پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

امام جمعه ورزقان گفت: با توجه به توانمندی شهرستان در زمینه معادن، راه‌اندازی طرح های توسعه مس در ورزقان می‌تواند میزان قابل توجهی از مشکل اشتغال استان را حل نماید.

به گزارش آوای ورزقان، حجت الاسلام مسعود مهدوی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ورزقان با اشاره به ۱۳ آبان روز دانش آموز، اظهار داشت: ۱۳ آبان به جهت شهادت حسین فهمیده نوجوان ۱۳ ساله‌ای که به ندای رهبر خود لبیک گفت و با نثار جان خود در راه دفاع از وطن، درک و معرفت عمیق خود از مسائل پیرامون را نشان داد و به جهت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام روز دانش آموز نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه رهبری در سال‌های اخیر همواره نسبت به نفوذ دشمن هشدار داده‌اند، اظهار داشت: هدف استکبار همواره سلطه بر سایر ملت‌ها بوده و تا زمانی که ایران اسلامی یار رو یاور مظلومان باشد و سر تسلیم در برابر استکبار فرود نیاورد استکبار با جمهوری اسلامی به دشمنی خود ادامه خواهد داد.دفع حربه‌های دشمن یعنی پدافند غیرعامل/ طرح‌های توسعه مس سونگون معضل اشتغال استان را رفع می‌کند

خطیب جمعه ورزقان تصریح کرد: بیکاری از اساسی‌ترین مشکلات در سطح کشور و حتی شهرستان است که با هدف رفع این معضل نماینده مردم شهرستان در مجلس، فرماندار، استاندار و سایر مسئولین و نمایندگان استانی برای راه‌اندازی مجدد طرح‌های مس سونگون در شهرستان تلاش می‌کنند.

وی افزود: با توجه به توانمندی شهرستان در زمینه معادن، راه‌اندازی طرح های توسعه مس در ورزقان می‌تواند میزان قابل توجهی از مشکل اشتغال استان را حل نماید.

امام جمعه ورزقان با اشاره به هفته پدافند غیرعامل، گفت: در این برهه از زمان دفع حربه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام به معنای عملیاتی کردن پدافند غیرعامل است.

وی به برپایی شکوهمند راهپیمای ۱۳ آبان تاکید کرد و گفت: حضور گسترده دانش‌آموزان، د‌انشجویان و آحاد مردم به ویژه مردم قهرمان ایران در این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان آمریکا و خنثی شدن توطئه‌های استکبار جهانی است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز،علی وفادار در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به مقام شامخ شهید مطهری و تقارن روز معلم با روز شهادت ایشان، اظهار داشت: استاد مطهری در روشنگری اقشار با سواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌ های اساسی برداشته بود و آثار عمیق ایشان در احیای فکر دینی اصیل و بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه ما بسیار مؤثر بوده است.مدرسه شهید باکری زنجان

وی  افزود: نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ورزقان با اشاره به اهمیت این شورا افزود: شوراهای آموزش و پرورش تجلی مشارکت مردم و مسئولین در امر مقدس تعلیم و تربیت است. تشکیل شوراها در راستای تحقق خرد جمعی، مشارکت ونظارت مردم در امر تعلیم و تربیت رسمی و عمومی و بهره گیری از کلیه ی منابع و امکانات در جهت تاسیس، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی و همچنین تسهیل در فعالیتهای اجرایی در استانها و شهرستانها در چارچوب تعالیم اسلامی است.

وی گفت: تمرکز زدایی و مشارکت محلی برای ارتقاء فعالیتهای آموزش و پرورش ازموضوعات قابل توجه است که نقش مهمی در پیشرفت سریع امور دارد. پس وظیفه همه ادارات ونهادها کمک به رشد و توسعه آموزش وپرورش می باشد و شوراها اگربه وظایف قانونی خود همانطور که درقانون آمده عمل کنند می توانند در توسعه و تجهیز فضاهای آموزش و پرورش وتحقق مشارکت های مردمی و دولتی نقش بسیارمهمی داشته باشند.

فرماندار شهرستان ورزقان با دعوت از خیرین مدرسه ساز برای کمک به ساخت مدارس شبانه روزی و هنرستان فنی حرفه ای که از نیازهای اصلی آموزش و پرورش ورزقان و خاروانا در امر تعلیم و تربیت است، گفت: بعد از زلزله 21 مرداد سال 91 خیرین با حضور گرم خود و با هزینه 150 میلیارد ریال در 40 روستای و شهر ورزقان 213 کلاس درسی احداث و در اختیار آموزش و پرورش قرار دادند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ورزقان با تاکید بر وجود معادن عظیم مس و طلا و ظرفیت گردشگری در این منطقه گفت: باید آموزش و پرورش و مراکز علمی شهرستان به آموزش رشته‌های تحصیلی مرتبط با این صنایع برای توسعه و رونق اقتصادی روی بیاورند، چرا که این رشته‌ها می‌توانند به اشتغال جوانان کمک کنند.

فرماندار ورزقان، ضمن تقدیر از مدیریت و دست اندرکاران آموزش و پرورش ورزقان افزود: فضای بسیار خوبی بر آموزش و پرورش ورزقان حاکم است و روحیه نشاط و شادابی و دغدغه کار در آموزش و پرورش ورزقان به چشم می خورد.تاريخ : 11 / 12 / 1393برچسب:, | 7:29 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

فرماندار ورزقان از ايجاد مركز جذب و حمايت از سرمايه گذاري در شهرستان ورزقان خبر داد و گفت: در اين برنامه در نظر داريم تا ضمن ايجاد ميز خدمت براي اين مركز و ايجاد پنجره واحد جهت ارائه خدمات براي سرمايه گذاران عزيز ، مشكلات و موانع موجود در اين ارتباط را بر طرف نمائيم.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ورزقان، علي وفادار با اشاره به سياست هاي دولت تدبير و اميد و تاكيد و پيگيري هاي استاندار مبني بر شناسايي و احصاء موانع و مشكلات موجود سد راه اشتغال آفريني و سرمايه گذاري از مسئولين ادارات و دستگاههاي اجرايي شهرستان ورزقان، خواستار تلاش مضاعف براي رونق اشتغال و سرمايه گذاري وجديت در رفع مشكلات موجود در اين زمينه شد.فرماندار ورزقان - بخشدار ورزقان - بخشدار خاروانا


علي وفادار افزود: از چند سال پیش عده ای بنام سرمایه گذار اقدام به خرید شش هکتار زمین با امتیاز و شرایط خاص بصورت ارزان و با هدف ایجاد و احداث واحد تولیدی اقدام به خرید زمین در این شهرک نموده اند که متاسفانه تا بحال هیچ اقدامی انجام نداده اند.

وي با تاکید براینکه تمام زیر ساخت ها در شهرک صنعتی ورزقان آماده برای سرمایه گذاری است، از شرکت شهرک های صنعتی استان خواست تا نسبت به تعیین تکلیف و خلع ید نمودن افراد یاد شده، اقدام جدی بنمایند تا متقاضیان دیگر بتوانند در این شهرک برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال اقدام نمایند.

منبع:وب سایت عبدالله زاده

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا  از آناج، احمد مراد‌علیزاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم افتتاح فاز ۲ مس سنگون با بیان اینکه کارخانه تغلیظ مس سونگون در فاز دوم با ظرفیت سالانه هفت میلیون تن خوراک با عیار ۶۶ درصد مس و ۱۵۰ هزار تن کنستانتره مس با عیار ۲۶ درصد تولید خواهد کرد، گفت: در فرآیند تغلیظ مس سونگون سنگ معدن پس از خرد شدن اولیه در انبار، مواد دانه درشت ذخیره و از آنجا با تناژ ۹۰۰ تن در ساعت وارد کارخانه تغلیظ می‌شود.

وی با بیان این که پیمانکاری این پروژه با مشارکت قرار‌گاه خاتم الانبیاء و مشاوره شرکت‌های ایرانی و دانمارکی آغاز شده است، اظهار کرد: بخش اول سرمایه‌گذاری با ۶۵۰ میلیارد تومان آغاز شده که ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این پروژه مشغول به فعالیت هستند.
مراد‌علیزاده با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۳۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف مس سونگون سرمایه‌گذاری شده است، افزود: مواد اولیه مورد نیاز این پروژه هفت میلیون تن سنگ معدن مس سونگون بوده است.
وی میزان آب مورد نیاز این پروژه را ۳٫۲ هزار مترمکعب در روز عنوان و اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز این پروژه ۱۵۰۰ تن به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال و تجهیزات مورد نیاز خارجی آن ۲۵۰۰ تن به ارزش ۶۸ میلیون یورو است.

وی افزود: از سال ۸۹ موسسه امین و با مشاوره پارس اولنگ و افیل اشمیت این طرح ملی را شروع کرد و امروز ایران اسلامی شاهد افتتاح چنین طرح بزرگی است.

علیزاده در خصوص تکمیل طرح مس سنگون  گفت: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و رفع نواقصات کل فاز ها نیاز است که برای تامین آن نیازمند تسهیلات بانکی و کمک های دولتی هستیم چه از طریق تزریق بودجه و چه از طریق فروش سهام اما نکته مهم نیاز مبرم ما به سرمایه برای تکمیل پروژه است.

وی ادامه داد: درآمد روزانه‌یِ مس سنگون حدود ۳۰ میلیارد تومان است ولی با این وجود، این درآمد ها کفاف هزینه ها را نمیدهد، به خصوص ما باید برای تامین منابع آبی خود در آینده از سد «حاجی‌لر چای» استفاده کنیم و اگر وزارت نیرو در این زمینه همراهی لازم را نداشته باشد با مشکل تامین آب مواجه خواهیم بودپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

نماینده مردم ورزقان و خاروانا درمجلس شورای اسلامی گفت؛شهرستان ورزقان با پتانسیل عظیم معدنی دربین شهرستان های جلفا و خدآفرین قراردارد که جزء منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس هستند و ورزقان نیز می تواند به منطقه آزاد الحاق شود.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل ازگزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، نماینده مردم ورزقان وخاروانا درمجلس شورای اسلامی درگفت وگوبا آوای ورزقان در خصوص سفر معاون اول رئیس جمهور به شهرستان ورزقان اظهارداشت:شهرستان ورزقان شهرستانی معدنی است،معادنی چون مس سونگون ،مس هفت چشمه،مس آستمال،معدن طلای اندریان،معدن طلای مزرعه شادی،معادن غیرفلزی و….شهرستان ورزقان با این پتانسیل معدنی دربین شهرستان های جلفا و خدآفرین قراردارد که جزء منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس هستند و ورزقان نیز می تواند به منطقه آزاد الحاق شود.واین الحاق به منطقه آزاد جذب بیشترسرمایه گذار و صنعتی شدن شهرستان در پی دارد که به پیشرفت استان کمک می کند.

الهوردی دهقانی تصریح کرد:از معاون اول رئیس جمهورالحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس و راه اندازی صنایع پایین دستی مس و سایر معادن موجود در این شهرستان را خواهیم خواست. تا مس به صورت مس کاتود از شهرستان خارج نشود بلکه با تبدیل به صنایع دیگرعلاوه بر رفع مشکل اشتغال شهرستان موجبات تقویت اقتصاد مقاومتی ، پیشرفت منطقه و استان را فراهم آورد.

وی افزود؛ درسند تدبیر و توسعه شهرستان و استان الحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد تصویب شده است و بنده این طرح را در قالب لایحه ای به کمسیون صنایع و کمسیون اقتصادی مجلس ارائه نموده امپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

چند طرح عمرانی و صنعتی امروز با حضور معاون اول رییس جمهور در آذربایجان ‌شرقی افتتاح می شود.
نخستین باند بتونی کشور در فرودگاه تبریز یکی از این طرحهاست .
برای ساخت این باند بتونی با 4 هزار متر طول و 60 متر عرض به همراه ایجاد شبکه روشنایی 400 میلیارد ریال هزینه شده است.
برای سامانه روشنایی این باند بیش از 180 کیلومتر کابل گذاری شده است .
بتون رویه این باند نیز 35 سانتی متر ضخامت دارد که پس از خاکبرداری 105 سانتیمتری و زیرسازی ریخته شده ، امکان فرود هر نوع هواپیما حتی ایرباس 380 نیز در این باند وجود است.
کارخانه فاز 2 تولید کنسانتره مس هم در مجتمع مس سونگون ورزقان با حضور جهانگیری و وزیر صنعت ، معدن و تجارت به بهره برداری می رسد.
این کارخانه در 5 هزار متر مربع و با 500 میلیارد تومان هزینه سالانه 150 هزار تن کنسانتره تولید می کند که برای 150 هزار نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد.
با راه اندازی این کارخانه تولید کنسانتره مس با عیار 30 درصد در مجتمع مس سونگون ورزقان سالانه به 300 هزار تن افزایش خواهد یافت.
این کارخانه در 50 ماه با فناوری روز دنیا و رعایت مسائل زیست محیطی ساخته شده و حدود 100 میلیارد ریال صرفه جویی شده است.
همچنین با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت خط تولید فولاد آلیاژی در مجتمع فولاد صنعت شهرستان بناب افتتاح می شود.
برای راه اندازی این واحد تولیدی 2 هزار میلیارد ریال هزینه و برای 500 نفر بطور مستقیم اشتغالزایی فراهم شده است.
فولاد آلیاژی در صنایع قطعه سازی بویژه قطعات خودرو کاربرد دارد که با راه اندازی این خط ماهانه 12 الی 14 هزار تن فولاد آلیاژی راهی بازار صنعت خواهد شد که این میزان به 30 هزار تن در ماه قابل افزایش است.
همچنین شرکت خودروسازی در شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی درزمینی به مساحت 76 هزارمتر مربع افتتاح می شود .
خط تولید برای این کارخانه هزار و 500 دستگاه اتوبوس BRT شهری 16 متری طراحی شده که ظرفیت فعلی آن 11 دستگاه در ماه است.
طرح تولید بنزین یورو 4 که آلایندگی بسیار پایینی دارد و در کاهش آلودگی هوای استان موثر است دیگر طرحی است که همزمان با سفر معاون اول رییس جمهور در پالایشگاه تبریز افتتاح می شود. میزان سرمایه ‌گذاری این طرح 200 میلیون یورو است.
طرح های عمران شهری از جمله تقاطع روگذر و زیر گذر گلکار هم دیگر طرحهای است که امروز به بهره برداری می رسد.
همچنین نشست مشترک مسئولان دولتی و بخش خصوصی با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار می شود . در این نشست از سند تدبیر توسعه استان که در یک سال گذشته به عنوان راهبرد توسعه استان تدوین شده است، رونمایی می‌شود. حضور در شورای اداری آذربایجان شرقی آخرین برنامه معاون اول رییس جمهور در تبریز است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش خبرنگار مهر، علی وفادار ظهر پنج شنبه در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان ورزقان اظهار داشت: این تعداد افراد جویای کار حدود پنج درصد گروه هدف اشتغال را شامل مي شود كه در سال جاري توانستيم 10 درصد از اين افراد را براي مشاغل خانگي يا مجتمع مس آذربايجان معرفي كنيم.
علی وفادار فرماندار شهرستان ورزقان

وی ادامه داد: اشتغال يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولان است و بايد تمام ادارات موثر در اين زمينه با جديت تمام و در جهت برنامه هاي دولت تدبير و اميد گام بردارند.

وفادار افزود: در این خصوص وظایف بانک های عامل بسیار سنگین بوده و از این بانک ها می خواهیم اعتبارات تخصيص داده شده براي مشاغل خانگي را از بانك هاي استان به طور کامل جذب کنند تا گره مشکل مشاغل خانگی در این شهرستان باز شود.

وی با اشاره به ضرورت آسان سازی اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: باید نسبت به آسان سازی اعطای تسهیلات در جهت ایجاد اشتغال در بین افراد متقاضي ايجاد مشاغل خانگي تلاش کنیم که در این زمینه نیز خواستار همکاری بیشتر بانک ها هستیم.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل ازگزارش آوای ورزقان جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ورزقان قبل ازظهر امروز برگزارشد.

در ابتدای این جلسه رئیس اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ورزقان گزارش مختصری از پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در سال های ۹۱ و۹۲ ارائه نمود.

رحیم نوروزی ادامه داد:در سال۹۳ نیز ۳۸۶ میلیون تومان اعتبار برای مشاغل خانگی در شهرستان اختصاص داده شده است که از این مبلغ ۳۵۶ میلیون تومان توسط دستگاه های متولی امر برای پرداخت به متقاضیان جذب شده است که در این جلسه آماده تصویب و ارائه به بانک می باشند.

در ادامه فرماندار ورزقان از بانک های عامل خواست تا این تسهیلات در اسرع وقت پرداخت شوند. وی یکی از اصلی ترین مشکلات مردم شهرستان را برای برخورداری از تسهیلات اشتغال زایی ،عدم توان پرداخت بدهی های مردم شهرستان به بانک ها بعد از زلزله سال۹۱ را عنوان کرد.

علی وفادار ادامه داد:باید شرایط بانک ها نیز در تکمیل این پرونده ها لحاظ شود.

در این جلسه مصوب شد لیست متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک های عامل برای استعلام بدهی از بانک مرکزی ارسال شود تا در صورت بدهی فرد متقاضی به بانک ها،نفرات جایگزین برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، علی وفادار ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان از افتتاح بزرگترین کارخانه تولید کنسانتره مس شمال غرب کشور در شهرستان ورزقان خبر داد و اظهار داشت: همزمان با گرامیداشت برنامه‌های دهه فجر با حضور معاون اول رئیس جمهور این کارخانه در مس سونگون ورزقان به بهره‌برداری می‌رسد‌.

وی گفت: این کارخانه سالانه 150 هزار تن کنسانتره تولید می‌کند و برای 150 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی خواهد کرد.

وفادار گفت: با بهره‌برداری از این کارخانه تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون سالانه به 300 هزار تن می‌رسد.

فرماندار ورزقان گفت: همزمان با گرامیداشت دهه فجر 51 طرح عمرانی با 210 میلیارد ریال اعتبار در بخش‌های کشاورزی، آموزشی، بهداشتی و راه روستایی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

بلال‌زاده معاون فرماندار شهرستان ورزقان نیز گفت: انقلاب اسلامی از آن همه مردم شریف و شهیدپرور ایران اسلامی است و برای گرامیداشت آن همه باید بسیج باشند.

وی ضمن تاکید بر اجرایی نمودن برنامه‌های ارائه شده دستگاه‌ها بیان داشت: برنامه‌هایی موثر خواهد بود که به صورت خودجوش و مردمی باشد.تاريخ : 24 / 10 / 1393برچسب:, | 13:2 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پیرو لایحه شماره 1821 مورخ 1393/10/21 شهرداری خاروانا، روز دوشنبه مورخ 1393/10/22 یکصد و ششمین جلسه شورای شهر با حضور تمامی اعضای شورای اسلامی شهر خاروانا در محل دفتر شورا تشکیل و پیرامون عوارض محلی و بهای خدمات سال 1394 شهرداری خاروانا بحث و تبادل نظر گردید که پس از بررسیهای لازم موضوع با اتفاق آراء در 47 ماده طی مصوبه شماره 27 به تصویب رسید و جهت تأیید طی نامه شماره 4/250/ش مورخ 93/10/22 به فرماندار محترم شهرستان ارسال گردید.  

علاقمندان و شهروندان عزیز می توانند اصل تعرفه عوارض محلی و بهای خدمات سال 1394 شهرداری خاروانا را از http://0up.ir/up10/guest/tarefe-shahrdari-94-خاروانا.docx  دریافت و مطالعه فرمایند. شهرداری و شورای اسلامی شهر آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات کلیه شهروندان و صاحبنظران محترم می باشد.

منبع :روابط عمومی شهرداری خارواناپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

اختصاصی خاروانا نیوز: همچنان که اعضای مسکن مهر خاروانا اطلاع داشتند، مهمترین موضوعی که مانع عقد قرارداد فروش اقساطی اعضایی که آورده نقدی خود را تسویه نموده اند، می شد بحث آماده نبودن سند واحدهای ساخته شده بود. امروز بنیاد مسکن شهرستان به نماینده اعضا و کارشناس بخشداری خاروانا اعلام نمود که طبق تفاهم صورت گرفته مابین بنیاد و بانک مسکن اعضا می توانند بدون تحویل سند واحد خود اقدام به عقد قرارداد فروش اقساطی نمایند. لذا مقرر شد یک نفر به عنوان نماینده اعضا مدارک مورد نیاز از قبیل کپی فیش های واریزی، قرارداد عرصه، تاییدیه سامانه مسکن مهر(که از بنیاد مسکن دریافت می شوند) را به بانک مسکن شعبه مرکزی اهر تحویل نماید و بانک نیز در اسرع وقت کارهای مورد نیاز آنها را انجام دهد و چند روز بعد اعضا طی گروه هایی 5 یا ده نفره شخصا (و در صورت دادن وکالتنامه وکیل عضو) به بانک مورد اشاره مراجعه نموده و وام دریافتی را اقساط بندی نماید. پس از این مرحله سندهای واحدها که بنام راه و شهرسازی آماده شده با انجام کارهای مربوط به دارایی، شهرداری و ... بنام صاحب واحد تدوین شده و کلید هر واحد تحویل اعضا خواهد شد.

لازم به یادآوری است که مدارک افرادی که سهم آورده نقدی خود را تماما تسویه نموده اند، به بانک مسکن تحویل داده شده و کارهای اقساط بندی آنها انجام خواهد گرفت و اعضایی که آورده نقدی خود را تکمیل ننموده اند، مجاز به عقد قرارداد فروش اقساطی نخواهند بود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تبریز- بهره برداری از معدن طلای روستای مزرعه شادی شهرستان ورزقان توسط شرکت سرمایه گذاری چینی بعد از یک دهه آغاز شده و برای یکصد نفر بطور مستقیم ایجاد اشتغال کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورزقان به دلیل داشتن معدن های متعدد مانند مس سونگون و طلا یکی از مناطق زر خیز ایران محسوب می شود ولی این شهرستان با معدن مس به شهرت رسیده است، در حالیکه شهرستان ورزقان معادن مهم زیادی  در دل خود دارد ولی با محرومیت های زیادی دسته پنجه نرم می کند.

روستای مزرعه  شادی در حوالی شهر تبریز و از توابع بخش ورزقان است و فاصله آن از تبریز ۱۲۵ کیلومتر و دارای ۱۱۰ خانوار با جمعیت ۵۰۰ نفر است، مزرعه شادی دارای طبیعتی زیبا و مردمی مهمان نواز است که شغل مردم آن گله داری، قالی بافی و کشاورزی است.

این روستای ۵۰۰ ساله در زمان شاه اسماعیل صفوی تاسیس شده و آب هوای خوب و طبیعت چشم نواز آن باعث فرح و شادی رهگذران می شود. روستای مزرعه  شادی در ابتدا به نام "مزرعه ابراهیم بیک"(خان روستا) نامیده می شد که بعد از اصلاحات ارضی و پایان دوران خان و رعیت به مزرعه شادی تغییر نام داد.

گزارش از زهرا ناصرانادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

بیش از 900 طرح اقتصاد مقاومتی ، خدماتی ، عمرانی و فرهنگی در چهارمحال و بختیاری ، اصفهان ،آذربایجان غربی ،فارس ، خوزستان ، آذربایجان شرقی ، سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.
مسئول بسیج سازندگی سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری از بهره برداری حدود 900 طرح اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی با بیش از 6 میلیارد ریال هزینه در این استان خبر داد و افزود: این طرح ها شامل 32طرح محرومیت زدایی و 865طرح اقتصاد مقاومتی است.سرهنگ شریفی واحد استخرپرورش ماهی ، پرورش قارچ خوراکی ، دامداری و پرورش شترمرغ از جمله این طرح ها برشمرد و افزود: با اجرای این طرحها زمینه اشتغال بیش از هزار نفر فراهم شد.وی افزود: مشاغل خانگی 80 درصد طرح‌های اقتصاد مقاومتی را به خود اختصاص می دهد .
مدیر بهداشت حرفه‌ای شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم از راه اندازی شبکه ویژه پسماند این شرکت با 180 میلیارد ریال هزینه خبرداد و گفت: دراین سایت امکان نگهداری ضایعات سرباره وروغنی PCB در مخزن هایی فراهم شده است.
جانشین هماهنگ کننده فرمانده سپاه خوی آذربایجان غربی هم گفت : بمناسبت سالکرد حماسه 9 دی 4 پایگاه مقاومت بسیج در خوی به بهره برداری رسید.سرهنگ پاسدار عیوضلو افزود : این پایگاه ها شامل مقاومت سازمان تاکسیرانی ، مقاومت میدان خشکبار و مقاومت امام علی ع و حضرت ابولفضل علیه السلام است که برای تجهیز آنها بیش از 400 میلیون ریال هزینه شد.
مدیرتوزیع برق فراشبند فارس از نصب و راه اندازی نخستین سامانه انرژی خورشیدی در این شهرستان با بیش از 450 میلیون ریال خبرداد .
همچنین مدیر اداره راه و شهرسازی هفتکل خوزستان از بهره برداری یک راه روستایی و اجرای دو راه اصلی در این شهرستان خبر داد وگفت : جاده روستایی عبادات 1 و 2 با یک کیلومتر طول و سه میلیارد ریال هزینه روکش آسفالت، بهسازی و بهره برداری شد.ابوذر رضایی افزود: 6کیلومتر از محور هفتکل به مسجد سلیمان در مرحله نخست آسفالت و 3 و نیم کیلومتر دیگر هم با 9 میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست.
2 طرح عمرانی و خدماتی هم درمیانه و خاروانا آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید. این طرح ها شامل مرکز بهداشت و درمان خاروانا ورزقان و مدرسه خیرساز روستای حلاج سفلی بخش مرکزی میانه است. برای ساخت مرکز بهداشت و درمان خاروانا با 750 مترمربع مساحت 8 میلیارد ریال هزینه شد و12 هزار ساکن زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفتند.همچنین برای ساخت مدرسه خیرساز با 168مترمربع زیربنا یک میلیارد ریال هزینه شد.
مدیر اداره آموزش پرورش عشایر سیستان و بلوچستان هم گفت : 2 واحدآموزشی یک کلاسه روستاهای درتنک و سورانی نقطه صفر مرزی بخش بم پشت سراوان به بهربرداری رسید.رئیسی افزود: :این واحد ها در مجموع با 86 متر مربع مساحت و 105 میلیون هزینه ساخته شد و زمینه تحصیل 50 دانش آموز را فراهم کرد.
در خراسان جنوبی هم دو طرح عمرانی شامل 7 کیلومتر شبکه توزیع آب روستای قلعه زری خوسف و شبکه گرمایشی دو آموزشگاه طبس با 6 میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه افتتاح شدپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاهش چشمگیر بهای نفت طی هفته های اخیر به حدی بوده که اکنون می توان گفت نفت در مقایسه با آب معدنی در غرب چندان گرانبها به نظر نمی رسد. بهای نفت برنت اکنون به کمتر از ۶۰ دلار برای هر بشکه رسیده است و در نتیجه ارزش هر لیتر نفت معادل  ۲۴ پنی انگلستان است.

این در حالی است که یک بسته شش تایی از آب معدنی شرکت اویان (Evian) در فروشگاه های بریتانیا ۳.۸۰ پوند ارزش دارد (هر پوند معادل صد پنی است)، بنابراین می توان گفت که بهای نفت ۴۰ درصد ارزانتر از بهای آب معدنی در انگلستان است. گفتنی است که هر بشکه نفت ۱۵۹ لیتر ظرفیت دارد. کاهش بهای نفت باعث نگرانی صادرکنندگان این ماده خام شده است با این حال اوپک نیز از میزان تولید خود نکاسته است. با این حال برخی از اعضای اوپک مانند وزیر انرژی امارات متحده عربی از تصمیم اوپک در مورد عدم کاهش تولید دفاع کرده اند و گفته اند که رفتار غیرمسوولانه تولیدکنندگان خارج از اوپک باعث شدت گرفتن روند نزولی بهای نفت شده است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، اواخر سال گذشته بود که زمزمه‌های تشکیل شرکت مس آذربایجان به گوش رسید و به این منظور شرکتی هم تشکیل و هیئت مدیره آن منصوب شد حتی مقرر شد تا نیمه نخست امسال استقلال شرکت مس سونگون در قالب شرکت مس آذربایجان روی دهد.

مهمترین هدف تشکیل این شرکت انتقال امور مالی مربوط به معدن مس سونگون به ورزقان و آذربایجان‌شرقی بود که متاسفانه با وجود وعده‌های داده شده تاکنون نه تنها این امر اتفاق نیفتاده بلکه سنگ‌اندازی‌های متعددی نیز برای اتفاق نیفتادن آن با ابزار قرار دادن بسیاری از نهادها از جمله محیط زیست صورت گرفته و در آخرین اظهارنظر نیز غیراقتصادی و نداشتن توجیه اقتصادی سونگون را بر سر زبان‌ها انداختند.ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

خبرگزاری فارس: معدن مس سونگون متعلق به مردم ورزقان استعلی وفادار در حاشیه بازدید از تولیدات کنسانتره مس شهرستان در گفت‌وگوی اختصاصی با فارس اظهار کرد: ما پیگیر راه‌اندازی احداث کارخانجات ذوب و پالایش مس در شهرستان هستیم و امیدواریم با راه‌اندازی کارخانجات شاهد اشتغال جوانان عزیز منطقه باشیم.

فرماندار ورزقان، ایجاد شهرک تخصصی مس در شهرستان را یکی از نیازهای اساسی منطقه عنوان کرد و گفت: شهرستان ورزقان علاوه بر معدن بزرگ مس سونگون با داشتن چند معدن طلا و مس سرزمین زرخیز ایران به حساب می‌آید و وجود این نعمات خدادادی در شهرستان، آینده نزدیک شهرستان ورزقان را در زمینه پیشرفت و شکوفایی متحول خواهد کرد.

وفادار ادامه داد: با راه‌اندازی فاز دوم کارخانه در معدن مس سونگون تولید کنسانتره مس از 150 هزار تن به 3 هزار تن افزایش می‌یابد.

وفادار اظهار کرد: با وجود معدن بزرگ مس در شهرستان باید مردم شهرستان از مساعدت و مشارکت آن در امر احداث جاده و آسفالت خیابان‌های شهر و روستا، تقویت امور مربوط به فرهنگ، تجهیزات ورزشی، امور عمرانی، شهری، روستایی و آبادانی منطقه بیشتر از گذشته برخوردار باشند.

وی تاکید کرد: مردم این شهرستان از امکانات ناچیز به خصوص در امر بهداشت و درمان برخوردارند و راه‌اندازی تنها بیمارستان شهرستان چند سال است با مشکل روبه رو بوده و راه‌اندازی بخش‌های بستری آن هنوز کلید نخورده است.

وفادار گفت: شهرستان در مواقع حوادث و بحران با مشکل عدیده مواجه است و پاسخگوی حل مشکلات در این زمینه نیست.

وی تاکید کرد: در خصوص مسائل فرهنگی شهرستان نیز اکثر مساجد و امامزاده‌های شهرستان در زلزله اخیر خسارت دیده است که نیازمند توجه مسئولان بوده و هست.

فرماندار ورزقان از انتقال دفتر باشگاه فرهنگی - ورزشی مجتمع مس سونگون ورزقان به تبریز و دایر نبودن آن گلایه کرد و خواستار برگرداندن مجدد دفتر باشگاه در شهرستان و جذب ورزشکاران و علاقمندان به رشته‌های ورزشی که در شهرستان وجود دارد، شد.

وی اضافه کرد: با وجود معدن مس سونگون در ورزقان، مردم شهرستان باید مستقیماً از منافع آن برخوردار باشند چرا که اکثر جنگل‌های بکر و دیدنی شهرستان توسط این معدن نابود شده و راه‌های ارتباطی شهرستان با تردد ماشین‌آلات سنگین از بین رفته است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

علامه جعفری همواره در زادگاه خویش غریبه است  

 

عقیل ستارلو اندریان : علامه محمدتقی جعفری یکی از مفاخر استان آذربایجان شرقی و کشور جمهوری اسلامی ایران است که زادگاه اصلی ایشان روستای سقای از توابع بخش خاروانا درشهرستان ورزقان است ، 25 آبان شانزدهمین سالگرد ارتحال آن عالم ربانی بود که هیچ مراسمی از سوی مسئولین در زادگاه آنمرحوم روستای سقای برگزار نشد که برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ایشان در منطقه خاروانا و شهرستان ورزقان می توانست اندیشه های علامه محمد تقی جعفری که مانند گوهری در صدف است به نسل های جوان و آینده منطقه و کشور شناسانده شود که چنین مراسمی برگزار نشد به عبارتی علامه محمدتقی جعفری در زادگاه خویش همچنان غریبه است .

 استاد علامه محمدتقی جعفری در مرداد سال 1304 در شهر تبریز دیده به جهان گشود و در 15سالگی زادگاه خویش را به قصد اقامت در تهران ترک کرد و در مدرسه مروی تحصیل متن رسایل و مکاسب را پی گرفت و پس از سه سال به شهر قم مهاجرت و ضمن تحصیل در مدرسه دارالشفای قم ملبس به لباس روحانیت شد و دروس خارج را در آنجا آغاز کرد.وی سپس برای ادامه تحصیلات راهی نجف شد و 23 ساله بود که به درجه اجتهاد نایل آمد.

منبع:ورزقان نیوز 1

علامه جعفری پس از یازده سال اقامت در نجف و شرکت در حوزه های درسی آن دیار به سال 1336 به ایران بازگشت. این مفسر نهج البلاغه، مولوی شناس و عارف برجسته در 25 آبان سال 1377 چشم از جهان فروبست و در جوار مرقد امام هشتم (ع) به خاک سپرده شد. 
 از استاد علامه جفعری بیش از 80 اثر در بخش های مختلف به چاپ رسیده است وی تفاسیر قرآنی، مقالات در باره نهج البلاغه، مثنوی معنوی، تعلیم و تربیت، عرفان، فلسفه، فرهنگ شناسی، هنر و زیبایی شناسی، فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی را از جمله آثار علامه محمد تقی جعفری عنوان کرد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

مراسم كلنگ زني پرورش ماهي 200 تني بخش خصوصي با حضور فرماندار محترم شهرستان ورزقان و بخشدار محترم خاروانا و نماينده محترم ورزقان و خاروانا ورئيس سازمان جهادكشاورزي استان و امام جمعه محترم ورزقان و رييس محترم حوزه قضايي خاروانا و روساي ادارات شهرستان و بخش روز سه شنبه مورخ 20/8/93 راس ساعت 10 صبح در محل سه راهي ارزيل برگزار گرديد . 

                                                 دانلود فیلم با لینک مستقیم

منبع :بخشداری خارواناتاريخ : 11 / 8 / 1393برچسب:, | 8:38 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

مس سونگون

تبریز- خبرگزاری مهر: مردم آذربایجان شرقی سال هاست که در انتظار افتتاح کارخانه ذوب برای مجتمع مس سونگون ورزقان هستند تا کنسانتره تولیدی این مجتمع در این کارخانه باقی مانده و به استان های دیگر نرود و به این ترتیب فرصت شغلی برای جوانان منطقه ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، اولین جرقه برای احداث این کارخانه در سال 87  و با حضور مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران زده شد که خبر از احداث مدرنترین کارخانه ذوب مس کشور در شهرستان ورزقان می داد و قول بهره برداری از آن را تا پایان سال 91 داده بود.

سال 88 بود که علی اکبر محرابیان ، وزیر صنایع و معادن وقت از نهایی شدن قرار داد ساخت کارخانه ذوب و بهره برداری از آن طی چهار سال آینده خبر داد.

قول وقرارها همچنان ادامه داشته اما هم اکنون پس از گذشته چندین سال باز هم اما و اگرهایی در خصوص اجرای این طرح وجود دارد.

مجتمع ذوب مس به ورزقان می آیدادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

خبرگزاری فارس: تعطیلی مجتمع مس سونگون شایعه است/ تولید شمش مس در منطقه ورزقان

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسین نجاتی امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران خبرهای مبنی بر تعطیلی مس سونگون را شایعه‌ای بیش ندانست و اظهار کرد: در حال حاضر 150 هزار کنسانتره در مس سونگون تولید می‌شود که در یک ماه آینده 150 هزار تن دیگر به تولید آن اضافه می‌شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه کارخانه ذوب مس سونگون از جمله طرح‌هایی است که بارها وعده‌هایی در خصوص احداث آن داده شده و تا به امروز عملی نشده، ادامه داد: امروز خبرهایی از تعطیلی این مجتمع به گوش می‌رسد؛ در حالی که وزیر صنعت و معدن بر فرآوری کنسانتره تولید مس سونگون یعنی شمس مس در منطقه تأکید کرده و در مرحله تصمیم‌گیری انتخاب تکنولوژی قرار داریم.

براساس این گزارش، نخستین جرقه برای احداث کارخانه ذوب مس در سال 87 و با حضور مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران زده شد که خبر از احداث مدرن‌ترین کارخانه ذوب مس کشور در شهرستان ورزقان می‌داد و قول بهره‌برداری از آن تا پایان سال 91 داده شده بود.

سال 88 بود که علی‌اکبر محرابیان، وزیر صنایع و معادن وقت از نهایی شدن قرارداد ساخت کارخانه ذوب و بهره‌برداری از آن در چهار سال آینده خبر داد، اما این طرح نیز در طرح پیشرفت چندی درصدی پیش نرفت.

مسئولان امر اعلام کردند با راه‌اندازی کارخانه ذوب اشتغال 10 هزار نفری ایجاد خواهد کرد.

 ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

IMG13422445

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش خبرگزاری فارس: سیاوش حضوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: با وجود اینکه اطلاع رسانی و هشدارهای لازم به عشایر ساکن در ییلاقات اهر، ورزقان و هوراند شده بود برخی از عشایری که تاکنون مراتع ییلاقی خود را ترک نکرده بود غافلگیر و آنان را با مشکل مواجه کرد.

وی افزود: متأسفانه تعدادی از خانوارهای عشایر بهره‌بردار ییلاقات شهرستان اهر و هوراند و ورزقان که به اتفاق بیش از 7 هزار راس احشام خود همراه با چندین دستگاه خودرو نیسان در ارتفاعات این شهرستان‌ها گرفتار برف زود هنگام شده بودند پس از اطلاع بلافاصله پرسنل اداره امور عشایری با هماهنگی لازم با نیروهای امدادی به محل‌هایی که عشایر منطقه در آن گرفتار شده بودند اعزام شدند تا اقدامات لازم برای نجات این عزیزان و احشام آنها را انجام دهند.

حضوری گفت: از ساعت 4 بامداد روز حادثه اکیپ‌ها به این مناطق اعزام و عشایر بازمانده در ییلاقات که در وضعیت نامساعد جوی گرفتار شده بودند به شهرستان و روستاهای مجاور هدایت شدند.

وی گفت: تعدادی دیگر از خانواده‌های عشایری که در ارتفاعات «گئچی قران» در شرایط نامساعد جوی گرفتار شده بودند با هماهنگی‌های لازم آنها نیز در محل ساختمان اداره امور عشایری اهر اسکان داده شدند.

 ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آوای ورزقان: قدردانی فرماندار ورزقان از تلاشگران عرصه‌هاي توليد و خادمان حوزه سلامت

به گزارش آوای ورزقان به نقل از  روابط عمومي فرماندار ي ورزقان، علی وفادار در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت روز دامپزشكي گفت :‌ نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با تاسي از آموزه هاي « انسان ساز و انسان محور» دين مقدس اسلام براي توسعه همه جانبه و پيشرفت در عرصه‌هاي مختلف نيازمند انسانهايي سالم و با نشاط مي‌باشد؛ لذا حفظ سلامت جسمي و رواني افراد جامعه را از اهم وظايف حاكميت و حقوق انسانها تلقي مي‌كند و از عوامل مهم دستيابي به توسعه پايدار انسان سالمي است كه سلامت او به نحو بسيار زيادي به بهبود نظام تغذيه‌اي وابسته است.

وی تصريح كرد: از طرفي يكي از مهمترين مخاطرات سلامتي انسانها مشكلات ناشي از« مسئله غذا و تغذيه» مي‌باشد؛ نظر به نقش و جايگاه منابع دامي و فرآورده‌هاي آن در جامعه و سبد غذايي مردم لزوم توجه جدي به تامين بهداشتي و كافي آن براي دست اندركاران اين حوزه بسيار با اهميت مي‌نمايد.

وي افزود :  روز 14 مهر ماه نيز بهانه‌اي است تا ضمن توجه به منابع خدادادي دامي و حفظ و حراست از اين منبع غذايي ارزشمند كشور عزيز و حاصل خيز و پهناور ايران اسلامي از تلاشگران عرصه‌هاي توليد و خادمان حوزه سلامتي و تغذيه‌اي كه ورود به اين عرصه بي شك نياز به علاقه و از خود گذشتگي وافي دارد قدرداني گردد.

 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه ارزیابی زیست محیطی ایران در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.

«الله وردی دهقانی» در گفت و گو با خبرنگار مجلس ایرنا از تصویب لایحه ارزیابی زیست محیطی ایران در جلسه عصر امروز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد.
بر اساس این طرح که کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون فرعی آن را بررسی و تصویب کرد طرحهای تولیدی، معدنی و توسعه ای باید مجوزهای مربوطه را از شورای عالی محیط زیست دریافت کنند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی همچنین از تصویب طرح اصلاح تبصره (1) ماده (5) قانون حمایت از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات با تغییراتی در کمیسیون صنایع و معادن خبر داد و گفت: بحث راه اندازی این صندوق از سالها قبل مطرح بوده و طبق آن بخش خصوصی با کمک دولت صندوق فناوری و حمایت از شرکتهای دانش بینیان راه اندازی می کنند
وی ادامه داد: همچنین در جلسه امروز معاونان وزیر نفت گزارشی درباره عملکرد این وزارتخانه درباره برنامه های در دست اقدام ساخت داخل تجهیزات نفت ارایه کردند.
به گزارش ایرنا امروز همچنین قرار بود سوال فتح الله حسینی نماینده مردم قصر شیرین از وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون بررسی شود که به گفته نماینده سوال کننده به علت عدم حضور نعمت زاده در کمیسیون این سوال به صحن علنی ارجاع شد. پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

اندر احوالات بهسازی جاده خاروانا - ورزقان

اختصاصی خاروانا نیوز: خبر تخصیص اعتبار جهت بهسازی و آسفالت جاده خاروانا - ورزقان مدتها پیش از سوی مسئولین ذیربط اعلام گردید و مراحل اداری واگذاری عملیات به پیمانکارن واجد الشرایط نیز انجام پذیرفت. منتها در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد و جواب پیگیری های شورای شهر این جمله بود "انشاءالله شنبه هفته آینده شروع می شود"! تاخیر شروع عملیات جاده بسیار طولانی شده و در اواخر شهریور ماه شورای شهر از مسئولین شهرستان درخواست نمود که با توجه به اتمام فصل کاری در منطقه در روزهای آتی و شروع فصل بارش و سرما، صلاح منطقه و اهالی در آن است که تخریب جاده شروع نشود و تنها عملیات آسفالت ریزی از سه راه نچق به سمت ورزقان شروع شود چراکه با شروع بارش ها در صورت تخریب قطعه خاروانا - لیلاب تردد خودروها در این بخش دچار مشکلات اساسی شده و اهالی و مسافرین با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم خواهند کرد. منتها مسئولین محترم درخواست شورا را مصلحت ندانسته و بر شروع پروژه اصرار ورزیدند. نتیجه این امر و شروع عملیات تخریب و بازسازی چیزی نبود جزء گرفتار شدن خودروهای این مسیر در گل و لای صابونی ایجاد شده در آن!

مسئولین محترم، اگر در این دو روز گذشته که چندین خودرو در این قسمت گرفتار شدند و حتی در شب اول لودر شهرداری که به کمک گرفتار شدگان رفته بود، اتفاقی رخ می داد و خودرویی در اثر لغزش به دره سقوط می کرد پاسخ آنها و خانواده انها را چه کسی می داد؟! آیا بهتر نبود در شروع این پروژه تعجیل می کردید و یا به حرف اعضای شورا گوش کرده و آن را به فصل بهار موکول می کردید؟ آیا می دانید با این عمل خود چه مشکلاتی را برای اهالی و مسافرین به وجود آورده اید؟!

عدم توجه به فصل کاری در منطقه قره داغ و به خصوص شهرستان ورزقان همیشه بوده و همیشه مشکلات عدیده ای را برای مسئولین و اهالی ایجاد کرده است ولی متاسفانه هیچ کس و هیچ مسئولی از این موضوع درس عبرت نمی گیرد. امیدواریم حداقل پروژه های عمرانی مربوط به راه های ارتباطی در ایام گرم سال انجام پذیرد و از ایجاد مشکلات اضافی در منطقه محروم خاروانا که با مشکلات متعدد دیگر دست و پنجه نرم می کند، ممانعت به عمل آید.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان ورزقان گفت: در پی بازدید اخیر وزیر راه و شهرسازی از جاده ورزقان - خاروانا 120میلیارد ریال برای ترمیم و آسفالت این جاده تخصیص یافت.

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از گزارش ایرنا -علی وفادار روز شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: در مسیر این جاده 60 کیلومتری 70 روستا قرار گرفته که بزودی با آسفالت ریزی آن ساکنان منطقه از راه ارتباطی مناسب برخوردار خواهند شد.

وی با اعلام اینکه 80 درصد جاده های روستایی شهرستان از آسفالت برخوردار هستند، گفت: حدود 20درصد روستاهای جنگل نشین، صعب العبور و کوهستانی از جاده دسترسی مطلوب برخوردارنیستند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه یکی از ابزارهای توسعه را داشتن جاده ارتباطی مطلوب اعلام کرد و گفت: مسوولان شهرستان باید در اجرا و احداث بزرگراه تبریز – ورزقان نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.

الله وردی دهقانی افزود: هرگونه حاشیه پردازی در احداث این بزرگراه باعث کندی روند اجرایی آن خواهد شد.

عملیات اجرایی بزرگراه خواجه - ورزقان به طول 40 کیلومتر با سه هزار میلیارد ریال اعتبار با سرمایه گزاری شرکت ملی صنایع مس ایران از سال جاری شروع شده است.تاريخ : 4 / 7 / 1393برچسب:, | 10:2 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

هشتم مهرماه انتخابات هیات مدیره و بازرس اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران برگزار می شود.امسال در بین اسامی کاندیداها اسم آقای حاج صفر علی حسن زاده از روستای زیبای ملک قضات هم دیده می شود آقای حسن زاده در لیست گروه آبادگران صنعت مبلمان قرار دارد. 

اشتغال اکثر همشهریان عزیز در صنف مبلمان موجب می شود که در صورت همکاری و رای کسبه دارای پروانه کسب به آقای حسن زاده  ایشان به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شوند.امیدواریم با انتخاب ایشان همشهریان را در حل مشکلات صنفی یاری نمایند.

مکان اخذ رای در یافت آباد شرقی در جنب مجموعه بازار مبل ایران شماره 2 در مسجد احمدی می باشد زمان رای گیری روز سه شنبه 93/7/8 از ساعت 9/30 صبح الی 5 عصر می باشد ضمنا همراه داشتن پروانه کسب برای رای گیری الزامی می باشد.

منبع :خاروانا در تهرانپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تبریز- ایرنا - فرماندار شهرستان ورزقان گفت: یکصد روستای این شهرستان از آب آشامیدنی مطلوب برخوردار نیست.

 

علی وفادار روز سه شنبه در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی این شهرستان افزود: از 158روستای این شهرستان 60 روستا تحت پوشش اداره آب و فاضلاب بوده و در بقیه روستاها به دلیل پرداخت نکردن آب بهاء و مصرف بی رویه در آبیاری باغ ها، اراضی کشاورزی با کمبود آب مواجه هستند.

وی گفت: متاسفانه نبود اعتبارات و همکاری نکردن اهالی روستاها مبنی بر پرداخت آب بهاء موجب کمبود آب در شهرستان شده است. پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تهران - ایرنا - رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، از حوادث طبیعی به عنوان تهدید اصلی و مهم مناطق شهری و روستایی کشور نام برد و بر لزوم اتخاذ روش های علمی و نوین تاکید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانابه گزارش ایرنا از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، کولیوند با یادآوری سالروز وقوع زمین لرزه در شهرهای ورزقان، اهر و هریس استان آذربایجان شرقی گفت: ایران جزو مهمترین مناطق حادثه خیز جهان محسوب می شود و ضروریست برای کاهش تلفات انسانی وقوع حوادث یادشده از تجربیات کارشناسان خبره و ارشد مدیریت حوادث و سوانح برای مقابله با اینگونه حوادث استفاده کنیم.

وی ادامه داد: حوادث طبیعی بویژه وقوع زلزله های مخرب، اثرات تخریبی زیادی را برای کشور به همراه دارند، از این رو بهره مندی از دانش بروز برای ساخت و سازها در مناطق پرخطر و مستعد وقوع زلزله در کشور امری حیاتی و حائز اهمیت است.ادامه مطلب

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا نقل ازگزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، کامران رحمتی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مردم شهر زلزله‌زده ورزقان تا پایان فصل کاری امسال دیگر آثار مخرب زلزله را در معابر عمومی و خیابان‌های این شهر احساس نمی‌کنند.

وی افزود :خیابان‌ها و معابر عمومی و زیر‌ساخت‌های شهری ورزقان بیشترین آسیب را در زلزله اخیر دیده است که برای حل این مشکل و برگرداندن چهره شهر به زمان قبل از زلزله هزینه زیادی می‌طلبد که این شهرداری مصمم شده تا آثار کلی زلزله را امسال از چهره شهر بزداید.

شهردار ورزقان در ادامه از 2.5 برابر شدن بودجه شهری امسال ورزقان خبر داد و گفت: افزایش بودجه سالانه شهرداری با هدف ارائه خدمات مطلوب و حداکثری به شهر و شهروندان از سوی این شهرداری در دستور کار قرار گرفته و با تکیه بر این بودجه تلاش خواهیم کرد خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه کنیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود از تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار از سوی صنایع مس ایران به این شهر خبر داد و افزود: این میزان کمک بلاعوض خواهد توانست تاثیر بسزایی در تسریع روند عمران و آبادانی شهر و تغییر چهره معابر ایفا کند.دانش و فناوری
تلفن هاي استان آذربايجان شرقي از فردا هم كد مي شوند
تلفن‌هاي ثابت استان آذربايجان‌شرقي از چهارشنبه، بيست و دوم مرداد هم‌كد مي‌شوندکه با هم كدسازي تلفن‌هاي ثابت اين استان، كدهاي بين‌شهري ۰۴۱۱،۰۴۱۲،۰۴۲۱،۰۴۲۲،۰۴۲۳،۰۴۲۴،۰۴۲۶،۰۴۲۷،۰، ۰۴۷۱، ۰۴۷۲، ۰۴۹۱و ۰۴۹۲ به ۰۴۱ تغيير مي‌كند.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به گزارش خبرگزاری مهر، طرح هم‌كدسازي در سطح شهرستان‌هاي آذرشهر، اسكو، اهر، بستان‌آباد، بناب، تبريز، جلفا، چاراويماق، خدافرين، سراب، شبستر، عجب شير، كليبر، مراغه، مرند، ملكان، ميانه، ورزقان، هريس و هشترود انجام شده و شماره مشتركين در اين شهرستانها از ۷ رقم به ۸ رقم تغيير مي‌كند.

مشتركين تلفن‌هاي ثابت در شهرستان‌ها و روستاهاي استان آذربايجان شرقي براي اطلاع از تغييرات و دريافت شماره جديد خود مي‌توانند تا قبل از ساعت ۲۲ روز چهارشنبه (بيست و دوم مرداد) با ۱۱۸  و سامانه گوياي ۹۰۹۰ و ۹۰۹۱ در محدوده استان و با شماره هاي  ۰۴۱۱۹۰۹۰ و ۰۴۱۱۹۰۹۱ و ۰۴۱۱۳۳۳۳۳۳۳ در خارج از استان و بعد از ساعت ۲۲ در محدوده  استان با سامانه گوياي ۹۰۹۰و ۹۰۹۱ و در خارج از استان با شماره هاي ۰۴۱۹۰۹۰ و ۰۴۱۹۰۹۱و ۰۴۱۳۳۳۳۳۳۳۳ تماس بگيرند.

همچنين مشتركان مي‌توانند با مراجعه به سايت شركت مخابرات استان آذربايجان شرقي به نشانيwww.eatc.ir و واردكردن شماره تلفن قديم، از شماره جديد خود مطلع شوند.

​براساس اطلاعيه ستاد هم كدسازي تلفنهاي ثابت، مشتركان براي انعكاس پيشنهاد و همچنين اعلام شكايت در اين زمينه، مي‌توانند به پورتال اطلاع‌رساني سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي به آدرس www.cra.ir بخش ثبت و پاسخگوئي به شكايات مراجعه كنند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

مهندس حاجی آقا زاده مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی مولیبدن - مس آذربایجان شد

 طی مراسمی صبح روز چهارشنبه 15 مرداد ماه با حضور آقای مهندس مرادعلیزاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران ،و اعضا هیات مدیره شرکت مس آذربایجان آقای حاجی آقا زاده بعنوان مدیر عامل شرکت مس آذربایجان معرفی شد.

در این مراسم آقای مرادعلیزاده ضمن تشکر از اعضا هیات مدیره شرکت مس آذربایجان گفت: سونگون جزو معادن نادر و جوان دنیاست و طراحی سختی دارد. وی با اشاره به اینکه  سونگون راه زیادی را طی کرده تا به شرایط فعلی رسیده گفت: تا قبل از این مس  بنگاه بود ولی اکنون که شرکت مس اذربایجان تشکیل شده و شرکت مس بصورت هولدینگ اداره می شود آثار این تغییر در استان و اقتصاد ملی خودش را نشان می دهد و شرکت مس هم بعنوان سهامدار در کارهای توسعه ای شرکت می کند.

مرادعلیزاده با اشاره به اینکه پروژه های سونگون در حال بازنگری است گفت با توجه به اقتصاد جهانی و به تناسب شرایط اقتصادی جهان بازنگری در پروژه ها ، احیا بعضی از آنها و به تعویق انداختن بعضی از آنها برای بررسی دقیقتر و کارشناسی بیشتر ضروری به نظر می رسد. مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: تا پایان تابستان فاز دو تغلیظ به بهره برداری خواهد رسید و در آینده ای نزدیک تولید کنسانتره مس در سونگون به 300 هزار تن در سال می رسد.

 ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

افزایش 25 درصدی سهم ورزقان از درآمدهای مس آذربایجان/ تولید "کاتد" در مجتمع مس سونگون
تبریز- خبرگزاری مهر: با توجه به فعالیت مستقل شرکت مس آذربایجان قرار است مردم این شهرستان از سهم 25 درصدی حاصل از درآمد این فعالیت ها برخوردار شوند.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به گزارش خبرنگار مهر، در دیدار اخیر نمایندگان مجلس و مدیر عامل مس ایران از پروژه های در دست اجرای مجموعه مس آذربایجان قرار شد با تلاش مضاعف، تمامی پروژه ها در زمان مقرر به بهره برداری برسد تا با حل مشکلات زیر ساخت ها در این منطقه شاهد تولید مس و فرآورده های آن در شهرستان ورزقان باشیم. 

سالانه 350 تن کنسانتره در شرکت مس آذربایجان تولید می شود

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران سه شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به بازدید نمایندگان مجلس از شرکت مس آذربایجان اظهار داشت: در سه سال اخیر سرمایه گذاری های مناسبی در زمینه مس در این شهرستان ورزقان صورت گرفته و قرار است برای توسعه این بخش سرمایه گذاران دیگری نیز به همکاری دعوت شوند.

احمد مرادعلیزاده همچنین در ادامه با اشاره به برنامه های مهم در شرکت مس آذربایجان تصریح کرد: فازدوم پروژه مسیر ارتباطی تبریز – مس سونگون در حال اجرا بوده و قرار است تا شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر شرکت مس آذربایجان به صورت مستقل فعالیت می کند و سالانه 350 تن کنسانتره در این شرکت تولید می شود که با افزایش میزان تولید، سهم مردم آذربایجان از درآمدهای مس 25 درصد افزایش می یابد.

مرادعلیزاده خاطرنشان کرد: برای تولید کاتد مس در این شهرستان حدود دو هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که طی برنامه ریزی ها تا سه سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد تا پیش بینی تولید سالانه سه هزار تن کاتد در این شهرستان عملی شود.

مس آذربایجان نفسی تازه می گیرد

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی بیان اینکه مس آذربایجان نفسی تازه می گیرد، اظهار داشت: بر اساس گزارش مدیر عامل شرکت مس ایران مس آذربایجان در وضعیت خوبی قرار دارد.

هادی قره سیدی همچنین در ادامه گفت: بهره برداری از سازه های سه و چهار مس آذربایجان نفس جدیدی را بر روح فعالیت های این شرکت خواهد دمید.

وی در ادامه اظهار داشت: با تشکیل جلسه کمیسیون صنایع، معادن استان و حضور نمایندگان مجلس در این جلسات کمک زیادی در بهره مندی مردم منطقه بویژه ورزقان از مزایای فعالیت مس آذربایجان خواهد کرد.

قره سیدی به بهره برداری از جاده ورزقان – خواجه نیز اشاره و تصریح کرد: این جاده قرار است تا سه سال آینده برای تسریع در عبور و مرور خواجه - ورزقان به بهره برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های پیش بینی شده قرار است که هر سال به صورت مجزا اعتبارات این پروژه تامین شده و حداکثر تا سه آینده و پس از اتمام عملیات اجرایی به بهره برداری برسد.

قره سیدی با بیان اینکه توسعه صنعت در منطقه باعث توسعه بخش های دیگر می شود، اظهار داشت: با توجه به این موضوع باید توجه جدی به سرمایه گذاری در بخش صنعت صورت گیرد تا سایر بخش ها نیز توسعه مناسبی پیدا کنند.

پروژه های در دست اجرا در توسعه و پیشرفت تولید مس آذربایجان تاثیر زیادی دارد

نماینده شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این مطلب اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه بزرگ جاده ورزقان – خواجه در حال اجراست و حل مشکلات راه ارتباطی می تواند در تولید مس نقش مهم و تاثیرگذاری داشته باشد.

اللهوردی دهقانی ادامه داد: تکمیل و بهره برداری نهایی از تمامی پروژه های در دست اجرا، تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت تولید مس آذربایجان در شهرستان ورزقان خواهند داشت.

ایجاد شهرک صنعتی مس در شهرستان ورزقان

فرماندار شهرستان ورزقان نیز در این دیدار ضمن اعلام این خبر افزود: در بازدیدی که مدیر کل شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از این شهرستان داشت، قرار شد محلی برای شهرک های تخصصی مس در ورزقان ایجاد شود.

علی وفادار با بیان این مطلب اظهار داشت: تمام زیر ساخت ها برای ایجاد شهرک تخصصی مس در شهرستان ورزقان آماده است و از همین رو از سرمایه گذاران درخواست می کنیم تا برای سرمایه گذاری در صنعت مس شهرستان اقدام کنند .

گزارش از زهرا ناصرانپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به گزارش خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سرعت توسعه فازهای مجتمع مس سونگون آذربایجان خیلی کند است.

 

رضا رحمانی شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از کارخانجات مس سونگون آذربایجان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه فلز مس یک فلز استراتژیک و حساس است، افزود: سرعت پروژه ها و کارخانجاتی که برای توسعه و پیشرفت مجتمع مس سونگون ورزقان انجام می شود خیلی آهسته است که با این شرایط نمیتوان آینده خوبی برای این مجتمع متصور شد.

وی با تاکید بر اینکه باید از معدن تا تولید محصول رشد متوازنی در این مجتمع بزرگ داشته باشیم، ادامه داد: باید در این خصوص موانع برداشته شود که نیاز است تعامل خوبی بین مدیران شرکت ملی صنایع مس ایران و نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس ایجاد شود.

رحمانی با اشاره به اینکه ذخایر قابل توجهی از منابع مس در آذربایجان شرقی و در ورزقان وجود دارد، گفت: سرعت دادن به طرح های توسعه مجتمع مس سونگون باید از اولویت های شرکت ملی صنایع مس ایران باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باتوجه به وجود منابع مهم مس و طلا در این منطقه حضور سرمایه گذاران در رونق این صنعت پرسود ضروری است.

 

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آوای ورزقان: مس آذربایجان کلنگ راه‌های ورزقان را بدست گرفتمدیر عامل شرکت صنایع مس آذربایجان گفت: شرکت مس آذربایجان 3 هزار و 200 میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز بخشی از بزرگراه تبریز ـ ورزقان‌ ‌ـ خاروانا ‌ـ نوردوز را تامین خواهد کرد.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل ازخبرگزاری فارس: حسین نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: این میزان اعتبار برای 36 کیلومتر از این مسیر در بخش خواجه ــ ورزقان اختصاص خواهد یافت.

وی در تشریح این موضوع اظهار داشت: 2 هزار و 800 میلیون ریال از این میزان اعتبار برای پروژه و 40 میلیارد ریال نیز برای تقاطع غیرهمسطح مقابل دانشگاه آزاد و تعدیل و نگهداری ماشین‌آلات هزینه می‌شود.

نجاتی پروسه زمان اتمام تعهد مس سونگون را 36 ماه اعلام کرد و گفت: 3 پیمانکار بخش مربوط به مس سونگون نیز انتخاب شده و با آنها نسبت به تجهیز کارگاه‌ها و آغاز عملیات اجرایی هماهنگی لازم به عمل آمده است.

مسیر خواجه تا ورزقان بزرگراه تبریز‌ ـ ورزقان‌ ـ خاروانا‌ ـ نوردوز به طول 45 کیلومتر است که 10 کیلومتر از آن قرار بود توسط ادراه کل راه و شهرسازی و بقیه توسط شرکت مس آذربایجان احداث شود.

در حال حاضر استان آذربایجان‌شرقی در مجموع با 13 هزار و 331 کیلومتر راه اصلی، فرعی، آزادراه، بزرگراه و راه روستایی جزو یکی از راهدارترین استان‌های کشور محسوب می‌شود، این حجم راه به عنوان 220 کیلومتر آزادراه، 299 کیلومتر بزرگراه، یک‌هزار و 30 کیلومتر راه اصلی، یک‌هزار و 723 کیلومتر راه فرعی محسوب می‌شود که 10 هزار و 60 کیلومتر راه روستایی را باید به تفکیک‌های اشاره شده اضافه کرد و با تقسیم‌بندی 4 هزار و 378 کیلومتر راه روستایی آسفالته، یک‌ هزار و 696 کیلومتر راه روستایی شوسه و 3 هزار و 986 کیلومتر راه روستایی احداث شده مشخص می‌شوند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا;

رییس مجمع: توسعه مس سونگون اولویت مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی است.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل ازایرنا - رییس مجمع نمایندگان مردم آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به توسعه و رونق مجتمع مس سونگون پس از موضوع دریاچه ارومیه اولویت دوم این مجمع در دوره جدید است. 

میرهادی قره سید رومیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به نشست اخیر نمایندگان استان با مدیرعامل صنایع مس ایران در خصوص وضعیت مس سونگون، اظهار کرد: در این نشست مباحث مختلفی پیرامون توسعه و تجهیز این مجتمع انجام و نتایج مناسبی برای استان داشت و مقرر شد نشست دوم هفته آینده درتهران برگزار شود.
وی با تاکید بر اهمیت وجود مس سونگون در آذربایجان شرقی به لحاظ اقتصادی و صنعتی، افزود: این صنعت مهم کشور نه تنها در آذربایجان شرقی بلکه در منطقه شمال غرب از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و توسعه آن یکی از مطالبات مهم و به حق مردم منطقه است.
قره سید رومیانی انتقال فرآوری معدن مس سونگون به کرمان را یکی از مهمترین ایرادات نمایندگان و مردم استان بیان و یادآوری کرد: اینکه طی سال های اخیر اقدامی درخور و عملی در ایجاد صنایع فرآوری و ذوب در مجتمع سونگون صورت نگرفته است، جای تامل و سئوال دارد.
به گفته وی این در حالی است که ایجاد صنایع فرآوری و پایین دستی در کنار معدن مس سونگون برای تولید کنسانتره می تواند زمینه ساز اشتغال بیش از 10 هزار نفر در آذربایجان شرقی شود.ادامه مطلب

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

تبریز - ایرنا - رییس دادگستری شهرستان ورزقان گفت: موانع عملیات اجرایی معدن طلا مزرعه شادی این شهرستان رفع شده و به زودی با مشارکت شرکت ایرانی و خارجی آغاز می شود.

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از خبرنگار ایرنا، علیرضا فرهنگ پور روز شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و اعضای ستاد حمایت از سرمایه گذاری خارجی افزود: 150میلیارد ریال ازطرف یک شرکت چینی و با مشارکت شرکت ایرانی در معدن طلای روستای مزرعه شادی این شهرستان سرمایه گذاری می شود.
وی گفت: حوزه کاری این معدن که با ذخایر خوب ارزیابی شده است در 11.5 هکتار از اراضی روستای مزرعه شادی ورزقان خواهد بود که امروز حق و حقوق دارندگان پروانه چرا در روستا مشخص و بزودی پرداخت می شود
فرهنگ پور گفت: با شروع عملیات احداث کارخانه و بهره برداری از این معدن رونق اقتصادی در شهرستان بیشتر و برای 80 نفر اشتغال زایی خواهد شد. 
افتتاح کانال آبیاری عمومی در شهرستان ورزقان
علی علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان گفت : همزمان با هفته جهاد کشاورزی با هدف تامین آب مزارع کشاورزی و جلوگیری از تلفات انتقال و پوشش دادن 60 هکتار از اراضی روستای مهترلو کانال بتنی بطول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر 1400 میلیون ریال احداث و به بهره برداری رسید

به گزارش آوای ورزقان، علی علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان گفت : همزمان با هفته جهاد کشاورزی با هدف تامین آب مزارع کشاورزی و جلوگیری از تلفات انتقال و پوشش دادن 60 هکتار از اراضی روستای مهترلو کانال بتنی بطول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر 1400 میلیون ریال احداث و به بهره برداری رسید. علیمحمدی گفت : منبع تغذیه این کانال سد آبخیز داری مهتر لو بوده و سطح زیر پوشش آن 60 هکتار بوده که با انتقال آب از طریق این پروژه اراضی پایاب آن را بصورت ابیاری ثقلی تحت پوشش قرار می گیرد.

منبع آوای ورزقان.

این پایگاه ضمن تبریک وعرض خسته نباشید به تمام جهادگران عزیز شهرستان ورزقان و خاروانا در نظردارد تاریخچه تشکیل جهاد همرا با معرفی کارکنان آن موقع جهاد بدین طریق بتواند دین خود به این عزیزان ادا کرده باشد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی: اصناف حلقه مفقوده تولید هستند که باید به این مهم بها داده شود

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از  ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: اصناف حلقه مفقوده تولید در کشور هستند که باید بها لازم به آنها داده شود.

 

 

حسین نجاتی عصر روز پنجشنبه در همایش یک روزه رییسان اتحادیه های صنفی شهرستان تبریز در مجتمع مس سونگون در شهرستان ورزقان افزود: این استان بعد از تهران و اصفهان رتبه سوم تعداد واحدهای فعال صنفی را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: 150 هزار واحد صنفی با سرانه اشتغال 5/2 نفر در حدود چهارصد هزار نفر در استان مشغول خدمات رسانی در بخش های گوناگون هستند.

وی گفت: از این تعداد 4/32 درصد تولیدی، 1/17 خدمات فنی، 39 توزیع و 5/11 درصد در عرصه خدمات مختلف فعالیت می کنند.

نجاتی افزود: آذربایجان شرقی در اعطای تسهیلات، صدور پروانه و ساماندهی املاک و مستغلات در کشور مقام اول را دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در تولید کیف و کفش، قنادی، فرش، طلا و جواهر، شکلات و آجیل و خشکبار در کشور جزء اولین هاست، افزود: در صورت اجرای قانون رونق کارگاه های کمتر از 5 نفر کارگر، حدود 28 هزار نفر افراد متخصص که سال ها در صنوف مختلف فعالیت داشته و خبره هستند، اشتغال پایدار خواهند داشت.

وی با تاکید براینکه اصناف در تنظیم بازار نقش تعیین کننده ای دارند، گفت: سیاست دولت بر این است که در تنظیم بازار دخالت نداشته باشد و این امر مهم در بخش نظارت به اصناف واگذار شود.

نجاتی با بیان اینکه در استان در پخش مواد مورد نیاز مردم کمبود داریم، از بخش خصوصی، اصناف و اتحادیه ها خواست در امر تاسیس شرکت های بزرگ پخش در استان اقدام نمایند.

وی همچنین از تاسیس بانک اصناف در آینده نزدیک با هدف ارایه خدمات و تسهیلات برای اصناف در استان خبر داد و گفت: با ایجاد این بانک اصناف و بازاریان در دسترسی و دریافت تسهیلات به صورت آسان مشکل خاصی نخواهند داشت.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: باتوجه به وجود منابع مهم صنعت مس و طلا در استان حضور فعال اصناف و سرمایه گزاران در رونق این صنعت ضروری است.

الله وردی دهقانی افزود: متاسفانه با وجود این همه نعمت خدادادی دراستان و تولید سالانه بیش از 300 هزار کنسانتره مس در مجتمع مس سونگون شهرستان ورزقان سرمایه گزاران استان در ایجاد صنایع پایین دستی مس و طلا در این شهرستان وارد میدان توسعه و اشتغال نشده اند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با شروع احداث بزرگراه تبریز - ورزقان و آماده بودن شهرک صنعتی، تخصصی مس و با عزم ملی و مشارکت همه جانبه و با حمایت از بخش خصوصی شاهد تحقق و رونق صنعت مس و طلا در استان خواهیم بود.

وی افزود: البته باید دولت هم با ایجاد بستر مناسب و کوتاه کردن بروکراسی اداری در امر پذیرش و اعطای تسهیلات برای سرمایه گذاران در ایجاد اشتغال و آبادانی شهرستان و استان برنامه ریزی کند. 
حفظ حقوق مصرف کنندگان ملاک قیمت گذاری خودرو/ ﺳﻮﺋﻴﭻ ﻗﻴﻤﺖ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﺳتان وزارت صنعت
حفظ حقوق مصرف کنندگان ملاک قیمت گذاری خودرو/ ﺳﻮﺋﻴﭻ ﻗﻴﻤﺖ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﺳتان وزارت صنعت
سرویس: اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با تاکید بر اینکه وزارت صنعت برای تعیین قیمت خودرو با یک استراتژی قوی ورود کند، گفت: مسئولان باید مانع از تعیین یا افزایش قیمت خودرو به طور دلخواه و غیراصولی شوند چرا که این وضعیت باعث سلب اعتماد مردم به دولت، مجلس و خودروسازان می شود.

الله وردی دهقانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری مسئولیت‌ها و نقش  شورای رقابت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان تنظیم قیمت ها در موضوع تعیین قیمت خودرو، گفت: در رابطه با تعیین قیمت خودرو و افزایش قیمت ها باید سه نکته مهم شامل حقوق مصرف کننده، منافع تولید کننده و رشد و توسعه صنعت خودروسازی را مد نظر داشت.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث قیمت گذاری خودرو باید به نحوی تصمیم گیری شود که خودروسازان ورشکست نشوند و با  رشد و توسعه صنایع خودروسازی این صنعت از حالت رکود بوجود آمده خارج شود تا بتوانند با واحدهای خودروسازی خارجی رقابت کنند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس تصریح کرد: بعد از نفت، خودرو دومین صنعت مهم کشور است که از لحاظ اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده اهمیت و جایگاه ویژه ای داراست بنابراین باید به حفظ و ارتقای این صنعت توجه داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم نکته دوم و مورد توجه در بحث قیمت خودرو را  توجه به حقوق مصرف کنندگان و تامین منافع آنها دانست و گفت: مصرف کنندگان حق دارند خودرویی با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب و عادلانه داشته باشند.

 صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد