پایگاه اطلاع رسانی خاروانا :

 امام جمعه ورزقان: برای کسانی که امکان دارد، از دریافت یارانه انصراف دهند

آوای ورزقان: پیام امام جمعه به مناسبت یادواره شهدای ارسباران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل ازآوای ورزقان:امام جمعه ورزقان گفت: با هدف رسیدگی بیشتر و بهتر به نیازمندان جامعه، برای کسانی که امکان دارند از دریافت یارانه انصراف دهند.

به گزارش آوای ورزقان، حجت الاسلام مسعود مهدوی در خطبه های نمازجمعه این شهر افزود: فرهنگ دینی و باورهای اسلامی مردم که توجه به نیازهای قشر آسیب پذیر جامعه و رفع مشکلات آنهاست، در صورت امکان کسانی که به یارانه نیاز ندارند، با نیت کمک به مستمندان، سلامت غذایی، بهداشت، درمان و آبادانی روستاها و مناطق محروم از دریافت آن انصراف دهند.

 

امام جمعه ورزقان همچنین به شیطنت های جدید استکبار جهانی اشاره کرد: اروپا از سال 2009 تاکنون60 قطعنامه در موضوعات مختلف علیه مردم ایران و باادعای حمایت از حقوق بشر و معرفی ملت ایران بعنوان تروریسم صادر کرده، این در حالی است که نقض حقوق بشر و کشتار انسان های بی گناه در نقاط مختلف جهان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی مقوله فرهنگ در جامعه را بسیار مهم و اساسی دانست و در عین حال از مسوولان خواست در این امر بیشتر پیش قدم باشند.

امام جمعه ورزقان گفت: باید اشاعه فرهنگ اسلامی را از خودمان شروع کنیم، انصراف از یارانه باید از مسوولان شروع شود و تاثیر گذاری آن در جامعه بیشتر است، چون رفتار و کردار هر مدیر در شهرستان نمادی از نظام اسلامی است و خدای نکرده هر حرکت غیر فرهنگی و نا به هنجار خیانت بزرگی برای مردم و نظام اسلامی است و جبران ناپذیر خواهد بود.

وی همچنین احداث بزرگراه خواجه - ورزقان را یکی از آرزوهای مردم شهرستان ورزقان دانست و یاد آوری کرد: با احداث این جاده اشتغال و توسعه شهرستان رونق خاصی خواهد گرفت

 تاريخ : 29 / 1 / 1393برچسب:آقاپور,خاروانا,پیام نور, | 14:38 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا :

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا انتصاب جناب آقای دکتر مهدی آقاپور بیشک را به سمت سرپرست دفتر امور مجلس دانشگاه پیام نور تبریک عرض نموده و موفقیت ایشان را از در گاه خداوند جل و جلاله مسئلت می نماید.تاريخ : 29 / 1 / 1393برچسب:رژه,ارتش, روحانی,, | 12:13 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا :

لحظاتی قبل رژه 29 فروردین یگان های نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس جمهور محبوب کشورمان حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب دکتر حسن روحانی آغاز شد.در این رژه که با حضور رئیس جمهور و فرماندهان عالیرتبه ارتش ونماینده مقام معظم رهبری حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی  ال هاشم  و سایرفرماندهان نیروی های مسلح آغاز شد ،ضمن رژه پر صلابت یگانهای پیاده و موتوری نیروی های تابعه ارتش،آخرین دستارودهای ارتش به نمایش در آمد . رئیس دولت تدبیرو امیددر این مراسم  ارتش را جزء نیروی که از ملت و دولت سهام خواهی نمی کند قلمداد کرد وفرمود ارتش با نظم انظباط است و همه چیز در ارتش دارای شناسنامه می باشد.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا این روز مبارک که تولد بی بی دوعالم یگانه دخت گرامی پیامبر اسلام حضرت فاطمه
 زهرا (س) را به تمام امت اسلامی ایران به خصوص به سادات شهرستان ورزقان و خاروانا تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدواریم که مورد عنایت این بزرگواران در زندگی خویش باشیم.

لذا بهتر است مطالبی در وصف چشم به جهان گشودن این بانوی پاک طینت به خدمت مراجعه کنندگان به 
پایگاه اطلاع رسانی خاروانا برسانیم...

تاريخ و مكان تولد حضرت زهرا (س)

در تاريخ تولد فاطمه عليهاالسلام در بين علماى اسلام اختلاف است. لكين در بين علماى اماميه مشهور است كه آن حضرت در روز جمعه بيستم ماه جمادى الثانى سال پنجم بعثت تولد يافته است. (1)

مكان تولد حضرت زهرا (عليهاالسلام) در شهر مكه و در خانه خديجه اتفاق افتاد. اين خانه در محله‏اى است كه در گذشته به آن «زقاق العطارين» يعنى كوچه عطارها مى‏گفتند. رسول خدا (صلى اللَّه عليه و آله) تا هنگام هجرت، در آن خانه ساكن بود. خانه مباركى كه بارها در آن فرشته وحى بر پيامبر (صلى اللَّه عليه و آله) نازل گرديد. اين خانه بعدها به صورت مسجد درآمد.(2)

و از آنجا كه این خانه محل نزول وحى و بخشى از قرآن، زيستگاه پيامبر (صلى اللَّه عليه و آله) و مكان تولد حضرت زهرا (عليهاالسلام) بود، در نظر عموم مسلمين ارزش معنوى و قداستى خاص داشت. و از اين رو بارها در طول تاريخ هم‏زمان با تعمير و توسعه مسجد الحرام، نسبت به مرمت بناى آن اقدام كردند.

دوران باردارى حضرت خديجه سلام‏اللَّه‏عليه سپرى گشت، زمان وضع حمل فرارسيد، حضرت خديجه سلام‏اللَّه‏عليه براى زنان قريش پيام فرستاد تا بيايند و او را در امر وضع حمل كمك كرد و كارهاى مربوط به اين برهه كه مخصوص زنان است برعهده گيرند.

اما زنان قريش پاسخ دادند كه ما نخواهيم آمد، چرا كه سخن ما را گوش فرا ندادی و با محمد صلى اللَّه عليه و آله يتيم ابوطالب، پيمان زناشوئى بستى.

خديجه از اين پاسخ رنجيده خاطر گشت، اما در يكى از همين روزها در حالى كه او همچنان در بستر آرميده بود، چهار زن گندمگون و بلندبالا مشاهده نمود كه بر او وارد شدند. خديجه كه از ديدن آنان در هراس شده بود به تكاپو افتاد اما يكى از زنان او را آرام نمود و اینچنین گفت :

اى خديجه! اندوهگين و هراسناك مباش، ما از جانب خدا به سويت آمده‏ايم و خواهران تو هستيم، من ساره همسر ابراهيم خليلم و اين آسيه همسر فرعون است و آن يكى مريم دختر عمران و چهارمين ما صفورا دختر شعيب است. در اين هنگام چهار زن در چهار سوى خديجه سلام‏اللَّه‏عليه قرار گرفتند و حضرت خديجه سلام‏اللَّه‏عليه حمل خود را بر زمين نهاد و نورى از او ساطع گرديد كه شرق و غرب عالم پرتوافكن شد.

نورى كه به خانه‏هاى مكه راه يافت و همه را در حيرت فروبرد. پس از آن ده فرشته همراه با طشت و ابريقى مملو از آب كوثر از آسمان فرود آمدند. آن بانويى كه در پيش روى خديجه قرار داشت مولود را با آن آب شستشو داده و جامه كه از شير سفيدتر و از عنبر خوشبوتر بود بيرون آورد. با يكى تن مولود را پوشاند، و ديگرى را مقنعه‏ى او قرار داد آنگاه دست خود را بر لبان كودك نهاد و او را به سخن گفتن وادار نمود، فاطمه دهان گشود و چنين فرمود: اشهد ان لا اله اللَّه و اشهد ان محمد رسول‏اللَّه سيدالانبياء و ان بعلى سيدالاوصياء و ولدى سادة الاسباط

آنگاه يكايك بانوان را سلام داده به نامشان خواند. آنها هم با رويى گشاده مولود فرخنده را مورد ملاطفت قرار دادند. حوريان بشارت تولد او را به آسمانها بردند. در آسمان از يُمن قدوم او نورى پديدار آمد و ساطع گرديد كه تا آن زمان سماواتيان چنين نورى را رؤيت ننموده بودند. بانوان خديجه را شادباش گفته از ميمنت و مباركى و طهارت نسلش سخنها گفتند. خديجه با سرورى زايدالوصف كودك را در آغوش كشيد و با دنيايى اميد و آرزو پستان در دهان او گذارد.(3)

----------------------------------------------------------------------------

1- علماى اماميه و علماى عامه در سال ولادت حضرت فاطمه اختلاف دارند. اكثر علماى عامه تولد او را قبل از بعثت مى‏دانند. عبدالرحمن بن جوزى در كتاب تذكره‏ى الخواص ص 306 مى‏نويسد: تاريخ‏نگاران نوشته‏اند كه فاطمه‏ى زهرا در سالى متولد شد كه قريش به ساختن مسجدالحرام مشغول بودند. يعنى پنج سال قبل از بعثت..

محمد بن يوسف حنفى در كتاب «نظم دررالسمطين» ص 175 مى‏نويسد: فاطمه در سالى متولد شد كه قريش مشغول ساختن كعبه بودند.

طبرى در ذخائرالعقبى ص 53 از قول عباس نقل مى‏كند كه گفت: فاطمه در سالى متولد شد كه قريش مشغول ساختن خانه‏ى كعبه بودند و در آن هنگام پيغمبر در سن سى و پنج سالگى بود.

2- كامل ابن‏اثير ج 2 ص 40

3- شفاءالغرام ج 1 ص 272- مراة الحرمين ج 1 ص 189/ 192پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

هم زمان با به ثمر رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران،پیکرۀ اصلی ارتش که متشکل از جوانان برومند مسلمان و اغلب مستضعف ایرانی بود که به ندای رهبرانقلاب لبیک گفته و هم صدا و همراه با امت در براندازی نهایی رژیم به ستیز با ستم شاهی بی امان با دشمنان داخلی  و خارجی انقلاب برخاست و به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران تلاشهای خستگی ناپذیر و مستمری را با فداکاری و ایثار و در ابعاد مختلف آغازکرد. حضرت امام خمینی (ره)روز پیوستن ارتش به مردم را با عبارت حکیمانه «لحظه شادی بندگان خدا و یأس ستمگران»نقطه عطف درخشان و افتخارآمیز قلمداد فرمود.

جایگاه ارتش درقانون اساسی :

اصل 143 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:«ارتش جمهوری اسلامی ایران ، پاسداری  از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی کشور را برعهده دارد» .

پایگاه خبری خاروانا این روزرا به ملت عزیز ایران اسلامی به خصوص به خانواده بزرگ ارتش  تبریک عرض نموده وخاطره عزیز شهدا کل نیروی های مسلح را گرامی می دارد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: شهروندان مراقب ارسال پیامک های جایزه‌دار توسط کلاهبرداران و افراد سودجو با شگردهای برنده شدن با عناوین مختلف در مسابقات پیامکی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خاروانا به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد قاسملو با اعلام این خبر گفت: برابر رصد فضای مجازی و گزارش مردمی مبنی بر دریافت پیامک با موضوع ((شما برنده 70 میلیون ریال شدید)) و به سایت زیر مراجعه کنید www.ebank9.com موضوع با حساسیت ویژه در دستور کار کارشناسان فنی این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های فنی مشخص گردید که سایت موجود ، صفحه فیشینگ بوده و فرد یا افرادی با هدف اخاذی و کلاهبرداری و جمع آوری اطلاعات بانکی مهم ، اقدام به ایجاد این صفحه نموده و با سوء استفاده از عنوان بانکی در صدد اغفال شهراندان را دارند و این پلیس ضمن پیگیری مجددانه و شناسایی و دستگیری افراد متخلف ایجاد کننده این سایت می باشد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می شود از مراجعه و استفاده از این صفحه اینترنتی خودداری نموده و در صورت ارائه اطلاعات بانکی هر چه سریع تر نسبت به محدود سازی حساب و یا تعویض مشخصات بانکی خود اعم از رمز اول و دوم و... اقدام نمایید در ضمن هنگام برنده شدن جوایز به صورت قانونی هیچ وقت از طریق پیامک اطلاع رسانی نمی شود.تاريخ : 25 / 1 / 1393برچسب:, | 7:17 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

این آبشار در روستای گول آخیر از توابع دهستان ارزیل بخش خاروانا  در 60کیلو متری شهر ورزقان استان آذربایجانشرقی  واقع شده است.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ارسبارانیهای مقیم تهران بعداز دو هفته تعطیلی و دیدار با اقوام خود در شهر خاروانا ، اولین جسله خود را برای عزاداری بی بی دو عالم حضرت فاطمه (س)در هیئت حضرت موسی بن جعفر (ع)تشکیل دادند و  برای آن بانو محترمه عزاداری نمودنند .

ابتدا صیادعلیزاده در باره شان و منزلت اولین شهیده ولایت  ایراد سخنرانی نمود:

داستان نزول سوره کوثر 

سوره کوثر در بزرگداشت پیامبر و آرامش بخشیدن به آن حضرت ودر نکوهش یکی از بداندیش ترین و کینه توز ترین دشمنان او «عاص بن وائل»فرود آمده است .عاص بن وائل روزی هنگام بیرون آمدن پیامبر از مسجد با آن بزرگوار روبرو گردید و پس از گفتگویی کوتاه بر کافران قریش وارد شد.آنان از او پرسیدند با چه کسی گفتگو می کردی؟گفت با این مرد «ابتر»و منظور آن گستاخ این بود که پیامبر اسلام به دلیل مرگ دو پسرش قاسم و عبدالله دیگر بدون فرزند و بی نسل وتبار خواهد بود.چرا که در فرهنگ ستمگرانه اعراب جاهلی دختران فرزند خانواده به شمار نمی آمدند در آن شرایط بود که این سوره بر قلب نورانی پیامبر اسلام فرود آمد و خدای مهربان به پیامبرش مژده داد که به او خیر فراوان و نسلی شایسته و ماندگار ارزنی خواهد داشت.

مفسران در تفسیر آیه «انا اعطیناک الکوثر»دیدگاه های گوناگون دارند:

برخی گفته اند کوثر نهری است در بهشت

برخی گفته اند کوثر همان حوض معروف پیامبر اسلام در روز رستاخیز است که مومنان هنگام ورود به بهشت از آن سیراب می گردند.

برخی گفته اند کوثر خیر کثیر وفراوان است

وگروهی دیگر اعتقاد دارنند کوثر را به حضرت فاطمه و فرزندان او از نسل پیامبر اسلام تفسیر کرده اند.

سیوطی دانشمند اهل سنت در تفسیر «الدراالمنثور»از ابوبشرو سعیدبن جیبر آورده که :ابن عباس می گفت:کوثر به معنای خیر فراوانی است که خدا آن را به پیامبرش ارزنی داشت.

علامه طباطبایی مفسر بزرگ قرآن می نویسد:این که خدای تعالی در پایان سوره فرموده :همانا دشمن تو ابتر و بی دنباله است با توجه این که واژه ابتر در ظاهر به معنای اجاق کور است.کوثر یعنی خیر کثیر است وهم کثرت فرزندان چیزی که هست کثرت فرزندان یکی از شاخه های خیر کثیر است واین آیه نیز بیانگر معجزه ای روشن و پیشگویی شگفت انگیز است زیرا خداوند در این آیه به پیامبرش اطمینان داده که دشمن آن بزرگوار ابتر و بی تبار است.امروزه درستی و تحقق این پیشگویی بر ما روشن است چرا که از ولید بن مغیره با داشتن ده پسر رشید و ثروتی هنگفت و نیز ابوجهل وعاص بن وائل و ابولهب و دیگردشمنان پیامبر نه نسلی بر جای مانده و نه اسمی اما فرزندان پیامبر در سراسر جهان ازجمله کشور عراق و ایران و مصرو مراکش و مغرب و الجزایر و تونس و لیبی ودیگر کشورهای اسلامی بیش از ده ها میلیون نفر تخمین زده می شود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

بنی آدم اعضای یکدیگرند      که در آفرینش ز یک گوهرند

 

وقتی انسان فکر می کند چه رسم و رسوم خوبی در مکتب عزیز اسلام نهفته است ،  یکی از این سنت ها که واقعاً بسیار با ارزش و تسکین دهنده قلوب خانواده هایی که در طول سال با از دست دادن عزیزان خود عزادار هستند می باشد ، مسلمانان در عیدهای سفارش شده دور هم جمعمی شوند و با خانواده های عزادار و غم دیده ابراز هم دردی می کنند . ما اهالی ارسباران پیرو این سنت الهی روز پنج شنبه از ساعت 21 الی 23 در هیئت حسینیه ارسبارانیهای مقیم مرکز جمع می شویم و برای گذشتگان امسال از درگاه خداوند منان عفو و بخشش طلب و برای بازماندگان آنها صبر مسئلت داریم ، و ضمناً در شهر خاروانا و حومه در سال جاری تعداد 21 نفر اعم از آقا و خانم فوت کرده اند که در جمع اینها رحلت جانگداز عالم ربانی حضرت آیت الله العظمی سید یوسف مدنی به چشم می خورد که این فاجعه جبران ناپذیر و برای جهان اسلام اسفناک بوده است.

برادر شما صیاد ( سعید ) علیزادهپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

امروز در هیئت موسی بن الجعفر (ع) ارسبارانیهای مقیم مرکز مراسمی به مناسبت سومین درگذشت مادر بزرگوار آقایان ضیانور برگزارشده بود ابتدا طبق سنوات گذشته توسط یکی از مداحان اهل بیت قران و مدیحه سرایی انجام شد و قبل از  سخنرانی حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا حسینی ،صیاد علیزاده ضمن تبریک ایام الله دهه ی مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری ابر مرد جهان حضرت امام خمینی (ره) دقایقی در همین موضوع به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان افزودند که امروز ملت ما با شرکت در راهپیمایی  22 بهمن تمام نقشه های دشمنان را بر اب کردند و این راهپیمایی بزرگترین گزینه روی میز ملت بزرگ ایران است و از طرفی انشااله در مذارکرات آتی ژنو این راهپیمایی مردم بزرگ ایران قطعا تاثیر بسزایی خواهد داشت. و در ادامه متذکر شدند که این راهپیمایی مصداق بارز آیه شریفه ی "انا فتحنا لک فتحا مبینا " خواهد بود.در آخر ایام رحلت جان سوز بانوی کریمه ی اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) به پیشگاه صاحب امر حضرت ولی عصر و مریدان آن حضرت تسلیت گفتند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

شب 19 آبان 92 مصادف با 7 محرم‌الحرام جناب آقای الهووردی دهقانی نماینده محترم شهرستان ورزقان و خاروانا مهمان هیئت حضرت موسی بن جعفر(ع (ارسبارانیهای مقیم مرکز بودند. درابتدای مراسم  آیاتی چند از کلام الله مجیدتوسط قاری نوجوان مهدی رشتبری تلاوت شد. سپس سرهنگ صیاد علیزاده ضمن خیر مقدم وعرض تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین و هفتاد و دو تن از بهترینیاران ایشان  گفت از امشب به لحظات سخت اهل بیت نبوت نزدیک می شویم و کلخیمه ها را تشنگی فرا گرفته و اما  تشنگی آنها نه از جنس آب بلکه از جنسشهادت است و می بایستی این شبها ها را قدر دانست و با عنایت به اینکه درایام سالگرد در گذشت همسر مکرمه به همراه دو فرزند گرامی جناب آقای  دهقانی قرار گرفته ایم ضمن عرض تسلیت از درگاه خداوند منان برای ایشان آرزویسلامتی و صبر جمیل مسئلت داریم. در ادامه با بیان مشکلات منطقه، به جاده شهر خاروانا که واقعا حادثه خیز و غیر استاندارد می باشد و مشکلات و کم توجهی به مسائل دانشگاهها،بهداری،و مخصوصا تقسیمات کشوری که در این مورد خاروانا خیلی آسیب دیده است را خدمت مهندس دهقانی اشاره کردند.وی همچنین گفتند جناب آقای مهندس دهقانی، درست است که جمع حاضر از خاروانا مهاجرت کرده اند امامشکلات منطقه را لحظه به لحظه رصد می کنند و در طول این مدت که بیش از سی سال است کارهایی برزگی توسط اعضای  این هیئت انجام شده است از جمله کمک به تاسیس دانشگاه آزاد،خرید دستگاه آزمایش خون،کمک به مسجد جامع خاروانا،خریدآمبولانس وشرکت در سرپرستی ایتام منطقه از جمله فعالیتهای این هیئت میباشد.  در آخر سرهنگ صیاد علیزاده از مهندس دهقانی جهت ایراد سخنرانی دعوت کردند.مهندس دهقانی بعداز احوالپرسی و عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع)، در خصوص انگیزه وفلسفه  قیام و شهادت مطالبی را عنوان نمودند و بعد در مورد مشکلات منطقه از جمله مسئله مهم و حساس زلزله 21 مرداد 91 و عدم هماهنگی بین مسئولین، که باعث شد نماینده محترم بیشتر به این مسائل بپردازد سخن گفتند

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا :

ضمن عرض تبریک سال نو خدمت  دوستان وبلاک خاروانا در تهران
عید نوروز از دیدگاه امام جعفر صادق(ع)
علامه مجلسی در کتاب زاد المعاد از قول معلی خنیس نقل کرده که امام جعفر صادق (ع) در فضیلت نوروز به حق خانه کعبه سوگند یاد کرده و عید نوروز را تفسیر و اهمیت آن را چینن بیان داشته اند.در عید نوروز حق تعالی در روز الست از ارواح بندگان پیمان گرفته است که اورا به یگانگی بپرستند و برای او شریکی قرار ندهند.
این روز اولین روز طلوع آفتاب  اولین روز وزیدن بادها و رویش گیاهان می باشد.در این روز جبرئیل بر حضرت رسول (ص) وحی الهی را آورد و بعث از این روز آغاز شد.و رسول خدا در چنین روزی بتهای کافران را نابود کرد.عید نوروز  روز عید غدیرخم روز ولایت امیرالمومنین (ع) به امر الهی می باشد و در این روز پیامبر اسلام به سرکرده های صحابه امر فرموده که بروند و به امیرالمومنین سلام کنند «السلام علیک یا امیرالمومنین » و نیز به خلافت رسیدن امیرالمومنین علی به در خواست مردم در این روز بوده است. نوروز روز ظهور حضرت مهدی موعود (عج) و روز رجعت امامان علیهم الشلام به دنیا خواهد بود و روز انتظار فرج می باشد.
آن حضرت در بیان اعمال عید نورواز چنین فرموده اند
در روز نوروز غسل کنید و پاکیزه ترین جامه های خود را بپوشید و به بهترین بوها خود را خوشبو نمایید........

 

 

 صفحه قبل 1 ... 55 56 57 58 59 ... 60 صفحه بعد