تاريخ : 22 / 12 / 1393برچسب:, | 10:15 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

به گزارش آوای ورزقان، یک باب مدرسه سه کلاسه در روستای علویق از توابع بخش مرکزی ورزقان، توسط خانواده مرحوم میر محمود سیدین هاشمی با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان احداث و تحویل آموزش و پرورش ورزقان گردید.

این مدرسه سه کلاسه با حضور مسئولین شهرستانی و خانواده مرحوم میر محمود سیدین هاشمی افتتاح شد. در آئین افتتاح این مدرسه خانواده مرحوم میر محمود سیدین هاشمی به دانش آموزان مدرسه کیف و کتاب اهدا نمودند.

DSCF4809

DSCF4823

DSCF4868

 

 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان، روستای کرینگان یکی ازروستاهای تاریخی و گردشگری شهرستان ورزقان می باشد که درمنطقه حسنو واقع گردیده است و اهالی آن به زبان تاتی صحبت می کنند.

روستای کرینگان که در شمال تبریز قرار دارد و در ۶۰کیلومتری شهرستان ورزقان واقع شده است؛ از شمال با روستاهای اولی، احمد آباد و مردانقم  واز جنوب شرقی با روستاهای ونستان و ملک طالش و ازجنوب غربی با روستای آستمال همسایه است،آب و هوای آن کوهستانی و معتدل می باشد که در تابستان گرم و معتدل و در زمستان سرد و یخبندان میشود و کار عمده ای آنان دامداری و کشاورزی می باشد که کشتزارها و باغ‌های آن از دو چشمه سیراب می‌شود، محصول آن غله و هیزم و زغال و چوب درختان جنگلی و اندکی نیز سردرختی است.ردیف خانه ها در شیب تند تپه به موازات هم بطوری که پشت بام یکی حیاط و معبر دیگریست ساخته شده است طول سرتاسری خانه ها متصل به هم و در فواصل منظم بدین صورت هر خانه ای پشت بام خانه ای دیگریست و منظره بسیار بدیعی را بوجود آورده است.

در حال حاضرروستای کرینگان در یک نقطه دور افتاده از مرکز استان در دل جنگل‌های بکر و و دست نخورده ارسباران قرار گرفته است. این روستا با دارا بودن مناظری زیبا و بکر و یک درخت ۴۰۰۰ ساله توانسته است گردشگران زیادی را به خود جلب کند.

 ۲  ۴

۸

۹  

۱۲

۱۳تاريخ : 22 / 12 / 1393برچسب:, | 10:8 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

روستای گل آخور(گول اخیر) در ۷۰ کیلومتری شهر ورزقان و در بخش خاروانا قرار گرفته است و در اطراف این روستا چشمه ها و آبشار طبیعی و غار های زیر زمینی وجود دارند که مشهور ترین آن ها یک آبشار زیبا و دل انگیز با ارتفاع ۱۲ متر در قسمت شرقی روستا می باشد که آب آن به رودخانه ارزیل می ریزد.

این روستا با معماری کم نظیر خود سالانه پذیرای میهمانان و گردشگران زیادی می باشد.لبنیات محلی و عسل از سوغات این روستا می باشد.

IMG_1319  

IMG_1311  IMG_1307

IMG_1305تاريخ : 30 / 11 / 1393برچسب:, | 9:52 | نویسنده : سعید علیزاده
تاريخ : 26 / 11 / 1393برچسب:, | 8:36 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش آوای ورزقان جشن انقلاب در روستای دیزج ملک برگزار شد در این مراسم فرماندار ورزقان با اشاره به دست آورد های انقلاب گفت: هم اکنون شاهد هستیم که امکاناتی نظیر آب،برق،گاز،تلفن،اینترنت و….که در شهرهای بزرگ وجود دارند در اکثر روستا های کشور عزیزمان هم مشاهده می شود در حالی که قبل از انقلاب این چنین نبود و در برخی شهر ها هم،امکانات الان یک روستا وجود نداشت.

 

در ادامه بخشدار بخش مرکزی ورزقان با چندین قول به میان روستائیان آمد نظیر ۲ بانده شدن محدوده روستا در مسیر جاده ورزقان – خاروانا،تکمیل طرح هادی روستا و چندین طرح دیگر.

 

سعید فاتح از اهالی روستا خواهان همکاری در اجرای طرح های روستایی شد تا این طرح هرچه سریعتر در این روستا تکمیل شود.

DSCF3897

DSCF3916

DSCF3913

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانابه نقل ازگزارش آوای ورزقان یادواره شهدای پایگاه های مقاومت مهترلو ، لله لو و صومعه دل در مسجد جامع روستای صومعه دل برگزار شد.

 

سرهنگ پاسدار دکتر علی قادری اظهارداشت: کشور ما در منطقه ای قرار گرفته است که به اقیانوسی نا آرام و طوفانی شبیه است و در میان این اقیانوس طوفانی کشور ما همچون جزیره ای آرام و با ثباث است.
DSCF3833
 
 
DSCF3827
 
DSCF3868
 

 تاريخ : 20 / 11 / 1393برچسب:, | 7:13 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان، این ۲۷ واحد مسکن مدد جویی توسط اداره بهزیستی شهرستان ورزقان با ۲۰ میلیون تومان وام ۲۰ درصد ۱۲ ساله و ۴ میلیون تومان کمک بلاعوض ساخته شده است و به صورت نمادین یک واحد آن در شهر ورزقان افتتاح شد

DSCF3782

DSCF3779

DSCF3785تاريخ : 19 / 11 / 1393برچسب:, | 20:50 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

به گزارش آوای ورزقان گلزار شهدای ورزقان شاهد حضور مسئولین و جمعی از خانواده ها و اهالی شهرستان ورزقان بود.

 

مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء ورزقان در حالی برگزار شد که بارش برف این شهرستان را سفید پوش کرده بود حاضرین در این مراسم  پرچم های مزار شهداء را تعویض کردند و با گل و گلاب برسر مزار شهداء حاضر شدند.

DSCF3548

DSCF3591

DSCF3576

 تاريخ : 18 / 11 / 1393برچسب:, | 14:55 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پاسدارانی که در کنار ایشان دیده می شوند، نیروهای «گردان دوم از پادگان ولی عصر(صلوات الله علیه)» هستند که در آن زمان مسئولیت حفاظت از مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشتند.

عکسی منتشرنشده ازرهبری درجمع پاسدارانتاريخ : 16 / 11 / 1393برچسب:, | 7:59 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان یک باب مسکن روستایی بهسازی شده در روستای کاسین از توابع بخش مرکزی ورزقان با حضور امام جمعه شهرستان،بخشدار بخش مرکزی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ورزقان افتتاح شد.

DSCF3529

DSCF3521

DSCF3540تاريخ : 21 / 10 / 1393برچسب:, | 7:42 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آوای ورزقان:بارش برفی که از روز پنج شنبه شروع شده بود و از دیشب متوقف شده است هنوز در خیابان های شهر ورزقان به صورت دست نخورده باقی مانده است و شهرداری ورزقان هیچگونه اقدامی در خصوص برف روبی شهر انجام نداده است و فقط به نمک پاشی خیابان اصلی شهر اکتفا کرده است. DSCF2732

DSCF2733

DSCF2740

DSCF2751پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش آوای ورزقان؛علی وفادار فرماندار ورزقان کمبود مجتمع های آموزشی شبانه روزی در شهرستان را از عوامل اصلی بی سوادی و کم سوادی در شهرستان عنوان کرد.

DSCF2601

DSCF2603

DSCF2606

DSCF2607
 

DSCF2621تاريخ : 10 / 10 / 1393برچسب:, | 14:59 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

درقضایای نهم دی هم ،عاشورابه کمک ملت آمد و حماسه بزرگ وماند گاری را خلق کرد .  حضرت امام خامنه ای عزیز

 یوم الله نهم دی ماه درسال 1388روزی ماندگار در صفحات تاریخ زرین انقلاب اسلامی است:نهم دی روز( بصیرت ومیثاق امت باولایت) و روز (پیوندامام و امت)است. حماسه نهم دی ماه وحضور عاشورایی مردم حماسه ساز ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی آن روز عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زرین دیگری در افتخارات مرد و زن مسلمان ایرانی به حساب می آید .

حماسه نهم دی نماد عزت ،استقلال ،بصیرت ومیثاق مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد .حماسه نهم دی تمام محاسبات دشمن را به هم ریخت ،نهم دی ماه نمایش بصیرت انقلابی مردم بود.بصیرتی که غبارها و نقاب ها را کنار زد و چهره واقعی مدعیان و فتنه گران را نشان داد، چهره کسانی که به خاطر رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی حتی ضربه زدن به ریشه های انقلاب و ارکان رکن نظام اسلامی دریغ نکردند،یقینا بزرگ ترین پیام حماسه نهم دی ضرورت بصیرت مداری و پرهیز از غفلت بود .

نهم دی ماه سال 88 روزی بود که مردم غیور ایران اسلامی برای بار دیگر غدیر دیگری را ایجاد کرد ومردم در این روز برای انقلاب که با خون هزاران شهید به ثمره رسیده بود احساس خطر کرد  ومثل اوائل انقلاب با بصرت به خیابانها آمده وضمن بیعت با رهبر معظم انقلاب به دشمن فسم خورده ایران جواب دندان شکن داد. این حرکت مردم انقلاب را بیمه کرد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:بهشت گمشده ایران در آذربایجان (+عکس)

 

ساکنان دشت مغان و اطراف مشکین‌شهر و تقریباً همهٔ افراد بومی منطقه هنوز هم این لفظ را به کار می‌برند.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی ایران که این امروز این را چاپ کرده است . جنگلهای ارسباران که گویی بهشت گمشده آذربایجان است با مناظر بدیع و زیبای خود هر انسانی را شیفته خود کرده و در دنیای چشمنواز خود غرق می کند.

ارسباران یا قره‌داغ یک ناحیهٔ کوهستانی و جنگلی است که در شمال استان آذربایجان شرقی و جنوب رودخانه ارس با وسعت بیش از ۷۰ هزار هکتار واقع شده‌ است.
ابن ناحیه سرزمین پهناوری است که از شمال به رود ارس و از مشرق به مشکین شهر و مغان و از جنوب به سراب و اوجان و از مغرب به مرند و تبریز محدود است و شهرستان اهر را در بر می‌گیرد. ارسباران عنوان جدیدی است و در گذشته به آن ناحیهٔ قره‌داغ یا قراجه‌داغ می‌گفتند.
ساکنان دشت مغان و اطراف مشکین‌شهر و تقریباً همهٔ افراد بومی منطقه هنوز هم این لفظ را به کار می‌برند.تاريخ : 10 / 3 / 1393برچسب:قره داغ چیچکلری,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 21:44 | نویسنده : سعید علیزاده

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آی بولوط سن آلله چکیل کناره

دردیمی چاتدوروم او روزگاره

 

آیوردولار منی بوردا کونول سوز

قویدولار بیر غریب یئرده مزاره

 

ساری گول ناموسدور غیرت دیر بیزه

بیر دسته گونده ردیم  وئیرین  او یاره

 

 بیر عومور دور آغاشلار تک سیز بیلین

من دوزموشم عهد و پئیمان، قراره

 

لاله تک آچولون ائلین گوللری

بلکه غم گلمییه بیرده دییاره

 

کاش دوشه نئیدیم یاشیل چیمه نده

قالئیدیم یام یاشیل ائله نظاره          منبع صدای ورزقان :موفق باشید

دکتر علی اکبرزادهصفحه قبل 1 صفحه بعد