تاريخ : 1 / 7 / 1394برچسب:, | 10:41 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

عید قربان که پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا مى رسد

 

عید رهایى از تعلقات است. رهایى از هر آنچه غیرخدایى است

 

در این روز، اسماعیل وجود را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا کردیم

 

قربانى کنیم تا سبکبال شویم.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حجت الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه ورزقان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران با کشور های ۱+۵ گفت: در سایه توجهات امام زمان(عج)، خون پاک شهدا و راهنمایی های مقام معظم رهبری نتیجه مذاکرات تا به این لحظه خوب می باشد و باید با تدبیر پیش رفت. انشاا… بعد از این نیز حقوق برحق مردم ایران حفظ خواهد شد.حجت الاسلام مسعود مهدوی - امام جمعه محبوب ورزقان

وی دست یابی دانشمندان هسته ای کشورمان به انرژی صلح آمیز هسته ای را از دست آورد های تاریخی کشور دانست که بدون وابستگی و اتکا به خود این امر محقق شده است و نشان پیشرفت ملت ایران است.

 

ایشان تصریح کردند: در طول مذاکرات به خصوص مذاکرات اخیر که با نظارت مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه ایشان از تیم مذاکره کننده و در رأس آن ها وزیر امور خارجه همراه بوده است جمهوری اسلامی ایران توانست به دنیا بقبولاند که غنی سازی حق مسلم جمهوری اسلامی است و باید به پیشرفت های علمی خود در زمینه دانش هسته ای ادامه دهد.

 

وی در پایان از مسئولین شهرستانی که در که در ایام تعطیلات عید نوروز نهایت همکاری را برای استقبال و پذیرای از میهمانان نوروزی انجام داده اند تقدیر و تشکر کرد.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان، تحقق «اسلام کامل» را خواست پروردگار متعال و هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی خواندند و با اشاره به ضرورت ارائه اسلام ناب در مقابل تلاش مستکبران برای ترویج اسلام‌هراسی در میان ملت‌ها تأکید کردند:

در بررسی علل و راه‌حل‌های چالش‌های موجود، باید از سطحی‌نگری پرهیز کرد و با ریشه‌یابی مسائل، به مدیریت منطقی آنها پرداخت.
ایشان با اشاره به شخصیت، سوابق و خدمات آیت‌الله یزدی، انتخاب رییس جدید خبرگان را انتخابی مناسب و بجا خواندند و خاطرنشان کردند: این انتخابات، بسیار متین، و بدون حاشیه‌های رایج برگزار شد و می‌تواند الگویی برای دیگر دستگاه‌ها باشد.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به برخی سخنان دشمنان نظام که می‌گویند دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی هستیم نه تغییر نظام، افزودند: تغییر رفتارِ نظام، یعنی ملت ایران از لوازم حتمی حرکت به سمت تحقق آرمان‌های خود و اجرای اسلامِ کامل کوتاه بیاید و این هدف، درواقع همان تغییر نظام و نابودی سیرتِ دین در حرکت عمومی نظام اسلامی است که این بار، از این طریق دنبال می‌شود.
رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به چالش‌های موجود میان ایران و امریکا و برخی کشورهای اروپایی از جمله موضوع هسته ای، افزودند: باید با پرهیز از سطحی‌نگری، چالش‌ها و مشکلات موجود را ریشه‌یابی کرد و از این طریق به راه‌حل منطقی دست یافت.
ایشان به عنوان یک مثال عینی، به صدمات ناشی از تحریم‌ها اشاره و خاطرنشان کردند: موشکافی دقیق، آشکار می‌کند که علت آسیب‌هایی که به‌خاطر تحریم متحمل شده‌ایم، وابستگی کشور به نفت و اقتصاد دولتی و حضور نداشتن مردم در متن اقتصاد است.
رهبر معظم انقلاب با طرح سوالاتی مهم افزودند: آیا اگر اقتصاد کشور و زندگی ملت را به درآمد نفتی وابسته نمی‌کردیم و با پرهیز از ادامه اشتباه اوایل انقلاب مبنی بر دولتی‌شدن همه مسائل، مردم را حقیقتا وارد فعالیت‌های اقتصادی می‌کردیم دشمن می‌توانست با تحریم نفتی و تحریم دستگاه‌های دولتی، این آسیب‌ها را وارد آورد؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: اگر مسائل را اینگونه ریشه‌یابی و علاج کنیم، مشکلات حل می‌شود و نگاهمان به محبت دشمن نخواهد بود.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به کارآیی این نگاه عمیق و منطقی در مدیریت چالش‌های آشکار و پنهان با زیاده‌خواهان جهانی ازجمله مسئله هسته‌ای افزودند: تیم هسته‌ای که رییس‌جمهور محترم انتخاب کرده انصافا خوب، امین، مورد قبول و دلسوزند و در حال کار و تلاشند اما با وجود این برادرانِ خوب، من نگرانم، چون طرف مقابل حیله‌گر و اهل خدعه و نیرنگ است و از پشت خنجر می‌زند.
رهبر معظم انقلاب با تاکید بر مراقبت از شگردهای امریکایی خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها همیشه در آستانه زمان تعیین‌شده برای پایان مذاکرات، لحن خود را سخت‌تر، تندتر و خشن‌تر می‌کنند تا اهداف خود را محقق کنند که باید مراقب این حیله بود.
ایشان خاطرنشان کردند: امریکایی‌ها و هم‌پیمانانشان در منطقه، خبیث‌ترین و جرارترین تروریست‌ها یعنی «داعش» و امثال آن را ایجاد کردند و همچنان آنها را حمایت می‌کنند آن‌وقت اینگونه کارها را متوجه ملت ایران و نظام اسلامی می‌کنند!
رهبر معظم انقلاب نامه اخیر سناتورهای امریکایی را حاوی نشانه‌های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام امریکا برشمردند و افزودند: همه کشورهای جهان طبق مقررات پذیرفته‌شده بین‌المللی، پس از تغییر دولت‌هایشان نیز به تعهدات خود پایبندند اما سناتورهای امریکایی رسما اعلام می‌کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می‌شود، آیا این نهایت فروپاشی اخلاق سیاسی و متلاشی‌شدن درونی نظام امریکا نیست؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مقامات جمهوری اسلامی کار خود را بلدند و می‌دانند اگر هم به توافقی برسیم چگونه عمل کنیم که دولت امریکا بعدها نتواند زیر آن بزند.تاريخ : 13 / 12 / 1393برچسب:, | 12:8 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ضمن عرض تسلیت ایام شهادت بی بی دوعالم حضرت فاطمه(س) خدمت فرزند بزرگوارش حضرت صاحب امر امام زمان (عج)وخدمت تمام عاشقان ومریدان خاص حضرت امیدوارم که اینگونه مطالب فقط در تسلیت گفتن خلاصه نشود وبایستی رفتار وکردارفاطمی درزندگیمان حاکم باشد.

از جمله وصایای حضرت زهرا(س) به علی(ع) این بود که فرمودند

ای پسرعمو! اگر تا چند ساعت دیگر از دنیا رفتم، جنازه‌ام را شبانه تشییع کن و مراسم تشییع مرا اعمّ از غسل و کفن و نماز خواندن و دفن کردن باید در محیطی مخفی و پنهان انجام دهید و فقط به کسانی اجازه شرکت در تشییع دهید که ظلم و جفا نسبت به من روا نداشته‌اند.Image result for ‫پایگاه خاروانا‬‎
و حتّی به یک نقل، حضرت زهرا(س) تصریح کردند که:
نگذارید ابی‌بکر و عمر بر من نماز بخوانند و در تشییع جنازه من شرکت کنند به محض انتشار خبر دفن زهرا(س) مردم ناله و فریاد سر دادند و همدیگر را سرزنش کردند. کسی گفت: پیامبرتان فقط یک دختر در میان شما گذاشت، این دختر می‏میرد و دفن می‏شود؛ ولی احدی از شما، نه در وفات و دفنش حاضر است و نه در نماز بر جنازه‏اش و هیچ کدام قبرش را نمی‏شناسید تا آن را زیارت کنید؟
از فرمایش حضرت زهرا اینگونه برداشت می شود چون حضرت در طول عمر خود ظلم های که در دفاع از ولایت از آنها دیده بود پس احتمال این که آنها به جنازه او بی احترامی کنند وجود داشت وبحث بعدی مگر همین ها نبودنند دستور تیر باران جنازه مطهر حضرت امام حسن(ع) را صادر کردنند ؟مگر حضرت امام حسن(ع) جانشین حضرت علی(ع) ووصی حضرت پیامبر(ص) نبود! پس چر ا این گونه رفتار شد؟ از طرفی شاید بعدا شرکت در تشییع جنازه حضرت زهرا برای  دشمنان یک فرصت می شد وکه ما هم در تشییع پیکر زهرا شرکت داشتم  واز آن بهره سیاسی برده باشند وشاید به حضرت علی تحمل می کردنند ونماز میت توسط خلیفه خوانده شود!؟ از باب عمل به وصیّت زهرا(س) اذهان جامعه را دچار شکّ و تردید کردند و مشروعیّت خلیفه را زیر سؤال بردند و مظلومیّت حضرت زهرا(س) را بیشتر آشکار ساختند و این سؤال را همیشه برای همگان مطرح کردند که چرا قبر زهرا(س) مخفی مانده است؟ بدین طریق زمانی که حضرت زهرا(س) از دنیا رفتند، مردم سراسیمه به خانه حضرت زهرا(س) می‌آمدند و منتظر بیرون آمدن جنازه بودند که علی(ع) به ابوذر فرمودند:
برو و با صدای بلند اعلام کن که برگردند؛ زیرا تشییع جنازه دختر رسول‌خدا صورت نمی‌گیرد و به تأخیر افتاده ‌است)
مردم که متفرّق شدند، حضرت علی(ع) با کمک اسماء بدن حضرت را غسل و کفن کردند و در نیمه شب با عدّه‌ای از نزدیکان و یاران خویش که عبارت بودند از: سلمان، ابوذر، مقداد، عمّار و چند تن دیگر جنازه دختر رسول ‌خدا(ص) را شبانه تشییع کردند و شبانه به خاک سپردند و حضرت علی(ع) قبر حضرت فاطمه(س) را هم‌سطح زمین کردند و حتّی روایت شده در چند نقطه در بقیع، قبر درست کردند تا دشمنان متوجّه نشوند که قبر حضرت فاطمه(س) کدام یک است و این راز مخفی ‌ماندن قبر فاطمه(س) برای همیشه مانده است و کسانی هم که حضور داشتند، دیگر بعدها محلّ اختفای قبر فاطمه(س) را بیان نکردند.
مرحوم شیخ صدوق درباره علّت دفن شبانه آن حضرت می‌نویسد:
عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ أَبِی حَمْزَۀَ عَنْ أَبِیهِ قَالَ سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِاللهِ علیه السّلام لِأَیِّ عِلَّۀٍ دُفِنَتْ فَاطِمَۀُ (علیها السّلام) بِاللَّیْلِ وَ لَمْ تُدْفَنْ بِالنَّهَارِ قَالَ لِأَنَّهَا أَوْصَتْ أَنْ لا یُصَلِّیَ عَلَیْهَا رِجَالٌ [الرَّجُلانِ‏]؛
علیّ بن ابوحمزه از امام صادق(ع) پرسید: چرا فاطمه را شب دفن کردند نه روز؟ فرمود: «فاطمه(س) وصیّت کرده بود تا در شب، وی را دفن کنند تا ابوبکر و عمر بر جنازه آن حضرت نماز نخوانند.»
مرحوم صاحب «مدارک» می‌گوید:
إِنَّ سَبَبِ خِفاءَ قَبْرِها (عَلَیْهِا السَّلام) ما رُواه المُخالِفِ وَ المؤالفِ مِنْ أَنَّهَا (عَلَیْهَا السَّلام) أَوْصَتْ إِلی أمیرِالمُؤمِنِینَ (عَلَیهِ السَّلام) أنْ یَدْفَنُها لَیْلاً لِئَلا یُصَلَّی عَلَیْها مِنْ آذاها وَ مَنَعْها میراثِهَا مِنْ أبیها (صَلَّی اللهِ عَلَیْهِ وَ آلِهِ)؛
علّت مخفی بودن محلّ دفن فاطمه(س) آن گونه که مخالف و موافق نقل کرده‌اند این است که آن حضرت به امیرمؤمنان(ع) سفارش کرد تا او را شبانه دفن کند تا آنان که او را اذیّت کرده‌ و از ارث پدرش محروم کرده بودند، بر وی نماز نخوانند.
بنابراین با توجّه به مطالبی که عرض شد، علّت مخفی ماندن قبر آن حضرت را می‌توان در امور زیر خلاصه کرد: اینکه، دشمنان و غاصبان حقّ آن مظلومه به قبر آن حضرت دسترسی نداشته باشند تا روزی درصدد نبش آن برنیایند؛
اینکه، خود آن حضرت خواستند که شبانه و مخفیانه، دفن شوند که به تبع آن قبرشان مخفی بماند؛
با توجّه به محتوای وصیّت ایشان در مورد دفن آن حضرت؛ می‌توان گفت که می‌خواستند با این کار، افکار عمومی را بیدار کرده و مردم را نسبت به ظلم حکّام زمانشان نسبت به ایشان و علی(ع)، آگاه سازند. بنابراین این سؤال را که چرا قبر حضرت فاطمه(س) مخفی ماند؟پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش آوای ورزقان، فرماندار ورزقان در جلسه ستاد ساماندهی شئونات اسلامی این شهرستان خواستار برگزاری به موقع جلسات و مراسمات عزاداری ائمه اطهار(ع) شد و گفت در مراسم عزاداری باید حرمت اهل بیت(ع) حفظ شوند.

وی افزود:نباید اجازه دهیم در نحوه برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت(ع) تغییر داده شود و باید این مراسم طبق سنت ها برگزار شوند که بیشتر بار این کار بردوش مداحان می باشد.

امام جمعه ورزقان، در این جلسه گفت:باید هرسال مراسم ایام فاطمیه با شکوه تر از سال گذشته برگزار شود چون این امر تاثیر مثبت در بین غیر شیعیان نیز خواهد داشت که زمینه روی آوردن آنان به اسلام را فراهم می کند.

وی افزود: روحانیون و مداحان باید با هماهنگی در هرچه با شکوه تر برگزار شدن مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان هم در این جلسه با دعوت از عموم مردم و مسئولین برای شرکت در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه یادواره شهدایی در روستای کهنه لو برگزار خواهد شد که از عموم مردم برای شرکت در این یادواره شهدا دعوت می شود.

وی افزود: در این یادواره شهدا  دو تن از مداحان مطرح کشوری نیز حضور خواهند داشت که می تواند برای مداحان شهرستان مفید باشد.

سرهنگ پاسدار بیت اله بنی هاشمی تصریح کرد: باید از بدعت آوری در مراسم عزاداری اهل بیت(ع) جلو گیری شود چون دشمنان اسلام همچون وهابیت به دنبال متهم کردن اسلام و مسلمانان هستند که برخی بدعت ها به آن ها این فرصت را می دهد.

در پایان این جلسه به ۹ نفر از مداحان شهرستان که آزمون های مربوطه را با موفقیت گذرانده بودند کارت مداحی داده شد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 پیکر مطهر پاسدار شهید فتح الله نظری که در پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز دفن شده است پس از ۳۲سال مفقودیت از طریق آزمایش DNA احراز هویت شد.

 به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی، شهید "فتح الله نظری" فرمانده یکی از گروهان‌های رزمی عملیاتی لشکر 32 انصارالحسین پس از 32 سال چشم انتظاری خانواده شناسایی شد.

 شهید نظری متولد 1344 در روستای زیرآبیه ملایر است. وی در تاریخ 15 مرداد 1361 در عملیات ثارالله در منطقه آق داغ به شهادت رسید و در سال 1392 در پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز به عنوان شهید گمنام دفن شد.

 پیکر این شهید بزرگوار در اواخر بهمن ماه سال جاری پس از 32 سال چشم انتظاری خانواده از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

 پس از احراز هویت این شهید بزرگوار، تعدادی از فرماندهان و مسئولین نیروی هوایی ارتش با حضور در منزل پدر شهید فتح الله نظری،  این خبر را به اطلاع پدر این شهید والامقام رساندند.

 شایان ذکر است به همین منظور مراسم گرامیداشتی روز دوشنبه چهارم اسفند ماه با حضور خانواده معظم شهید نظری و مسئولین لشکری و کشوری در پایگاه شهید فکوری در جوار مزار این شهید گرانقدر برگزار خواهد شد.

گفتنی مرداد ماه سال جاری نیز شهید علی مددی که به عنوان شهید گمنام در فرماندهی آموزش های هوایی شهید خضرایی نیروی هوایی به خاک سپرده شده بود احراز هویت شدپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

درگذشت ام الشهدا مرحومه مغفوره خانم "فاطمه سیلاخوری" مادر بزرگوار امیر سرافراز ارتش اسلام شهید سرلشکر خلبان احمد کشوری و بسیجی شهید محمد کشوری، موجب تأثر و تألم گردید.

بدون تردید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مدیون و مرهون رشادت‌ها و تلاش‌های زینب گونه مادرانی چون مادر شهید کشوری است. پدران و مادران شهدایی که سرمایه های عظیم کشورمان می باشند و در لحظه لحظه زندگی بابرکتشان همواره مُبَلغ و مروج مکتب ناب شهیدان بوده اند.Image result for ‫ال هاشم‬‎

اینجانب درگذشت این بانوی فداکار و مومنه که چنین فرزندان رشید و حماسه‌سازی را به انقلاب و جامعه اسلامی هدیه کرد، به رهبر معظم انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، ملت بزرگوار ایران و بیت معظم کشوری صمیمانه تسلیت عرض ‌می نمایم ، امید است روح مطهر این بانوی بزرگوار در کنار روح فرزندان شهیدش مشمول رحمت، مغفرت و رضوان الهی باشد. از خدای متعال برای بازماندگان آن عزیز، صبر و اجر جزیل و برای همه مردم عزیزمان توفیق رهروی از شهدای عظیم الشأن اسلام را خواستارم.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش. سید محمد علی ال هاشمتاريخ : 3 / 12 / 1393برچسب:, | 16:53 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای در پیامی درگذشت دختر مرحوم آیت‌الله سیدروح‌الله خاتمی (امام جمعه پیشین یزد) را تسلیت گفتند.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام آیت الله خامنه ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سرکار بانوی مکرّم همسر گرامی مرحوم آیةالله خاتمی اعلی‌الله‌مقامه
مصیبت درگذشت صبیه‌ی محترمه ام‌الشهید خانم خلیلی رحمةالله‌علیها را تسلیت میگویم و از خداوند متعال برای جنابعالی و دیگر بازماندگان صبر و اجر مسألت مینمایم. خداوند آن مخدّره را با اولیائش محشور فرماید و مشمول رحمت و مغفرت قرار دهد.
سیدعلی خامنه‌ای
۳ اسفند

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از تبریز - ایرنا - امام جمعه ورزقان گفت: مردم آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی پیشگام بوده اند و 29 بهمن سند درخشان آنان در پیروی از ولایت فقیه است.

حجت الاسلام مسعود مهدوی در خطبه های نمازجمعه این شهر افزود: قیام مردم تبریز و آذربایجان در سال 56 نشان از وفاداری مردم این خطه به انقلاب اسلامی است.
وی گفت: سالانه در سالروز این واقعه مهم تاریخی جمعی از مردم این دیار ولایت مدار و همیشه در صحنه در دیدار با رهبر معظم انقلاب پیمان دوباره ای با ارزش های انقلاب اسلامی می بندند و این نشان از توجه عمیق و تجلیل مقام عظمای ولایت از روشنفکری و بصیرت مردم آذربایجان است.
حجت الاسلام مهدوی همچنین با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم حکومت اسلامی توجه به محرومان و محرومیت زدایی است، از اقدامات مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) در تحقق این موضوع تقدیر کرد.
وی گفت: در آستانه سال نو باید کسانی که از توان مالی لازم برخوردارند، در فکر خانواده های افراد نیازمند جامعه به خصوص در روستاهای دور افتاده شهرستان باشند.
وی یادآوری کرد: خداپسندانه است که در شادی و نشاط خانواده های نیازمند سهیم باشیم که رضایت خداوند را به دنبال دارد.
شهرستان ورزقان یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی و مرکز آن شهر ورزقان است که از دو بخش مرکزی و خاروانا تشکیل شده است.
این شهرستان 48 هزار و 112 نفر جمعیت دارد که چهار هزار و ۸۸ نفر آن یعنی ۵/۸ درصد در مرکز شهرستان ساکن هستند.
این شهرستان از سمت شرق به شهرستان اهر، از سمت غرب به شهرستان های مرند و شبستر، از سمت شمال به شهرستان های کلیبر و جلفا و از سمت جنوب به شهرستان تبریز محدود شده است.
این شهرستان سابقاً یکی از بخش های شهرستان اهر بوده است. نام دیگر شهرستان ورزقان ارسباران است و این نام به دلیل واقع شدن بسیاری از جنگل های ناحیهٔ سرسبز ارسباران در این شهرستان است.
شهرستان ورزقان 160 روستای دارای سکنه دارد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش آوای ورزقان به مناسبت ایام الله دهه فجر محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی حاج قاسم مقدمی در حسینیه شهر خاروانا برگزار گردید.

خاطرنشان می شود این مراسم در حاشیه سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اوقاف و امور خیریه که در استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد برگزار گردید.

 قاسم مقدمی متولد سال ۱۳۶۳ در خوزستان می باشد و در بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرائت قرآن کریم  مقام اول را کسب کرده است و در حضور مقام معظم رهبری نیز تلاوت کرده است.

در ادامه محمد محمودی ۱۳ ساله از تبریز حافظ قرآن ، امیررضا مقامی ۱۷ ساله از تبریز حافظ قرآن ، و رشتبری ۱۳ ساله از خاروانا حافظ قرآن به قرائت آیاتی از قرآن پرداختند و به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم توسط فرماندار ورزقان ازحاج قاسم مقدمی ، امیررضا مقامی ، محمد محمودی و رشتبری با اهدا لوح یاد بود و جوایزی تقدیر به عمل آمد

۸۱۶d3a9a32a63cfb2146a061485f641f00b4e88951443340ffe2bbd9185de4dc

d4252e23f48084f1880dcaf83e9f2af95f37480ce03b8885a9abb4701efcf2ba

efbcb66bd1a8ada577867d6b46355e7f33cdfadc3b06c1e662f29aed27e31358۱۴de11f918c2f0fedec02337aac037c0da749ad9c21fa657233006b0b31800c5۴۰f67b79c2e7e55e6e94641a1ad332fb7dbc056e34636672e9e0196a71229625۲e0ac05c91b5d2c8f8daeebd97468b070866c69ee1ec6ea723b3406ff544915dپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان مسجد روستای سندآخور با مشارکت فعال بسیج سازندگی سپاه ناحیه ورزقان ، کمیته امداد امام خمینی(ره) ، اداره اوقاف و امور خیریه و فرمانداری شهرستان ورزقان  به متراژ ۲۰۰متر مربع همزمان با بیست و یکمین روز بهمن ماه افتتاح گردید این مسجد در طول دو سال و با اعتبار بالغ بر ۱۶۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال احداث گردیده است، روستای سندآخور در یک منطقه کوهستانی و صعب العبور بخش خاروانا واقع شده است.

IMG_۲۰۱۵۰۲۱۰_۱۲۱۸۵۵

IMG_۲۰۱۵۰۲۱۰_۱۲۳۹۳۸

IMG_۲۰۱۵۰۲۱۰_۱۲۳۰۴۶تاريخ : 19 / 11 / 1393برچسب:, | 10:56 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، یادگار گرامی امام خمینی در مراسم گرامیداشت این ایام در دانشگاه امام خمینی(ره) شهر کراچی شرکت کرد.

به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی دراین مراسم با اشاره به اهداف انقلاب اسلامى اظهارداشت: پیام انقلاب امام را نمی توان فقط به آرمان‌های ملت ایران منحصر کرد؛ چرا که عمق انقلاب اسلامی را به طور کامل نمی تواند نشان دهد.

وی با بیان این که یکی از اهداف نهضت امام خمینی بیدار کردن روح و جان ملت‌های مسلمان بوده است، افزود: یکی از سئوال های مهمی که در سال‌های قبل از انقلاب برای مسلمانان مطرح بود و جوامع اسلامی به آن می اندیشیدند این بود که چرا کشورهای اسلامی از نظر فرهنگی و اقتصادی از بسیاری از جوامع دیگرعقب افتاده تر هستند وچرا مشکلات فرهنگی و اقتصادی فراوان در کشورهای اسلامی نه تنها حل نمی شود بلکه روز به روز افزایش پیدا می کند؟

وی با اشاره به نظراندیشمندان شبه قاره چون اقبال لاهوری و نحوه اعتراض ایشان نسبت به مشکلات جاری در جوامع اسلامی افزود: دغدغه پس رفت فرهنگی و اقتصادی در میان همه اندیشمندان آن دوره به وضوح قابل بررسی و پیگیری تاریخی است.

یادگارامام همچنین ضمن تسلیت شهادت جمعى از شیعیان پاکستان در شهرکراچى در روزهاى اخیرادامه داد: یکی از اهداف امام حرکت در جهت بیدار کردن روح و جان ملت‌های اسلامی از جمله ملت ایران است و ازاین منظراست که امام به دغدغه های مشترک همه جوامع اسلامی از جمله مسأله اسراییل اشاره می فرمودند و همیشه بر بیداری ملت ها توجه می دادند.

سید حسن خمینی در ادامه سخنان خود با تشکراز تلاش ها و خدمات حجت الاسلام والمسلمین سید سراج الدین موسوی در تأسیس دانشگاه امام خمینی(ره) در کراچی گفت: دانشگاه از این منظر که دانش و بینش انسان‌ها را افزایش می دهد، قطعا به مرور زمان موجب استقلال فرهنگی و اقتصادی کشورهای اسلامی خواهد شد.

وی به وظیفه علاقه مندان به مکتب امام در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: مهمترین وظیفه پیروان امام در کشورهای اسلامی در روزگار کنونی تلاش و جهاد برای اثبات فرقه ها میان اسلام ناب محمدی(ٌٌٌٌص) و اسلام متحجران و خشونت طلبان است. امروز اگر بتوانیم به ملت ها بفهمانیم که انقلاب امام در جهت احیای ارزش های انسانی و اسلامی بوده است واسلام ناب به هیچ وجه با این خشونت ها همراه نبوده و نیست، بزرگترین خدمت را به مکتب و مذهب انجام داده ایم.

در این جلسه همچنین از دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) کراچی تقدیر و نماز مغرب و عشاء به امامت یادگارامام اقامه شد.

دیدار با مسئولان سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران، مسئولان و مدرسین مدارس علوم دینی شیعیان و بازدید از نمایشگاه دانشگاه کراچی از دیگر برنامه های یادگارامام در سفربه پاکستان بود.

در این سفر حجج اسلام سید علی خمینی و مرتضی اشراقى، یادگار امام را همراهی می کردند.

دانشگاه امام خمینی(س) کراچى در دو بخش خواهران و برادران به همت حجت الاسلام والمسلمین سید سراج الدین موسوى و زیر نظر یادگارگرامی امام اداره مى شود که اکنون دانش آموختگان آن در شهرهاى پاکستان و برخى کشورهاى دیگر به تبلیغ مکتب تشیع مشغولند.

 

 

 تاريخ : 15 / 11 / 1393برچسب:, | 17:4 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

امروزدر وبلاگ ورزقان نیوز1 مطلبی دیدم در ذهنم جرقه زده شد .خواستم در این باره مطلبی را یادآوری کرده باشم .یا به قول حضرت امام خمینی(ره)که این ایام به یاد او می باشد عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنیم.واقعا اگر خدا را ببینیم وضع جامعه باید این باشد!

شناخت و معرفت خداوند و لزوم آن

بهتر است قبل از اینکه مطلبی در رابطه با خداشناسی مطرح شود معنی لغوی و اصطلاحی «معرفت» ذکر شود. معنی لغوی معرفت در فرهنگ فارسی معین «شناسایی و آشنایی» و معنی اصطلاحی آن، این‌گونه ذکر شده است «شناخت کسی که در آشنا شدن به ویژگی او از طریق مطالعه، تحقیق، یا تجربه» می‌باشد. وقتی از ذوالنون درباره شناخت و معرفت خداوند منان سؤال شد و وی این‌گونه جواب داد که معرفت دارای سه وجه می‌باشد:

وجه اول: معرفت به وحدانیت از راه خیر به زبان محبت بر طریق کتاب است. یعنی انسان از این طریق به یگانگی و یکتایی خدا پی می‌برد.

وجه دوم: معرفت فردانیت از راه عقل بر زبان موحدان به دلیل یگانگی. پی بردن به یگانگی خداوند متعال از طریق عقل که انسان با اندیشه و عقل خود به یگانگی و فردانیت خداوند می‌رسد.

وجه سوم: معرفت به قدرت از راه اجتهاد بر راه صفا در ترازوی احسان و نعمت‌ها. در این وجه انسان از طریق جستجو و جهد کردن به یگانگی خداوند متعال می‌رسد.

البته ذوالنون مراحلی برای معرفت نیز به شرح ذیل ذکر نموده است:

مرحله اول: معرفت توحیدی که برای عموم مؤمنان است.

مرحله دوم: معرفت حجت و بیان که مختص حکما و علما است

مرحله سوم: معرفت صفات وحدانیت که مختص اهل ولایت الله است.

از ذوالنون مصری پرسیدند که پروردگار خود را به چه چیز شناختی؟ گفت: بدان شناختم که هر گاه قصد داشتم معصیت کنم جلال و عظمت خدا را یاد می‌کردم و صفت حیا در وجودم پیدا می‌شد و از وی شرمم می‌آمد و از آن گناه صرف‌نظر می‌کردم. ذوالنون تأثیر صفت جلال و عظمت الهی را به­وجود آورنده حیا در نفس انسان می‌داند و این حیا را دلیل قرب و معرف الهی می‌شمرد واین نتیجه داشتن معرفت به خداوند متعال می‌باشد. دراین‌باره ذوالنون مصری به یکی از برادرانش این‌گونه نامه می‌نویسد که ای برادر! تو را به پرهیزکاری خدای بزرگ و مراقبه او سفارش می‌کنم به نحوی که تو را جز خدا، احدی نبیند و مواظب باش در این راه غفلت نکنی. ... و در صورتی که از یاد خدا غافل نباشید برای من و تو در نزد خداوند منّان مقامی است.

وقتی از ذوالنون در رابطه با ابزار معرفت سؤال می‌شود این‌گونه پاسخ می‌دهد: خدای را به خدا شناختم، و خلق را به رسول (ص) یعنی الله و نورالله. خدای خالق است، خالق را به خالق توان شناخت و نور خدا خلق است و اصل خلق نور محمد (ص) و پس خلق را به محمد(ص) توان شناخت

هدف کسب معرفت از دیدگاه ذوالنون این‌گونه می‌باشد که می‌گوید هر گاه مؤمن به خدا ایمان بیاورد و ایمانش محکم گردد، از خدا می‌ترسد و هر گاه از خدا بترسد هیبت حق در او ظاهر می‌شود. چون در مرتبه هیبت قرار می‌گیرد و اطاعت او از خداوند منّان پیوسته می‌شود و از این اطاعت رجاء و امیدواری حاصل می‌گردد. از این امیدواری محبت زاید. سپس هر گاه معانی محبت در دلش محکم گردد در مرتبه شوق قرار می‌گیرد چون این اشتیاق به­وجود می‌آید دوستی و انس با خدا حاصل می‌گردد. این دوستی سبب اطمینان به خدا می‌شود و چون این طمأنینه را پیدا کند، شب و روز و باطن و ظاهرش در نعیم و نعمت می‌شود

ذوالنون می­گوید که پیامبر اسلام خبر داد که حق تعالی می­فرماید: چون من بنده­ای را دوست داشته باشم گوش او می­شوم تا بشنود، چشم او می­شوم تا او ببیند، زبان او باشم تا به من بگوید، دست او باشم تا او مرا بگیرد. این منقولات نشان می­دهد که آنچه صوفیان «معرفت» می­خوانند چیزی مشابه با گنوس در آئین هلنیستی است. آن عبارت است از تجربه سریعی که عقل در آن هیچ دخالتی ندارد و شهود حق است در قلبی که به روشنی خداوند منور گردیده است. معرفت علاوه بر اینها متضمن فناء انّیت بنده است و زدوده شدن صفات بشری او و بقاه به صفات الهی. همه اینها از فضل خداوند است.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان مسجد روستای تازه کند،بکرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان ورزقان در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولین ارشد شهرستانی افتتاح شد.

این مسجد با اعتباری بالغ بر ۲۳۰میلیون تومان ودر زیر بنایی به مساحت ۲۴۷ متر مربع احداث شده است.

DSCF3331

DSCF3326

DSCF3328

DSCF3330پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان در گفت و گو با آوای ورزقان در خصوص توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم (ص) گفت:غرب در حال حاضر اسلام ستیزی و اسلام هراسی را سرلوحه برنامه ها و اقدامات خود قرار داده است حال اگر فرض کنیم مقابله غرب با اسلام به عنوان تقابل دو مکتب امری طبیعی باشدکه البته بااین فرض حتی غرب در حد تقابل دو مکتب و تقابل طبیعی بسنده نمی کند.

غرب با تبلیغ اسلام ستیزی و اسلام هراسی ،نا جوانمردانه ارزش های اسلام را تخریب می کند وبا دروغ پردازی در مورد اسلام به مقدسات توهین می کند و با تفرقه اندازی بین مسلمانان ،جنگ های کور و بی هدف بین آنها راه می اندازد و طرفین دعوا را تجهیز و مسلح می کند اگر سلاح ها و تجهیزات مورداستفاده تروریست های داعش،النصره،القاعده و طالبان را بررسی کنیم به آسانی متوجه می شویم که مدعیان دروغین ائتلاف های ضد تروریستی ،در پس ادعا های انسان دوستانه خود چه نقشه های جنایتکارانه ای را طراحی و عملی می کنند.

جنایات غرب در مورد اسلام و ظلم هایشان به این دین مقدس و حیات بخش به اینجا ختم نمی شود آن ها در مقابل اسلام ،دین سازی و حتی به ابداع اسلام های باب میل خود نیز روی آورده اند.بابیت،بهایت،وهابیت ، اسلام امریکایی و اسلام انگلیسی مفاهیمی هستند که در حال حاضر مصادیق عینی و ملموس آن ها شناخته شده، واضح و روشن است.

سرهنگ پاسدار بیت اله بنی هاشمی تصریح کرد:اقدام موهن نشریه شارلی ابدو خطای ژورنالیستی محسوب نمی شود بلکه یک جنایت هماهنگ و در راستای توطئه بزرگ و از پیش طراحی شده است.اقدام شارلی ابدو و گروه تروریستی داعش در واقع دو روی یک سکه اند و هدفی جز اسلام هراسی و اسلام ستیزی دنبال نمی کنند.ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

امام جمعه ورزقان در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ورزقان نماز را زمینه ای برای ارتقا انسان به سعادت و خوشبختی دانست و تنها راه مقابله با دشمنان اسلام را انجام فریضه نماز ازسوی جوانان عنوان کرد.

ستاد اقامه نماز شهرستان ورزقان

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در جلسه شورای اقامه نماز  ، انجام فریضه نماز را زمینه ای برای ارتقا انسان به سعادت و خوشبختی دانست و تنها راه مقابله با دشمنان اسلام را انجام فریضه نماز ازسوی جوانان عنوان کرد.

حاج آقا مهدوی معضلات نماز در شهرستان را تشکیل دیر هنگام جلسات شورای اقامه نماز،نبود مکان استقرار ستاد اقامه نماز،کم رنگی نماز جماعت در مدارس و ادارات دانست.

ایشان تصریح نمودند : یک سوم از ۹۰ مسجد آسیب دیده در زلزله اخیر شهرستان مرمت و باز سازی شده اند.

 
امام جمعه ورزقان در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ورزقان نماز را زمینه ای برای ارتقا انسان به سعادت و خوشبختی دانست و تنها راه مقابله با دشمنان اسلام را انجام فریضه نماز ازسوی جوانان عنوان کرد.

مسعود مهدوی معضلات نماز در شهرستان را تشکیل دیر هنگام جلسات شورای اقامه نماز،نبود مکان استقرار ستاد اقامه نماز،کم رنگی نماز جماعت در مدارس و ادارات دانست.
امام جمعه ورزقان ادامه داد: یک سوم از ۹۰ مسجد آسیب دیده در زلزله اخیر شهرستان مرمت و باز سازی شده اند.

در ادامه رحیم بلال زاده معاون فرماندار ورزقان تصریح کرد:از ادارات در خصوص برگزاری نماز جماعت و کمبود های آن گزارشی تهیه شده است و ازاداراتی که در برگزاری نماز جماعت فعال هستند تشکر و قدردانی کرد.
معاون فرماندار ورزقان از فراهم کردن مکانی برای استقرار ستاد اقامه نماز این شهرستان تا برگزاری جلسه آینده این ستاد خبر داد.
سپس ضیاعی مدیرکل ستاد اقامه نماز استان مقدم دانستن نمازبر هر کاری را دین مداری عنوان کرد و خواستار استفاده از معماری اسلامی در ساخت و ساز ها به ویژه ساخت بنای ادارات شد.
منبع : آوای ورزقانپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

روز گذشته و در جریان دیدار مسئولین نظام و مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، عبدالحمید اسماعیل‌زهی معروف به مولوی عبدالحمید، امام جمعه ی اهل سنت زاهدان نیز حضور داشت و از نزدیک نیز با رهبر انقلاب صحبت کرد. با توجه به مواضع انتقادی پیشین او، این اتفاق قابل توجه است.

 

 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ناصر العمر در سال های گذشته در مورد جهاد نکاح به شورشی های سوریه اجازه داده بود که در صورت عدم وجود زنان نامحرم با محرم ها جهاد نکاح کنند، اما مدتی بعد سخن خود را تغییر داد.

به گزارش سرویس دینی جام نیوز، « ناصر العمر»؛ روحانی سعودی در فتوایی گفت: در صورتی که شوهر نیازهای جنسی زن خود را برآورد نکند، زن می تواند با رضایت شوهر خود با مرد بیگانه ای نکاح کند.
 

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه اخبار پرس، فتوای شیخ سعودی بر روی اینترنت منتشر شد و باعث ایجاد موج وسیعی از خشم بر روی پایگاه های ارتباط جمعی شد، کاربران خواهان پایان دادن به فتواهای این شیخ و بازداشت افرادی همچون او شدند که هر چند مدت یک بار با  بیان فتوا و سخن غیر عاقلانه تنش های زیادی در جامعه ایجاد می کنند.  کاربران اینترنتی همچنین تاکید کردند: خطر فتاوی شیخ سعودی از تروریسم داعشی ها کمتر نیست.
 

ناصر العمر در سال های گذشته در مورد جهاد نکاح به شورشی های سوریه اجازه داده بود که در صورت عدم وجود زنان نامحرم با محرم ها جهاد نکاح کنند، اما مدتی بعد سخن خود را تغییر داد.
 

فتوای جواز نکاح با محرم به نقل از ناصر العمر بر روی شبکه ماهواره ای الوصال پخش شد .این شبکه با تروریست ها و شورشی ها ارتباط نزدیک دارد و فعالیت های آن ها را گزارش می دهد. شبکه ماهواره ای خطاب به منتقدان شیخ بیان کرده بود : امروز برخی به فتاوی  شیوخی که جهت راحتی مبارزان – تروریست ها- صادر می شود انتقاد می کنند در حالی که چشم خود را به تروریسم و کشته شدن زنان و کودکان بسته اند.این اولین بار نیست که او چنین فتاویی صادر می  کند، پیشتر نیز فتوای جواز بردگی زنان شیعه و توزیع آن ها میان تروریست ها را صادر کرده بود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، بیستمین سالگرد شهادت سرلشکر شهید منصور ستاری و یارانش صبح امروز در مرکز آموزش شهید خضرایی برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام ابوترابی فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور امیر خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، حجت‌الاسلام آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح حضور داشتند.

سورنا ستاری فرزند شهید ستاری و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: شهید ستاری همیشه با تأکید بر استفاده از علم و دانش کارهای خود را انجام می‌داد.

وی افزود: امروز اخلاق نفتی، اقتصاد، ذهن‌ها و رفتار ما را آلوده کرده ما باید با قدرت مغز پیشرفت کنیم لذا این رفتار باید تغییر کند.

ستاری تأکید کرد: دفاع مقدس ثابت کرد، مهم امکانات و سلاح‌های ما نیست بلکه مهم استفاده از مغزمان است. اگر درست فکر کنیم می‌‌توانیم اقتصادمان را تغییر دهیم.

معاون رئیس‌جمهور گفت: فرهنگ زمان دفاع مقدس باید مجدد ایجاد شود تا بتوانیم به خوبی از دانش استفاده کنیم.

در پایان این مراسم از خانواده شهدای نیروی هوایی با اهداء لوح تقدیر تجلیل شدپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان ورزقان گفت: پرداخت نشدن بدهی تنها جایگاه سی.ان.جی شهرداری این شهرستان به شرکت گاز، آن را به تعطیلی کشانده و مردم را دچار مشکل کرده است.

 علی وفادار روز دوشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: ورزقان با 163 روستا و 2 شهر 50 هزار نفر جمعیت دارد.


وی اعلام کرد: بدهی 6 میلیارد ریالی این جایگاه به شرکت گاز استان باعث تعطیلی متوالی جایگاه ورزقان شده و مراجعه کنندگان را دچار مشکل کرده است.

وفادار تاکید کرد: هیچ اداره ای حق ندارد با تعطیلی این جایگاه رفاه و نیاز اهالی را نادیده بگیرد.

وی همچنین از نبود متولی در نگهداری و ساماندهی میراث فرهنگی و تاریخی این شهرستان انتقاد کرد و گفت: دراین شهرستان 200 آثار تاریخی ارزشمند وجود دارد که قدمت بعضی آنها به 3 هزار سال می رسد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش شبکه العالم «محمد النمر» شهروند عربستانی که سنی است، خبر داد که یکی از همکاران سنی از وی و سه تن از همکاران شیعه‌اش درخواست کرد برای گواهی، جهت انحصار وراثت پدرش که اخیراً فوت کرده است، او را در دادگاه خانواده همراهی کنند.

وی افزود: محمد النمر، بر روی صفحه خود در توئیتر می‌نویسد: روز یکشنبه، پس از آنکه دادخواست را به همراه شناسنامه‌ها ارائه کردیم، از همه به جز صاحب پرونده خواستند لحظه‌ای از اتاق خارج شوند. وقتی همکارمان خشمگین از اتاق خارج شد، به ما خبر داد که گواهی شهروندان شیعه را قبول نمی‌کنند و گواهی شیعیان فقط برای شیعیان و گواهی سنی‌ها فقط برای سنی‌ها پذیرفته می‌شود.

وی گفت: من به او تاکید کردم که 9 سال است با این افراد همکار و دوست هستم و پیش از این درخصوص مسائل دیگری برای من گواهی داده‌اند. عریضه نویس، به قاضی مراجعه کرد و از او خواست در این زمینه نظر دهد، اما قاضی تاکید کرد که گواهی شیعی برای سنی پذیرفته نیست.

رسانه‌های عربستانی سعی کردند نظر سخنگوی وزارت دادگستری را در این خصوص جویا شوند اما وی به بهانه تمام شدن ساعت اداری رسمی، از پاسخگویی به رسانه‌ها طفره رفت و از آنها خواست سوالات خود را برای او ایمیل کنند.

منبع:تابناکتاريخ : 6 / 10 / 1393برچسب:, | 19:28 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش ایسنا،به نقل از خبرگزاری ای پی ای، الهام علی اف، رهبر جمهوری آذربایجان در جریان این مراسم گفت: ما امروز در مراسم افتتاح بزرگترین مسجد در کشور جمع شده‌ایم و من همین جا اعلام می‌کنم که تمام اقشار جامعه جمهوری آذربایجان در کنار یکدیگر و با هر عقیده و مذهبی که دارند آزادانه زندگی می‌کنند.

وی افزود: افتتاح این مسجد بزرگ نشان دهنده توسعه و تحول پویا در جامعه جمهوری آذربایجان و تعهد به وظایف ملی، مذهبی و سنتی است. نام این مسجد از حیدر علی اف، رهبر فقید جمهوری آذربایجان گرفته شده است.

رئیس جمهوری آذربایجان به مساله ساخت بیش از 500 مسجد در دوران رهبری حیدر علی اف اشاره کرد و گفت: صدها مسجد نیز در دوران رهبری او بازسازی شد.

رهبر جمهوری آذربایجان همچنین ادامه داد: سیاست کشور بر مبنای منافع ملی است. در چنین کشورهایی است که می‌توان شاهد ترقی و ثبات بود. من به عنوان رئیس جمهوری این کشور وظیفه برقراری عدالت و اطمینان در میان تمام مردم را دارم.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

علمای مصر سفر شیخ علی جمعه به قدس را محکوم کردند

شیخ علی جمعه از علمای الازهر در خطبه‌های نماز در یکی از مساجد مصر روایتی را از امیرالمومنین علی علیه السلام نقل کرد که فرموده «گروهی می‌آیند که قلبهایشان مثل تکه‌های آهن است، احساس و عاطفه‌ای ندارند و انگار عقلشان را از دست داده‌اند، به کسی رحم نمی‌کنند، دینشان فقط کشتار است، به هر دلیلی می‌کشند، پرچم‌های آنها سیاه است. اینها خود را دولت می‌نامند» شیخ جمعه با منطبق دانستن این روایت بر تکفیری‌ها و داعش می‌افزاید: درود خداوند بر تو‌ای امیرالمومنین علی که از وجود این گروه با علامات مشخص خبر داده‌ای و گفتی که آنها به جان همدیگر می‌افتند و همدیگر را می‌کشند. آنچه در این روایت آمده همگی اتفاق افتاده و منتظر بخش آخر فرمایش شما هستیم که فرمودید در نهایت، خدا حق را به هر کس که بخواهد می‌دهد.

منبع:

روزنامه جمهوری اسلامی
جهت اطلاع
 


پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

خبرگزاری فارس: حضور میلیونی عاشقان سیدالشهدا در اربعین حقیقت قیام امام حسین(ع) است

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، حجت‌الاسلام مسعود مهدوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورزقان اظهار کرد:‌ حادثه کربلا هیچگاه از صفحه تاریخ بشریت زدوده نخواهد شد.

وی افزود: در سالروز اربعین حسینی میلیون‌ها مسلمان از اقصی نقاط جهان در مراسم با شکوه اربعین سالار شهیدان اباعبدالله الحسین در کربلای معلی شرکت کردند و ارادت‌شان را از نزدیک به امام شهید کربلا نشان دادند و بر مستکبران و دشمنان دین و شیعه نشان دادند که همواره با ادامه راه امام حسین (ع) هرگز به دشمنان اجازه نمی‌دهیم به شیعیان و مسلمانان با چشم طمع نگاه کنند.

خطیب جمعه ورزقان افزود: تجدید عهد شیعیان با سیدالشهداء و زنده نگه داشتن یاد مصیبت کربلا مردم را با شور و شوق در آستانه اربعین حسینی به کربلا معلی کشانده و تبلیغات دشمنان دین و اسلام را نقش بر آب کرده است.

وی با اشاره به راهپیمایی عظیم و بی‌سابقه عزاداران در اربعین حسینی در کربلا گفت: این راهپیمایی و حضور میلیونی مسلمان بهترین و مهم‌ترین عامل برای معرفی اسلام حقیقی و حقیقت قیام امام حسین (ع) است.

امام جمعه ورزقان همچنین به روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: حوزه و دانشگاه باید همیشه در کنار همدیگر بوده و برای تعلیم و تربیت دانشجویان و طالبان و علمی که در دیانت نقش موثری دارد به دانشگاهیان انتقال دهدتاريخ : 19 / 9 / 1393برچسب:, | 11:40 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

چرا یزید تصمیم گرفت اسرا را به شهر پیامبر برگرداند؟

وقتی یزید متوجه شد مردم شام از ظلم وستم ناروای یزید نسبت به خاندان پیامبر آگاه شدند و از این بابت شدیدا احساس خطر بزرگی را کرد . لازم است عرض کنم که شام شهری بود که قبل از حادثه کربلا دست هیچ معصومی به این شهر نرسیده بود و ایمان آوردن مردم شام به حضرت پیامبر تقلیدی بوده ونسبت به حضرت پیامبر(ص) هیچ شناختی نداشتند. از طرفی یزید متوجه شد که ماندن اسرا باعث لرزش پایه های حکومت وی می گردد. به خصوص هنگامی که امام سجاد(ع) آن خطبه رسا را ایراد فرمودند مردم حاضر در مسجد را تحت تاثیر قرار داد و انگیزه بیداری را در آنان بر انگیخت به آنان جرات جسارت بخشید حتی در این باره یهودی به عمل یزید اعتراض می کند و یزید فرمان کشتن او را صادر می کند یهودی می گوید اگر مرا بکشید باکی ندارم.من در تورات یافته ام کسی که فرزند پیامبر را می کشد او همیشه ملعون خواهد بود و جایگاه او در آتش جهنم است پس از آن که مردم شام خاندان رسول خدا را شناختند و انقلاب فکری در مردم شام به وجود آورد ، یزید امام سجاد را طلبید و اظهار داشت : خدا لعنت کند پسر مرجانه را بخدا قسم اگر من با پدرت روبرو می شدم تمام پیشنهادات او را می پذیرفتم و با تمام قدرت مرگ را از او دور می ساختم لیکن مقدرات الهی است که می باید انجام می گرفت ، اکنون هر حاجتی داری بخواه.

بر خلاف آنچه تصور می شود یا برخی از نویسندگان به قلم می آورند که یزید از کردار خود پشیمان گردیده ، چنین نیست ، زیرا اگر پشیمان شده بود از ابن زیاد این چنین تشکر و تقدیر   نمی کرد و هرگز جایزه بزرگی به او و خاندانش نمی داد:

یزید در نامه ای که برای ابن زیاد فرستاد از او می خواهد که به شام بیاید تا جایزه خود را بستاند، و از او چنین تعریف می کند.

تو تا بی نهایت بزرگ شدی و مقام والایی به دست آوردی و تو چنانی که شاعر گفته است:

رَفَعتَ وَ جاوَرتَ السّحابَ وَ فَوقَهُ                         فَمالَکََ اِلُا مُرتَقی الشَّمسِِ مَقعَدُ

"یعنی بالا رفتی و از ابر گذشتی و مراحل پس از ابر را پشت سر گذاشتی دیگر جائی برای بالا رفتنت نمانده مگر آنکه بر بالای خورشید بنشینی"!

و یزید ملعون از کشتن امام حسین (ع)تعبیر به جهاد می کند که یکی از واجبات اسلامی است !ابن زیاد را یکماه پیش خود نگهداشت ، در اندرون و کنار زنان و عیالاتش از او پذیرائی می کرد.

آری یزید این چنین از قاتل پسر پیغمبر تقدیر می کند.

این امر طبیعی است وقتی انسان دنباله شیطان و شهوات خود باشد بعد از انجام کاری شیطانی و نفسانی به شدت از عمل کرد خود ناراحت می شود. در مقابل وقتی کار وعمل برای رضا خود باشد و نه تنها که ناراحت نمی شود بلکه در وجود انسان عشق و غرور خدائی و الهی پیدا می گردد.

یزید آنقدر غرور و شادی در آغاز کار داشت که بر لبان مبارک امام چوب می زد و شعر می خواند و نسبت دادن قتل امام حسین(ع) به عبید الله ابن زیاد خود را تبرئه می کرد.

در کتاب تذکره سبط ابن جوزی نقل شده وقتی یزید اولین بار سر مبارک امام حسین را دید شاد شد و از کار ابن زیاد اظهار خشنودی نمود.

البته این امر در تاریخ سابقه دارد که امیران و فرمانروایان و پادشاهان چون عملی انجام می داند که مردم را به خشم می آورد تلاش می کردند که برای تثبیت اقتدار خود انجام آن عمل زشت را به دیگران نسبت داد و خود را تبرئه کند.  

 به هر حال پس از هفت روز که اهل بیت امام حسین(ع) در شام بودند و یزید دستور سفر اهل بیت به مدینه را صادر کرد.

وقتی کاروان به دو راهی جاده عراق و مدینه رسیدند از امیر کاروان خواستند تا آنان را به کربلا ببرد، وامیر کاروان آنان را به سوی کربلا حرکت داد چون به کربلا رسیدند، جابر ابن عبدا.. انصاری را دیدند که با تنی چند از بنی هاشم و خاندان پیامبر برای زیارت حسین آمده بودند.  

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آوای ورزقان:هدیه رهبر معظم انقلاب برای مادران ورزقان

به گزارش  آوای ورزقان به نقل از واحد مرکزی خبر، رئیس شبکه بهداشت و درمان ورزقان گفت : این اقلام شامل مواد غذایی و پروتئینی به ارزش حدود ۴۵۰ میلیون ریال است که در بین ۲۰۰ نفر از مادران شیرده، باردار و مادران کم وزن در مناطق روستایی شهرستان توزیع شد. 

رباطی افزود: توزیع این اقلام در چارچوب بهبود وضع تغذیه زنان باردار و پیشگیری از تولد نوزادان کم وزن و ارتقاءسلامت آنان صورت گرفت.

 


پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

دانشگاه‌ های ترکیه به مسجد مجهز می‌ شوند

رییس سازمان دیانت ترکیه جمعه، ۳۰ آبان، اعلام کرد که به‌زودی در هر یک از دانشگاه‌های دولتی این کشور مسجدی احداث خواهد شد.

به گزارش شفقنا، به نقل از ایکنا، محمد گورمز، رییس سازمان دیانت ترکیه در این باره گفت: در حال حاضر در بیش از 80 دانشگاه، مساجدی در دست ساخت است. در سال 2015 نیز 50 مسجد دیگر پذیرای نمازگزاران خواهند بود.

گورمز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آناتولی ترکیه اظهار داشت: ما 20 میلیون جوان در کشور داریم و مایلیم به هریک از آن‌ها دسترسی داشته باشیم.

به گفته رییس سازمان دیانت ترکیه، امامان مساجد از دولت حقوق می‌گیرند و وظیفه دارند، به جوانان کمک کنند. این مساجد، محلی خواهند بود که جوانان عشق خداوند را در قلب‌هایشان احساس کنند.

محمد گورمز گفت: ما برای مساجد دانشگاه‌ها اهمیت فراوانی قایلیم. این کار[احداث مساجد در دانشگاه‌ها]، تنها راه بازگرداندن حیات معنوی به متن زندگی، شهرها و قلب مردم است.تاريخ : 30 / 8 / 1393برچسب:, | 14:10 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پیکر مادر شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی با حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی، فرمانده نیروی هوایی ارتش و اقشار مختلف مردم امروز سه شنبه در قزوین تشییع و به خاک سپرده شد.

آئین تشییع مرحومه فاطمه خوئینی، مادر شهید بابایی از امامزاده اسماعیل (ع) آغاز و پس از اقامه نماز توسط حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، پیکر وی در قطعه والدین شهدا در کنار گلزار شهیدان و جوار امامزاده حسین آرام گرفت.

در این مراسم که با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم برگزار شد، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی، استاندار قزوین و همرزمان شهید عباس بابایی حضور داشتند.

در این مراسم ابتدا پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور و نیز علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی قرائت شد. صدیقه حکمت، همسر شهید عباس بابایی نیز از حضور با شکوه اقشار مختلف مردم و پیام های تسلیت مسئولان تقدیر و تشکر نمود.

حاجیه خانم فاطمه خوئینی مادر شهید عباس بابایی شنبه این هفته (24 آبان) به دلیل عارضه قلبی در سن 88 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوستپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد واشنگتن و مسکو خواستار توافق سریع بر سر پرونده هسته‌ای ایران شده‌اند.
گفتگوی تلفنی کری و لاوروف درباره ایران

به گزارش افکارنیوز، خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد جان کری وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجه واشنگتن در گفتگویی تلفنی به مسائل مختلفی از جمله بحث مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ پرداخته‌اند.

بر اساس گزارش وزارت خارجه روسیه، در این گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و روسیه خواستار توافق سریع بر سر پرونده هسته‌ای ایران شده‌اند.

مذاکرات سه روزه عمان با حضور وزرای خارجه ایران، آمریکا و هماهنگ کننده گروه ۱+۵ برگزار شد.تاريخ : 18 / 8 / 1393برچسب:, | 9:18 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

یکی از فعالیت های هیئت حضرت موسی بن جعفر (ع) دایر نمودن کلاس های قرآن می باشد که چندین سال پیش توسط آقایان حاج رضا پور آذر، جیرائیل رشتبر و حاج کریم رحیم زاده راه اندازی و از استاد جوان مهندس عزت علیزاده دعوت بعمل آمد که استادی کلاس قرآن را بر عهده بگیرد والحمدالله تا امروز این کلاس پیشرفت خیلی خوب داشته است این کلاس جمعه هااز ساعات 7 الی 8.30 صبح تشکیل می گرددد و ثمره  این فعالیت  که اکثر اعضاء هیئت  در روان خوانی پیشرفت قابل ملاحظ ی دارنند.  از طرفی تعدادی از نوجوانان ما از جمله آقایان مهدی رشتبر و مهدی حمزه ای و صالحی فعالیت چشمگیر داشتند و جلسات رسمی هیئت توسط این نوجوانان اداره می شود و امید است در آینده بتوانیم در سطح کشور صاحب امتیاز باشیم.

مداحان هیئت حضرت موسی بن جعفر(ع) که چندین سال مداحی می کنند به شرح زیر می باشند:حاج رضا پورآذر،حاج امیر علیزاده،کربلائی رستم نقدیلو،آقای حسن سجادی،کربلائی احد حسینعلی زاده،آقایان برادران سید علی وسید حسین حسینی،کربلائی اسماعیل حیدرزاده،کربلائی نادرهمتی،کربلائی حمیدصادقی

ادامه دارد.....

 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

هیئت حضرت موسی بن جعفر (ع) سی ویک سال است در تهران  با همت ارسبارانیهای مقیم مرکز (خاروانا و ملک قضات)تاسیس شده است .از آن زمان تمام مراسمات دینی وملی در این هیئت برگزار میگردد. اهالی این هیئت جمعی از با صفا ترین مردم خاروانا و ملک قضات می باشند با توجه بر این که در حدود 20الی 30 سال است از دیار خودشان به تهران کوج نموده اند اما در تمام مشکلات منطقه پیشقدم بوده و همیشه یارو غمخوار مردم خود در منطقه هستند .کارهای عمده از طرف این هیئت در منطقه انجام گرفته است از جمله کمک به تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی ،خرید یک دستگاه آمبولانس،کمک به خرید دستگاه آزمایش خون ،کمک به مسجد و تهیه فرش برای مسجد،سرپرستی ایتام ،کمک به خانواده های بی بضاعت،کمک به زلزله زدگاه ورزقان و خاروانا.....در اوایل این هیئت به علت این که تعدادشان کم بوده در خانه آقایان غفاریان برگزار می شد .با عنایت براین که مردم دین مدار این منطقه علاقه که به معصومین از جمله ماه محرم و زنده نگهداشتن قیام امام حسین (ع) داشتد با همت مردم خونگرم ،محلی را در شهرک مسلم به این امر خیر اختصاص دادنند وچون در این راه ثابت قدم بودنند محلی دیگری را در خیابان شهید زندیه تهیه ونسبت به ایجاد یک ساخمتان سه طبقه دارای آشپزخانه ویک طبقه آن به نمازخانه و اجرایی مراسم برای آقایان و طبقه آخر شبستان برای خانم ها اختصاص دادنند .این هیئت در تهران جزء مکانهای است تمام  مراسمات ملی ومذهبی برگزار می شود. ودر تمام انتخابات که در سطح کشور عزیزمان برگزار میگردد شرکت فعال نموده وحتی کاندیدای ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس در این هیئت ایراد سخن نمودنند مردم این هیئت از خدمت روحانیون بزرگی  از جمله حضرت آیت الله کوه کمری ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین خاتمی امام جمعه محترم استان زنجان ،حضرت حجت الاسلام والمسلمین خدیری امام جمعه محترم پرندو حجج الاسلام محمدی وحسینی و رضائی مهر  ...کسب فیض نمودنند .بانیان این هیئت جناب آقای رحیم زاده و مرحوم حسن پور ،مرحوم میر زازاده وبرادران غفاریان و حاج قدرت ولی پور و حاج نصرت علیزاده وحاج عزیز جلالی نسب وحاج حسین علی حیدرزاده  بودنند.تمام اعضاءاین هیئت در مراسمات بطور خود جوش فعالیت می نمایند.و اعضاءهیئت امنا این هیئت آقایان حاج قدرت ولی پور،حاج کریم رحیم زاده،حاج حسین علی حیدرزاده،حاج عزیز جلالی نسب،حاج سیداحمد ساجدی، حاج سید آقا پور طا ،مرحوم حاج خلیل قهرمانی و سعید علیزاده می باشند. در نظر است  انشاالله در آینده با دیگر اعضاءهیئت آشنا شویم.......

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

جمهوری اسلامی نوشت:
درحالی که شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم سعودی امسال نیز مانند هر سال مردم را به روزه گرفتن در روز عاشورا سفارش کرد و یزید را حاکم اسلامی مشروع دانست و از اقدام او در به شهادت رساندن امام حسین علیه السلام و یاران آن حضرت حمایت کرد، یک کلیپ ویدئویی از شیخ سعدالبریک یکی از مفتیان و مبلغان سرشناس وهابی سعودی منتشر شده است که در یکی از مساجد عربستان و در حضور جمع زیادی از مردم، بخشی از مقتل امام حسین(ع) را می‌خواند و اشک از چشمان او جاری می‌شود. او هنگام بیان فجایع لحظه به شهادت رسیدن امام حسین علیه السلام به قاتلین و همراهی کنندگان در قتل امام حسین لعنت می‌فرستد. این ماجرا نشان می‌دهد شیوخ وهابی هر قدر برای تحریف واقعیت‌های قیام امام حسین(ع) تلاش کنند، قادر نخواهند بود مانع نفوذ این واقعیت‌ها در جان و روح مردم و حتی علمای وهابی شوند. پیشنهاد می‌شود سیمای جمهوری اسلامی در کنار پخش کردن صحنه‌های عزاداری‌های شیعیان، این قبیل رویدادها را نیز پخش کندپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

اماکن متبرکه عراق,اماکن زیارتی كربلا,آثار دینی کربلا

عراق یکی از باستانی ترین کشورهای جهان و دارای تمدن و فرهنگ پرباری است. در این دیار کهن بارگاه پرشوکت تعدادی از ائمه هدی (ع) قرار دارد.
کربلا در ناحیه غربی رودخانه فرات قرار دارد و فاصله اش تا بغداد 105 کیلومتر است.
این سرزمین تا سال 61 هجری قمری بیابانی بیش نبوده است اما بعد از واقعه کربلا و پس از ساخت گنبد و بارگاه برای شهدا به یکی از شهرهای زیارتی عراق تبدیل شد.
در وجه تسمیه کربلا بعضی می گویند که کربلا از واژه "کوربابل" گرفته شده است که به معنای مجموعه روستاهای بابل قدیم است که نینوا، غاضریه و طف از جمله آنهاست و نام های دیگر کربلا هستند.
اماکن زیارتی و آثار دینی کربلا
مرقد امام حسین (ع)، مرقد حضرت ابوالفضل (ع)، مرقد حبیب ابن مظاهر، قتلگاه، خیمه گاه، بین الحرمین، مراقد شهدای کربلا، مرقد حضرت علی اکبر (ع)، مرقد حضرت علی اصغر (ع) و شهیدان بنی هاشم، مرقد حربن یزید ریاحی، مرقد عون بن عبدالله، مرقد طفلان مسلم و مرقد سیدابراهیم مجاب از جمله اماکن زیارتی و آثار دینی کربلاست.
امیرالمومنین (ع) و کربلا
در سال 36 هجری قمری که امام علی (ع) به سوی صفین حرکت می کرد به کربلا رسید و چون نام آن را دانست فرود آمد. هرئمه بن سلیم می گوید؛ در سفر شام همراه امیرالمومنین (ع) به سرزمین کربلا رسیدیم نماز به جماعت خوانده شد پس از نماز، امام (ع) مقداری از خاک کربلا را بویید و فرمود؛ آه ای زمین کربلا مردانی از تو روز محشر می آیند که بدون حسابرسی وارد بهشت می گردند.
امام حسین (ع) و کربلا
امام حسین (ع) در روز دوم محرم سال 61 هجری قمری همراه کاروانش به کربلا رسید و نام آن را پرسید و در جواب نام کربلا را شنید و فرمود؛ خدایا من از سختی ها و بلاهای این سرزمین به تو پناه می برم.
سرگذشت مرقد امام حسین (ع) در گذر تاریخ
بنای مرقد امام حسین (ع) تاریخی به درازای چهارده قرن دارد. در روز دوازدهم محرم سال 61 هجری قمری پیکر پاک سیدالشهدا (ع) و یارانش توسط قبیله بنی اسد با راهنمایی امام سجاد (ع) به خاک سپرده شد و در سال 65 هجری مختار بر قبر امام (ع) گنبدی از آجر و گچ  ساخت و دو در برای آن قرار داد. اما در سال 146 هجری قمری ابوجعفر منصور این بنای سرپوشیده را ویران کرد.
در سال 158 مهدی عباسی آن را از نو بنا کرد.
در سال 171 هارون الرشید بنای مزبور و گنبد را ویران و در سال 236 متوکل عباسی مرقد امام (ع) را به طور کامل ویران کرد.
در سال 367 عضدالدوله دیلمی گنبدی با رواق و ضریحی از عاج، برای مرقد ساخت.
در سال 397 عمران بن شاهین، مسجدی به نام خود متصل به رواق بنا کرد.
در سال 767 سلطان اویس جدایری گنبد داخلی را ساخت و صحنی بر گرد مضجع امام (ع) بنا کرد.
در سال 932 شاه اسماعیل صفوی دوم ضریح مشبک و زیبایی از نقره به مرقد امام (ع) هدیه کرد.
در سال 1155 نادر شاه افشار بناهای موجود را تزیین کرد و هدیه های گرانبهایی به گنجینه اهدا نمود.
در سال 1211 آقامحمدخان قاجار دستور داد گنبد را به طلا آراستند.
در سال 1216 وهابی ها به کربلا یورش آورده و ضریح و رواق را ویران کرده و اموال حرم را ربودند.
در سال 1250 فتحعلیشاه قاجار گنبد و بارگاه را نوسازی کرد و گنبد حرم حضرت ابوالفضل (ع) را نیز بر پا کرد.
در سال 1428 به منظور استفاده بیشتر از فضا محافظت زائران از سرما و گرما صحن شریف اباعبدالله (ع) با سبک جدید مسقف شد.
مراقد علما و بزرگان در کربلا
از دیرباز به سبب قداست کربلا، در داخل و خارج حرم سیدالشهدا (ع) ده ها تن از عالمان و روحانیان و سادات به خاک سپرده شدند که برخی از آنان عبارتند از:
سید رضی، میرزا محمد تقی شیرازی، میرزا تقی خان امیرکبیر، سید مرتضی علم الهدی و علامه وحید بهبهانی.

منبع زایرینتاريخ : 11 / 8 / 1393برچسب:, | 8:36 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ذای نذری در ایام عزاداری امام حسین (ع) در روستای مالکیا _ جنوب منامه

عکس/ پخت غذای نذری در بحرین

عکس/ پخت غذای نذری در بحرین


تاريخ : 1 / 8 / 1393برچسب:, | 11:48 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز(پنجشنبه) با حضور در دانشگاه تهران بر پیکر آیت الله محمدرضا مهدوی کنی نماز میت را اقامه کردند.مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله مهدوی کنی نیز با حضور گسترده مردم تهران برگزارشد.


 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی را تسلیت گفتند. متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی(رضوان الله علیه) دار فانی را وداع گفته و دوستان و ارادتمندان خود را داغدار کرده است. این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دوران‌های جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.
اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای 

۹۳/۷/۲۹

 تاريخ : 29 / 7 / 1393برچسب:آیت الله جوادی آملی,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 14:25 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

بسم الله الرحمن الرحیم

... حادثه‌اي هم تلخ‌تر از جريان كربلا نه بود و نه خواهد آمد. ممكن است بعدها عدّه‌اي را بكُشند، بسوزانند؛ اما ديگر حسين بن علي نيست. بنابراين جريان سيّدالشهداء، هم سابقي‌ها را محو كرده هم لاحقي‌ها را؛ قبل از كربلا كه اين صحنه نبود، بعد از كربلا ممكن است افرادي را بكشند، بسوزانند؛ اما آنها ديگر حسين و زينب نيستند. پس حادثه‌اي تلخ‌تر از حادثه كربلا نيست؛ نه در گذشته و نه در آينده؛

اين حادثه را زينب كبری مي‌فرمايد: كه خيلي قشنگ است؛ وقتي در كوفه از او سؤال كردند: «كيف رأيت صنع الله بأخيك و أهل بيتك»،

فرمود: «ما رأيتُ إلاّ جميلا»؛ به ما كه خيلي خوش گذشت... نفرمود «رأيت جميلا»؛ حصر كرده، فرمود: ما جز زيبايي چيزي نديديم؛ به ما كه خيلي خوش گذشت... (غل و زنجیر و طناب و اسارت و ... خیلی خوش گذشت...هنوز سر مطهّر آنجاست؛ بچه‌ها آن طور، طناب هم به بازو،فرمود: به ما كه خيلي خوش گذشت «ما رأيت الاّ جميلا»...

 

 تاريخ : 29 / 7 / 1393برچسب:آیت الله جوادی آملی,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 14:21 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

حضرت آیت‌الله جوادی آملی:اگر عقل در دین راه نداشته باشد به سلفی‌گری می‌انجامد

آیت الله جوادی آملی:به نظرمن اهل بیت (سلام الله علیهم) سگ وگربه،گرگ و ببر و پلنگ ومیمون و...نمی خواهند،بلکه از ما قنبر و مالک و عمار و میثم، حبیب و حر...اویس می خواهند که وقتی هنگام بیعت ،امام علی (علیه السلام) پرسیدند: با چه چیز بامن بیعت می کنی؟عرض کرد: بمهجتی مولا... (بخدا این جمله آدم رو آتیش میزنه)و گر نه... اگه ما جمع بشیم و یه باغ وحش برای آن حضرات درست کنیم چه بکارشان می آید؟؟!!!غلام باشیم عزیزان نه......صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 6 صفحه بعد