پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ستارگان ایران قربانی نا داروی :روز با شکوه فوتبال ایران


تیم ملی فوتبال ایران در بازی قابل قبول، در حالیکه استحقاق شکست نداشت و حتی لحظاتی از بازی نشان داد توانایی برد قهرمان جهان را با تمامی ستارگانش دارد، به لطف داور و در وقت اضافه با تک گل ستاره خود "لیونل مسی" شکست خورد.این نتیجه قربانی نا داروی ........

 


تاريخ : 31 / 3 / 1393برچسب:, | 19:50 | نویسنده : سعید علیزاده
 
حفظ حقوق مصرف کنندگان ملاک قیمت گذاری خودرو/ ﺳﻮﺋﻴﭻ ﻗﻴﻤﺖ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﺳتان وزارت صنعت
حفظ حقوق مصرف کنندگان ملاک قیمت گذاری خودرو/ ﺳﻮﺋﻴﭻ ﻗﻴﻤﺖ ﮔﺬﺍﺭﯼ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﺳتان وزارت صنعت
سرویس: اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس با تاکید بر اینکه وزارت صنعت برای تعیین قیمت خودرو با یک استراتژی قوی ورود کند، گفت: مسئولان باید مانع از تعیین یا افزایش قیمت خودرو به طور دلخواه و غیراصولی شوند چرا که این وضعیت باعث سلب اعتماد مردم به دولت، مجلس و خودروسازان می شود.

الله وردی دهقانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با یادآوری مسئولیت‌ها و نقش  شورای رقابت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان تنظیم قیمت ها در موضوع تعیین قیمت خودرو، گفت: در رابطه با تعیین قیمت خودرو و افزایش قیمت ها باید سه نکته مهم شامل حقوق مصرف کننده، منافع تولید کننده و رشد و توسعه صنعت خودروسازی را مد نظر داشت.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث قیمت گذاری خودرو باید به نحوی تصمیم گیری شود که خودروسازان ورشکست نشوند و با  رشد و توسعه صنایع خودروسازی این صنعت از حالت رکود بوجود آمده خارج شود تا بتوانند با واحدهای خودروسازی خارجی رقابت کنند.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس تصریح کرد: بعد از نفت، خودرو دومین صنعت مهم کشور است که از لحاظ اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده اهمیت و جایگاه ویژه ای داراست بنابراین باید به حفظ و ارتقای این صنعت توجه داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم نکته دوم و مورد توجه در بحث قیمت خودرو را  توجه به حقوق مصرف کنندگان و تامین منافع آنها دانست و گفت: مصرف کنندگان حق دارند خودرویی با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب و عادلانه داشته باشند.

 آیت الله شیخ خلیل جلیلی  اندریان به رحمت خدا پیوست

عقیل ستارلو اندریان : آیت الله شیخ خلیل جلیلی تبریزی اندریان فرزند مرحوم حاج جلیل یکی ازاساتید برترحوزه و دانشگاه بودکه بیستم خردادماه سال ۱۳۹۳ درشهر قم جان به جان آفرینان تسلیم کرد . ایشان درروستای اندریان چشم به جهان گشوده و بعدهابرای ادامه تحصیل و تدریس به شهر قم مهاجرت کرده اندآیت الله جلیلی ریاست سابق مجمع روحانیون ارسباران را نیز برعهده داشتند وی شاگردان زیادی را در حوزه و دانشگاه تربیت نموده است . روحش شاد یادش زنده باد.

منبع ورزقان نیوز 1

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا این مصیبت را به مردم خونگرم خاروانا و روستای اندریان تسلیت می نماید.آبشارگول آخور هرهفته میزبان هزاران نفر از مسافران طبیعت

ورزقان نیوز۱ : آبشار گول آخور یکی از مناظرزیبای استان آذربایجان شرقی است که درشهرستان ورزقان و منطقه خاروانا قرار دارد، به لحاظ وجودچشم اندازهای توریستی این آبشار یکی از بهترین مناطق توریستی کشور محسوب می شود که سالانه هزاران نفر از تورها وخانواده هارا از اقصی نقاط کشور ودنیا میزبانی می کند . این آبشار از سرچشمه های رودخانه حاجیلار چائی که از روستای گول آخور سرچشمه گرفته وبه رود ارس منتهی می شود سرازیر شده وجلوه ای خاص به طبیعت این منطقه داده است .

 کلانتری در گفتگو با مهر:
آسیب به واحدهای بهسازی شده زلزله ارسباران در حد نازک کاری بوده است
تبریز – خبرگزاری مهر: رئیس گروه نظام فنی روستایی گفت: آسیب وارد شده به واحد های بهسازی شده روستایی مناطق زلزله زده ارسباران در حد نازک کاری بوده است.

اکبر کلانتری شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری همایش ناظرین فنی روستایی در تبریز و نیز سخنرانی اخیر خود در استان لرستان در خصوص واحدهای بهسازی شده در مناطق زلزله دیده ارسباران اظهار داشت: بعد از سخنرانی در نخستین همایش اخلاق مهندسی ویژه ناظرین نظام فنی روستایی در خرم آباد، در جلسه پرسش و پاسخ، برخی از ناظران از وضع کنونی واحدهای بهسازی شده اظهار گلمندی کردند که چرا باید همه مشکلات و مسائل موجود بر سر ناظران میافتد که بنده در آن جلسه توضیحاتی در این خصوص دادم.

رئیس گروه نظام فنی روستایی افزود: در این همایش اذعان کردم که در سه شهرستان زلزله زده آذربایجان (اهر، هریس و ورزقان)، حدود 12 هزار واحد بهسازی شده که تنها دو هزار و 700 واحد در حد نازک کاری آسیب دیده اند که قابل تعمیر بوده و هیچ مشکلی بوجود نیامده اما متأسفانه یکی از خبرنگاران حاضر در همایش، از تخریب این واحدها خبر داده است.

کلانتری در ادامه اظهار کرد: در جریان پس لرزه های بعدی که پس از زلزله مرداد 91 شهرستان هار اهر، هریس و ورزقان و در منطقه این مساکن بهسازی شده روستایی رخ داد، واحدهای بسیار کمی تخریب شده که این مسئله نیز ناشی از بی دقتی ناظران این واحدها بوده است.

وی در پایان با اشاره به نوع این آسیب ها خاطر نشان شد: این واحدها نیز تنها از لحاظ سازه ای آسیب دیدند که نیاز به تخریب و دوباره سازی دارد.ˈمایکل مانˈ سخنگوی ˈکاترین اشتونˈ مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که ایران و 1+5 کار تهیه متن پیش نویس توافق هسته ای را در مذاکرات این هفته وین آغاز کرده اند.
به گزارش سخن: مایکل مانˈ سخنگوی ˈکاترین اشتونˈ مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که ایران و 1+5 کار تهیه متن پیش نویس توافق هسته ای را در مذاکرات این هفته وین آغاز کرده اند.

وی گفت: تمام هفته را واقعا سخت روی موضوعاتی که بتوانیم 2 ژوئیه (11 تیر ماه) در دور بعدی مذاکرات در وین مطرح کنیم، کار کرده ایم.وی افزود: شماری از ایده ها در مورد موضوعات مختلف را به یکدیگر ارائه دادیم و فرآیند تهیه متن توافق را آغاز کرده ایم.

مان گفت که دیپلمات های ارشد گروه 1+5 متشکل از آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان برای گفت و گو در مورد مذاکرات آتی، 26 ژوئن (5 تیر ماه) در بروکسل تشکیل جلسه می دهند.

ˈوانگ کیونˈ یک مقام ارشد چینی حاضر در مذاکرات هسته ای نیز امروز اعلام کرد که 1+5 و ایران 2 ژوئیه (11 تیر ماه) گفت و گوها در مورد فعالیتهای هسته ای تهران را از سر می گیرند.

این مقام چینی با اعلام اینکه مذاکرات 11تیر در سطح سیاسی، نه فنی تشکیل می شود، وی بدون اشاره به جزئیات گفت: دو طرف در این دور از مذاکرات بر سر ˈچارچوب متن مشترکˈ برای رسیدن به قراردادنهایی توافق کردند. این پیشرفتی است که در این دور از مذاکرات به آن دست یافته ایم.

مقام چینی بدون اشاره به جزئیات این چارچوب اظهار داشت:براساس این گزارش، دیپلمات های ارشد آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان برای از میان برداشتن اختلاف نظرها بر سر برنامه هسته ای تهران از 16 تا 20 ژوئن (26 تا 30 خرداد ماه) با مقامات ایران و اتحادیه اروپا در وین دیدار و گفت و گو کردند.

دور پنجم مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 که از روز 26 خرداد ماه جاری در وین آغاز شده بود، عصر امروز پایان یافت.
 


 

توسط تیم امداد هوایی هلال احمر آذربایجان شرقی صورت گرفت

نجات خلبان سقوط کرده در ارتفاعات جنگلی چیچکی ورزقان/ برخورد با صخره و اعزام بالگرد برای نجات

مسئول تیم امداد کوهستان و هوایی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌ شرقی از نجات خلبان پاراگلایدر سقوط کرده در ارتفاعات جنگلی چیچکی ورزقان خبر داد.

سیدعلی سیدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: عصر امروز یک خلبان پاراگلایدر در منطقه جنگلی چیچکلی ورزقان حین پرواز با پاراگلایدر به صخره برخورد و سقوط کرده و خلبان آن دچار خونریزی داخلی و شکستگی می‌شود.

مسئول تیم امداد کوهستان و هوایی جمعیت هلال‌احمر استان آذربایجان‌شرقی گفت: در پی سقوط  پاراگلایدر نیروهای اورژانس به محل اعزام و اقدام به انتقال مصدوم می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت وخیم مصدوم و بی‌راهه بودن منطقه سقوط و احتمال مرگ مصدوم در فاصله زمانی انتقال تا مرکز درمانی، اورژانس با مرکز هماهنگی و کنترل عملیات‌های امدادی استان تماس و درخواست اعزام بالگرد را می‌کنند که با هماهنگی‌های به عمل آمده بلافاصله بالگرد جمعیت هلال احمر به همراه تیم امداد هوایی به محل اعزام و مصدوم را از اورژانس تحویل و به بیمارستان عالی نسب تبریز منتقل می‌کنند.همایش تخصصی شهرداران منطقه ارسباران در ورزقان برگزار شد
همایش یک روزه تخصصی بودجه با حضور شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان های ورزقان، اهر، کلیبر، خدا آفرین و هوراند در ورزقان برگزار شد.

به گزارش آوای ورزقان به نقل از ایرنا ، فرماندار شهرستان ورزقان روز پنجشنبه در این همایش گفت: ایجاد منابع مالی و تبادل افکار در امر نگهداری و ارایه خدمات بهینه برای مردم نیازمند هم اندیشی و ارایه تجربیات بین شوراها و شهرداران منطقه است و باید این امر مورد توجه کارشناسان بودجه نویس در شهرداری های منطقه باشد.

الله وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش یکی از راه های توسعه و آبادانی شهرهای کم جمعیت که از منابع مالی بهتری برخوردار نیستند، تشویق برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری آنها را ضروری دانست.

شهردار ورزقان نیز یکی از مشکلات عمده این شهر را نبود بودجه و منابع مالی کافی دانست.

کامران رحمتی افزود: زلزله سال 91 چهره این شهر را از هم پاشیده و تمام خیابان ها و معابر و کانال های شهر از بین رفته و خسارت دیده است.

به گفته وی بیش از 80 درصد شهر در اثر زلزله از بین رفته بود و همه اماکن نوسازی شده رایگان پروانه ساختمانی گرفته اند.

رحمتی گفت: برای آبادانی شهر ورزقان نیازمند توجه مسوولان استان آذربایجان شرقی در امر تخصیص اعتبار بیشتر هستیم.


 

تبریز - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: 158 هزار واحد مسکونی روستایی در این استان معادل 55 درصد از واحدهای مسکونی کم دوام و یا بی دوام هستند.

 
قربان محمدی روز پنجشنبه در همایش یک روزه نظام فنی و مهندسی روستایی این استان در دانشگاه هنر اسلامی تبریز افزود: 284 هزار واحد مسکونی روستایی در استان وجود دارد که از این تعداد 126 هزار واحد مقاوم سازی و یا نوسازی شده است.وی گفت: بر اساس سرشماری سال 90، نزدیک به 319 هزار خانوار در روستاهای استان ساکن هستند که با توجه به تعداد واحدهای مسکونی موجود، روستاهای استان با کسری 35 هزار واحدی مواجه هستند.
محمدی اظهارکرد: بر اساس برنامه 10 ساله نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی، نیاز است هر سال در استان 28هزار واحد مسکونی روستایی ساخته شود تا در انتهای برنامه، استان عاری از واحدهای کم دوام و بی دوام و کسری واحد مسکونی باشد.
وی همچنین به وام 120 میلیون ریالی مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: این مبلغ کفاف هزینه های ساخت و یا مقاوم سازی را نمی کند و باید افزایش یابد.
محمدی گفت: متاسفانه در سال های 92 و 93 به دلیل نبود اعتبارات، هیچ تسهیلاتی به روستاییان پرداخت نشده و تسهیلاتی هم که پرداخت می شود از محل باقیمانده های سال 91 است، با اینحال کار مقاوم سازی بناهای روستایی در دستور کار بنیاد قراردارد.
وی همچنین به سکونت 400 هزار نفر در حاشیه کلانشهرتبریز اشاره کرد و گفت: اغلب این افراد مهاجران روستایی بوده و اگر ما امکانات روستایی را افزایش و به آنها توجه کنیم این معضل به خودی خود رفع خواهد شد.
محمدی به ارزیابی کارشناسان فنی این بنیاد از میزان مقاومت واحدهای مسکونی روستایی و مصالح به کار رفته در انها اشاره کرد و گفت: در این ارزیابی ها متاسفانه روستاهای شهرستان های اهر، هریس و ورزقان به دلیل به کار بردن مصالح ارزان و بی کیفیت، نمرات پایینی دارند، اما روستاهای شهرستان های بناب و ملکان از وضعیت خوبی برخوردارند.
وی با اشاره به زلزله آذربایجان در 21 مرداد ماه سال 91 خاطرنشان کرد: در این زلزله، 40 هزار واحد مسکونی که 20 هزار واحد آن در روستاها بود، تخریب شد که خوشبختانه واحدهایی که از سوی بنیاد و با ارایه تسهیلات مقاوم سازی شده بودند، دچار آسیب کمتر و جزیی شدند.وی از دولت، مجلس، دستگاه های اجرایی مختلف و بانک ها خواست برای ادامه روند مقاوم سازی مسکن های روستایی، همکاری های لازم با بنیاد مسکن را انجام دهند.


مدیر جهاد کشاورزی: جاده دسترسی 15 روستای ورزقان بهسازی می شود

تبریز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ورزقان گفت: با همکاری و مشارکت مجتمع مس سونگون بهسازی جاده دسترسی 15 روستای این شهرستان آغاز شده است.

 

علی علیمحمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حجم عملیات یادشده را 50 کیلومتر عنوان کرد که تا پایان سال عملیات اجرایی آن به پایان می رسد.

وی یادآوری کرد: همچنین عملیات اجرایی مسیرگشایی جاده بین مزارع روستاهای کیقال، سیه کلان، بورملک و آقابابا به اتمام رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه جاده دسترسی یکی از نیازهای مزارع دیم در بالا بردن بازدهی تولیدات کشاورزی و پایین آوردن هزینه های کاشت، داشت و برداشت به شمار می رود، گفت: نبود جاده مناسب بین مزارع مانعی برای تردد ماشین آلات کشاورزی و حمل محصولات تولیدی و در نتیجه بی رغبتی کشاورزان برای فعالیت در این مزارع است. 

رئیس جمهور: ایران در حراست از عتبات عالیات از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند

سیاست > دولت - رییس جمهور کشورمان تصریح کرد که ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه کربلا، نجف، کاظمین و سامرا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جمع مردم لرستان ،گفت:مردم طومارهای فراوان نوشته‌اند وآماده کردند تا این که بروند و از حرم ائمه اطهار دفاع کنند و تروریست‌ها را سر جای خود بنشانند.

وی گفت: من به مردم عزیز ایران می‌گویم که ایثارگران وفداکاران از شیعه و سنی و کرد در سراسر عراق فراوان و آماده ایثار و فداکاری هستند و این گروهک‌های تروریست و پشتیبانان آنها در برابر اراده ملت بزرگ عراق و مسلمان این سرزمین چیزی نیستند.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به اقدامات دولت در حوزه اقتصاد و بهبود شرایط زنگی مردم یادآور شد: دولت در شرایط فعلی مصمم است در زمینه کنترل و مهار تورم راه خود را ادامه دهد.

رییس جمهور افزود: دولت مطابق وعده‌ای که از روز اول به مردم داده است، در زمینه مهار تورم قدم به قدم در مسیری حرکت خواهد کرد که شرایط را برای زندگی مردم بهبود بخشد.
وی افزود: تورم در آغاز این دولت 43 درصد بود و امروز تورم نقطه به نقطه به 16 درصد رسیده است، البته برای رسیدن به نقطه مطلوب هنوز راه فراوانی را در پیش داریم که ان شالله دولت در کنار مجلس شورای اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری این راه را ادامه خواهد داد.

روحانی همچنین درباره موضع سلامت گفت: دولت در این راه قدم برداشته است و قدم بر خواهد داشت و شما در ظرف امسال روز به روز در مراجعه به بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها این موضوع را خواهید دید که شرایط برای مردم سهل‌تر خواهد شد. و همه را تحت پوشش بیمه قرار داده و ارزش آن را بالا خواهیم برد و این راه در سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

روحانی ادامه سخنانش را به بحث سیاست خارجی اختصاص داد و افزود: این دولت در مسیر تعامل صحیح و درست و سازنده با دیگر کشورها به ویژه همسایگان در چارچوب منافع ملی و حقوق ملت قدم بر می دارد. من به ملت قول می‌دهم همان‌طور که تا امروز برای رفع تحریم‌ها و احقاق حقوق هسته‌ای قدم‌های اولیه را برداشته‌ایم، در ادامه قدم‌های بعدی را نیز برمی‌داریم.
وی خاطرنشان کرد: امروز سربازان دیپلماسی شما در خط مقدم مذاکرات وین مشغول تلاش هستند و اگر دنیا قدر ملت ایران و بزرگواری و عظمت و حقوق این ملت را بداند ما به راحتی می‌توانیم در زمینه حقوق هسته‌ای ملت ایران و رفع تحریم‌ها قدم‌های اصلی را برداریم.

روحانی در واکنش به تحولات اخیر عراق نیز اظهار کرد: به همه ابرقدرت‌ها و مزدوران آدم‌کشان و تروریست‌ها اعلام می‌کنیم ملت بزرگ ایران برای حراست از عظمت عتبات مقدسه کربلا، نجف، کاظمین و سامرا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
از حاشیه های حضور رئیس جمهور در جمع مردم لرستان پرچم جمهوری اسلامی ایران و همچنین پرچم‌هایی به رنگ بنفش بود که در درست مردم قرار داشت.
همچنین در دست تعدادی دیگر از مردم نیز عکس‌هایی از رئیس جمهور در هنگام تماشای مسابقه بین ایران ونیجریه در جریان مسابقات جام جهانی فوتبال مشاهده می‌شد که درآن نوشته شده بود "رئیس جمهور ورزشکار دوستت داریم".تخریب قبر

خبرگزاری تسنیم:عناصر مسلح داعش به مرقد دو پیامبر یونس و شیث در موصل حمله کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، افراد مسلح داعش به مرقد دو پیامبر یونس و شیث در موصل حمله کردند و محتویات آن را ربودند.

پیش از این منابع محلی در استان کرکوک از دفع حمله تروریست های وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام به مقام امام رضا(ع) در جنوب کرکوک خبر دادند.

عناصر داعش قصد داشتند به قدمگاه مبارک امام رضا (ع) در منطقه "تازه" 25 کیلومتری جنوب کرکوک حمله کنند که با مقاومت نیروهای امنیتی و عشایر و اهالی منطقه که اغلب ترکمن هستند این تلاش به سرانجام نرسید.

منابع عراقی به نقل از ساکنان شهر موصل در شمال عراق تأکید کردند که تروریست‌های بعثی تکفیری عملیات تخریب و تعرض به زیارتگاههای دینی، کلیساها و مقبره های مسیحیان را در این شهر آغاز کردند.

گروهی از تروریست‌های بعثی تکفیری به تعدادی از کلیساها حمله کرده و صلیب ها و مجسمه های حضرت مریم و حضرت مسیح (ع) را تخریب، کتابخانه و آثار تاریخی موجود در آن‌ها را ویران و به مقبره های مسیحیان نیز تعرض کردند.

یکی شهروندان ساکن منطقه حضرت یونس پیامبر گفت: تروریست‌ها به مرقد حضرت یونس تعرض و دستور تخریب آن را صادر و زیارت این مرقد را به همراه مرقد شیث پیامبر ممنوع کردند.

وی افزود: تروریست‌ها قصد تخریب مرقدها و زیارتگاه‌ها در شهر موصل را دارند زیرا اعلام کرده اند که این شهر بخشی از به اصطلاح دولت اسلامی خودشان است.مدیر آموزش وپرورش ورزقان به همراه کارشناسان مدیریت از هنرستان در حال ساخت مرکز شهر ورزقان وکارگاه جانبی آن باز دید به عمل آورد
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش ورزقان مدیر آموزش وپرورش ورزقان به همراه کارشناسان مدیریت از هنرستان در حال ساخت مرکز شهر ورزقان وکارگاه جانبی آن باز دید به عمل آورد ودر جریان  کم وکیف کار های آن قرار گرفت .

هنرستان فنی وحرفه ای وکارگاه  در حال ساخت ورزقان توسط موسسه حمایت از مستمندان تبریز در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع وزیر بنای ۲۶۰۰ مترمربع ساختمان آموزشی در سه طبقه وکارگاه در فضای ۹۰۰ مترمربع  ساخته می شود تاکنون به این ساختمان آموزشی وکارگاه مربوطه یک ونیم میلیارد تومان هزینه گردیده است .

منبع ورزقانآمادگی  شهرستان ورزقان برای مقابله با بیماری لمپی اسکین  دام ها
علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان گفت : با مشاهده یک مورد از بیماری لمپی اسکین دام ها در روستای گویجه سلطان سریعا عملیات معدوم سازی و پیشگیری با سمپاشی واحد های دامی در این روستا انجام و در این راستا با بسیج سمپاشهای شهرستان و روستاهای تابعه با همکاری کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان عملیات سمپاشی تدوام داشته و در اینخصوص اطلاع رسانی با ارسال پیامک و نصب بنر و توزیع اطلاعیه های فنی و هشدار دهنده دامداران و بهره برداران انجام گرفته و با هماهنگی با نیروی انتظامی مقرر گردید از ورود و خروج دام بدون مجوز با رعایت اصل قرنطینه محدوده 10کیلومتری ممانعت بعمل آید و مقرر گردید اماکن دامی تعداد 35 روستا سریعا بر علیه عامل بیماری سمپاشی بعمل آید.

به گزارش آوای ورزقان، علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان در جلسه هماهنگی پیشگیری بیماری لمپی اسکین گفت : با مشاهده یک مورد از  این بیماری  در روستای گویجه سلطان سریعا عملیات معدوم سازی و پیشگیری با سمپاشی واحد های دامی در این روستا انجام و در این راستا با بسیج سمپاشهای شهرستان و روستاهای تابعه با همکاری کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی و دامپزشکی شهرستان  عملیات سمپاشی تدوام داشته و در اینخصوص اطلاع رسانی با ارسال پیامک و نصب بنر و توزیع اطلاعیه های فنی و هشدار دهنده دامداران و بهره برداران انجام گرفته و با هماهنگی با نیروی انتظامی مقرر گردید از ورود و خروج دام بدون مجوز با رعایت اصل قرنطینه محدوده 10کیلومتری ممانعت بعمل آید و مقرر گردید اماکن دامی  تعداد 35 روستا سریعا بر علیه عامل بیماری سمپاشی بعمل آید.

منع آوای ورزقان


فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ورزقان گفت: فردی که با جعل عنوان کارمند کمیته امداد و با طرح عضویابی ساکنان روستاهای ورزقان و تحت پوشش درآوردن آنان به کمیته امداد کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورزقان، توحید فارسی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ماموران در حین گشت‌زنی در سطح شهر ورزقان، به یک فرد با رفتارهای غیرعادی مشکوک شدند پس از درخواست مدارک و پرس و جو در مورد علت حضور، این فرد خود را ساکن تبریز و کارمند کمیته امداد معرفی کرده و علت حضورش را برای عضویابی ساکنان روستاهای ورزقان و تحت پوشش درآوردن آنان به کمیته امداد اهر اعلام داشت که با توجه به اظهارات ضد و نقیض وی برای بررسی بیشتر به یگان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی‌ها مشخص شد اسم اصلی وی (ر-الف) و اهل و ساکن شهر اهر بوده و در مسافرخانه سکونت دارد.

وی افزود: موضوع فعالیت وی از مسئول وقت کمیته امداد شهرستان اهر به صورت تلفنی استعلام شد و مشخص شد کمیته امداد شهرستان ورزقان به صورت مستقل بوده و کارمندی با مشخصات اعلامی نداشته و هیچ کسی را جهت عضویابی به ورزقان نفرستاده‌اند و مراتب صورت جلسه شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در این زمینه با مقام قضایی برای بازدید از محل استراحت وی هماهنگی به عمل آمد و در بازدید از محل استراحت وی مقداری لوازم شخصی و تعداد 3 برگ A4 که در آن مشخصات، شماره ملی و شماره تلفن افراد غیره ثبت شده بود کشف شد ضمنا وی آدرس سکونت خود را به مسافرخانه شهر کلیبر ارائه داده بود.

وی ادامه داد: متهم در ادامه تحقیقات بیان کرد بنده برای کار به ورزقان آمدم و چون پولم تمام شده بود اقدام به اخذ وجه با نام کمک به یک نفر بیمار کردم و چون از این کار خجالت کشیدم این فکر به سرم زد تا زمان پیدا کردن کار با معرفی خود به نام مامور کمیته امداد به روستاهای شهرستان مراجعه و با اخذ مشخصات افراد، آنان را برای تحت پوشش قرار دادن کمیته ثبت‌نام کنم که برای هر ثبت نام نیز از هر نفر یک تا 20 هزار تومان پول دریافت می‌کردم.

فارسی گفت: تمام مال مالباختگان شناسایی و اعلام شد تا در صورت داشتن شکایت به محاکم قضایی مراجعه کنند.

این مقام انتظامی افزود: پس از استعلام سوابق کیفری متهم معلوم شد وی دارای سابقه کیفری متعدد از جمله رابطه، تهدید، فرار، اخلال، آدم ربایی و ضرب و جرح است که برای سیرمراحل قانونی به همراه اقلام مکشوفه به دادسرا معرفی شد


 

منبع تبریز بیدار5میلیارد ریال برای بازسازی مساجد ورزقان اختصاص یافت

خبرگزاری جمهوری اسلامی ،تبریز - ایرنا - امام جمعه ورزقان گفت: از محل دفتر رهبر معظم انقلاب پنج میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی مساجد تخریب شده در اثز زلزله سال 91 این شهرستان در استان آذربایجان شرقی اختصاص یافت.

 

حجت الاسلام مسعود مهدوی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان افزود: تاکنون از سوی دفتر مقام عظمای ولایت برای احداث و بازسازی مساجد تخریب شده در شهرستان های ورزقان، اهر و هریس 20 میلیارد ریال در اختیار اداره کل اوقاف استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

وی گفت: در زلزله 21 مرداد ماه سال 91 بیش از 90 باب مسجد در روستاهای زلزله زده این شهرستان تخریب شده است.
رغد صدام

اعلام آمادگی دختر صدام برای جهاد نکاح

خبرگزاری تسنیم: رغد دختر صدام حسین رییس جمهور معدوم عراق می گوید در پاسخ به دعوت حارث الضاری رییس هیات موسوم به علمای مسلمین برای جهاد نکاح با عناصر داعش آمادگی دارد.

به گزارش گروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری کربلا اعلام کرد رغد این آمادگی را در صفحه توییتر خود اعلام کرده است و از زنان موصل نیز دعوت کرده است که به این دعوت الضاری پاسخ مثبت دهند.این دعوت برای بدعت شرم آور گروه تروریستی داعش در حالی است که گزارش ها از خودکشی 4 زن در شهر واصل به دلیل اجبار آنان از سوی تروریست های داعش برای تن دادن به این عمل حکایت دارد.شاهدان عینی در استان موصل تاکید کردند که تروریست های داعش، مردان موصل را مجبور کردند که همسران و دخترانشان را به عقد مبارزان داعش در آورند.تعدادی از افراد مسلح داعش با در دست داشتن بلندگو از اهالی موصل خواستند که زنان و همسرانشان را به عقد مبارزان این گروه تروریستی در آورند.

داعشی ها دو دادگاه شرعی در موصل ایجاد کرده اند که کار آن صدور و اجرای احکام ظالمانه در حق اهالی این شهر است.قضات این دادگاه تروریست هایی هستند که تابعیت پاکستانی داشته و جلادان آن نیز بیشتر تابعیت عربی دارند و برای کسانی که از تحویل دختران خود و جهاد نکاح آنان خودداری می­ کنند مجازات شلاق با زنجیرهای آهنی را در نظر گرفته و به اجرا در می آورند.

حارث الضاری رییس هیات موسوم به علمای مسلمین که جماعتی تکفیری است از زنان موصل و جهان عرب خواسته است برای جهاد نکاح با جنگجویان داعش داوطلب شوند.تبریز - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان گفت: با هدف تامین آب مزارع کشاورزی کانال آبرسانی کشاورزی روستای مهترلوی این شهرستان به بهره برداری رسید.

 
علی علیمحمدی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از این کانال افزود: برای جلوگیری از هدر روی آب کشاورزی در مسیر انتقال به مزارع این طرح به طول یک کیلومتر با یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعتباراز سوی مدیریت جهاد کشاورزی ورزقان احداث شده است.

وی گفت: 60 هکتار از اراضی این روستا تحت پوشش این کانال آب قرارگرفت.


 


مدیر پایگاه اطلاع رسانی خاروانا در جمع ارسبارانیهای مقیم مرکزکه جهت شرکت در مراسم اربعین مرحوم کربلائی سعدالله علیزاده در هئیت حضرت موسی بن جعفر (ع) گردهم آمده بودند مطلبی به شرح زیر اعلام نمودند .ضمن این که ما مسلمانان هر گونه حمله تروریستی را محکوم می کنیم و به دشمنان اسلام به خصوص به دشمنان شیعه اعلام می داریم دست از این گونه اعمال کثیف و زشت خود بردارند وما مطمئین هستیم شعیه هرگز اجازه نخواهد داد با احساسات هزاروچهارصدساله ما که متوجه عتبات عالیه است آسیب ببیند و ما امید واریم کشور عراق مرصاد این گروه جنایتکارشود و جوانان ما برای دیدن نابودی گروه داعش لحظه شماری می کنند.

 ابو عمر قنطوش فرمانده عملیات غرب داعش توسط تک تیراندازهای جیش المهدی شکار شد.
به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، ابو عمر قنطوش فرمانده عملیات غرب داعش توسط تک تیراندازهای جیش المهدی شکار شد.
 

رئیس تیم پزشکی رئیس مجلس خبرگان رهبری به تشریح آخرین وضعیت درمانی وی پرداخت.

"خیبرآنلاین" -فضل‌الله صفی رئیس تیم پزشکی آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در به تشریح آخرین وضعیت درمانی وی پرداخت و گفت: وضعیت ایشان تغییری نکرده و همچون گذشته است.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه قلب و کلیه آیت‌الله مهدوی‌کنی مشکلی ندارد و مشکل اصلی مغزی است، در پاسخ به این سؤال که نتیجه قطعی درمان‌ها کی مشخص خواهد شد، گفت: چیزی معلوم نیست، شاید هفته‌ها و ماه‌ها طول بکشد، البته تیم پزشکی همچنان روند درمان را پیگیری می‌کند.

همچنین یکی از نوه‌های آیت‌الله مهدوی کنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: وضعیت ایشان تغییری نکرده و ما باز از مردم می‌خواهیم برای سلامتی و بهبودی آیت‌الله مهدوی کنی دعا کنند.

وی اظهار داشت: درمان آیت‌الله مهدوی‌کنی همچنان ادامه دارد ولی هنوز تغییری صورت نگرفته است.


 
آوای ورزقان: بهسازی و مسیر گشایی جاده دسترسی مزارع روستاهای  شهرستان ورزقان بطول 35 کیلومتر
 
علی علیمحمدی مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان گفت : بیشتر مزارع دیم روستاهای این شهرستان به دلیل نبود جاده دسترسی مناسب ،رفت و آمد ماشین آلات و ادوات کشاورزی را دچار مشکل می کند و این باعث افزایش هزینه های تولید محصولات کشاورزی و حمل نقل و بازار رسانی محصولات برداشت شده با محدودیت مواجه میگرددکه بازگشایی جاده های بین مزارع می تواند در بحث مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان نقش عمده ای ایفاد نماید.

به گزارش آوای ورزقان، علی علیمحمدی مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان گفت : بیشتر مزارع دیم روستاهای  این شهرستان به دلیل نبود جاده دسترسی مناسب ،رفت و آمد ماشین آلات و ادوات کشاورزی را دچار مشکل می کند و این باعث افزایش هزینه های تولید محصولات کشاورزی و حمل نقل و بازار رسانی  محصولات برداشت شده با محدودیت مواجه میگرددکه  بازگشایی جاده های بین مزارع می تواند در بحث مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان  نقش عمده ای ایفاد نماید فلذا با همکاری مجتمع مس سونگون این شهرستان ، و بدون تخصیص اعتباردولتی ، در حوزه مسیرگشایی جاده های دسترسی بین مزارع به طول نزدیک 35کیلومتردر روستاهای کیقال و بر ملک  زمینه لازم برای تحول کشاورزی منطقه و افزایش تولید محصولات در حوزه های مختلف کشاورزی آن فراهم گردیده است.

علی محمدی  اظهار امیدواری کرد: درسال فرهنگ و اقتصاد و عزم ملی با مدیریت جهادی  با همت بیش از پیش کارشناسان این مدیریت ،در ارتقاء خدمت رسانی به تولید کنندگان بخش کشاورزی در راستای اهداف دولت تدبیر و امید بیش از پیش عملی تر گردد . آوای ورزقان: افتتاح واحد اماکن دامی در شهرستان ورزقان
علی علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان گفت: 500 واحد اماکن دامی در شهرستان از محل اعتبارات تسهیلات ویژه مناطق زلزله زده با نظارت مهندسین ناظر امور دام در حال احداث می باشند که شاهد افتتاح آن در هفته دولت خواهیم بود .

به گزارش آوای ورزقان، علی علیمحمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان  ورزقان گفت: همزمان با شروع هفته  جهاد کشاورزی درسومین روز  با حضورنماینده محترم و  جمعی از مسئولین ادارات شهرستان تعداد یک واحد اماکن دامی در سطح 120متر مربع با اعتباری بالغ بر 180 میلیون ریال از محل تسهیلات اعتباری نوسازی اماکن دامی   افتتاح وبه بهره برداری رسید.مدیر جهاد کشاورزی ورزقان گفت در این راستا  همچنین  500 واحد اماکن دامی در شهرستان از محل اعتبارات تسهیلات ویژه مناطق زلزله زده با نظارت مهندسین ناظر امور دام در حال احداث می باشند که شاهد افتتاح آن  در هفته دولت خواهیم بود . 

 صدور حکم جهاد از سوی مراجع عالیقدر ،در پی یورش گروه تروریستی داعش به عراق ،مرا به یاد جنگهای ده ساله ایران و روسیه تزاری انداخت که علی رغم تاکیدات مراجع عظام آن زمان ،مردم به علت عدم آشنائی با فنون جنگی و نداشتن تجهیزات مدرن لازم و کافی نتوانستند مقاومت جدی داشته و از درک عمق فاجعه عاجز مانده و موفق به سد نمودن تجاوزات روسیه تزار نشدند و داستانی پیش آمد که بسیار زجرآور و ننگین است بطوریکه بخش عظیمی از پیکر کشورمان جدا شدند ولی تا این ساعت خوشبختانه جوانان و اقشار مختلف عراق از علما تبعیت عالی داشته و بیش از یک میلیون نفر برای جنگ با تروریستها اعلام آمادگی نموده اند

از چند روز پیش همه شنیده ایم که گروهی بنام داعش (دولت اسلامی عراق و شام ) بعد از سوریه به عراق یورش برده و بخشهائی از آن را تصرف کرده و اگر مقاومتی از سوی عراقیها صورت نگیرد اشتهای سیری ناپذیرش تمامیت ارضی وسیاسی عراق و به دنبالش برخی از دیگر کشورها را خدشه دار خواهد ساخت این گروه مخالف تشیع بوده و سعی دارد با بهانه انگیزه و مشی اسلامی حکومت شیعی عراق را برکنار و دولتی خود ساخته در سرزمین عراق و سوریه برپا کند از سوی بعضی از کشورهای مسلمان منطقه نیز مورد حمایت است در حالی که اگر درست ریشه یابی شود یقینا" عاملی از سوی غرب و امریکا می باشد که با نام و منش به ظاهر اسلامی گامهائی بر خلاف منافع مسلمین برداشته و بهانه هائی به غربیها می دهد تا همچنان خاورمیانه را ملتهب جلوه داده و بر حضورشان در این منطقه استراتژیک تاکید و استمرار بخشند وای بر حال دول اسلامی که بجای حل اختلافات داخلی خودشان ، دست به دامن غرب و امریکا می شوند تا هم منابعشان چاپیده شود و هم زیر سلطه آنها به زندگی ذلت بارشان تداوم بخشند در این راستا مواردی محتمل است که اشاره می گردد:

1- این حمله تروریستی که با حمایت مستقیم عوامل رژیم ساقط شده صدام ، حاکمان برخی از کشورهای مسلمان نشین و... برای ایجاد فاصله مابین کشورهای دوست سوریه انجام می گیرد تا در سوریه این گروه خونخوار وخشن بر مطامع حامیان اصلی خود برسد

2- دولت عراق که یک دولت شیعی طرفدار سوریه و ایران می باشد از هم بپاشد و نتواند بعنوان دولتی مقتدر ،نمونه و موفق در منطقه عرب زبان تداوم فعالیت داشته و پایدار بماند

3- با تضعیف دولتین عراق وسوریه و به دنبال آن حزب الله لبنان ،موانع اصلی زیاده خواهیهای اسرائیل را برطرف ساخته و همچنان مورد حمایت امریکا و غرب باقی بمانند و در مواقع مورد نیاز غرب به عنوان قشون خط شکن آنها عمل کنند

4- غرب وامریکا بجای اعزام نیروهای خودی به خاورمیانه برای تسلط بر این منطقه انرژی خیز و استراتژیک،متاسفانه از دست نشانده های خودشان که امروز با نام اسلام خواهی وتدین وارد معرکه شده اند استفاده می کند و بعد ،از دولت مورد تعرض هم انتظار دارند که از آنها کمک بخواهد با این فرض،حامیان واقعی تروریستها(غرب و امریکا) هم هزینه کمتری برای تسلط بر منطقه داشته باشند و هم هزینه به ظاهرمساعدت به منطقه را که در واقع نوع دیگری از تعرض و تعدی می باشد از دول مورد بحث اخذ کنند

5- با توجه به اختلافات دولت شیعی عراق و بخشی از بدنه اهل تسنن بویژه طرفداران حزب بعث منتسب به صدام حسین،گروه تروریستی داعش ،این فرصت را یافته تا با هماهنگی افراد و نیروهای باقیمانده ارتش صدام ،این حمله را طراحی و با حمایت کشورهای همسایه طرفدار رژیم سابق و حامیان غربیش و به مورد اجرا گذاشته است

6- موارد دیگری نیز از جمله اینکه برای نابودی گروههای تکفیری که احتمال بروز خطرات غیر قابل پیش بینی از جانب آنها در آینده وجود دارد این طرح اجرا می گردد تا وسیله ارتش عراق آنها ریشه کن شوند که بعید به نظر می رسد

با عنایات به مطالب فوق باید قبول کنیم که افراط و تفریط برخی از حاکمان دول عربی و دامن زدن بر اختلاف مابین ملل مسلمان این فرصت طلایی را در اختیار مخالفین ملل آزاده در جهان می گذارد تا آنها با نام مبارزه با تروریزم و حمایت از دموکراسی خواهی در خاورمیانه بر حضورشان در منطقه بیفزایند و آنها حامی آزادی باشند و ملل بیچاره منطقه تروریست و حامی این پدیده نامبارک و ننگ آور تلقی شوند آیا وقت آن نرسیده است که حکام این کشورها دور هم جمع شوند و بجای رعایت منافع غربیها و امریکا،به فکر ملل خود بوده و از امکانات خدادادیشان برای رفع محرومیتهای موجود منطقه که نتیجه نابخردی و بی عقلی همان حکام می باشد استفاده نمایند؟

رهبران گروه تروریستی داعش می دانند که پشت این قضایا چه مسایلی پنهان شده است و چرا از این همه نیروی به ظاهر مسلمان برای نابودی کشورهای مسلمان نشین بهره برده می شود ولی صد افسوس که در طرف مقابل ،یا رهبران کشورهای حامی تروریزم واقعا" نمی دانند که چکار می کنند و یا اینکه دانسته در کنار این پدیده شوم و بانیان اصلی آن قرار گرفته اند و سعی در تخریب خاورمیانه و دیگرمناطق مسلمان نشین دارند

این شاید باز آخرین تئوری انگلیس و امریکا نباشد که از منابع خود مسلمانان بر علیه خودشان استفاده می شود هم اسلام را بدنام می کنند و هم از وحدت مسلمانان جلوگیری می شود و هم با این اقدامات مخرب بر فزونی محرومیتها و محدودیتهای مسایل فرهنگی ،اجتماعی ،اقتصادی و ... اثرگذاری می کنند

آیا عمل به اسلام واقعی این است که امروز در بین حدود 50 کشور اسلامی رایج است که شاهدش هستیم؟ خدا بهتر از همه می داند و خدا با عالمان و متقیان است جالب است که در مقابل درخواست دولت عراق از امریکا برای کمک به او در مبارزه با تروریسم،دولت اوباما شروطی تعیین و تقریبا" دولت عراق را سبب بروز اینگونه اقدامات تروریستی اعلام می کند

صدای ورزقان

 علی اکبرزاده 
آذربایجان شرقی می تواند به بزرگترین قطب
 
اقتصادی کشور تبدیل شود
 
تبریز- خبرگزاری مهر: رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: آذربایجان شرقی می تواند به بزرگترین قطب اقتصادی کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نجاتی ظهر شنبه در دیدار با اعضای خانه صنعت،معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: خط و مشی سازمان را هماهنگ تر از گذشته با انتظارات بخش خصوصی و فعالان تجاری و اقتصادی هماهنگ تر می کنیم.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم هدایت صنایع کشور بخصوص آذربایجان شرقی به سمت توسعه شبکه های کسب و کار گفت: ایجاد بنگاه های بزرگ و زودبازده اقتصادی تا حد زیادی می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه را حل کند.

نجاتی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: حمایت از صنایع پایین دستی نیز یکی دیگر از اولویتهای مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی است که این مهم نیز می تواند توسعه ایران اسلامی به سمت توسعه و پیشرفت را شتاب بخشد.

رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در پایان بر لزوم افزایش تولید در واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: از دیگر اولویت های مهم  سازمان صنعت،معدن و تجارت آذربایجان شرقی می توان به تعريف برنامه و تدوين چشم انداز توسعه اي استان در حوزه صنعت، معدن و تجارت، ايجاد امكانات زيرساختي در اين حوزه و توانمند سازي واحدهاي توليدي اشاره کرد.رحمتی:
 
ترویج فرهنگ مهدویت راهکار اساسی مقابله با جنگ نرم است/ لزوم توجه به مدیریت جهادی برای اعتلای دینی,
 
ورزقان – خبرگزاری مهر: شهردار ورزقان ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار را راهکار اساسی درمقابله با جنگ نرم دشمنان و تهاجم فرهنگی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران رحمتی شادباد شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اعیاد بزرگ شعبانیه گفت: گسترش و تعمیق فرهنگ انتظار یگانه منجی عالم بشریت در شرایط ایستادگی استکبار جهانی در مقابل اسلام برای از بین بردن ارزش های اسلامی، امری ضروری است.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه ویژه به موضوع فرهنگ تاکید کرد: دراین عرصه باید مدیریت جهادی برای اعتلای فرهنگ دینی در دستور کار مسوولان قرار گیرد و هم افزایی نیروها و امکانات نهادهای مرتبط با این حوزه می تواند به تسریع روند تحقق دستورات

رهبری منجر شود.

شهردار ورزقان با اشاره به برنامه های فرهنگی این مجموعه و تلاش برای تحقق فرمایشات معظم له در عرصه های فرهنگی و اجتماعی گفت: اعیاد نیمه شعبان یادآور روزی بزرگ است که جهان از شر ستمگران پاک و زمین پر از عدل و داد می شود و مردم ورزقان نیز به جهت زنده نگه داشتن این فرهنگ و در آرزوی این پیروزی بزرگ اقدام به برگزاری مراسم فرهنگی و نکوداشت ولادت ولی عصر (عج) می پردازند.صدها نفر از جوانان عراقی برای دفاع از کشور خود داوطلب شدند.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، در پی اعلام علمای عراق مبنی بر جهاد مردم، تعداد زیادی از جوانان شهرهای مختلف این کشور به طور داوطلبانه عازم جنگ با تروریسـت‌های داعش شدند.
تاريخ : 24 / 3 / 1393برچسب:داعش ,سعید علیزاده ,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 17:29 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:


مدیر پایگاه اطلاع رسانی خاروانا در جمع ارسبارانیهای مقیم مرکزکه جهت شرکت در مراسم اربعین مرحوم کربلائی سعدالله علیزاده در هئیت حضرت موسی بن جعفر (ع) گردهم آمده بودند مطلبی به شرح زیر اعلام نمودند .ضمن این که ما مسلمانان هر گونه حمله تروریستی را محکوم می کنیم و به دشمنان اسلام به خصوص به دشمنان شیعه اعلام می داریم دست از این گونه اعمال کثیف و زشت خود بردارند وما مطمئین هستیم شعیه هرگز اجازه نخواهد داد با احساسات هزاروچهارصدساله ما که متوجه عتبات عالیه است آسیب ببیند و ما امید واریم کشور عراق مرصاد این گروه جنایتکارشود و جوانان ما برای دیدن نابودی گروه داعش لحظه شماری می کنند.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آوای ورزقان: جشن بزرگ نیمه شعبان در ورزقان برگزار شد
آوای ورزقان: جشن بزرگ نیمه شعبان در شهرستان ورزقان توسط سپاه ناحیه ورزقان و با حضور گسترده مردم و مسئولان و همچنین بسیجیان شهرستان برگزار شد.

به گزارش آوای ورزقان، جشن بزرگ نیمه شعبان در شهرستان ورزقان توسط سپاه ناحیه ورزقان و با حضور گسترده مردم و مسئولان و همچنین بسیجیان شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سرهنگ پاسدار بیت اله بنی هاشمی فرمانده سپاه ناحیه ورزقان ضمن تبریک جشن بزرگ نیمه شعبان، پیروی و گوش به فرمان ولی فقیه بودن را بزرگترین نمونه انتظار امام زمان (عج) برشمرد و گفت: امروز منتظران واقعی کسانی هستند که پیروی محض از ولایت فقیه خود می کنند.
در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه شهرستان ورزقان در سخنانی ضمن تبریک نیمه شعبان گفت: روحیه شیعیان باید روحیه ولایی باشد آن طوری که امام زمان از ما انتظار دارند.
وی گفت: باید طوری زندگی کنیم چه در جامعه و چه در خانواده که سبک زندگی مان مطابق با مهدویت باشد و فرهنگ زندگی در جامعه ما مطابق با انتظارات امام زمان (عج) باشد.
مولودی خوانی و برپایی ایستگاه صلواتی و پخش شیرینی و شربت و آش نذری از دیگر بخش های این مراسم باشکوه در شهر ورزقان بود.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

داعش با عنوان حکومت اسلامی عراق و شام درسال 2012 میلادی متولد گردید و به سرعت به یکی از جنایت کار ترین گروه های تروریستی حاضر در سوریه و عراق تبدیل شد؛ اقدامات اخیر این گروه در موصل موجب شده تا رسانه ها نگاهی ویژه به این گروه و رهبر آن داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رهبر داعش فردی است به نام "ابوبکر البغدادی" که در سال 1971 در شهر سامرا به دنبا آمده است. وی در سال 2003 میلادی و بعد از حمله آمریکا به عراق به نیروهای القاعده پیوست. اما در سال 2005 بازداشت شد و در سال 2009 نیز از زندان آزاد شد. بغدادی از زمان تا کنون گروه های زیادی را تشکیل داده که آخرین مورد آن داعش است.

دیلی تلگراف در گزارشی در این رابطه می نویسد: داعش در ابتدای پیدایش شروع به انجام عملیات های تروریستی در عراق کرد و بعد از آنکه جبهه النصره (دیگر گروه تروریستی حاضر در سوریه) حاضر نشد با این گروه ائتلاف کند اختلافاتی میان آنها بوجود آمد و از همین رو "ایمن الظواهری" رهبر القاعده، از داعش خواست تا سوریه را رها کرده و بر تحولات عراق تمرکز داشته باشد.

شاید از نام داعش اینطور برداشت شود که اعضای آن را چهره هایی افراطی کشورهای عربی تشکیل داده اند اما روزنامه دیلی تلگراف می نویسد که اغلب اعضای این گروه تروریستی را افراطیون غربی تشکیل می دهند و بیش از 80 درصد افراطوینی که از کشورهای اروپایی و آمریکا راهی سوریه می شوند به عضویت این گروه درمی آیند.

بر اساس این گزارش، داعش اغلب اقدامات خود را از روی عملیات های القاعده بازسازی می کند و در نظر دارد که عملیات هایی را در خارج از عراق و سوریه انجام بدهد. از آنجا که اغلب نیروهای این گروه را تروریست های خارجی تشکیل می دهند کشورهای غربی نگران بازگشت آنها به زادگاهشان هستند.

در همین رابطه موسسه ای به نام "سوفان" در نیویورک پیش بینی کرده که در حدود 12 هزار تروریست خارجی در سوریه در حال جنگ هستند که بیش از سه هزار نفر آنها از کشورهای غربی وارد سوریه شده اند. بر اساس اعلام این مرکز تحقیقاتی بیش از 80 درصد از افرادی که از غرب وارد سوریه شده اند به گروه داعش پیوسته اند.

هر چند عمده اقدامات این گروه تروریستی در سوریه بوده اما داعش از چند روز قبل به سراغ عراق آمده و بویژه در دو روز اخیر در موصل اقدامات تروریستی فراوانی را انجام داده است.

البغدادی کیست؟

از ابوبکر البغدادی تنها یک و یا دو عکس آنهم از زمانی که در کمپ بوکا زندانی بود، وجود دارد. ابوبکر البغدادی در سال 1971 و ظاهرا در خانواده ای معروف در شهر سامرا متولد شد. بر اساس زندگینامه ای که از وی در سایت های اینترنتی جهادی ها منتشر شده است، البغدادی مدرک دکترای خود را در رشته علوم اسلامی از دانشگاه بغداد کسب کرده اما به صورت رسمی یک حقوقدان و دانش آموخته حقوق است. البغدادی تا مدت ها خود را با نام مستعار "دکتر دعا" معرفی می کرد.

پس از تهاجم ارتش آمریکا به عراق در سال 2003 بود که البغدادی همه کارهای خود را رها کرده و بلافاصله به شاخه القاعده در عراق به رهبری ابومصعب زرقاوی پیوست اما در این مورد که وی در دوران زرقاوی چه نقشی بر عهده داشته تا به امروز اطلاعات دقیقی در دست نیست. به هر حال پس از مرگ زرقاوی بود که البغدادی به رهبری القاعده عراق که در آن زمان "دولت اسلامی عراق" نامیده می شد رسید.

داعش ساخته و پرداخته کیست؟

چندی قبل روزنامه تایمز لندن در مقاله ای تصریح کرد: مهمترین گروه تروریستی در عراق را افسران امنیتی امریکا پایه گذاری کرده اند.

در این گزارش آمده است؛ در سال 2005 نیروهای ایالات متحده بر اساس یک پروژه از پیش طراحی شده و هدفمند، مرد 33 ساله ای به نام "ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری" را که یک کشاورز ساده، اما جاه طلب و ماجراجو بود، شناسایی کرده و با اتهامات کلیشه ای، او را به ابوغریب فرستادند.ابراهیم البدری، به صورت هدفمند با سران تندرو القاعده در یک سلول حبس شد و در مدت سه ماه، از یک کشاورز سنی، به یک سلفی تندرو تغییر شخصیت داد. او هنوز از زندان آزاد نشده بود که لقب ابوبکر البغدادی را برای خود برگزید.

ابوبکر البغدادی 

 این گروه (داعش) تا سال 2010 هیچ فعالیتی نداشت، اما پس از فرا رسیدن زمان خروج ارتش امریکا از عراق، آنها بمبگذاری ها و ترورها را آغاز کردند. با آغاز بحران سوریه و دخالت ترکیه، عربستان و قطر در ناآرامی های این کشور، گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام، با نام مخفف داعش نیز بزرگتر شد و بر مرکز و غرب عراق سایه انداخت.

این سازمان که به منابع مالی و کمک های تسلیحاتی شیوخ عرب دسترسی داشت، هزاران نفر از سلفی های آموزش دیده در پاکستان و افغانستان را نیز جذب کرد. آنها با دلگرمی به پشتیبانی مستقیم عربستان و ترکیه و کمک های اطلاعاتی افسران سیا در عراق، چندین عملیات جسورانه انجام دادند که یکی از آنها حمله به 8 زندان در عراق، از جمله زندان ابوغریب بود.آنها حدود 500 زندانی ابوغریب را که عمدتا از سلفی های انتحاری بودند، فراری دادند و از همان ها برای حمله به مناطق شیعه نشین استفاده کردند.

تایمز تصریح می کند که درست از زمانی که این 500 سلفی انتحاری متواری شده اند، حملات تروریستی به شیعیان به میزان چشمگیری افزایش یافته و به 30 حمله در یک ماه رسیده است.پنتاگون و وزارت خارجه امریکا در سال 2011 نام البغدادی مشهور به ابودعا را در لیست افراد خطرناک و تحت تعقیب قرار داده و برای دستگیری او پاداش 10 میلیون دلاری تعیین کردند. این اقدام امریکا موهبتی بزرگ برای البغدادی بود تا او به عنوان یکی از سران گروه های سلفی مطرح شود. با این اقدام، به البغدادی بهانه داده می شود تا رفت و آمدها و تماس های او پنهان بماند و توجیهی باشد برای حضور نیافتنش در انظار . به این ترتیب او از خطر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی عراق و کردها دور می ماند.

البغدادی از آن پس، مسئولیت بیش از صد انفجار تروریستی را بر عهده گرفته که وحشیانه ترین آنها بمبگذاری در حله بود که حدود 114 کشته بر جای گذاشت.

 تاريخ : 23 / 3 / 1393برچسب:داعش,کشور عراق,عشایر ,پایگاه اطلاع رسانی خاروانا, | 11:56 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش مشرق، بامداد سه‌شنبه، به‌ناگاه انتشار يك خبر توجه جهانيان را به خود جلب كرد: گروهك تروريستي داعش، متشكل از نيروهاي تكفيري و نيروهاي سابق گارد رياست‌جمهوري صدام‌، ديكتاتور مخلوع و معدوم عراق، پس از يورش ناكام به سامرا، اين بار شهر نفتخيز موصل را هدف حملات خود قرار داد. داعش روز سه‌شنبه موصل را تصرف كرد و به سوي استان صلاح‌الدين لشكر كشيد. اين بحران هم‌اكنون نيز ادامه دارد و نيروهاي امنيتي عراق در حال مقابله با ستيزه‌جويان تكفيري داعش هستند.

در حالي‌كه پارلمان عراق، امروز نشست فوق‌العاده‌اي را جهت بررسي اوضاع امنيتي اين كشور برگزار مي‌كند، درگيري ارتش با گروه تروريستي داعش در استان‌هاي الانبار، صلاح‌الدين و كركوك ادامه دارد. همچنين يك منبع امنيتي در شهرستان خانقين در استان ديالي روز چهارشنبه اعلام كرد: نيروهاي پيشمرگ از منطقه كردستان عراق وارد اين منطقه شده‌اند كه برخي از آنها گردان‌هاي ويژه ضد ترور هستند.

اين منبع كه خواست نامش فاش نشود، گفت: اين نيروها در حالت آماده‌باش كامل بسر مي‌برند و در صورتي كه به آنها فرمان داده شود، آماده مداخله هستند. وي پيش‌بيني كرد در سايه تحولات امنيتي كه ايجاب مي‌كند تدابير دفاعي اتخاذ شود پيشمرگ‌ها در بيشتر مناطق درگير در ديالي در آينده نزديك مستقر شوند. نيروهاي پيشمرگ 2 روز قبل وارد شهر جلولا، در70 كيلومتري شمال شرق بعقوبه شدند و براي برقراري ثبات امنيتي به همراه ارتش و پليس خودروهاي گشتزني مشتركي را به‌كار گرفتند. در همين حال منابعي از پليس عراق اعلام كردند پس از ورود نيروهاي داعش به بيجي، نيروهاي دولتي عراق و شبه‌نظاميان محلي توانستند اين حمله را دفع كنند و نيروهاي داعش مجبور به عقب‌نشيني شده‌اند. يك منبع در پليس استان صلاح‌‌الدين عراق پيش‌تر با بيان اينكه افراد مسلح داعش از سه‌شنبه شب در اطراف شهرستان بيجي در شمال تكريت مستقر شده‌اند، اعلام كرده بود آنها مقر دادگاه و ساختمان پليس بيجي را به آتش كشيدند اما پالايشگاه بيجي همچنان تحت كنترل نيروهاي امنيتي است.

منع آمد و شد در بغداد/ درگيري در اطراف سامرا/ درگيري‌هاي پراكنده در استان ديالي/ داعش خطاب به مالكي: هدف ما بغداد نيست بلكه كربلا و نجف است +نقشه مناطق اشغال شده در عراق و سوريه
نقشه مناطق اشغالي در عراق و سوريه توسط داعش


اين منبع اظهار كرد نيروهاي داعش سلاح‌هاي نيروهايي از ارتش را تحت كنترل خود درآورده‌اند. اخباري نيز مبني بر كنترل افراد مسلح داعش بر نيروگاه برق در بيجي در شمال تكريت منتشر شده است. وزارت دفاع عراق نيز اعلام كرد نيروهاي ويژه راهي شهر موصل شده‌اند تا اعضاي داعش را بيرون برانند. نوري مالكي، نخست‌وزير عراق نيز به فرماندهان بخش‌هاي نظامي دستور داد هر كس پست خود را رها كند بازداشت كرده و پرونده وي را به دادگاه‌هاي نظامي ارجاع دهند. فيان دخيل، از نمايندگان ائتلاف كردستان عراق اعلام كرد اتاق عمليات مشتركي ميان نخست‌وزير و رياست منطقه كردستان عراق تشكيل شده است تا اوضاع استان نينوا را مورد بررسي قرار دهد.

اگرچه ديروز عمليات پاكسازي موصل از تروريست‌هاي داعش آغاز شد اما آنها در حمله‌اي ديگر نقاط مهم شهر تكريت مركز استان صلاح‌الدين را به تصرف خود در آوردند. پخش برنامه‌هاي شبكه تلويزيوني صلاح‌الدين در شهر تكريت بعد از سقوط اين شهر از سوي داعش متوقف شد. منابع امنيتي اعلام كردند: نيروهاي وابسته به داعش بعد از درگيري گسترده با نظاميان ارتش عراق در مركز اين شهر توانستندكنترل اين شهر را به دست گيرند هرچند ساعتي بعد  اين شهر در كنترل نيروهاي ويژه عراقي قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبكه تلويزيوني العراقيه، رئيس سازمان مبارزه با تروريسم عراق اعلام كرد نيروهاي ويژه پس از تار و مار كردن عناصر مسلح داعش، كنترل تكريت را به دست گرفتند. شبكه الميادين نيز گزارش داد جنگنده‌هاي ارتش عراق به محل تجمع تروريست‌هاي داعش در شرق شهر تكريت حمله كرده‌اند.

عشاير تكريت هم پس از تصميم به مقاومت در برابر داعش از ورود شبه‌نظاميان اين گروه به ناحيه‌اي در مركز تكريت جلوگيري كردند. يك منبع پليس گفته مردم و خانواده‌هاي منطقه العلم پس از عقب‌نشيني نيروهاي ارتش تصميم به دفاع از منطقه خود گرفتند كه به درگيري‌هاي شديد بين عشاير و داعش منجر شد.

منع آمد و شد در بغداد/ درگيري در اطراف سامرا/ درگيري‌هاي پراكنده در استان ديالي/ داعش خطاب به مالكي: هدف ما بغداد نيست بلكه كربلا و نجف است +نقشه مناطق اشغال شده در عراق و سوريه


پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پيرو خبر قبلي در خصوص قول مساعد وزير محترم راه و شهرسازي مبني بر مرمت و آسفالت راه اصلي ورزقان بطرف خاروانا اخيراً اعتباري حدود 40 ميليارد ريال براي اين منظور در نظر گرفته شده و انشاالله از هفته آينده عمليات روكش آسفالت و مرمت و اصلاح برخي نقاط حادثه خيز از سمت خاروانا به طرف سه راهي آستمال بطول حدود 25 كيلومتر آغاز خواهد شد.

     امن زاده بخشدار خاروانا با اعلام اين مطلب افزود مسئولين اداره راه و شهرسازي همچنين عمليات روكش آسفالت از سمت ورزقان تا مزرعه شادي را در دستور برنامه عملياتي خود در سال جاري دارند كه انشاالله با عنايت خداوند متعال اين اقدامات گامي در جهت تسهيل دسترسي به اين بخش محروم شود.

وبلاگ اطلاع رسانی خاروانا از تمام مسئولین به خصوص وزیر محترم دولت تدبیر وامید تقدیر و تشکرمی نماید.

منبع روابط عمومی بخشداری خارواناپایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

رئیس تیم معالج آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به ورود پروفسور سمیعی به روند درمان رئیس مجلس خبرگان، گفت: پروفسور سمیعی نسبت به بهبود بیماری آیت‌الله مهدوی کنی امیدوار نیست.
 
 خبرگزاری ایسنا: رئیس تیم معالج آیت‌الله مهدوی کنی با اشاره به ورود پروفسور سمیعی به روند درمان رئیس مجلس خبرگان، گفت: پروفسور سمیعی نسبت به بهبود بیماری آیت‌الله مهدوی کنی امیدوار نیست.دکتر صفی اظهار کرد: وضعیت آیت‌الله مهدوی کنی تغییر خاصی نسبت به روزهای گذشته نداشته است.

وی افزود: وضعیت قلبی، فشار خون و ضربان قلب ایشان بسیار خوب است اما شرایط نورولوژیک و هوشیاری تغییری نکرده است. باید تا ساعات یا روزهای آینده صبر کرد اما با همه اینها چندان جای امیدواری نیست.صفی درباره اخبار مربوط به حضور پروفسور سمیعی (یکی از برجسته‌ترین متخصصان مغز و اعصاب) برای معاینه آیت‌الله مهدوی کنی نیز گفت: پروفسور سمیعی برای شرکت در یک کنگره به ایران آمده است و به درخواست اعضای خانواده آیت‌الله مهدوی کنی، برای ملاقات با ایشان به بیمارستان آمدند.

وی ادامه داد: پروفسور سمیعی نیز روند معالجه تیم پزشکی را تأیید و مطلوب ارزیابی کردند. نظر ایشان نیز همین بود که وضعیت آیت‌الله مهدوی کنی خیلی امیدوارکننده نیست.

هشت روز از بستری آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در بیمارستان می‌گذرد. وی از بعدازظهر چهارشنبه - 14 خرداد - پس از بازگشت از مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر، دچار عارضه قلبی شد و به بیمارستان بهمن تهران انتقال یافت.

  
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فعالیت های گروه داعش در عراق، نتیجه مداخلات استکبار جهانی و همراهی متحدانش در منطقه است.
 

خبرگزاری ایرنا: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فعالیت های گروه داعش در عراق، نتیجه مداخلات استکبار جهانی و همراهی متحدانش در منطقه است.  
 
سردار سرتیپ ˈحسین سلامیˈ روز پنجشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه فرمانده و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، به خبرنگاران افزود: این مداخلات نیز همانند سوریه، با مشارکت مردم و آمادگی عراق ناکام خواهد ماند. وی خاطرنشان کرد: فعالیت های گروه داعش نشانه سیاست های استکبار جهانی و محصول مداخلات منطقه ای آنهاست که ملت های مسلمان منطقه را دچار مشکل کرده است. وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز قدرتمندتر از هر زمانی است و دشمنان این ملت در ضعیف ترین مواضع خود قرار دارند.

سلامی با تاکید بر آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای مقابله با هر گونه توطئه و تهاجم بیگانگان، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره با فرض هر گونه تهدید و مقابله در سطوح مختلف جهانی، قدرت دفاعی خود را آماده کرده است.
 
وی افزود: سپاه پاسداران سیاست های دفاعی خود را منفعل از گفتمان دشمن طراحی نکرده بلکه همواره آماده و مهیا برای هر گونه تهدید است.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ساختار سپاه پاسداران متکی بر دانش و علم خود است و نگران هیچ گونه تهدیدی نیست.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

آقایان چیت چیان امروز در بازدید از مکان ساخت این سد گفت: مرحله اول و دوم مطالعات این طرح به پایان رسیده و هم اکنون با اعتبارات داخلی این وزارتخانه ، عملیات اجرایی جاده دسترسی و تجهیز کارگاه این سد آغاز شده است . اعتبار این طرح امسال 25 میلیارد ریال بود که این رقم به بیش از 60 میلیارد ریال افزایش یافت.همچنین وزیر نیرو در ادامه سفر خود ، به شهرستان ورزقان رفت و در نشستی ، از ایجاد نیروگاه 50 مگاواتی برای توسعه اقتصادی این شهرستان خبر داد.
آقای چیت چیان افزود: مطالعات طرح فاضلاب شهری ورزقان به پایان رسیده است و امسال عملیات اجرایی آن آغاز می شود. وی احداث چند مجتمع آبرسانی در روستاهای زلزله زده ورزقان و تسریع در عملیات اجرایی سد حاجیلار را از برنامه های وزارت نیرو در این شهرستان برشمرد.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

بریز - ایرنا - وزیر نیرو گفت: برای کمک به توسعه اقتصادی شهرستان ورزقان، نیروگاه 50 مگاواتی در این شهرستان ایجاد می شود.

 

حمید چیت چیان روز پنجشنبه در نشستی با مسوولان استان و شهرستان ورزقان اعلام کرد: همچنین مطالعات فاضلاب شهری این شهرستان به پایان رسیده و امسال عملیات اجرایی آن در دستور کار وزارت نیرو است.

وی افزود: احداث چند مجتمع آبرسانی در روستاهای زلزله زده این شهرستان، تسریع در عملیات اجرایی سد حاجیلار و سدهای دیگر این شهرستان از اولویت های برنامه وزارت نیرو است.

چیت چیان گفت: برای تحقق سریع این طرح ها در شهرستان ورزقان باید بخش خصوصی وارد عمل شود تا بتوانیم خواسته های به حق مردم و مسوولان شهرستان را عملی سازیم.

حجت الاسلام مسعود مهدوی امام جمعه ورزقان هم در این نشست خواستار توجه بیشتر به زیر ساخت های آب آشامیدنی روستایی و شهری به خصوص در روستاهای زلزله زده شهرستان شد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به وجود پتانسیل های معدن مس و طلا، ایجاد نیروگاه برق در این شهرستان به توسعه صنایع جانبی کمک می کند.الله وردی دهقانی با اشاره به اینکه طرح مطالعات فاضلاب شهری ورزقان به اتمام رسیده است، شروع عملیات اجرایی ان را خواستار شد.فرماندار شهرستان ورزقان هم گفت: عملیات اجرایی سه مجتمع آبرسانی با امکان تامین آب آشامیدنی سالم 45 روستای این شهرستان، نیمه تمام مانده است.علی وفادار اعتبار مورد نیاز تکمیل این مجتمع ها را 110میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در صورت بهره برداری از این طرح ها شاخص بهره مندی آب سالم روستاهای زلزله زده شهرستان به 87 درصد می رسد.وزیر نیرو در سفر چهار روزه خود به آذربایجان شرقی که از بعد از ظهر روز چهارشنبه آغاز شد، از طرح های در دست اجرا در حوزه مسوولیت این وزارتخانه بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرایی این طرح ها قرار می گیرد.

وی در نخستین گام از سفر خود به آذربایجان شرقی به منظور آگاهی از مشکلات شهرستان بستان آباد در نشستی با نماینده مردم این شهرستان درمجلس، فرماندار و مدیران ان حضور یافت و سپس با سفر به شهرستان هریس، کلنگ نیروگاه یکهزار مگاواتی سیکل ترکیبی این شهر را به زمین زد.چیت چیان در روز دوم سفر خود، یک واحد نیروگاه دو منظوره، دو واحد نیروگاه بادی و یک واحد نیروگاه هیبریدی را در تبریز افتتاح کرد.همزمان با حضور وزیر نیرو در آذربایجان شرقی هفت طرح برق رسانی به روستاهای این استان هم بهره برداری شد.

بازدید از سد شهریار میانه، تصفیه خانه سراب، سد پیغام چای کلیبر و سد گلفرج جلفا از برنامه های روز دوم سفر وزیر نیرو به آذربایجان شرقی است.چیت چیان روز شنبه و در روز چهارم سفر خود از سد علویان مراغه، تصفیه خانه بناب و طرح انتقال آب رودخانه زاب بازدید می کند.پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

 

زمین لرزه ای به بزرگی 7 / 3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر روز چهارشنبه ورزقان درآذربایجان شرقی را به لرزه درآورد.
آفتاب: به گزارش ایرنا، شبکه های لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری کشور موسسه ‍ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت 18 و 27 دقیقه و 37 ثانیه اعلام کرد.
 
مختصات این زمین لرزه 44 / 38 درجه عرض جغرافیایی و 62 / 46 طول جغرافیایی و عمق 7 / 11 کیلومتری زمین ثبت شده است.
 
براساس این گزارش کانون این زمین لرزه هشت کیلومتری ورزقان ، 33 کیلومتری خواجه و 39 کیلومتری اهر در آذربایجان شرقی اعلام شده است.
 
تا زمان مخابره خبر گزارشی از خسارت های احتمالی این زمین لرزه دریافت نشده است.

 پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا ضمن عرض تبریک ایام تولد منجی علم بشریت صاحب الامرولیعصر امام زمان (عج)به خدمت تمام مویدان و عاشقان خاص حضرت و تمام همشهریان عزیز شهرستان ورزقان و خاروانا از درگاه خداوند جل وجلاله می خواهم که انشاالله در ظهور امام زمان تعجل و مارا ازسربازان آن بزرگوار محسوب بفرماید.مناسب دیدم در این ایام مطلبی خدمت شما عزیزان عرض کنم.

حضرت آیت‌الله سبحانی در پاسخ سؤالی در خصوص راز تأخیر ظهور حضرت مهدی (عج)، دلایل عقلی و نقلی آن را تبیین کردند.


چرا حضرت مهدی(ع) ظهور نمی‌کند؟


پاسخ: برنامه حضرت مهدی(ع) با برنامه پیامبران و سایر پیشوایان یک تفاوت کلی دارد و آن این که برنامه وی قانونگذاری نیست، بلکه یک برنامه به تمام معنی اجرایی در تمام جهان است. به این معنی که او مأموریت دارد تمام اصول تعالیم اسلام را در جهان پیاده کند و اصول عدالت و دادگری و حق و حقیقت را در میان جامعه بشری بگستراند.
روشن است که پیاده شدن چنین برنامة انقلابی جهانی، که به وسیله آن اصول عدالت و دادگری و حقّ و حقیقت در میان همه مردم جهان گسترش یابد، به شرایط و مقدّماتی نیاز دارد که تحقق آنها جز با مرور و تکامل همه جانبه اجتماع ممکن نیست؛ برخی از آن مقدمات عبارتند از:

1. آمادگی روحی

در درجه نخست باید مردم جهان برای اجرای این اصول، تشنه و آماده گردند و تا زمانی که در مردم جهان تقاضایی نباشد، «عرضه» هر نوع برنامه مادّی و معنوی مؤثر نخواهد بود. قانون عرضه و تقاضا نه تنها در نظام زندگی اقتصادی حکم‌فرماست، بلکه مشابه این نظام در عرضه برنامه‌های معنوی و اصول اخلاقی و مکتب‌های سیاسی و انقلابی نیز حاکم می‌باشد و تا در اعماق دل مردم ـ برای این نوع امور ـ تقاضا و درخواستی نباشد، عرضه آن با شکست رو به رو شده و کاری از پیش نخواهد رفت.

امام باقر(ع) می‌فرماید:

«روزی که قائم آل محمّد(ص) قیام کند، خدا دست خود را بر سر بندگان می‌گذارد، در پرتو آن خردها را جمع می‌گرداند و شعور آنان به حد کمال می‌رسد».[1]
البتّه گذشت زمان و شکست قوانین مادّی و پدید آمدن بن‌بست‌های جهانی و کشیده شدن بشریت بر لب پرتگاه جنگ، مردم جهان را به تنگ آورده و آنان را به این حقیقت واقف خواهد ساخت که اصول و قوانین مادّی و سازمان‌های به اصطلاح بین المللی، نه تنها نمی‌توانند مشکلات زندگی را حل کنند و عدالت را در جهان حکم‌فرما سازند، بلکه همین خستگی و یأس، مردم دنیا را برای پذیرش یک انقلاب بنیادی مهیا و آماده می‌سازد و می‌دانیم که این موضوع نیاز به گذشت زمان دارد تا تجربه‌های تلخ زندگی ثابت کند که تمام نظامات مادّی و سازمان‌های بشری در اجرای اصول عدالت و احقاق حق و برقراری امنیت و آرامش، عاجز و ناتوان می‌باشند و سرانجام باید بر اثر یأس و نومیدی، این تقاضا در مردم گیتی برای تحقّق چنان آرمان الهی پدید آید و زمینه برای عرضه یک انقلاب جهانی به وسیله یک مرد الهی و آسمانی، از هر نظر مساعد گردد.[2]

2. تکامل علوم و فرهنگ‌های انسانی

از سوی دیگر برای برقرار ساختن یک حکومت جهانی بر اساس عدل و داد، نیاز فراوان به پیشرفت علوم و دانش‌ها و فرهنگ‌های اجتماعی و مردمی است که آن نیز بدون پیشرفت فکری و گذشت زمان، ممکن و میسّر نمی‌گردد. برقراری حکومت جهانی که در پرتو آن، در سراسر جهان عدل و داد و قانون حکومت کند و همه مردم جهان از کلیه مزایای فردی و اجتماعی اسلامی بهره‌مند گردند بدون وجود یک فرهنگ پیشرفته در کلیه شؤون بشری امکان پذیر نیست و هرگز بدون یک فرهنگ کامل، جامه عمل به خود نمی‌پوشد. این نیز احتیاج به گذشت زمان دارد.

3. تکامل وسایل ارتباط جمعی

از طرفی چنین حکومتی به وجود وسایل کامل ارتباط جمعی نیاز دارد تا در پرتو آن بتواند مقرّرات و احکام و اصول انسانی را از طرق مختلف در مدّت کوتاهی به مردم جهان اعلام کند. این امر نیز بدون تکامل صنایع انسانی و گذشت زمان محقق نمی‌شود.

4. پرورش نیروی انسانی

از همه اینها گذشته ، پیشبرد چنین هدفی و پی‌ریزی چنان انقلابی، به یک نیروی فعّال و سازنده انسانی نیاز دارد که در واقع ارتش انقلاب جهانی را تشکیل می‌دهد. تشکیل چنین ارتشی و به وجود آمدن چنین افراد پاکباخته و فداکاری، که در راه هدف و حقیقت از همه چیز بگذرند، به گذشت زمان نیاز دارد.