تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد. خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.
 
رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.
 
در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
حمله یک نماینده خبرگان به روحانی
 
موسوی اصفهانی، عضو مجلس خبرگان در جمع اعضای ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در همدان: بایداز برخی از این افراد که خود را اصولگرا و انقلابی می‌دانند پرسید چرا درباره سند ۲۰۳۰ اعتراضی نکرده و صدایتان بلند نشد و کار به جایی رسید که رهبری مجبور شدند به این ماجرا ورود و از خود هزینه کنند. باید از این آقا که در سخنرانی خود از خاتمی و سران فتنه نام برده و درباره رفع حصر آن‌ها حرف می‌زند پرسید "آیا در فتنه ۸۸ در کشور حضور داشتید یا خیر و اگر بودید مگر ندیدید که به‌دنبال براندازی نظام بودند تا جایی که رهبری به ماجرا ورود کرده و خون دل‌ها خوردند؟ ”.
 
نظر آیت‌الله موحدی کرمانی درباره آراء واقعی رئیسی
 
آیت‌الله موحدی کرمانی: معتقدیم تخلفات در حدی نیست که در نتیجه کل انتخابات اثرگذار باشد، ولی ممکن است با بازبینی و بررسی مجدد گزارشات و تخلفات رأی آقای رئیسی از ۱۶ میلیون به ۱۹ میلیون افزایش و رأی روحانی نیز از حدود ۲۳ میلیون به ۲۱ میلیون کاهش پیدا کند، اما در هر صورت معتقدیم که آقای روحانی رئیس جمهور است، ولی شورای نگهبان وظیفه دارد که تخلفات را بررسی و نتیجه آن را به مردم اعلام کند.
 
ناجا با هنجارشکنان ماه رمضان برخورد می‌کند
 
در بخشی از اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان آمده است: انتظار می‌رود برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی و بویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود. بدیهی است، با معدود افرادی که احتمالا به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.
 
فکر می‌کنم به جناب روحانی گزارش غلط داده‌اند
 
عباسعلی کدخدایی در واکنش به اظهارات اخیر روحانی:‌ای کاش می‌شد این شورای عزیز نگهبان ما که در ساعت ده و نیم شب پیشنهاد هیات اجرایی را قبول کرد، همان زمانی که هیات اجرایی در صبح پیشنهاد کرد که برای تسریع در کار فقط کد ملی افراد نوشته شود موافقت می‌کرد و دیگر از ده و نیم صبح تا ده و نیم شب طول نمی‌کشید. لابد دقت کافی نمودند…. " اولین تماس وزیر محترم کشور در این خصوص هنگام غروب بود که موضوع با توجه به صراحت آیین نامه نیازمند تامل بود. با توجه به پیگیری ایشان موضوع با اعضای محترم هیات مرکزی مشورت شد و پس از موافقت این اعضا موافقت نیز اعلام شد. اما فاصله حدود دو ساعت بود و نه بیشتر. فکر می‌کنم به جناب روحانی گزارش غلط داده‌اند یا اینکه؟!
 
در آینده اصول‌گرایان بیشتری اصلاح‌طلب خواهند شد
 
غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اصولگرایان باید اصلاحات را از درون خودشان شروع کنند. نمی‌گویم اصلاح طلب شوند و به حزب مشارکت بیایند بلکه منظورم این است که جریان إصلاحات را انتخاب کنند همانند آقای روحانی، لاریجانی و بقیه اصولگرایان که قطعا این افراد موفق خواهند بود. اگر اصولگرایان با این روش فکری جلو بیایند قطعا موفق خواهند بود هماهنگونه که آقای روحانی موفق است. ٥ سال قبل هم گفتم که جریان اصولگرایی از درون خودشان یک جریان اصلاح طلبی را شکل خواهند داد والآن این جریان شکل گرفته است.
 
در روزهای آتی دولت برجام منطقه‌ای را مطرح می‌کند!
 
محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اولین برجام، برجام هسته‌ای بود و قرار بود این برجام‌ها کشور گام به گام به دامان غرب ببرد تا به‌تدریج خودمان را با هنجارهای آن‌ها تطبیق دهیم و فرایند نرمالیزاسیون شکل گیرد. رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: قرار بود برجام دوم توان موشکی ایران را کنترل کند و تحرکات منطقه‌ای کنونی آمریکا نیز بر این مبناست و بعید نیست دولت روحانی در روزهای آینده این برجام را مطرح کند. وی خاطرنشان کرد: برجام سوم برای موضوعات حقوق بشر است تا هنجارهای غربی را بپذیریم که نظیر آن سند ۲۰۳۰ است که مورد اعتراض رهبر انقلاب نیز قرار گرفت. مشرق این خبر را منتشر کرد...
 
پاسخ محسن هاشمی به شائبه شهردار شدنش
 
به سمتی نرویم که موضوع انتخاب شهردار از ابتدا باعث اختلاف بین اعضای شورای شهر شود و باید اجازه دهیم اعضای شورا در فضای آرام و سالم این موضوع را بررسی کنند. رویداد این خبر را منتشر کرد.
 
 
اکران یک فیلم با ۸ تماشاچی!
 
فیلم «قلب سفید قاصدک‌ها» با فروش ۸۴ هزار تومان ظرف ۱۳ روز تن‌ها ۸ نفر مخاطب داشت و نشان داد که اصلا نتوانسته در جذب مخاطب موفق باشد. این فیلم در شرایطی که که بسیاری از فیلم‌های سینمایی از سال‌های گذشته به دلیل محدود بودن سالن‌های سینما امکان نمایش نیافتند، پروانه نمایش سینمایی گرفته و امکان نمایش یافته، اما نتوانسته حتی ۱۰۰ هزار تومان در گیشه فروش داشته باشد. سحر این خبر را منتشر کرد.
 
بی خبری آقای وزیر از واردات خودرو با مصرف سوخت بالا
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه خودروهای وارداتی چینی کیفیت‌های متفاوتی دارند، گفت: در جریان عقد قرارداد با چین برای واردات خودرویی با مصرف سوخت بالا نیستم. محمدرضا نعمت زاده، در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی عقد قرارداد برای واردات خودروهایی از کشور چین با مصرف بالای سوخت، گفت: در خصوص واردات چنین خودروهایی اطلاع ندارم و چنین وارداتی نداریم، اما درباره خودروهای وارداتی چینی تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. خانه ملت این خبر را منتشر کرد.
 
انتخابات شورای اهواز باطل نمی‌شود
 
خادمی، عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌ها در خوزستان گفت: اگر ابطال انتخابت اتفاق می‌افتاد سنگ بنای بدی برای انتخابات‌های بعدی در خوزستان گذاشته می‌شد و پس از این هیچ انتخاباتی نمی‌توانست در این استان برگزار شود، زیرا بعد از هر انتخابات عده‌ای که رای نیاوردند اعتراض می‌کردند و خواهان ابطال آن می‌شدند که غیرمنطقی و ضد امنیت استان است. البته به تخلفات با جدیت رسیدگی و اگر مربوط به منتخبان جدید باشد، در وضعیت آن‌ها اثرگذار است. ایسنا این خبر را منتشر کرد.
 
دست رد نتانیاهو به سینه ترامپ
 
هیات آمریکایی به ریاست دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در جریان سفر خود به اراضی اشغالی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواسته بود تا اراضی واقع در شمال کرانه باختری موسوم به مناطق «ج» را به مناطق «ب» تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین در آورد و یا اینکه مالکیت آن را به فلسطینی‌ها باز گرداند. تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که بنیامین نتانیاهو با این درخواست ترامپ مبنی بر ارائه تسهیلات به فلسطینی‌ها مخالفت کرده و عنوان داشته که این اقدامات کوچک نمی‌تواند باعث از سرگیری مذاکرات شود و اسرائیل نباید با این کارهای کوچک وقت خود را تلف کند و باید مذاکرات در خصوص مسائل مهم‌تر اجرا شود. ایسنا این خبر را منتشر کرد.
 
پاسخ‌های عجیب وزیر نیرو به خبرنگاران
 
حمید چیت چیان وزیر نیرو امروز برای حضور در برنامه افتتاح و بهره برداری از نیروگاه سد رودبار به شهرستان الیگودرز سفر کرد. چیت چیان همچون سفرهای قبلی خود به لرستان سوالات خبرنگاران را بدون پاسخ گذاشت و تن‌ها در مصاحبه با صدا و سیما گزارش مختصری از عملکرد وزارت نیرو ارائه داد. وزیر نیرو در حاشیه افتتاح نیروگاه سد رودبار در واکنش به این سوال که «آیا در کابینه دولت جدید حضور خواهید داشت» بدون پاسخ به سوال، گفت: نیروگاه سد رودبار لرستان به یاری خدا افتتاح شد و این موضوع را به مردم ایران و لرستان تبریک می‌گویم. عدم پاسخگویی وزیر نیرو موجب تکرار مجدد سوال از سوی خبرنگاران شد که چیت چیان بدون پاسخ به حضور یا عدم حضورش در کابینه دوازدهم، در میان تعداد زیادی از محافظان و نیروهای وزارت نیرو جمع خبرنگاران را ترک کرد. وزیر نیرو همچنین زمانیکه برای شرکت در مراسم بهره برداری از سد نیروگاه رودبار الیگودرز در سالن جلسات ساختمان اداری سد رودبار حضور یافت، در پاسخ به این سوال که «حالا که دیگر در کابینه بعدی نیستید به خاطر سد معشوره کوهدشت عذاب وجدان ندارید»، گفت: سلام علیکم. به رغم تلاش‌های خبرنگاران برای گفتگو با وزیر و دریافت پاسخ سوالات حمید چیت چیان دیگر پاسخی به سوالات خبرنگاران لرستانی نداد.
 
توصیه علی مطهری به حسن روحانی
 
علی مطهری درباره ضرورت حضور اقلیت‌های مذهبی در کابینه دولت دوازدهم گفت: خوب است که آقای روحانی از اقلیت‌های مذهبی و خصوصا اهل سنت در مناصب مختلف استفاده کند. نایب رئیس مجلس تصریح کرد: به نظرم در استانداری‌ها و فرمانداری‌ها می‌توان از اقلیت‌های مذهبی استفاده کرد. این کار آثار مثبتی در دنیای اسلام دارد و باعث کاهش دشمنی آن‌ها با ما می‌شود.
 
بعید است کسی جایگزین لاریجانی شود
 
سخنگوی هیات رئیسه مجلس تاکید دارد: خیلی بعید می‌دانم که کسی بتواند جایگزین آقای لاریجانی برای ریاست مجلس شود. بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس در مورد احتمال جابجایی در اعضای هیات رئیسه مجلس در سال دوم گفت: جابجایی افراد به رأی نمایندگان ارتباط دارد و نمایندگان باید تشخیص دهند که چه کسانی را انتخاب کنند یا نکنند.
وی با بیان اینکه از حرف دل نمایندگان بی اطلاعم و غیب گو نیستم اظهار داشت: من فکر می‌کنم بعضی از افراد هیات رئیسه وزن خاص خودشان را دارند و براساس وزن خاص خودشان رأی خواهند گرفت. وی ادامه داد: البته بعد از یکسال که معادلات سیاسی درون پارلمانی مشخص شده؛ ممکن است فراکسیون‌های مختلف با رایزنی‌های که با هم خواهند داشت باعث تغییر در اعضای هیات رئیسه شوند. وی اظهار داشت: خیلی بعید می‌دانم که کسی بتواند جایگزین آقای لاریجانی برای ریاست شود.
 
تکذیب یک شایعه درخصوص پدیده انتخابات شورا‌ها
 
معاون اجتماعی پلیس لرستان شلیک به پدیده انتخابات شورای شهر خرم آباد و مجروح شدن او را تکذیب کرد. سرهنگ رضا شیر شیراوژن گفت: از ظهر امروز اخباری مبنی بر تیر اندازی به مرد دستفروشی که به عنوان نفر اول به شورای شهر خرم آباد راه یافته بود، در برخی شبکه‌های مجازی منتشر و ادعا شده بود پدیده انتخابات شورای شهر خرم آباد در تیر اندازی افراد ناشناس به سختی مجروح شده است. با بررسی‌های پلیس مشخص شد این موضوع صحت ندارد و نفر اول انتخابات شورای شهر در سلامت بوده و هیچ حادثه‌ای برای او رخ نداده است. به گفته معاون اجتماعی پلیس لرستان، با شایعه سازانی که موجب ایجاد نا امنی و هتک حیثیت افراد شوند، قاطعانه بر خورد می‌شود.
 
رئیس جمنا: ۱۶ میلیون رای مومنانه آوردیم
 
رحیمیان با بیان اینکه برخی از دوستان که تجربه کمی دارند فکر می‌کنند در این انتخابات فاجعه‌ای رخ داده است، اظهار داشت: شکستی اتفاق نیفتاده است، رسوایی که تخلفات و دین‌فروشی‌هایی که برای به دست آوردن رأی و خرید رأی به قیمت فروش دین و انقلاب و ارزش‌ها انجام شد، در طرف مقابل ما از اول هم می‌گفتیم که اگر چنانچه نامزدی در مقابل رئیس‌جمهوری مستقر پیروز می‌شد، این یک معجزه بود، چون این طرف ۴۰ روز فرصت تبلیغ داشت، ولی طرف مقابل ۴ سال دولت و تریبون در دستش بود و همه ابزار قدرت و تبلیغ را در دست داشت. وی ادامه داد: طرف مقابل به هر وسیله‌ای متوسل شده تا حتی آرای سیاه را به خود جذب کند، ولی این طرف روی اصول و ارزش‌ها پافشاری کرده است و ۱۶ میلیون رأی مؤمنانه خالص به دست آورده است. رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه ۱۶ میلیون عدد کمی نیست، تصریح کرد: امام (ره) وقتی نهضت را شروع کرد ۱۶ نفر هم نداشت و حتی در فیضیه قم نیز امام (ره) را نمی‌شناختند و امام (ره) در چنین فضایی نهضت خود را شروع کرد. رحیمیان با بیان اینکه ۱۶ میلیون رأی در برابر طرف مقابلی به دست آمد که حتی در صدد به دست آوردن آرای سیاه بود، خاطرنشان کرد: البته آن ۲۳ میلیون رأیی که طرف مقابل به دست آورد، متعلق به انقلاب و نظام است و آن‌ها این‌طور تشخیص و رأی دادند و مرزبندی ما بین انقلابی و ضدانقلاب است و آنهایی که غیرانقلابی هستند و یا در مصداق تشخیص اشتباه داده‌اند را از خودمان می‌دانیم و باید جذبشان کنیم.


تاريخ : 6 / 3 / 1396برچسب:, | 8:27 | نویسنده : سعید علیزاده

محمد علی موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز و رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام مدعی احتمال تخلفات میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری به نفع حسن روحانی شده است.

موحدی کرمانی روز پنج شنبه در گردهمایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) با اشاره به اینکه تخلفات در حدی نیست که در نتیجه کل انتخابات اثر گذار باشد گفت: «ولی ممکن است با بازبینی و بررسی مجدد گزارشات و تخلفات رأی آقای رئیسی از 16 میلیون به 19 میلیون افزایش و رأی روحانی نیز از حدود 23 میلیون به 21 میلیون کاهش پیدا کند اما در هر صورت معتقدیم که آقای روحانی رئیس جمهور است ولی شورای نگهبان وظیفه دارد که تخلفات را بررسی و نتیجه آن را به مردم اعلام کند.»خبرگزاری فارس: جزئیات دیدار با آیت‌الله جنتی درباره تخلفات انتخاباتی/ رئیسی 16 میلیون رأی حلال به دست آورد

 

دیر کل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه آقای رئیسی پشتوانه خوبی در انتخابات کسب کردند و نقطه ضعفی در اقدامات جبهه مردمی وجود نداشت گفت: «ما اصلا احساس شکست نمی کنیم بلکه آمادگی خود را جهت حضور در عرصه های مختلف در آینده اعلام می کنیم.»

همچنین در خبر دیگری عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به اظهارات حسن روحانی، در کانال تلگرامی اش خطاب به روحانی نوشت: «به شما گزارش غلط داده اند.»

حسن روحانی اخیرا گفته بود: «ای‌کاش می‌شد این شورای عزیز نگهبان ما که در ساعت ده و نیم شب پیشنهاد هیئت اجرایی را قبول کرد، همان زمانی که هیئت اجرایی در صبح پیشنهاد کرد که برای تسریع در کار فقط کد ملی افراد نوشته شود موافقت می‌کرد و دیگر از ده و نیم صبح تا ده و نیم شب طول نمی‌کشید.»

سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به این سخنان نوشته است: «اولین تماس وزیر محترم کشور در این خصوص هنگام غروب بود که موضوع با توجه به صراحت آیین‌نامه نیازمند تأمل بود. با توجه به پیگیری ایشان موضوع با اعضای محترم هیئت مرکزی مشورت شد و پس از موافقت این اعضا موافقت نیز اعلام شد، اما فاصله حدود دو ساعت بود و نه بیشتر. فکر می‌کنم به جناب روحانی گزارش غلط داده‌اند یا اینکه؟!»

کدخدایی همچنین گفته است: «اما دوستان اجرایی بهتر بود به‌جای این گزارش، به جناب آقای روحانی توضیح می‌دادند چرا بسیاری از حوزه‌ها با تأخیر زیاد شروع به کار کردند. و یا چرا دستگاه‌ها مرتب دچار نقص فنی می‌شدند؟ و تأثیر آن در اخذ آرا تا چه‌میزان بوده است؟!»

واقعا استاد اخلاق؟تاريخ : 6 / 3 / 1396برچسب:, | 8:17 | نویسنده : سعید علیزاده

وقت نیوز - حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز ساعاتی پس از رسانه شدن انتصاب خود گفته است : به عنوان سرباز ولایت گوش به فرمان ایشان هستم و معظم له در هر سنگری که امر بفرمایند آماده خدمت می باشم .

به گزارش وقت نیوز ، به نقل از خبرگزاری حوزه ، وی در تحلیل از خدمات آیت الله محتهد شبستری گفت : ایشان با دو دهه حضور موثر دراستان منشاء خدمات بسیار برای آذربایجان و کشور بودند.

 حجت الاسلام آل هاشم افزود : آیت الله محتهد شبستری با سابقه روشن مبارزات انقلابی از یاران نزدیک حضرت امام خمینی (ره) بو همراهان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش وقت نیوز ، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم که با حکم رهبر معظم انقلاب به سمت نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز منصوب شده پیش از این نمایندگی ولی فقیه و ریاست عقیدتی و سیاسی ارتش را عهده دار بوده است .

خبر انتصاب وی به سمت امام جمعه و نماینده ولی فقیه موجی از شور و شعف را در استان به وجود آورده است .

وی ششمین امام جمعه تبریز بعد از انقلاب است و قبل از وی به ترتیب مرحومان آیت الله قاضی طباطبایی ، آیت الله اسد الله مدنی ، آیت الله مشکینی ، آیت الله مسلم ملکوتی و نیز ایت الله محسن مجتهد شبستری که در قید حیات هستند این مسوولیت را بر عهده داشتند.

آیین معارفه وی قرار است هفته آینده و در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور  حجت الاسلام  والمسلمین محمدی گلپایگانی، رییس دفتر مقام معظم رهبری در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار می شود.تبریز- ایرنا- مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی جزئیات مراسم های مربوط به تودیع آیت الله محسن مجتهدشبستری از امامت جمعه تبریز و معارفه حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم به این سمت را اعلام کرد.

 

حجت الاسلام حسین تقی زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه آئین تودیع نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز فردا پس از اقامه نماز جمعه برگزار می شود، از عموم مردم مومن و ولایت مدار و خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، جوانان و اقشار مختلف مردم دعوت کرد تا در این مراسم معنوی به پاس قدردانی از خدمات ارزشمند و بی بدیل 22 ساله آیت الله مجتهدشبستری در این سمت، حضور یابند.
وی اظهار کرد: آیت الله مجتهدشبستری یکی از برجسته ترین امامان جمعه ایران اسلامی است که به لحاظ سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و علمی از جایگاه بسیار رفیع و ممتازی در کشور برخوردار است که حضور گسترده و پرشور مردم ولائی تبریز در نماز جمعه این شهر می تواند به نوعی سپاسگذاری از این شخصیت والامقام باشد.
حجت الاسلام تقی زاده با اشاره به وضعیت جسمانی امام جمعه تبریز و درخواست چندین باره ایشان از ولی امر مسلمین برای استراحت، گفت: آیت الله مجتهدشبستری 22 سال قبل به صورت مشروط برای شش ماه به عنوان امام جمعه تبریز از سوی مقام عظمای ولایت منصوب شدند، اما هر سال این دستور تمدید می شد تا اینکه در طی ماه های اخیر به دلیل بیماری درخواست مزبور موردئ موافقت قرار گرفت.
وی، درد شدید کمر و ناراحتی دستگاه گوارش را از جمله دلایل درخواست استراحت از سوی آیت الله مجتهدشبستری بیان کرد و گفت: بر همین اساس به اطلاع مردم آذربایجان شرقی می رسد که فردا آخرین نماز جمعه تبریز به امامت آیت الله شبستری اقامه می شود.
تقی زاده ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم به عنوان امام جمعه جدید تبریز منصوب شده اند که آییئن معارفه وی نیز در اولین نماز جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز برگزار می شود.
مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی همچنی از برگزاری راهپیمائی نمازگزاران تبریز در حمایت از مردم بحرین و شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور در نماز جمعه فردا خبر داد.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی **انتشاردهنده: محمد عزیزی رادتاريخ : 6 / 3 / 1396برچسب:, | 8:11 | نویسنده : سعید علیزاده

تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی فردا بعد از نماز جمعه تبریز تودیع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، با حتمی شدن خداحافظی آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده فعلی ولی فقیه در آذربایجان شرقی، نماز جمعه فردا در تبریز به عنوان مراسم تودیع عمار آذربایجان اعلام شده است.

این تغییر بدلیل وضع جسمانی آیت الله شبستری و تعدد وظایف وی صورت می گیرد و بنا بر اعلام مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی، مراسم تودیع این مجاهد و عالم انقلابی استان بعد از برگزاری نماز جمعه تبریز برگزار خواهد شد.

به گفته حجت الاسلام حسین تقی زاده، حجت‌الاسلام محمدعلی آل هاشم، رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان جایگزین آیت الله مجتهد شبستری و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی انتخاب شده و ششمین امام جمعه تبریز پس از پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بودتاريخ : 3 / 3 / 1396برچسب:, | 11:37 | نویسنده : سعید علیزاده
رییس ستاد انتخابات استان از مشارکت 70 درصدی مردم استان در این دوره از انتخابات خبر داد و  گفت: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، 65 درصد مردم استان به آقای روحانی، 33 درصد به آقای رییسی، 1.3 دهم به آقای میرسلیم و 0.7 نیز به آقای هاشمی طبا رای داده اند.
 
 
سعید شبستری خیابانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور بی نظیر مردم پای صندوق‌های رای و خلق حماسه سیاسی دیگر توسط مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، گفت: خوشبختانه مردم آذربایجان‌شرقی نیز در این دوره از انتخابات، خوش درخشیدند و با حضور با شکوه خود  پای صندوق‌های رای، فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی را محقق کردند.
 
 وی مجموع تعداد منتخبین شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان را شش هزار و 381 نفر عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد، شش هزار و 311 نفر مرد و 70 نفر نیز خانم هستند.
 
رییس ستاد انتخابات استان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: از مجموع تعداد منتخبین راه یافته به شوراهای اسلامی شهرها، 302 نفر مرد و 23 نفر نیز خانم هستند.
 
شبستری ادامه داد: در حوزه شوراهای اسلامی روستاها نیز، شش هزار و 24 نفر، مرد و 48 نفر خانم هستند.
 
وی با بیان اینکه 53 نفر از بانوان راه یافته به شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان، دارای مدرک دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی هستند، اظهار کرد: در حوزه شهری؛ 160 نفر از منتخبین شوراها، مدرک کارشناسی، 65 نفر مدرک کارشناسی ارشد، 18 نفر مدرک دکتری، شش نفر تحصیلات حوزوی دارند و بقیه مدرک تحصیلی پایین تر از کارشناسی دارند.
 
وی عنوان کرد: در حوزه روستایی نیز 432 نفر مدرک کارشناسی، 67 نفر مدرک کارشناسی ارشد، چهار نفر تحصیلات حوزوی ، 133 نفر مدرک فوق دیپلم، 600 نفر دیپلم دارند و بقیه نیز زیر دیپلم هستند.


تاريخ : 3 / 3 / 1396برچسب:, | 11:31 | نویسنده : سعید علیزاده

نشست علنی مجلس شورای اسلامی از دقایقی پیش، به دلیل خارج شدن مکرر نمایندگان از صحن، از رسمیت افتاده است.صحن مجلس

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه علنی صبح امروز در حالی هم اکنون ادامه دارد که از دقایقی پیش، بلندگوی روابط عمومی مجلس در محل لابی، سه بار از نمایندگانی که بیرون صحن حضور دارند خواسته است تا به داخل صحن مراجعه کنند و اعلام کرده است که «مجلس اکثریت ندارد»!

شمارش چشمی تعداد نمایندگان توسط خبرنگاران هم نشان می دهد که تا ساعت حدود ۱۰.۳۰ حداکثر ۱۴۰ نفر از نمایندگان در صحن مجلس حضور دارند؛ این در حالی است که عدد لازم برای حد نصاب و رسمیت یافتن جلسات ۱۹۴ نفر است.

در حالی مجلس از رسمیت افتاده و بلندگوی روابط عمومی مدام از نمایندگان برای حضور در صحن درخواست می کند که نه نایب رئیس اول مجلس که اداره جلسه را بر عهده دارد، تاکنون تذکری داده و نه دو مانیتور بزرگ نصب شده در صحن، عدد نمایندگان حاضر در صحن را نشان می دهد!

بی نظمی نمایندگان و عدم مشارکت آنها در رای گیری نیز تاکنون چندین بار باعث تذکرات رئیس و نواب رئیس مجلس شده است؛ از جمله صبح امروز نیز در جریان بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز رئیس مجلس یادآور شد که نمایندگان هنگام رای گیری برای ماده یک این لایحه مشارکت کافی نداشتند؛ به طوری که این لایحه پس از یک ساعت و ربع بحث و بررسی بی نتیجه، به کمیسیون تخصصی ارجاع شد.تاريخ : 3 / 3 / 1396برچسب:, | 11:29 | نویسنده : سعید علیزاده

کوفی عنان در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت بهتر است دونالد ترامپ با ایران وارد مذاکره شود.

به گزارش افکارنیوز، دبیر کل اسبق سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتد پرس گفت دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور آمریکا – باید با ایران صحبت کند؛ کشوری که با امضای توافق هسته‌ای با 6 قدرت جهانی و انتخاب مجدد حسن روحانی می‌کوشد دست دوستی به سوی جهان دراز کند.

عنان که ریاست گروهی موسوم به ریش‌سفیدان و رهبران پیشین را بر عهده دارد – گروهی که نلسون ماندلا آن را تأسیس کرد – گفت اگر فرصتی در اختیار داشته باشد، به ترامپ متذکر خواهد شد سیاست خصمانه‌اش در قبال ایران، از جمله دشمن و اشاعه‌دهنده تروریسم نامیدن این کشور، به آوردن صلح به خاورمیانه کمکی نخواهد کرد.

وی روز سه‌شنبه در گفتگویی تلفنی با آسوشیتد پرس اظهار داشت: «ایران بخشی از راه حل بحران‌های خاورمیانه – از جمله در عراق و سوریه -- است و ما نمی‌توانیم از این حقیقت فرار کنیم.»تاريخ : 1 / 3 / 1396برچسب:, | 11:55 | نویسنده : سعید علیزاده

درود بر شما،ای ملت شریف ایران سرزمین شیران است،اینبار نیز شما ثابت کردید چنان به بلوغ سیاسی و اجتماعی رسیده اید که نه تیغ تیز عوام فریبی به سیر آگاهی تان نفوذ کرد و نه افتر و تهمت بر باورتان،جا دارد در مقابل شعور و حماسه آفرینی شما مردم بزرگوار سر تعظیم فرود آورد و تشکر بی دریغمان را نثارتان کنیم.

رای معنا دار این دوره و رشد ۴۰ درصدی آرای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب نسبت به دور گذشته سند افتخار آمیز دیگری در مسیر اعتلای کشورمان است.این پیروزی غرور آفرین را به سهم خود تبریک عرض می نمایم .

به همه هواداران دکتر حسن روحانی نیز می گوئیم امروز ایشان رئیس جمهور منتخب صددرصد مردم ایران است.چه آنهایی که روحانی را برگزیدند،چه آنهایی که به رقبا رای داده و چه آنهایی که رای نداده اند.

امیدوارم از امروز رقابت را به رفاقت برای توسعه و آبادانی و اعتلای کل کشورمان تبدیل کنیم.

در کنار انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز  در بخش خاروانا برگزار گردید و حضور پرشور مردم منطقه در پای صندوق های رای در کنار انتخاب مسیر اعتدال و توسعه، منجر به انتخاب اعضای

شوراهای اسلامی دوره پنجم در شهر و روستاهای خاروانا گردید. بنده ضمن تبریک به آقایان حسن رشتبر، میرعباس حجازی، امیرعلی رشتبر، حاج مقصود تنهایی و یوسف مداحی وبرای تک تک عزیزان آرزوی توفیق و سربلندی دارم. امیدوارم

منتخبین بتوانند شهر خاروانا را بیش از پیش در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داده و مطالبات و خواسته های اساسی ملت را جامه عمل بپوشانند.تاريخ : 1 / 3 / 1396برچسب:, | 10:6 | نویسنده : سعید علیزاده

 

 ضمن شکر گزاری بر درگاه خداوند متعال

نخست احترام می گذارم به آرای شفاف،قاطع و شادی آفرین مردم بزرگوار کشورمان که یک بار دیگر در برابر همه حرکات عوام فریبانه،تخریبات و هجمه ها،بد اخلاقیهای دور از شئون ملت و... مقاومت نموده و روحانی را بار دیگر به ریاست جمهوری اسلامی کشور بزرگ ایران انتخاب کردند در مورد این مردم قدرشناس و صبور اوصاف مختلفی نسبت به حضورشان در انتخابات نقل گردید که جملگی شایسته آنان می باشد بلی پیروز این انتخابات نظام،مردم شریف و رئیس جمهور به نمایندگی از این ملت است بر ملت بزرگوار و شریف این پیروزی مبارکتان باد

نکاتی در رابطه با مطالبات همین مردم فهیم با زبان ساده تقدیم می گردد چه بسا همه این مطالب قبلا"ذکر شده ولی از دور دست هم شنیدن بی اثر نخواهد بود :

1- همه مطالبات قانونی مردم مخصوصا" جوانان و بویژه تحصیل کرده های عزیز که وسیله خود مردم و وسیله رئیس جمهور و دیگر نامزدان در این دوره نیز مطرح گردید مد نظر دقیق و کامل قرار گیرد این مطالبات الآن فرصت هستند و مبادا روزی به تهدید مبدل شوند پیشنهاد دارم که از همه متخصصین امور مختلف برای سازمان دادن این مطالبات استفاده شود حل معضلات کشور چه بهتر که با فراخوانی همه متفکرین جناحها و احزاب سر و سامان یابد و همه در حل معضلات کشور خودش را سهیم بدانند رئیس جمهور در جریان باشد که هر گونه چشم پوشی از این مطالبات به هر دلیل و عنوان در آینده قابل اغماض نخواهد بود مردم برای سربلندی خودش و کشورش و انقلابش پای صندوقهای رای آمده اند پس صدای مردم را بموقع بشنویم

2- در چهار سال آینده حتما" موضوع تولید و اشتغال و بویژه اشتغال دانش بنیان و فعالتر نمودن واحدهای کوچک و ... مد نظر دولت خواهد بود ضرورت اصلاح اوضاع اقتصادی کشور خواست همه اقشار کشور است برای نوسازی و بازسازی اقتصاد کشور چه ایرادی دارد که از همه پتانسیلهای صاحبان فکر ،اندیشه،روش ، الگو و... استفاده کنیم و اتاق فکری از داخل و حتی خارج داشته باشیم تا فقر و نداری را بتدریج ریشه کن سازیم تا دیگر بار هیچ شخصی به فکر تطمیع این قشر آبرومند نیفتد در شان مردم شریف ما نیست که از فقر و نداری این همه بحث داشته باشیم استفاده صحیح و منطقی و عادلانه از منابع کشور یقینا" کارساز خواهد بود

3- اصلاح امور بانکی کشور و تقریب نرخ سود بانکی با تورم جاری کشور یک ضرورت قطعی و جدی است لغو دیرکردها و جرایم بانکی در زمان بحران اقتصادی یقینا" امور تولید و اشتغال را سرعت خواهد بخشید گسیل کردن نقدینگی کشور بر امر فوق بجای سفته بازی و ... نشان از پویائی اقتصاد است

4- تداوم سیاستهای خارجی با حفظ عزت ملت ایران و داشتن حضوری فعال و ایفای نقش مناسب و سازنده در سطح بین المللی و ادامه تبدیل ایران هراسی به ایران دوستی از جمله برنامه خوب دولت باید بوده باشد در حالی که جهان پرآشوب است و خاورمیانه در راس این سیاست جهانی واقع شده است دولت برای تغییر مواضع کشورهای همسایه بویژه کشورهای اسلامی باید تمامی توانش را بکار بگیرد

5- با اینکه روش دولت یازدهم در انتقاد پذیری زیاد بحث بر انگیز نبود ولی اعتقاد دارم که اجازه دهند بموقع نقادی منصفانه از طرف هر موافق و مخالف صورت پذیرد مبادا همه این انتقادات باز به پایان دوره موکول گردد رئیس جمهور قوه ای را رهبری می کند که تنها قابل آن قوه نقد است و پاسخگوست چه بهتر که این پاسخگوئی با بموقع و با شفافیت بیشتر و در زمانهای منظم عملی شود این روش بقیه را هم قانع می کند که فرمان نرانند و دیگر قوا هم بجای توصیه،پاسخگو به سئوالهای پرسشگران باشند پاسخگوئی روزی در این کشور جا خواهد افتاد پس چه بهتر که این دولت پیشقدمتر باشد غیر از امور کاملا" محرمانه شفافیت دولت ،اعتماد عمومی را در کشور بالاتر خواهد برد و امید به آینده را افزایش خواهد داد

6- حرمت رسانه های منتقد منصف را بیشتر از قبل داشته باشیم و بجای برخوردهای خشن اسبق با آنها مدارا شود چون رسانه ها و منتقدین در واقع ریه های حکومتند اگر اشتباهات دستگاه اجرائی نقد نشود اصلاح هم نخواهد شد خودمان عیوب را کمتر لمس می کنیم ولی دیگران شاید بهتر از ما مشاهده می کنند اجازه بیشتر دهیم تا ملت در جریان امور کشور قرار بگیرند سعی شود کمتر اشتباه داشته باشیم

7- موضوع رعایت حقوق اقوام که گاها" به یک تراژدی تبدیل میشود و در مواقع مشخص به تهدید مبدل شده و عده ای هم از آن سوء استفاده می کنند جدی گرفته شود چه عیبی دارد که حقوق ذکر شده اقوام در قانون اساسی به مورد اجراء گذاشته شود مثلا" تدریس زبان تورکی در دانشگاهها که در دولت شما عملی شد چه تهدیدی را رقم زد؟ حقوق اقلیتها هم با کمی تفاوت همین سرنوشت را دارد تقویت همه فرهنگهای اقوام مختلف میتواند در حفظ امنیت ملی موثر بوده باشد نباید به فکر هضم دیگر فرهنگها باشیم

8- توزیع اعتبارات سالانه کشور نباید با سر و صدای این و آن انجام گیرد آمایش سرزمین به همین خاطر است که نسبت به نیازهای مناطق کل کشور تصمیم گیری عادلانه صورت گیرد در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی نقش اساسی و علمی باید داشته باشد و قبل از بودجه ریزی ارسال به مجلس چه بهتر که همه استانداران و نمایندگان با حضور و مدیریت همه اصحاب اقتصادی مربوطه روند بودجه ریزی را در ریل عادلانه قرار دهند و گلایه ها را به حداقل برسانند دولت با و یا بدون توجه به هر امری مسئول عمران و آبادی تمامی مناطق کشور است

9- رئیس جمهور باید شفاف سازی را رایج و نهادینه کند اجازه ندهیم هیچ موردی چه فساد و چه کار نیک از مردم پنهان باشد اگر مسئولی از دولتمردان در رده های مختلف دچار انحرافی گردد شجاعت معرفیش را داشته باشیم و عذرش را قانونی بخواهیم بگذارید در مقابل شعار دهندگان کار عملی صورت بگیرد چرا باید بیش از 23 میلیون نفر رای دهنده شما در آینده خدای ناکرده شرمندگی تخلف یک مسئول را تحمل نمایند سیستمی طراحی شود که همه امور اقتصادی،فرهنگی،سیاسی و ... که احتمال بروز رانت و فساد می رود از آن طریق انجام شود

10-بوروکراسی را به حداقل برسانید اجازه ندهید مردم بی مورد در صفهای طولانی برای انجام کارهایشان زمان صرف کنند و مدیون کارمند شریفی باشند که تعاملش شایعه ساز خواهد بود جایگزینی ماشین در مراکز شک آفرین یکی از راهکارهاست فرهنگ سازی برای اینگونه کارها در این کشور با نصیحت و خواهش و توصیه فعلا" و زیاد مقدور نیست

11- خصوصی سازی واقعی جدی گرفته شود و بدنه دولت را واقعا" کوچک سازیم و از ورود پیمانکاران دولتی و شبه دولتی در امور خصوصی ممانعت کنیم تا پیمانکاران خصوصی در زمینه های مختلف توانمندتر گردند و در سطوح بین المللی توان اجرای پروژه های متوسط و بزرگ را داشته باشند صدور دانش فنی و خدمات ارز آوری قابل توجهی در دنیا دارد

12-برای گریز از بودجه ریزی نفتی به درآمدهای گردش گری،تولیدات با کیفیت،هموار ساختن مسیر صادرات محصولات با کیفیت برنامه ریزی علمی در دستور کار دولت قرار گیرد چه بهتر که همه روشهای پیشنهادی موافقین و مخالفین بررسی و استفاده عملیاتی گردد

13-از فرار مالیاتی واقعا" با ماشینی کردن سیستم مالیاتی کشور جلوگیری شود همه سازمانها و نهادها و بنیادها با مساعدت و قانون گذاری مجلس مکلف به پرداخت مالیات گردند در این رابطه الگوهای مختلف موفقی در دیگر کشورها رایج است

14-امر آموزش و پرورش و کاربردی کردن دروس و علوم مدارس و دانشگاه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است برای توسعه پایدار کشور در آینده ما مجبور به استفاده از این محصولات علمی هستیم رعایت حقوق فرهنگیان و دانشگاهیان و ایجاد ارتباط سالم با جهان علمی خارج از اهم برنامه های دولت باید باشد نباید دانش آموخته منتظر استخدام در ادارات دولتی بماند اگر حرفه ای بلد باشد و امور بانکی هم حمایت کند فارغ التحصیل می تواند خود کارآفرین باشد نه تهدید.

15-فرهنگ سازی جامع برای تبعیت همه مردم و مسئولین از قوانین کشور و رعایت نظم و انضباط عمومی و پیاده شدن حقوق شهروندی در سطوح مختلف از طرق متخلف

16-دولت مکلف گردد تا ضمن محرومیت زدائی از مناطق کشور ،نسبت به ارائه الگوئی پیشتاز و جامع از اوضاع عمومی کشور،جذابیتهای لازم را برای همه اقشار کشور در داخل ایجاد کند و از فرار مغزها با ارائه امکانات و فضاهای مناسب و ضروری ممانعت نماید

17-در همه امور اولویت به داخل و مردم کشور داده شود تا نیازهای اولیه مردم بر طرف گردد تنها یارانه دادن و یا افزایش آن،راه کار مناسبی در دراز مدت نیست باید مردم را توانمند سازیم و از منابع کشور برای افزایش برنامه های آموزشی،رفاه عمومی ،طرح سلامت و... درست ستفاده کنیم

18-ضمن باز کردن درهای تعامل و همکاری با کشورهای دوست بنیه های دفاعی کشور هم قطعا" تقویت اساسی خواهد یافت که نیازی به طرح کلی آن نیست.

19-مطالبات مردم شریف زمانی و با کابینه ائی جامه عمل خواهد پوشید که متدین و متقی،کاردان،توانمند،جامع نگر،بروز،هماهنگ با رئیس دولت،تابع قانون،چابک،آینده نگر،برنامه محور،پاسخگو،دلسوز،شفاف کار،درون گرا،قادر به استفاده از منابع مادی و معنوی خارجی برای کشور،هماهنگ با دیگر قوا و ... بوده باشد

پایگاه مردانقمتاريخ : 24 / 2 / 1396برچسب:, | 11:47 | نویسنده : سعید علیزاده
حجت‌الاسلام حسن روحانی دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه به تبریز سفر کرده و با مردم و طرفدارانش در آذربایجان شرقی دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت‌الاسلام حسن روحانی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دوشنبه 25 اردیبهشت ماه به تبریز سفر کرده و با مردم و طرفدارانش در آذربایجان شرقی دیدار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، ساعت دقیق این دیدار هنوز اعلام نشده اما مکان اولیه آن سالن شهید پورشریفی اعلام شده است.

به گزارش تسنیم، روحانی و میرسلیم در یک روز وارد تبریز می شوند و با مردم دیدار خواهند کرد.

روحانی سه هفته پیش در 30 فروردین‌ماه نیز  به آذربایجان شرقی سفر کرد و ضمن بازدید از مناطق سیل زده بازدید کرده و علاوه بر شرکت در شورای اداری و مدیریت بحران استان با نخبگان استان نیز دیدار انتخاباتی داشته است.
منبع: ایسنا


تاريخ : 24 / 2 / 1396برچسب:, | 11:44 | نویسنده : سعید علیزاده
کمتر از یک هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران زمان باقی مانده است و رسانه های خارجی نیز پابه پای رسانه های داخلی آخرین تحولات مربوط به انتخابات ایران را مرور می کنند.
واشنگتن پست:‌پیشتازی دو نامزد اصولگرا برای شکست روحانی
واشنگتن پست:‌پیشتازی دو نامزد اصولگرا برای شکست روحانی
تلگراف: نامزدهای انتخابات ایران روحانی را به شکست در اجرای برجام متهم کردند
تلگراف: نامزدهای انتخابات ایران روحانی را به شکست در اجرای برجام متهم کردند
الجزیره: آیا روحانی در اصلاح ایران موفق بوده است؟
الجزیره: آیا روحانی در اصلاح ایران موفق بوده است؟
المانیتور: پیشتازی روحانی در نظرسنجی ها یک هفته مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری
المانیتور: پیشتازی روحانی در نظرسنجی ها یک هفته مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوریوال استریت ژورنال: اهمیت انتخابات ایران
وال استریت ژورنال: اهمیت انتخابات ایران
آسوشیتدپرس: روحانی گفت که انتخابات پیش رو تصمیی تاریخی است
آسوشیتدپرس: روحانی گفت که انتخابات پیش رو تصمیی تاریخی است
فایننشال تریبون: کارشناسان روس تاثیرات انتخابات ایران را بررسی کردند
فایننشال تریبون: کارشناسان روس تاثیرات انتخابات ایران را بررسی کردند
الحیات: ایران نقشه حمله تروریستی به انتخابات را خنثی کرد
الحیات: ایران نقشه حمله تروریستی به انتخابات را خنثی کرد


تاريخ : 24 / 2 / 1396برچسب:, | 11:42 | نویسنده : سعید علیزاده
در تصویر زیر حضور محسن هاشمی را در همایش انتخاباتی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ورزشگاه آزادی می‌بینید.
کد خبر: ۳۶۵۶۰
تاریخ انتشار:۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۵ - 14 May 2017تاريخ : 24 / 2 / 1396برچسب:, | 11:39 | نویسنده : سعید علیزاده
آقاي قاليباف در اين انتخابات، حداكثر ٦ ميليون راي داشت ولي الان كه مناظره كانديداها تمام شده، به نظر مي‌رسد راي او كمتر هم شده باشد چراكه روند و نتيجه مناظره سوم اصلاً به سود قاليباف رقم نخورد.
صادق زیباکلام* در اين دوره از انتخابات رياست‌جمهوري، محمدباقر قاليباف به‌شدت تلاش كرده است زير لواي يك حركت پوپوليستي، خودش را قهرمان آن ٩٦ درصدي كند كه گرفتار فقر، گرسنگي و بيكاري‌اند. بگذريم كه همين رقم ٩٦ درصد هم به‌شدت مشكوك و بي‌مبنا به نظر مي‌رسد. اما نكته مهم اين است كه آيا مردم فقير و فرودستي كه در سال ٨٤، هفده ميليون راي به احمدي‌نژاد دادند، امسال هم به قاليباف راي خواهند داد؟ يعني قاليباف را يك رابين‌هود يا منجي اسلامي مي‌بينند كه به مبارزه با ثروتمندان آمده است؟ اصلا و ابدا! ما به هيچ‌وجه نمي‌توانيم قاليباف ٩٦ را با احمدي‌نژاد ٨٤ مقايسه كنيم. در تير ماه ٨٤ بسياري از فقرا باور كردند كه احمدي‌نژاد آمده است حق آنها را از حلقوم اشراف بيرون بكشد. ولي من فكر نمي‌كنم اين افراد قاليباف را جدي بگيرند و باور كنند كه قاليباف آمده است تا با اشرافي‌گري و آقازاده‌ها مبارزه كند. در واقع به احمدي‌نژاد مي‌آمد كه برخاسته از آن ٩٦ درصد كذايي باشد ولي چنين خاستگاهي به قاليباف نمي‌آيد. كارنامه قاليباف در اين دوازده سالي كه شهردار تهران بوده، اصلا نشان نمي‌دهد كه او طرفدار مستضعفين باشد.

آنچه قاليباف در اين انتخابات در پيش گرفته، صرفاً يك نمايش است و فكر مي‌كنم پس از اين سه مناظره، اين نكته را بسياري از مردم متوجه شده‌اند. اما شايد عده‌اي بگويند مردم تهران از مديريت قاليباف ناراضي‌اند ولي آن روستايي ناراضي از وضع اقتصادي، فقيرنوازي قاليباف را ممكن است باور كند. اما من فكر نمي‌كنم آن روستايي‌ها بيش از ٥ تا ٧ ميليون راي داشته باشند. آن ١٧ ميليون سال ٨٤ را، اقشار محروم شهري براي احمدي‌نژاد رقم زدند. تهراني كه ٦ ميليون راي‌دهنده دارد و بسياري از مردمش دچار احساس فقر هستند، بسيار بعيد است كه حمايت قاليباف از فقرا را باور كنند؛ چونكه فقراي تهران عملكرد قاليباف در مقام شهردار تهران را در دوازده سال گذشته ديده‌اند.

آقاي قاليباف در اين انتخابات، حداكثر ٦ ميليون راي داشت ولي الان كه مناظره كانديداها تمام شده، به نظر مي‌رسد راي او كمتر هم شده باشد چراكه روند و نتيجه مناظره سوم اصلاً به سود قاليباف رقم نخورد. در شرايط فعلي، اگر از بين رييسي و قاليباف، يكي به نفع ديگري كنار برود، شايد شانس اصولگرايان براي اينكه انتخابات را به دور دوم بكشانند، بيشتر شود اما همه اينها بستگي به يك پارامتر مهم دارد؛ و آن پارامتر مهم اين است .  كه اصلاح‌طلبان بتوانند حداقل ٣٠ درصد آن ١٥ تا ٢٠ ميليوني را كه انگيزه‌اي براي شركت در انتخابات ندارند، فعال كنند. اگر اين طور شود، راي آقاي روحاني مي‌رود بالاي ٢٠ ميليون. در اين صورت، ديگر فرقي ندارد كه رقيب روحاني قاليباف باشد يا رييسي. حتي اگر يكي از اين دو نفر به سود آن ديگري كنار برود، كه در شرايط فعلي منطقي‌تر به نظر مي‌رسد قاليباف به سود رييسي كنار برود، اگر آن ٣٠ درصد فعال شوند، باز روحاني در دور اول رييس‌جمهور خواهد شد. اما اگر اصلاح‌طلبان نتوانند آن ٣٠ درصد را بكشانند پاي صندوق‌هاي راي، احتمال دارد انتخابات به دور دوم كشيده شود. اما با فضايي كه پس از مناظره سوم ايجاد شده است، به نظر مي‌رسد بخشي از آن افراد فاقد انگيزه راي دادن، در انتخابات شركت خواهند كرد و اين كار روحاني را براي پيروزي در دور اول انتخابات آسان‌تر خواهد كرد. به هر حال اگر رييسي و قاليباف تا آخر بمانند، روحاني قطعاً در همان دور اول كار را تمام مي‌كند و رييس‌جمهور مي‌شود؛ حتي اگر آن ٣٠ درصد هم فعال نشوند.


استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی


تاريخ : 24 / 2 / 1396برچسب:, | 11:37 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

به گزارش ایسنا، متن نامه حسین فریدون به رییس سازمان صداوسیما بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای علی عسکری؛

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با تقدیم سلام؛ از آن‌جا که در برنامه گفتگوی ویژه خبری ساعت ٢٢:٤٥روز شنبه مورخ ٩٦/٢/٢٣ سیمای جمهوری اسلامی ایران، آقای قالیباف موضوع کاملاً نادرستی در خصوص تعیین مدیران بانک‌ها را به اینجانب نسبت داده‌اند، تقاضا دارم بر اساس موازین شرعی و قانونی، وقتی را در شبکه دو سیما در اختیار اینجانب قرار دهید تا برای آگاه ساختن مردم بزرگوار ایران نسبت به تهمتی که به اینجانب زده شده است، پاسخ دهم.

با تشکر ـ حسین فریدون.تاريخ : 21 / 2 / 1396برچسب:, | 11:13 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه در انتخابات با برگزیدن فرد شایسته سیستم به سوی کارآمدی و مقبولیت بیشتر پیش می‎رود، گفت: انتخابات موجب ثبات امنیت و اقتدار کشور است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در همایش سیاسی فرماندهان ستاد هوانیروز با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مردم در تصمیم‌گیری‌های کلان، شکل‌گیری نهادها و تعیین مسئولان نظام خط بطلانی بر برداشت‌های نادرست از اسلام بود که یک گفتمان مردم‌سالاری و دموکراسی را در کشور ارائه کرد.آل هاشم


وی با یادآوری دیدار اخیر فرماندهان ارتش با فرمانده کل قوا، افزود: در این دیدار عنوان شد که این گفتمان جمهوری اسلامی نشان داد که اسلام و معنویت در مقابل مردم‌ سالاری نیستند بلکه می‌توان مردم سالاری را در چارچوب معیارهای اسلامی اعمال کرد که نظام جمهوری اسلامی ایران در طول سالیان گذشته با برگزاری ۳۴ انتخابات این مهم را محقق کرد.


نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه انتخابات در نظام مردم سالاری دینی دارای ویژگی‌هایی است که این ویژگی‌ها در نظام‌های دموکراتیک غربی وجود ندارد، ادامه داد: نخستین ویژگی انتخابات ایران، رأی دادن به عنوان یک تکلیف شرعی مطرح است.


وی یادآور شد: در نظام مردم سالاری دینی رأی دادن صرفاً یک اقدام سیاسی نیست بلکه یک اقدام ریشه‌ای، عقیدتی و الهی است و رأی دادن هم حق مردم بوده و هم یک تکلیف شرعی است. بر اساس این تکلیف مردم نسبت به سرنوشت خودشان و سرنوشت جامعه اسلامی احساس مسئولیت می‌کنند.


آل هاشم یادآور شد: دومین ویژگی انتخابات در نظام اسلامی حق الناس بودن رأی مردم است، این امر باعث می‌شود که نه تنها به شکل ظاهری بلکه به شکل عینی و ذهنی امکان تخلف و فساد در انتخابات به کمترین میزان ممکن برسد در حالی که در نظام‌های دموکراتیک غرب چنین دیدگاه الهی و شرعی نسبت به حق الناس بودن رأی مردم وجود ندارد.


وی سومین ویژگی منحصر به فرد انتخابات در نظام اسلامی را انتخاب فرد اصلح از سوی مردم عنوان و اضافه کرد: این ویژگی نیز در جوامع غربی وجود ندارد.


رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ویژگی‌های لازم برای یک رئیس جمهور منتخب در ایران را تدین، امانتداری، حرکت در مسیر انقلاب، صداقت، اخلاص، شجاعت، توانمندی، حلم، استقامت و ایستادگی در برابر دشمن برشمرد.


وی به نقش انتخابات در امنیت ملی کشور اشاره و تأکید کرد: امنیت یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای هر کشور است و انتخابات برای ثبات و امنیت کشور بسیار اهمیت دارد. انتخابات موجب ثبات سیاسی در  کشور نیز خواهد شد، و انتخابات سالم سطح رضایتمندی را در کشور افزایش می‌دهد و این مسئله موجب ایجاد تعادل و ثبات و ایجاد امنیت پایدار و موثر در کشور خواهد شد.


آل هاشم ادامه داد: از سوی دیگر در انتخابات با برگزیدن فرد شایسته سیستم به سوی کارآمدی و مقبولیت بیشتر پیش می‌رود و اینگونه امنیت کشور ارتقا خواهد یافت.


رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اضافه کرد: همچنین انتخابات موجب تطبیق بیشتر دیدگاه‌ها مسئولان با مردم خواهد شد و دولتی با خواسته‌ها و دیدگاه‌ های نزدیک به مردم روی کار می‌آید که این مسئله هم موجب نزدیکی ارزش‌ها و نیازهای جامعه خواهد شد که این تطبیق موجب اقتدار و امنیت نظام است.تاريخ : 21 / 2 / 1396برچسب:, | 9:20 | نویسنده : سعید علیزاده

مبلغ با انتقاد از سبک موضع‌گیری‌های ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف و مصطفی میرسلیم علیه دستاوردهای دولت تدبیر و امید ادامه می‌دهد: «اصولگرایان با روش‌هاي سوخته و بسيار مخرب چون دادن وعده‌هاي توخالي و عوام‌فريبانه به صحنه آمده‌اند». او معتقد است که يك بار در اين كشور تجربه شد كه تزريق پول چه فاجعه‌اي به وجود مي‌آورد؛ حالا اين آقايان دوباره با همان روش‌ها و وعده و وعيدهاي تزريق پول وارد عرصه شدند كه بسيار براي كشور فاجعه‌بار است. مشروح گفت‌وگوي ما با معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات به شرح زیر است:
 
به گزارشت نامه نیوز،‌ ‌قریب به ١٠ روز تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری باقی مانده است. این روزها بیش از آنکه به برنامه‌های کاندیداها پرداخته شود، فرصت صرف بیان شعارها می‌شود.

عملکرد دولت یازدهم نیز مخصوصا در مناظره‌ها خیلی کم به مردم معرفی شده است. به نظر شما، کدام‌یک از عملکردهای دولت را می‌توان عاملی مهم برای اعتماد مجدد ملت به او نشان داد؟

كشور در سال ٩٢ كه دولت تحويل حسن روحاني شد با حجم زیادی از خرابي‌ها، مشكلات و بحران‌ها در عرصه اقتصادي، اجتماعی و به‌خصوص سياست خارجي روبه‌رو بود. البته درباره  اثر عملكردهاي غلط مديران قبل آن‌قدر گفته شده كه لازم نيست دوباره آن را تكرار كنم. فقط این را بگویم که شرايط با استقرار دولت یازدهم به گونه‌اي تغییر یافت که توانست قطار اجرائي كشور را كه از ريل خود خارج شده بود به ريل بازگرداند که متأسفانه این اقدامات ناديده گرفته مي‌شود.

‌مشکل نادیده گرفته‌شدن این اقدامات را ناشی از چه می‌دانید؟

واقعیت این است که مخالفان حسن روحانی كه به‌شدت كار سياه‌نمايي و تخريب را انجام مي‌دهند، همواره دنبال اين بودند تا مطالباتي را مطرح كنند كه خود مسبب ايجاد مانع در برابر آن بودند و با اين كار سعي كردند اقدامات روحاني را تحت‌الشعاع قرار دهند. من فكر مي‌كنم كه روحاني همين كه توانست كشور را به حالت آرامش و ثبات برساند و هم اينكه فضاي اميد را ايجاد كند نمره ٢٠ مي‌گيرد. یادمان هست که کابینه یازدهم چگونه انتخاب شد. در شرایطی که مجلس نهم روی کار بود و اجازه نمی‌داد هر مدیری که مورد قبول روحانی است روی کار بیاید، دولت توانست بخش اعظمی از مشکلات کشور را حل‌وفصل کند و کار بزرگی را انجام دهد. درست است كه امروز ركودي نسبي بر كشور حاكم است اما در سال ٩٢ آن چيزي كه كل جامعه و اقشار ضعيف را به‌شدت رنج مي‌داد تورم افسارگسيخته‌اي بود كه در نتيجه دولت ناكارآمد، هر روز به شكل فزاينده‌اي تداوم پيدا مي‌كرد. نرخ تورم تك‌رقمي در تاريخ جمهوري اسلامي بي‌سابقه است. این كار بزرگي بود كه دولت در چهار سال توانست آن را انجام دهد. 

‌شاید از همه این اقدامات مهم‌تر برجام باشد که آن هم به سرنوشت بقیه اقدامات دچار شد...

واقعیت این است که مخالفان برجام به نحوي آن را مطرح كردند كه انگار بايد با برجام معجزه قرن رخ دهد. آنها سعي كردند نتيجه برجام را با ايجاد توقعات زياد تحت‌الشعاع قرار دهند.

اما چه کسی است که فراموش کند که تحريم‌ها چگونه اقتصاد كشور را فلج كرده بود، مسكن چگونه با سرعت به سراشيبي رفته بود و بسیاری دیگر از این مسائل كه اگر تا امروز ادامه مي‌يافت، معلوم نبود که بر سر کشور ما می‌آورد. قبل از برجام، هيچ نوع مبادله بين‌المللي انجام نمي‌شد و تمام تبادلات اقتصادي با مشكلات جدي روبه‌رو و مصيبت‌هاي بزرگي در اين زمينه براي كشور ايجاد شده بود. در نتيجه اين امر تمام دشمنان ما حق ايران را براي رسيدن به انرژي هسته‌اي به رسميت شناختند.  تمام قطع‌نامه‌هاي سازمان ملل يكجا برداشته شد و ایران از فصل ٧ منشور ملل متحد خارج شد. این مورد در تاريخ سازمان ملل بي‌سابقه بود. تاکنون كشوري نبوده كه با يك قيام و قعود در شورای امنیت از بند قطع‌نامه‌های ملل متحد خارج شود. 

‌تاکنون دو دور از مناظرات تلویزیونی برگزار شده است ارزیابی شما از سبک موضع‌گیری و نقد رقبای اصولگرای روحانی چیست؟

به نظر من در اين مناظره‌ها دو نكته اساسي وجود داشت. يكي اينكه متأسفانه رقباي اصولگرا با يك روش‌هاي تجربه‌شده، سوخته و بسيار مخرب براي كشور و نظام وارد عرصه شده‌اند و آن وعده‌ها توخالي، پوپوليستي و عوام‌فريبانه است. يك بار در اين كشور تجربه شد كه تزريق پول چه فاجعه‌اي به وجود مي‌آورد و چه مصيبت‌هايي به‌خصوص براي همان اشخاص ضعيف كه مخاطبان اصلي اين کاندیداها هستند ايجاد مي‌كند. اين آقايان دوباره با همان روش‌ها و وعده و وعيدهاي تزريق پول وارد عرصه شده‌ا‌ند؛ كه بسيار براي كشور فاجعه‌بار است. وعده‌هاي عجيب و غريب و توخالي بدون اينكه نشان دهند كه چقدر عملياتي است. ايجاد پنج ميليون شغل در كشور یک حرف بدون پشتوانه است. با هر نوع مديريتي كه فكر كنيد انجام آن غيرممكن است. يكي از آقايان مي‌گويد ما با يك ميليون تُن توليدات پتروشيمي ٢٠٠ هزار شغل مستقيم و ٤٠٠ هزار شغل غيرمستقيم ایجاد می‌کنیم.

به نظر من همين يك مورد کافی است كه اين فرد بي‌كفايتي و بي‌اطلاعي خود از واقعيت‌ها را اثبات كند. اين حرف‌هاي عجيب‌وغريب و غيرواقعي چيزي جز عوام‌فريبي نيست. اگر كسي دلش براي دردمندان و نظام بسوزد به خودش اجازه نمي‌دهد كه اين‌گونه آنها را فریب دهد. يكي ديگر از آقايان هم که همه اطرافيانش همان مديران ارشد آن هشت سال كذايي هستند كه مسببان اصلي آسيب به كشور به‌شمار می‌آیند. حال اگر اینها بخواهند بازتوليد همان جريان باشند روی‌کارآمدنشان مي‌تواند تكرار فجيع‌تر آن دوران باشد.

‌انتقاد شما به این مناظره چه بود؟

همه کاندیداها كلي‌گويي مي‌كنند. بعد از گذشت ٤٠ سال از پیروزی انقلاب انتظار مي‌رود كه همه نامزدها برنامه‌هاي دقيق و عالمانه و كارشناسانه خود را مطرح و ساير كانديداها هم آن را نقد كنند، اما متأسفانه اين اتفاق نمي‌افتد و راهبرد سياه‌نمايي و تخريب كه چند سال پيش از سوی جرياني اصولگرا دنبال می‌شد، در اين مناظره‌ها هم به‌شدت خود را نشان مي‌دهد و به‌طورطبيعي جریان مناظره به جريان مچ‌گيري كه يكي از آفت‌هاي مناظرات است تبدیل شده. 

‌به نظر شما روحانی در مناظره روز جمعه که آخرین دور مناظرات تلویزیونی است باید چگونه حضور یابد؟

به نظر من چند نكته کلیدی را نباید فراموش کرد؛ يكي اينكه خیلی از مسائل بايد براي مردم روشن شود. باید فجایع شعارهاي توخالي و غيرواقع‌گرايانه و از همه مهم‌تر پول‌دادن به مردم برای همه بازگو شود. هرچند مردم ايران آگاه هستند و يك‌بار این شعارها را تجربه كرده‌اند، ولي باز هم بايد به‌خوبي به آنان توضیح داده شود. نکته دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که جريان رقيب به‌گونه ظريفي جاي پاسخ‌گو و سؤال‌كننده را عوض کرده است، درحالی‌که جريان اصولگرا بايد تا دو دهه پاسخ‌گوي عملكرد هشت سال گذشته خودشان و خرابي‌هايي كه بر كشور وارد شد باشند.
واقعیت این است که تمام انتقاداتي را كه به دولت وارد مي‌كنند مربوط به عملكرد خودشان است. روحاني و جهانگيري بايد در جوابشان به رقبا بگويند كه این شما بوديد كه باعث مشكل شديد و ما در طول اين چهار سال سعي كرده‌‌ايم آواربرداري كنيم‌.

سومین نکته هم که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که روحانی و جهانگیری ولو در فضاي نامناسبي كه اصولگرايان در مناظره‌ها ايجاد مي‌كنند باید برنامه‌هاي دولت آینده را هم اعلام کنند. به‌خصوص اين مورد باید به مردم گفته شود كه اگر در این دولت به‌واسطه مجلس نهم نتوانست نیروهای توانمندی را تعیین کند با حضور مجلس دهم، کابینه قدرتمندی تشکیل خواهد داد تا بتوانند برنامه‌های دولت را به‌خوبی پیش ببرند.

‌پیش‌بینی شما از آراي حسن روحانی در انتخابات پیش‌رو چیست؟

جامعه همه روش‌هاي تبليغاتي را در انتخابات گذشته تجربه كرده است. ما امروز چيز جديدي در عرصه انتخابات نمي‌بينيم. درواقع پديده جديدي نداريم كه كسي بيايد و حرف‌هاي نو و جديدي بزند تا جامعه بخواهد نسبت به آن اقبال نشان دهد. رقباي اصولگرا همان روش‌هاي گذشته را پيش كشيده‌اند، آن‌هم به شكل كپي‌برداري. دولت هم كه ساري و جاري است. بنابراين چون جامعه همه اينها را تجربه كرده و فهميده كه چه كساني دلسوزانه برايشان كار مي‌كنند، از وعده‌ووعيدهاي كاذب پرهيز مي‌كنند، كشور را به سمت آرامش و اعتدال پيش مي‌برند و به دنبال گشايش‌هاي بيشتر در كشور هستند، اقبال خوبي به روحاني خواهند داشت و به‌طورقاطع روحانی برنده انتخابات خواهد بود. تاريخ : 20 / 2 / 1396برچسب:, | 12:49 | نویسنده : سعید علیزاده

عباس آخوندی که اخیراً تصویر یکی از ویلاهایش در فضای مجازی حواشی زیادی برای وی و کابینه ثروتمند روحانی به دنبال داشته، خواستار معاوضه اموال خود با اموال قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری شد.


به گزارش شریان نیوز،به نقل از تسنیم، عباس آخوندی وزیر راه و  شهرسازی با انتشار ویدئویی از زنگنه وزیر نفت خواستار معاوضه اموال و دارایی‌های خود با اموال قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شد.


در این ویدئو زنگنه در پاسخ به سئوال فردی مبنی بر این‌که "آقای قالیباف اخیرا گفته وزرای روحانی ساده‌زیست نیستند و کاسب هستند، شما کاسبید؟، گفت: «من نزدیک 24، 25 سال است که وزیرم و حدود 12 سال هم هست که وزیر نفتم. یعنی در وزارتخانه‌ای کار می‌کنم که پُردرآمدترین وزارتخانه کشور است و بیشترین گردش مالی را دارد.

اگر قرار باشد من کاسب باشم باید بیشترین درآمد و اموال را داشته باشم. پیشنهادم به آقای قالیباف این است که بیاییم و اموالمان را با هم تاخت بزنیم. یعنی هر چه من و خانواده‌ام دارند به اسم آقای قالیباف می‌کنم و هر چه هم ایشان و خانواده‌اش دارند به اسم من بکنند. این خیلی چیز ساده‌ای است؛ اگر آماده‌اند فردا صبح می‌توانیم برویم محضر این کار را انجام دهیم. من آماده هستم. بالاخره ساده‌زیستی را این جوری نشان بدهیم... .»

وزیر راه و شهرسازی نیز که وزارتخانه تحت مدیریتش چند هفته‌ای است روی تخریب یکی از کاندیدای منتقد دولت یازدهم تمرکز کرده‌اند با انتشار ویدئو وزیر نفت خواستار معاوضه اموالش با قالیباف شد.

چندی پیش انتشار تصاویر یکی از ویلاهای عباس آخوندی در فضای مجازی، حواشی و جنجال زیادی را علیه وی و کابینه ثروتمند حسن روحانی ایجاد کرده بود.


تاريخ : 16 / 2 / 1396برچسب:, | 12:7 | نویسنده : سعید علیزاده
جنابعالی به اخراج دانشمندان هسته‌ای اشاره کرده‌اید در حالی که هیچ دلیل و مدرکی هم ارایه ننمودید.
سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات سیدمصطفی میرسلیم، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در دومین مناظره انتخاباتی‌اش در مورد صنعت هسته‌ای کشور و سازمان انرژی اتمی جوابیه‌ای صادر کرد.
 
به گزارش جنوب نیوز، متن جوابیه روابط عمومی سازمان انرژی اتمی بدین شرح است:
 
«با شناخت از آقای میرسلیم به عنوان فردی متدین و باسابقه از اعلام نظر در خصوص موضوعات هسته‌ای به شکلی که ایشان در مناظره مطرح کردند تعجب می‌شود. ایشان به توقف صنعت هسته‌ای اشاره کردند در حالی که آمار و دلایلی برای این موضوع ارایه نکردند.
 
لازم به یادآوری است که در حال حاضر هزاران سانتریفیوژ در حال غنی‌سازی هستند،‌چیزی که هیأت حاکمه ‌آمریکا به خصوص شخص اوباما انتظار آن را نداشت.
 
حتماً به خاطر می‌آوریم که آقای اوباما اعلام کرد اگر می‌توانستم پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای ایران را باز می‌کردم. در کنار غنی‌سازی، تولید آب سنگین به میزان بیش از گذشته ادامه دارد. در حالی که ده‌ها تن محصولات آب سنگین خود را به همان کشوری که به دنبال تعطیلی کارخانه آب سنگین بود صادر کردیم.
 
توجه شما را به گفته‌های دیوید آلبرایت جلب می‌کنم که چگونه دولت آمریکا را به خاطر تسلیم شدن به ایران در نتیجه خرید آب سنگین مورد انتقاد قرار داده و می‌گوید با این خرید، هم ترس کشورهای دنیا را از خرید آب سنگین از ایران ریختید و هم باعث تبلیغ تجاری آب سنگین ایران شدید.
 
جناب آقای میرسلیم حتماً شنیده‌اید که گاز UF6 به ماشین پیشرفته IR-8 با حداقل 20 برابر قدرت IR-1 تزریق شد؛ ماشینی که دولت آمریکا به دنبال از بین بردن آن بود. ارایه ده‌ها دستاورد بزرگ در روز 20 فروردین، روز ملی فناوری هسته‌ای نمونه دیگری از حرکت پرشتاب و رو به جلو صنعت هسته‌ای کشورمان است که حتماً اخبار آن را شنیده‌اید.
 
جنابعالی به اخراج دانشمندان هسته‌ای اشاره کرده‌اید در حالی که هیچ دلیل و مدرکی هم ارایه ننمودید. این موضوع آخر متأسفانه ترفند عده‌ای بود که به دنبال بحران آفرینی برای صنعت هسته‌ای کشور بودند که در کمیسیون‌های مختلف مجلس دوره گذشته مورد بررسی دقیق واقع گردید نادرستی آن مشخص شد.
 
به اطلاع جنابعالی می‌رساند سازمان انرژی اتمی ایران دارای بیش از 14 هزار نیرو به شکل رسمی، قراردادی،‌ پروژه‌ای و شرکتی می‌باشد. جهت استحضار جنابعالی هیچ دانشمندی و یا کارمند رسمی حتی یک نفر در طول دولت یازدهم اخراج نشده است. بدیهی است که در غالب شرکت‌ها و پروژه‌ها هنگامی که کار پروژه‌ای به انتها می‌رسد افراد درگیر در آن پروژه ممکن است در پروژه دیگری مشغول شده و یا به کار آنان خاتمه داده شود. این رویه جدیدی نبوده و در طول عمر صنعت هسته‌ای کشورمان به صورت یک روند طبیعی ادامه داشته است.
 
در پایان از جنابعالی به عنوان فردی متدین انتظار دارد با بررسی دقیق شنیده‌های خود از طرح موضوعاتی که می‌تواند باعث ایجاد شبهه در بین مردم گردد خودداری فرمایید. ضمن اینکه سازمان انرژی اتمی آمادگی دارد چنانچه مدارک و مستنداتی ارایه فرمایید آن را مورد رسیدگی قرار داده و نتیجه را به ملت شریف ایران اعلام نماید.»


تاريخ : 12 / 2 / 1396برچسب:, | 12:14 | نویسنده : سعید علیزاده

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا:

ساعت 11 و 30 دقيقه صبح يکشنبه دوم شهريورماه، رهگذراني که از پله هاي متروي خيابان خيام بيرون مي آمدند با صحنه دردناکي مواجه شدند. باورشان نمي شد که چنين اتفاقي جلوي چشم شان در حال وقوع است و هيچ کاري هم از دست کسي بر نمي آيد.شش مرد قوي هيکل در حال کتک زدن مردي سالخورده بودند.پنج نفر از اين مردان لباس فرم شهرداري به تن داشتند و ديگري استوار پليس بود.حمله خشن اين شش مرد به سرهنگ بازنشسته ناجا، آنقدر تلخ و دردناک بود که وحشت به جان همه عابران انداخت و هيچ کس جرات اعتراض پيدا نکرد.
    
 شروع حادثه
 پيرمرد شهرستاني که براي خريد به بازار تهران رفته بود، بعد از يک روز سخت و خسته از گرماي شهريورماه پايتخت، بعد از بالاآمدن از پله هاي مترو و زماني که پاهايش ديگر توان حرکت نداشت، پلاستيک هايي که خريد هايش را درون آن قرار داده بود، روي زمين گذاشت و روي سکوي کنار ورودي مترو نشست تا چند دقيقه اي استراحت کند و بعد از آن به سمت ترمينال جنوب حرکت کند.


چند ثانيه بعد بود که ماموران اداره آسيب هاي اجتماعي شهرداري به سمت وي آمدند و قصد سوار کردن پيرمرد مسافر به ميني بوس سفيد رنگي را داشتند که مخصوص جمع آوري معتادان و کارتن خواب ها بود.

 پيرمرد نحيف اصرار بر اين داشت که نه معتاد است و نه کارتن خواب و فقط براي چند لحظه، قصد استراحت دارد. اما گوش ماموران پيمانکار شهرداري بدهکار اين التماس ها نبود.


 مامور قوي هيکل تر با کف پا به سينه پيرمرد لاغر اندام کوبيد و مرد شهرستاني نقش زمين شد.
 همين موقع بود که يک سرهنگ بازنشسته پليس از پله هاي مترو بالارفت و وقتي با اين صحنه مواجه شد، به سمت پيرمرد تنها دويد و اورا از روي زمين بلند کرد. اما يکي از ماموران، پيرمرد را از دستان او بيرون کشيد و سپس با صدا کردن همکارانش به اين سرهنگ بازنشسته حمله کردند.سرهنگ «احمد جليل نژاد» افسر بازنشسته پليس در حالي که تازه به هوش آمده بود و با گردن و کمر بشدت آسيب ديده روي تخت اورژانس بيمارستان سينا از درد مي ناليد، ماجراي درگيري ماموران اداره آسيب هاي اجتماعي شهرداري به خود را شرح داد.


 وي گفت: وقتي از مترو بيرون آمدم، با صحنه اي مواجه شدم که باورش برايم سخت بود. يک مامور بلند قد و چهارشانه يقه پيرمردي را گرفته و از زمين جدا کرده بود. بعد از چند ثانيه او را رها و دوباره همان کار را تکرارکرد و اين بار، او را بشدت روي زمين انداخت. طاقت نياوردم و خودم را بالاي سر پيرمرد رساندم و با فرياد اعتراض کردم.


 همين فرياد ها کافي بود تا ماموري که نزديک ما بود، بقيه همکارانش که چهار نفرشان لباس فرم سفيد رنگ شهرداري و يکي از آن ها لباس فرم پليس به تن داشتند را صدا کند و با هم به من حمله کردند.آنقدر کتکم زدند که نفهميدم چه بلايي سرم آمده است، چشمانم سياهي مي رفت و هيچ کجا را نمي ديدم.


در همين هنگام يکي از آن ها که نسبت به بقيه جثه بزرگتري هم داشت، پشت يقه ام را گرفت و داخل ميني بوس انداخت اما اين پايان ماجرا نبود و آن ها به داخل ميني بوس آمدند و دوباره به جانم افتادند و...وقتي به هوش آمدم، درد زيادي در همه جاي بدنم احساس مي کردم، به سختي نگاهي به ساعتم انداختم و فهميدم حدود دو ساعت بيهوش بوده ام.


 ميني بوس هنوز در حال حرکت بود و آن ها مشغول حرف زدن با هم بودند.همان موقع، آن مامور پليس بالاي سرم آمد و گفت يا تعهد بده تا آزادت کنيم يا اينکه تو را تحويل کلانتري مي دهيم.
 من هم که از تهديدهاي اوتعجب کرده بود گفتم خودم سرهنگ پليس و بازنشسته ام و خواستم هرچه سريعتر به کلانتري برويم و ماجرا را با پليس در ميان بگذاريم.آن ها که متوجه به سنگ خوردن تير تهديدهايشان شدند، در خياباني خلوت توقف کردند و با پرتاب کردن من به بيرون از ميني بوس، بلافاصله فرار کردند.
 با وجود درد زيادي که درکمر و گردنم احساس مي کردم و گيجي سرم که ناشي از بيهوشي ام بود، سرم را از روي زمين بلند کردم و توانستم شماره پلاک ميني بوس را بردارم؛ يک ميني بوس سفيد رنگ با پلاک عمومي... 6ع41 که آرم سبزرنگ شهرداري روي آن نقش بسته بود.
توان بلند شدن از جايم را نداشتم، خيابان به نظرم آشنا مي رسيد؛ يکي از کوچه هاي فرعي خيابان شهيد سخايي بود. درست جلوي در غربي ساختمان مرکزي يک بانک روي آسفالت افتاده بودم که نگهبان مهربان اين بانک به کمکم آمد و با اورژانس تماس گرفت.
 بعد از رسيدن به بيمارستان سينا و معاينات پزشکان بود که متوجه شکستگي گردن و صدمه جدي به چند مهره کمرم شدم، نمي دانم بعد از اين حادثه توان حرکت دادن پاهايم را دارم يا خير.
    
  تحقيقات پليسي
 ماموران پليس نيز دقايقي بعد از اطلاع يافتن از اين حادثه توسط حراست بيمارستان سينا، به اورژانس اعزام شدند و پيگيري هاي لازم براي دستگيري عاملان اين درگيري آغاز شد.از سوي ديگر آزمايش هاي «ام آر آي» و «سي تي اسکن» نيز حکايت از يک اتفاق جبران ناپذير داشتند.علاوه بر آسيب هاي فراوان وارد آمده بر بدن سرهنگ بازنشسته پليس، يکي از مهره هاي گردن او به طور کامل له شده است.بنا بر اين گزارش، تحقيقات پليسي نشان داده دوربين هاي مداربسته موجود در محل حادثه صحنه هاي اين اقدام ماموران پيمانکار شهرداري را ثبت کرده اند و با دستور قضايي اين تصاوير در اختيار تيم تحقيق پليس قرار خواهد گرفت.