طول انجامیده است.

وزیران خارجه دو کشور امروز در آستانه آغاز دور تازه مذاکرات هسته ای دو دور با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند. قرار است از فردا مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا به مدت دو روز در سطح مدیران سیاسی برگزار شود.

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در نشست خبری در شهر احمدآباد هند صحبت می کرد، در این رابطه گفت: «قرار است در این نشست اوضاع را ارزیابی کنیم تا جهت دهی لازم را به تیم هایمان ارائه دهیم. ثانیا، امیدواریم که بتوانیم روند را تسریع کنیم تا به پیشرفت بیشتری دست یابیم.»

دور تازه مذاکرات هسته ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در حالی از روز 28 دی (18 ژانویه) در شهر ژنو سوئیس برگزار می شود که بر اساس توافق موقتی که سال گذشته در همین شهر به دست آمد، قرار بود طرفین نهایتا ظرف یکسال، یعنی تا سوم آذر 93 (24 نوامبر 2014)، به توافق نهایی دست یابند. با این حال، پابرجا بودن اختلافات موجب شد تا مهلت این مذاکرات، دو بار تمدید شود. ضرب الاجل جدید مذاکرات هسته ای، 9 تیر ماه 94 (30 ژوئن 2015) اعلام شده است.


پیاده‌روی ظریف و کری در خیابان‌های ژنو +تصاویرتاريخ : 24 / 10 / 1393برچسب:فرار شاه, امام خمینی,انقلاب,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 20:26 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نگاهی به تاریخ : شکل گیری وگستریش انقلاب اسلامی ایران وهماهنگی بین مردم  تحت رهبری خمینی (ره) واعتصاب کارگران شرکت ملی نفت وست شدن حکومت ایران و پایه های 2500 رژم سلطنتی منجر شد که شاه فراری گردد.

شاه به خبرنگاران این گونه می گوید:مدتی است احساس خستگی می کنم واحتیاج به استراحت دارم .قبلا گفته بودم دولت مستقر شد وخیالم شود به مسافرت خواهم رفت!.......

وقتی شاه احساس کرد مردم غیور ایران اسلامی انقلاب خود را با هیچ چیزی عوض نخواهند کرد .مردم بیدار شده ایران اسلامی تحت امر امام  تا پیروزی نهایی این راه را ادامه خواهند داد .واز طرفی حکومت نظامی هم عملا کارآیی خود را از دست داده بود، زیرا مقرارت حکومت نظامی در مورد منع اجتماعات اجرا نمی شد.حکومت نظامی در زمان دولت ازهاری بویژه در مورد مطبوعات سختگیری کرد،ولی مطبوعات زیز بار سانسور نرفته و دست به اعتصاب زدند و مردم بیش از بیش برای آگاهی از آنچه در کشورشان می گذشت به رادیوهای بیگانه روی آوردند.کم کم موج ایجادشده اعتصابات در سراسر کشور بخصوص در صنعت نفت،مملکت را به حال فلج کامل در آورد و در آمد ارزی کشور به صفر رسید  وشاه با مشورت ارباب خویش و خروج از این بن بست که گرفتار شده بود تصمیم به فرار از ایران شد.

سرانجام شاه روز 26 دی ماه سال 1357 پس از سالهای ظلم وجنایت در حق مردم مظلوم ایران فرار را به قرار ترجیح داد .پس از خروج شاه ملت با آمدن به خیلبانها واظهار شادمانی وپخش گل وشیرینی این پیروزی را جشن گرفت ورژم سلطنتی کمتر از یک ماه پس از فرار  شاه سقوط کرد و طوما عمر رژم سرتاسر ظلم وجور 2500ساله شاهنشاهی روز 22بهمن 1357 در هم پیچیده شد.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

اهم سخنان رهبر انقلاب در این دیدار بدین شرح است:

* جبهه مقابل نظام اسلامی سعی میکند چهره خاندان خبیث و منحوس پهلوی را بزک کند/ میخواستند حرکت اسلامی را با ایجاد فتنه منحرف کنند/ نتوانستند نسل دوم وسوم را از انقلاب روگردان کنند/ ۹ دی راهمین جوانان بوجودآورد

* انگیزه‌های خباثت آلود میخواهند مقاطع اثرگذار و مهم انقلاب راتحریف کنند یا از یادها ببرند/ ۹دی یک حرکت مجاهدت‌آمیز بود و دشمن میخواهد فراموش شود

* امروز دشمنان با تحریم برای کشور مشکل درست کرده اند. حالا اگر شرط برداشتن تحریم را چیزی عنوان کنند که غیرتتان اجازه ندهد چه میکنید/ یقینا هیچ مسئولی در کشور این را قبول نمیکند/ پس باید کاری کنید که کشور در مقابل تحریم مصونیت داشته باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبریپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ روز ۱۸ ژانویه (۲۸ دی ماه) در شهر ژنو سوئیس در سطح معاونان وزرای خارجه برگزار می‌شود.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه ایران گفت که قبل از آن هیات مذاکره کننده هسته‌ای ایران با هیات های آمریکا و روسیه دیدارهای دو جانبه‌ای خواهد داشت که تاریخ‌های آن در حال تنظیم استپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان به نقل ازتبریزبیدار، در گوشی های تبریزبیداری حکایت از سفر قریب الوقوع محمود سریع القلم به تبریز را دارد.

فعلا برنامه ها و زمان این سفر مشخص نشده است اما گویا برنامه ای با موضوع “عقلانیت و کارآمدی” برای سخنرانی وی در نظر گرفته شده است.

 پیش بینی می شود این سفر طی هفته های آینده صورت گیرد.

 وی دارای مدرک فوق دکترای روابط بین الملل از دانشگاه اوهایو است و هم اکنون نیز استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران و از تئوریسین های اصلی دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی می باشد.

 صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد